про твої фінанси

Інкасація банками грошових коштів

Дізнайтеся, як правильно вибрати банк для інкасації коштів вашого підприємства: поради та рекомендації.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Від чого залежать базові тарифи інкасації?
  2. Додаткові аспекти інкасації
  3. Актуальна вартість послуги інкасації в банках України

Від чого залежать базові тарифи інкасації?

Базові тарифи інкасації мають величезний розкид і повністю індивідуальний тарифний підхід до кожного торгово-сервісного підприємства що  інкасуються. Варіативним є навіть спосіб нарахування - в половині випадків можна побачити відсоток від сум що інкасуються (можливі варіанти від 0,1% до 1%), а в половині - фіксовану суму (від якої банк свідомо зазвичай називає лише мінімальну межу).

При цьому найчастіше перший варіант, «відсоток», окремо доповнюється і мінімальним фіксованим лімітом. А другий варіант, «сума», може прописуватися як «в місяць», так і за «заїзд» і навіть «за годину роботи». Природно, для разової нерегулярної процедури зручніше останній варіант, а для щоденної інкасації - набагато дешевше буде помісячна оплата.

І фіксовані суми, і процентні величини тарифу інкасації (а також мінімальні межі цих процентних тарифів) найчастіше залежать від таких факторів:

  • регулярність отримання послуги - чим частіше, тим дешевше;
  • кількість точок що інкасуються - зазвичай тариф називається на кожну точку продажу, але при наявності декількох таких точок тарифи кожної можуть знижуватися;
  • наявність рахунку в даному банку - вона може дати настільки помітне здешевлення послуги, що це послужить для інших торгово-сервісних підприємств вирішальним фактором питання про перехід в даний банк і на обслуговування по РКО. Більш того, в деяких банках відкриття рахунку для отримання інкасації є обов'язковим; а в інших – по бажанню;
  • обсяг виручки, що здається - чим більше, тим дешевше;
  • розташування точок що інкасуються - тут підходи банку індивідуальні, але в будь-якому випадку, точки в передмісті мегаполісу будуть обслуговуватися за набагато більш високим тарифом, ніж всі внутрішньоміські клієнти.

Додаткові аспекти інкасації

У разі, якщо ви все-таки не збираєтеся міняти банк по РКО, а ваш банк таких послуг не надає - головним додатковим нюансом послуги для вас буде спосіб перерахування інкасованих засобів і можлива вартість такого перерахування. Втім, на сьогодні банки зазвичай вводять цей тариф «всередину» індивідуально визначеного для компанії тарифу інкасації та окремо клієнтам не називають. Але навіть якщо це так, і навіть якщо інкасацію від іншого банку вам пропонують співробітники вашого ж банку - варто поцікавитися загальними аспектами перерахування коштів.

Для цього укладають певні договори, в яких прописується порядок перерахування інкасованих засобів. В середньому, за перерахування клієнт може оплачувати 0,1-2% від суми.

Відзначимо, що ряд банків готовий завозити вашу готівку в каси відділень інших банків без переказу коштів. Але це позначається на тарифі - фінансову вигоду отримати при цьому варіанті навряд чи вдасться: швидше, навпаки. Зате певна зручність в цьому випадку є, і може, вона виявиться для вас вирішальною.

При цьому не варто забувати, що в разі зарахування інкасованої готівки на рахунок в тому ж банку таке зарахування сплачується згідно з тарифом за поповнення рахунку готівкою в вашому пакеті РКО.

Ще однією графою витрат клієнта (вже зовсім невеликою) є перерахунок співробітниками банку інкасованої готівки. Тарифи за перерахунок існують окремо від інкасації - вони входять в базові тарифи касових операцій кожного банку.

Наступним нюансом, можливо важливим для подальшої роботи клієнта з рахунком, є день зарахування коштів на рахунок (банківська інкасація часто проводиться у вечірній час, незадовго до закінчення банківського дня). В одних установах підхід простий: якщо інкасація до 13.00-14.00 - гроші зараховуються до 16.00. Після 14.00 - вранці наступного дня. Інші банкіри описують систему, що залежить від часу потрапляння інкасаторів у відділення банку і графіка роботи операційної каси відділення: як правило, якщо сумки здаються в операційну касу, гроші зараховуються в цей же день. У разі здачі сумок в вечірню касу, гроші будуть зараховані на наступний день.

Також, якщо вам важливо, поцікавтеся, до якої години ранку наступного банківського дня має здійснитися зарахування коштів на рахунок або переведення на ваш рахунок (деякі банки чітко називають 10 або 11 годину ранку).

Нарешті, можливо важливим для вас нюансом є можливість і тарифікація інкасації у вихідні та святкові дні - які, як відомо, для багатьох торгово-сервісних підприємств є якраз найбільш робочими і найприбутковішими. Ніякого загального правила у банків тут немає - питання вирішується завжди і суто в індивідуальному порядку.

Актуальна вартість послуги інкасації в банках України

Щоб дізнатися діючі тарифи українських банків з інкасації грошових коштів, замовте наш звіт «Огляд умов інкасації юр. осіб в банках України»

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики