про твої фінанси

Система Клієнт-Банк в Україні: оперативно, зручно, економно

Системи Клієнт-Банк в Україні: що являє собою сучасний Клієнт-Банк, яким підприємствам варто підключатися до системи, які переваги Клієнт-Банку для бізнесу і скільки коштує підключення і використання системи в банках України.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке Клієнт-Банк і чому його потребують підприємства?
  2. Функціонал і можливості Клієнт-Банку
  3. Переваги Клієнт-Банку для бізнесу
  4. Вартість Клієнт-Банку для підприємств

Що таке Клієнт-Банк і чому його потребують підприємства?

Система Клієнт-Банк з'явилася в кінці 80-х як можливість для бухгалтерів підприємств дистанційно працювати з банками, здійснюючи ряд операцій зі своїми рахунками. Перш за все, ця послуга необхідна компаніям, у яких велика кількість операцій. Клієнт-банк необхідний практично всім підприємствам. Без даного програмного продукту можуть безболісно обійтися лише дрібні підприємства з незначними оборотами, розташовані поруч з банком. У всіх інших випадках витрати на доставку платіжок в банк і оплата робочого часу співробітників значно перевершують витрати на користування Клієнт-Банком.

Банкіри відзначають, що більше 80% клієнтів-юросіб використовують в своїй роботі з банком систему Клієнт-Банк. Єдині клієнти, які можуть обійтися без Клієнт-Банку, - приватні підприємці, та й то не всі. Підприємцям, які працюють за готівку і оплачують в банку тільки єдиний податок, Клієнт-Банк не цікавий (надходжень у них немає). А ось тим, хто працює з безготівковою оплатою за товар і мають велику кількість операцій за рахунком, Клієнт-Банк цікавий.

Клієнт-Банк є програмно-технічним комплексом, який дозволяє підприємству керувати своїм рахунком з комп'ютера, встановленого в офісі підприємства.

Банки розробляють програми Клієнт-Банк самостійно або купують уже готову програму в організації, що володіє правами на неї, і пристосовують до власної автоматизованої банківської системи (АБС), або отримують програму при покупці АБС.

Так як зв'язок між комп'ютером клієнта і комп'ютерною мережею банку здійснюється за допомогою телефонних ліній загального користування, система Клієнт-Банк має відповідати вимогам НБУ щодо захисту електронних банківських розрахунків. Кожен програмний комплекс Клієнт-Банк проходить в НБУ перевірку на відповідність вимогам безпеки передачі інформації та іншим технічним вимогам, при успішному результаті якої розробник отримує сертифікат відповідності. Це потрібно для того, щоб запобігти несанкціонованому доступу до рахунку клієнта третіх осіб або доступ клієнта до інших банківських рахунків, крім тих, які вказані в договорі на обслуговування.

Функціонал і можливості Клієнт-Банку

Основною функцією Клієнт-Банку є надання можливості підприємству проводити платежі зі свого поточного рахунку в банку, не відвідуючи банк, з офісу підприємства.

Крім того, Клієнт-Банк дозволяє:

  • Здійснювати моніторинг коштів на поточному рахунку. Тобто уповноважений працівник підприємства (як правило, це особи, наділені правом першого та другого підпису на платіжних документах) може, не відвідуючи банк, контролювати рух коштів на поточному рахунку, з'ясовувати особу платника та призначення платежу. Завдяки цьому можна, наприклад, оперативно відвантажувати продукцію споживачам за фактом її оплати;
  • Отримувати виписки з поточного рахунку;
  • Отримувати від банку щоденні офіційні курси іноземних валют, використовуваних при бухобліку операцій;
  • Вести довідник своїх контрагентів за платежами та довідник призначення платежу. Ці довідники дозволяють значно швидше формувати платіжні документи, оскільки відпадає необхідність заново вносити інформацію в кожен документ - готовий шаблон переноситься до платіжного документ з довідників;
  • Отримувати від обслуговуючого банку повідомлення про нові банківські послуги, поточні відсоткові ставки за кредитами і депозитами, іншу інформацію, яку банк вважає за необхідне оперативно передавати клієнтам.

Переваги Клієнт-Банку для бізнесу

Головна перевага Клієнт-Банку - оперативність. Підключитися до банку за системою Клієнт-Банк можна цілодобово, оперативно отримати інформацію про рух на рахунку за день, не чекаючи, коли на наступний день бухгалтер привезе виписки з банку. Можна відправити платежі в банк відразу ж, як тільки в цьому виникне необхідність, а не відправляти бухгалтера в банк на півдня.

Серед інших переваг Клієнт-Банку - незалежність, тобто клієнт може готувати і відправляти платежі тоді, коли це зручно, а проведені вони будуть тоді, коли це потрібно. Можна відправити платіж в банк заздалегідь (наприклад, з післязавтрашньою датою) і поїхати у відрядження. Цей платіж буде виконаний в ту дату, яка вказана в платежі.

Важливою перевагою є і контроль - для великих організацій, що мають підрядні організації або підрозділи, що є окремими юридичними особами, за допомогою Клієнт-Банку з'являється можливість контролювати рух по рахунках підлеглих організацій (корпоративний Клієнт-банк). Автоматизація підготовки платіжних доручень, меморіальних ордерів, заявок на переказ валюти та інших документів, максимальне наближення електронного виду документів до паперових аналогів значно спрощує користування системою. Як і паперові, електронні платіжні документи, що відправляються в банк, підписують посадові особи підприємства, але замість звичайного використовується електронний підпис.

Вартість Клієнт-Банку для підприємств

Природно, за банківську послугу підприємствам і компаніям доведеться платити. Як правило, банк бере платіж за підключення до системи Клієнт-Банк, щомісячну плату за обслуговування в системі, плату за проведення платежів в інші банки через Клієнт-Банк. Залежно від пакета РКО і від тарифної політики конкретного банку, підприємець може безкоштовно підключитися до системи або не платити щомісячну плату, а в деяких банках відсутня і плата за проведення платежів.

Вартість підключення та роботи в системі Клієнт-Банк безпосередньо залежить від умов конкретного пакета РКО, який пропонується банком. Часто банки пропонують певну кількість безкоштовних платежів через Клієнт-Банк. В основному, банки пропонують від 3 до 30 безкоштовних платежів на місяць.

Експерти рекомендують вибирати пакет РКО, виходячи з потреб конкретної компанії або підприємця. І перш ніж зробити вибір, необхідно уточнити, чи можливе підключення до системи Клієнт-Банк в рамках пакета і у скільки обійдеться підключення, обслуговування та проведення платежів.

Актуальну вартість підключення і роботи в Клієнт-Банках банків України можна дізнатися з нашого рейтингу розрахунково-касового обслуговування , який оновлюється щотижня.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики