про твої фінанси

Страхування туристів: що включає страховка, скільки коштує?

Страхування туристів в Україні: оформлення медичної туристичної страховки для виїзду за кордон. Чи потрібна страховка для безвіза, як оформити страховку для візи, для країн Шенгену.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Cтраховка для безвіза: необхідність, вартість, підводні камені
 2. П'ять правил успішного туристичного страхування для поїздок в екзотичні країни
 3. Поліс для туриста: секрети правильного вибору
 4. Страховка для туриста: що включає, скільки коштує
 5. Особливості туристичних мультиполісів
 6. Яку страховку вибрати туристові-екстремальному
 7. Актуальні тарифи по страхуванню подорожей і виїзду за кордон
 8. Оформлення біометричного закордонного паспорта: документи, терміни, вартість послуги

Cтраховка для безвіза: необхідність, вартість, підводні камені

Безвізовий режим подарував українцям можливість недорогих і спонтанних поїздок до Європи. Пакет документів, який був потрібний для оформлення візи, тепер замінює діючий біометричний закордонний паспорт. Однак економити на туристичній страховці мандрівники не поспішають. У скільки обійдеться страховий поліс для поїздки в країни ЄС, в яких випадках він необхідний і що потрібно врахувати при виборі страхової компанії - розбирався Prostobank.ua.

Введення безвізового в'їзду в країни Євросоюзу було одним з найбільш очікуваних і широко анонсованих зовнішньополітичних досягнень. Безвіз значно спростив процедуру відвідування 30 країн ЄС (за винятком Британії та Ірландії). Виснажливі черги у візових центрах і відмови посольств залишилися позаду.

До червня 2017 року туристичне страхування для поїздок до Європи було одним з найпопулярніших продуктів ринку страхових послуг. Оскільки страховий поліс входив до переліку обов'язкових документів для надання в візовий відділ, його купували всі потенційні мандрівники.

Перед введенням безвізового режиму у вітчизняних страхових компаній (далі СК) були побоювання, що напрямок туристичного страхування помітно просяде, оскільки люди будуть економити на даній послузі. Однак практика свідчить про інше. Помітне просідання було в 2014-2015 роках, коли різке здешевлення гривні та загальна нестабільність змушували багатьох відмовитися від подорожей. У 2017-2019 же роках, коли процедура виїзду стала простіше і дешевше, а валютний курс стабілізувався, поїздок стало значно більше.

Не обов'язково, але необхідно

Страховий поліс не входить до переліку обов'язкових документів для перетину кордону по біометричному закордонному паспорту. Однак виїзд в країни ЄС без страховки продовжує залишатися непопулярною практикою. І цьому є ряд причин:

 • Поліс можуть попросити пред'явити на прикордонному контролі або посадці на рейс. Відповідно до діючого закону України «Про туризм», громадянин при виїзді за кордон зобов'язаний мати туристичну страховку. Тому полісом можуть поцікавитися по обидва боки кордону.
 • При покупці туру в оператора в пакет буде включена базова страховка. Це передбачено правилами роботи туристичного ринку і законодавством.
 • Медицина в європейських країнах дорога і будь-яке звернення буде коштувати іноземцю пристойної суми. При виникненні страхового випадку, рахунок за медичні послуги за кордоном буде багаторазово перевищувати номінальну вартість поліса.
 • Якщо ви подорожуєте з дітьми, то ймовірність того, що страховку попросять пред'явити на прикордонному контролі, як і того, що полісом доведеться скористатися, зростає в кілька разів.

Окремим пунктом варто виділити тих, хто виїжджає в ЄС на особистому транспорті. Тут ситуація не змінилася, і обов'язкова страховка відповідальності перед третіми особами «Зелена карта» залишається в силі і перевіряється на пунктах пропуску автомобілів.

Ще одна категорія постійних клієнтів СК - любителі екстриму (дайвінг, серфінг, гірськолижний спорт і т.д.). Якщо поїздка передбачає відвідування гірськолижного курорту або участь в аматорському спортивному турнірі, покриття повинне включати додаткові опції.

Також необхідно враховувати, що в більшість базових пакетів не включено покриття травм, отриманих на водних гірках, прогулянках на яхті, поїздках на квадроциклі і т.д. Любителям подібних розваг варто уважно вивчати умови договору.

Відповідальний вибір асистанс

При виборі страховика, люди розраховують, що придбання поліса у компанії з гарною репутацією закриє всі питання при виникненні страхового випадку. Насправді СК займаються нарахуванням виплат в своїй країні, і їх репутація залежить від обсягу виконаних зобов'язань. За кордоном страхувальник буде спілкуватися з компанією-асистансом. По суті, асистанс виконує роль «місцевого» посередника між клієнтом і виконавцем (медичним закладом).

Для клієнта це означає, що крім вибору СК, вивчення умов договору, покриття, списку винятків, потрібно обов'язково уточнити, який асистанс співпрацює з даним страховиком.

Ця інформація, разом з контактними даними, вказується в страховому полісі і на сайті СК. Відгуки про роботу асистансу можна пошукати на тематичних форумах. Якщо негативу на адресу посередника багато, наводяться приклади ухилення від зобов'язань, непрофесійної організації допомоги, краще пошукати інший варіант.

Страховий коктейль для туриста

По суті, страховий поліс для виїзду за кордон, є міксом кількох страхових продуктів: короткочасне медичне страхування, страхування від нещасних випадків, страхування життя і додаткові опції, наприклад, компенсація витрат в разі депортації, стихійного лиха, втрати багажу, вимушеної медичної евакуації, транспортування тіла в разі смерті тощо

Стандартними вважаються поліси з покриттям медичних витрат страхувальника в країнах ЄС на суму до 30 тис. євро. Сюди включені гострі захворювання (вірусні, інфекційні), травми, невідкладна хірургія і стоматологія, виписані лікарем лікарські засоби, трансфер до медичного закладу і т.д.

При придбанні поліса варто звернути увагу на наявність франшизи - мінімальної суми, яка не компенсується за умовами договору. У туристичних пакетах франшиза зазвичай становить 50 або 100 євро. Але вигідніше купувати поліс без франшизи, оскільки навіть сума в 50 євро при настанні страхового випадку - це набагато більше різниці у вартості полісів з франшизою і без такої.

Ціна спокійного відпочинку

Оскільки страхові виплати рахуються в євро, то і страховий внесок прив'язаний до цієї валюти. Ціна поліса залежить від:

 • віку страхувальника - стандартний тариф розрахований на людей працездатного віку (18-59 років). Страховка дітей і пенсіонерів буде коштувати дорожче;
 • наявності або відсутності франшизи (поліс без франшизи дорожче);
 • умов договору: чи передбачені травми, амбулаторне лікування, втрата багажу, супровід дитини при госпіталізації батька і т.д .;
 • терміну дії поліса. Страховку можна оформити на разову поїздку, згідно запланованих дат. Також можна застрахуватися на рік, поліс буде автоматично діяти при виїзді в зазначені країни і припиняти дію після повернення на батьківщину;
 • форми оформлення (електронний чи паперовий поліс). Електронний поліс можна оформити на сайті СК, він прийде на e-mail і буде коштувати на 10% дешевше. Якщо необхідний паперовий поліс з мокрою печаткою, його вишлють кур'єром або поштовою службою, але заплатити доведеться повну ціну.

В середньому, вартість стандартного туристичного поліса для поїздки в ЄС по біометричного паспорту становить 5-7 євро на 7 днів, 8-10 євро на 14 днів, 12-18 євро на 30 днів (оплачується в гривні за діючим курсом).

Річна страховка буде коштувати від 50 до 80 євро залежно від кількості днів, які планується провести в європейських країнах за даний період (30, 60 або 90).

Варто обов'язково врахувати, що страховий поліс потрібно оформити в Україні до початку поїздки, і він автоматично активується з визначений у повідомленні день.

П'ять правил успішного туристичного страхування для поїздок в екзотичні країни

Країни Азії, Африки та Південної Америки обіцяють не тільки неординарні видовища і розваги, а й різні небезпеки, в тому числі для здоров'я пересічного європейця. Що потрібно знати про специфіку медичного обслуговування в таких країнах і як правильно підійти до вибору туристичної страховки при поїздці в них - досліджував Prostobank.ua

Правило перше. Вивчіть особливості країни поїздки

Куди б ви не направлялися - потрібно підготуватися до того, що вас там може очікувати. Це правило важливо, коли мова йде про поїздки в екзотичні країни: більшість інфекційних хвороб, які там поширені, небезпечні і не знайомі жителям середніх широт. «При покупці туру в екзотичні країни Африки (Кенія, Зімбабве, Намібія, Танзанія), Південної Америки (Бразилія, Перу) і Азії (Індія, Китай, Таїланд, В'єтнам, Камбоджа) слід побоюватися ряду захворювань, таких як жовта лихоманка, малярія, черевний тиф, чума, холера, гепатити та інше », - попереджає Ліна Кравченко, заступник голови правління СК« НОВА ». «Наявність полісу - це не гарантія безпеки мандрівника. Сам поліс не зменшує ймовірність настання якої-небудь неприємності. Тому на страхову компанію сподівайся, але й сам не зівай. Перед поїздкою бажано вивчити особливості країни, в яку вирушаєте. При необхідності відвідайте консультацію фахівця з паразитології і тропічної медицини », - радить Ольга Сидорук, менеджер управління особистого страхування компанії PZU в Україні.

Страхові компанії, як правило, не продають особливі поліси туристичного страхування для поїздок в екзотичні країни. При цьому умови надання медичної допомоги в таких поїздках дуже специфічні. «Особливою специфіки в страхуванні поїздок в екзотичні країни немає. Для страховика процедури організації допомоги однакові. Я б сказала, що специфіка не в полісі, а в країні, в яку їде мандрівник. Важливо яким чином в цих країнах поставлена ​​медицина, наскільки вона якісна і скільки вона коштує », - пояснює Ольга Сидорук.

Від того, наскільки ретельно ви будете знати специфіку хвороб і медобслуговування в країні, куди подорожуєте, залежить те, як пройде ваша поїздка, а також інші важливі при покупці страховки моменти.

Правило друге. Вивчіть покриття полісу і виключення з нього

Поліс медичного страхування для виїзду за кордон покриває надання невідкладної медичної допомоги. Але кожна страхова компанія встановлює окремі умови по покриттю захворювань туриста. Наприклад, в полісі може бути прописано, що він не покриває випадки лихоманки Денге і малярії. Тому потрібно вивчити, які хвороби поширені в країні поїздки, і перевірити, чи покриває їх лікування поліс. «При покупці поліса клієнту рекомендується ознайомитися з описом страхового покриття, списком винятків, порядком дій у разі настання страхової події. Зазвичай при поїздках в екзотичні країни туристи активно збирають інформацію про найбільш поширені захворювання, інфекції і т.д. - на умови їх покриття страховим полісом і варто звернути особливу увагу », - говорить Юлія Левченко, заступник начальника управління особистого страхування СГ« ТАС ».

Досить часто страхові компанії вносять до переліку винятків лікування дерматитів, кропив'янки і еритем, а також алергічних реакцій і укусів не отруйних комах, крім випадків, коли потрібна невідкладна медична допомога для порятунку життя. Є й інші винятки. «Клімат в екзотичних країнах дуже сильно відрізняється від європейського, мандрівникам варто враховувати підвищену сонячну активність. Адже стандартні поліси страхування не передбачають лікування погіршення стану здоров'я внаслідок впливу сонячного випромінювання, що призвело до сонячних опіків або теплового удару. Найчастіше за умовами страхування, туристу буде надана лише перша невідкладна допомога », - розповідає Ліна Кравченко.

Правило третє. Подбайте про щеплення

Страховики та експерти радять робити щеплення від специфічних хвороб при відвідуванні країн, в яких вони поширені. Справа не тільки в тому, що такі хвороби часто небезпечні для життя, але і в тому, що найчастіше певний список вакцинацій - обов'язкова умова відвідування країни.

А хвороби, вакцинація від яких вимагається для в'їзду, майже завжди знаходяться в переліку виключень із страхових випадків. «Якщо страхувальник планує відвідати азіатську, африканську, будь-яку екзотичну країну, йому варто ознайомитися з переліком щеплень, необхідних при в'їзді в цю країну, так як стандартно поліс виключає покриття захворювань, виникнення яких можна було запобігти завчасною вакцинацією, при наявності вимог прикордонних служб щодо вакцинації при в'їзді в відповідну країну », - пояснює Юлія Левченко. «Наприклад, в країнах Африки найпоширеніше захворювання - жовта лихоманка. Щеплення від нього обов'язкове як дорослим, так і дітям. Без цього щеплення в'їзд заборонений в Анголу, Бенін, Бурунді, Буркіна-Фасо, Гани, Габон, Сьєрра-Леоне, Руанду, Кот-д'Івуар і деякі інші африканські країни », - додає Ліна Кравченко.

Правило четверте. Не економте на полісі

Є ще кілька дуже важливих моментів, які потрібно врахувати при поїздці в країни Азії, Африки та інші мало популярні куточки земної кулі. Перш за все, якщо ви розраховуєте на якісну туристичну страховку, то для подорожі в деякі країни бажано збільшити страхову суму. Як правило, це не потребує суттєвих додаткових витрат, особливо якщо поїздка не триватиме довго. «У місцях, віддалених від інфраструктури, організація допомоги буде утруднена і обійдеться дорожче. Для таких поїздок рекомендуємо оформляти поліс зі страховою сумою вище стандартних $ 30 тис. Прості випадки в таких країнах коштують недорого. Наприклад, ГРВІ в Малайзії обійдеться в 65 малазійських рінгітів - $ 15. Але якщо проблема буде серйозною, і потрібна медична евакуація, то витрати будуть значними », - попереджає Ольга Сидорук, менеджер управління особистого страхування компанії PZU в Україні.

Порекомендувати збільшення страхової суми або розповісти про те, що воно не потрібно, може не тільки бувалий мандрівник, а й сам страховик, який має достатньо інформації про вартість медичних послуг в конкретній країні.

Другий важливий момент - подбайте про те, щоб ваша страховка покривала всі ризики, які можливі в подорожі. В першу чергу це стосується випадків, коли ви плануєте займатися активними видами спорту - дайвінгом, гірськими лижами. Але в деяких екзотичних країнах вам знадобиться опція «активний вид спорту» та «переміщення на двоколісному транспорті» навіть якщо ви не любите такий відпочинок. «Наприклад, в Таїланді багато їздять на мопедах, на яких пересувається практично все місцеве населення, а дорожній рух нагадує броунівський. Наші туристи, незвичні до подібних особливостей, часто потрапляють у неприємні ситуації на дорозі. І якщо в їх полісі немає відповідного покриття, страхова компанія не зможе компенсувати медичну допомогу », -  розповідає Ольга Сидорук.

Правило п'яте. Приготуйтеся до екзотичного асистансу

Навіть найдорожчий поліс від найнадійнішої і крутої страхової компанії не зможе змінити для туриста «неординарні» реалії медобслуговування країни, в яку він поїде. А для європейців зовнішній вигляд місцевих лікарень і поліклінік може бути вельми незвичним, як і специфіка обслуговування.

«У Таїланді палатою стаціонарного відділення є один великий зал з перегородками із простирадл. І не залежно від того, є у тебе поліс чи ні, умови перебування в стаціонарі одні для всіх. Тому не варто вимагати від страхової чогось більшого. У Малайзії, якщо стан потерпілого не критичний, консультацію лікаря доведеться почекати в приймальному покої в порядку живої черги. І запис до вузького спеціаліста у вечірній час та вихідні дні практично неможливий», - розповідає Ольга Сидорук.

На закінчення

Страховий поліс дає його власникові лише компенсацію медичних витрат за кордоном. А для того, щоб поїздка пройшла максимально приємно, бажано зовсім уникнути хвороб. «Під час поїздки в екзотичну країну необхідно вживати тільки бутильовану воду, а також ретельно дотримуватися всіх процедур гігієни, щоб не опинитися на лікарняному ліжку», - попереджає Ліна Кравченко.

Крім профілактики, експерти радять брати з собою персональну аптечку з поправкою на специфіку загрозливих хвороб і небезпек. «Обов'язково подбайте про аптечку, особливо про наявність антигістамінних препаратів, адже в разі алергії невідкладну допомогу потрібно надавати дуже швидко і потрібні препарати завжди повинні бути під рукою», - Ольга Сидорук.

Поліс для туриста: секрети правильного вибору

Основне правило полягає в тому, що поліс медичного страхування при виїзді за кордон потрібно купувати обов'язково. Навіть якщо страховка не потрібна вам для посольства, сподіватися, що в поїздці за кордон ви не захворієте, а захворівши обійдеться невеликими витратами, не варто. Наприклад, в Німеччині одне звернення в лікарню з болем у боці легко «затягне» на сотню євро і більше, а якщо буде потрібно лікування, то рахунок може бути й зовсім вражаючим. Так, що якщо вам доведеться використовувати лише один поліс з десяти, то витрати на страхування все одно окупляться.

Але щоб користування страховкою було максимально ефективним і заощадило вам не тільки фінанси, але також нерви і зусилля, має сенс при купівлі та використанні поліса дотримуватися кількох простих порад.

Порада перша: врахуйте ризики подорожі

«Через те, що рейс з Києва запізнився, ми не встигли на пересадку в Відні. Нас пообіцяли відправити найближчим рейсом, який виявився лише о шостій ранку наступного дня. Однак вранці виявилося, що цей рейс скасували, і нам довелося чекати в аеропорту до трьох годин дня », - розповідає туристка Катерина. У підсумку вечір, ніч і половину дня пасажирам довелося провести в залі очікування, а представники авіакомпанії лише оплатили їм сніданок. «У нас не було страховки від затримки рейсу, я навіть ніколи не замислювалася про те, що вона може знадобитися», - продовжує Катерина.

Найпростіший базовий набір поліса туристичного страхування включає лише медичні ризики: екстрена допомога, лікування в стаціонарі, транспортування за медичними показаннями. Такий поліс - найдешевший, і він однозначно краще, ніж відсутність страховки. Однак якщо ви плануєте перельоти, особливо з пересадками - має сенс розширити базовий набір страхуванням ризиків втрати багажу, документів, затримки рейсу.

У такому випадку, якщо ваш рейс відклали до ранку, ви можете провести ніч в готелі, а не в аеропорту, відпочити і прийняти душ. А якщо затримка сталася вдень - то, наприклад, пообідати в кафе. При цьому в страхову компанію можна звертатися в тому випадку, якщо затримка перевищує чотири годин (або інший час, вказаний в вашому полісі). Як правило, включення цих ризиків не дуже сильно вплине на ціну вашого полісу.

Порада друга: термін поліса повинен бути на два-три дні довше періоду поїздки

Однак страховка від затримки рейсу працює не завжди. «Наш зворотний рейс до Києва скасували через сильні снігопади, і нам довелося затриматися в Німеччині на чотири дні. У нас була страховка від затримки рейсу, але ... поліс закінчився в той день, коли ми повинні були їхати! Так що готель нам довелося оплачувати самим », - згадує мандрівниця Аліса.

Тому поліс страхування рейсу повинен передбачати хоча б пару «запасних» днів на випадок, якщо рейс затримається при зворотному вильоті. Ця опція буде вам корисна не тільки для того, щоб компанія оплатила вам житло і харчування на додаткові дні, але і на випадок, якщо вам доведеться затриматися, і знадобиться медична допомога.

Порада третя: навіть з полісом будьте готові платити за деякі послуги самі

Якщо ви відправляєтеся в лікарню за направленням асистуючої компанії, обов'язково візьміть з собою паспорт, поліс і ... гроші. Наприклад, в Німеччині, якщо ви не маєте реєстрації в місті, де звертаєтеся до лікарні, повинні будете одноразово заплатити за прийом лікаря 100 євро, незалежно від наявності страховки. Ці кошти вам потім компенсує страхова компанія, але цілком імовірно, що для початку вам доведеться заплатити їх самостійно.

Однак є витрати, які страховик може і не оплатити. Наприклад, деякі медикаменти або процедури. Також якщо вас госпіталізували в дорогу клініку, то страховик може прийняти рішення про переведення вас в більш дешеву медустанову: навіть якщо страхова сума за вашим полісом - 30 тисяч євро, страхова компанія не зобов'язана витрачати на вас все.

Крім того, стандартний медичний поліс не покриває, наприклад, оплату окремої палати або необов'язкових для вашого здоров'я процедур (масаж і т.п.). Якщо ж виявиться, що у вашому випадку лікування за кордоном обходиться занадто дорого, то страховик навіть може прийняти рішення транспортувати вас на батьківщину, якщо транспортування не загрожує вашому здоров'ю.

Порада четверта: в екстрених випадках - викликайте швидку допомогу, страховику повідомите пізніше

Медична допомога за страховим випадком за кордоном організовується досить хитромудрим чином. Пацієнт звертається до асистуючої компанії, телефон якої вказано в полісі. Там записують дані поліса і зв'язуються зі страховиком. Якщо страховик підтверджує, що поліс дійсний, то асистуюча компанія зв'язується з клінікою, яка співпрацює зі страховиком і знаходиться найближче до пацієнта. Це найбільш простий випадок - в залежності від країни і компанії, що асистує, ланцюжок може подовжуватися за рахунок регіональних центрів, представництв та інших посередників.

Так що від звернення пацієнта в асистанс до отримання інформації про клініку, в яку потрібно їхати, або викликати швидку медичну допомогу може пройти досить тривалий час. Наприклад, в Берліні весь процес займає дві години. Якщо ж пацієнт знаходиться в маленькому місті далеко від цивілізації, то може затягнутися і довше. Врахуйте, що після звернення в лікарню вам, можливо, ще доведеться почекати годину-другу в черзі.

Коли ви просто нездужаєте, то можна і почекати заради дотримання всіх формальностей. Але очевидно, що пацієнт з серцевим нападом або відкритим переломом не зможе чекати так довго. Звідси висновок: якщо допомога потрібна негайно, то не розраховуйте на асистуючу компанію, а відразу викликайте швидку допомогу.

Після того, як небезпека для здоров'я минула, обов'язково повідомте про страховий випадок в страхову компанію. Зробити це потрібно протягом 24 годин, інакше вам можуть відмовити у відшкодуванні витрат.

Порада п'ята: тримайте страховика в курсі

Коли ви повідомили страховика про настання страхового випадку - не втрачайте з ним зв'язок. Найімовірніше, асистуюча компанія сама буде передзвонювати вам і цікавитися ходом лікування. Але навіть якщо цього не станеться - повідомте страховику, якщо вам призначили лікування, госпіталізацію або операцію. У такому випадку ви зможете бути впевнені, що страховик оплатить ваше лікування. А якщо щось сплатити не зможе - то ви також дізнаєтеся про це відразу.

Думка експертів

Правильно обрана страховка для туриста - важливий елемент приємної подорожі. Що потрібно знати про страхову суму, покриття і інші параметри поліса туристичного страхування медичних витрат для виїжджаючих за кордон - розпитував експертів Prostobank.ua

Ольга Сидорук, менеджер управління особистого страхування компанії PZU в Україні

Головне, на що необхідно звертати увагу при оформленні поліса, - це страхові суми (фактичне покриття ризиків), терміни і територія перебування.

Не купуйте поліс за принципом «аби був». Дайте можливість страховій компанії в разі збитку виплатити вам достатню суму компенсації.

У нашій практиці було багато випадків, коли компанія виплачувала на користь потерпілого всю страхову суму, проте її все одно не вистачало для оплати медичної допомоги. Тому обмежуватися мінімальним пакетом страхування не варто.

При оформленні поліса назвіть фахівцю мету вашої поїздки. Тому що якщо ви збираєтеся поніжитися на сонечку, то це один поліс, а при катанні на лижах - інший.

Бувають ситуації, коли туристи вказують в полісі терміни перебування, як то кажуть, впритул. І будь-яка зміна графіка перебування туриста за кордоном автоматично позбавляє його страхового захисту. Продовжити поліс або придбати новий, перебуваючи за кордоном, неможливо. Якщо ви подорожуєте часто або на тривалий термін, можливо, вигідніше купувати річний поліс.

Зверніть увагу, що не у всіх випадках вам буде достатньо звичайного страхового поліса. Чи збираєтеся туди, де високі гори і хмари під вашими ногами? Переконайтеся, що ваш поліс покриває транспортування санавіацією, адже вартість рятувального гвинтокрила зазвичай обчислюється тисячами доларів.

Австрія, Франція, Швейцарія, Непал - ті країни, в яких це питання стоїть дуже актуально. Приємно відзначити, що вже багато туристів, консультуючись з нашими фахівцями з питань оформлення страховки, просять «поліс з вертольотом».

У деяких країнах є специфічні захворювання і ризики, яким піддаються туристи. Наприклад, в Італії і Таїланді, де дуже багато двоколісного транспорту і своє особливе розуміння правил дорожнього руху, туристи часто потрапляють в ДТП.

Чи покриє ваш поліс, наприклад, лікування від лихоманки Денге, яка дуже поширена в Азії?

Страховка для туриста: що включає, скільки коштує

Середній тариф економ-пакету, який передбачає тільки компенсацію витрат на медичну допомогу, коливається в діапазоні від 3,5 до 12 гривень в день. Заплативши більше, ви можете скористатися і супутніми опціями: страховка від затримки рейсу, багажу, юридична допомога за кордоном та інші. Про те, як вибрати страховий поліс для туриста, розповідає Prostobank.ua

Думка

Ольга Борщенко, директор агентства мережі агентств «Гарячі тури»

Страховка для туристів компенсує вам витрати на медичне обслуговування, в разі, якщо ви отримали травму або захворіли в поїздці. В першу чергу, це стосується невідкладної допомоги, а також витрат на лікування в лікарні (стоматологія, хірургія). Сюди ж включені евакуація, а також, в разі смерті, - і транспортування тіла на батьківщину.

Типова медична страховка включає в себе мінімум послуг. Наприклад, екстрена стоматологічна допомога, як правило, не включена. Вартість типової страховки, як правило невелика, і в залежності від тривалості туру складає від 70 до 200 гривень.

Імовірність виникнення страхового випадку з гірськолижником або дайвером (туристом, який займається активними видами спорту), набагато вище ніж у «звичайного» мандрівника. І витрати на лікування при настанні нещасного випадку, набагато вище. Саме тому страховий поліс таких туристів в півтора-два рази дорожче. Проте, гірськолижники, дайвери страхуються практично поголовно і вмовляти їх турфірмам не доводиться. Вся справа в тому що в такому випадку вам можуть компенсувати набагато більше витрат: вартість операцій, медичного транспортування в лікарню і на батьківщину після лікування, вартість квитка в обидва кінці близькому родичу і його проживання в готелі (в межах встановлених лімітів), в разі якщо застрахований перебував у лікарні більше 10 днів. Також сюди входить супровід на батьківщину неповнолітніх дітей що залишилися без нагляду та інші послуги відповідно до категорії поліса.

Юлія Брикульська, головний редактор медичного порталу « Prostodoctor », лікар-терапевт

Медична страховка, яку продають разом з туром найчастіше включає лікування, яке пов'язане з викликом швидкої допомоги і можливою ​​госпіталізацією. Програма «стоматологія» та «медикаменти» можуть в неї не входити. Тому при покупці потрібно уважно дивитися наповнення кожного поліса. Страхова сума може значно варіюватися. Краще уточнити це у продавця. Слід врахувати, що ціни на медичні послуги в Європі та, наприклад, в Єгипті будуть відрізнятися. Тому, економити на полісі десятки гривень заради зменшення суми покриття не варто. Гострі ситуації можуть покриватися 100%, іноді може бути франшиза від 5 до 50%. Це прописується в договорі окремо.

Перед поїздкою знайдіть в договорі телефон асистуючої компанії, тобто тієї, куди ви будете телефонувати в разі страхової ситуації. Ситуацію з оплатою через повернення слід передбачити заздалегідь, зателефонувавши в той же асистанс. Якщо в договорі прописаний пункт про 100% оплаті і повернення грошей через відшкодування, то оплатити послуги доведеться самостійно.

Якщо ви збираєтеся займатися екстремальним спортом, вам буде недостатньо страховки, яка продається з туром. При укладанні договору зі страховою компанією, уточніть чи покривається транспортування застрахованого додому, якщо раптом буде проведено оперативне лікування. Після травм під час катання на лижах така ситуація досить часта.

Особливості туристичних мультиполісів

Prosto застрахуватися на рік вперед і їздити за кордон, не боячись раптово захворіти. Правда, непросто буває не тільки вибрати відповідну страхову компанію, але і підрахувати можливу вигоду від страхування всіх поїздок оптом. Особливості оформлення мультиполісу медичного страхування для виїзду за кордон вивчав Prostobank.ua

Мультиполіс для виїжджаючих за кордон дозволяє застрахуватися «одним махом» на всі поїздки протягом тривалого періоду: півроку, року, іноді навіть більше. Це особливо зручно тим, хто подорожує дуже часто - не потрібно щоразу витрачати час на відвідування страхової компанії. Крім того, якщо у вас трапляються раптові закордонні відрядження, то не завжди є час на оформлення поліса.

Ще одна перевага багаторазового поліса в тому, що якщо ви затрималися в країні перебування через непередбачені обставини, то можна не боятися залишитися без страхового захисту.

Що пропонують

По набору страхових послуг мультиполіс абсолютно нічим не відрізняється від полісів на одну поїздку: страхова компанія покриє витрати на невідкладну допомогу, амбулаторне лікування, госпіталізацію, придбання медикаментів. Зазвичай передбачена також оплата медичної допомоги, пов'язаної з перебігом вагітності до сьомого місяця, і витрати на репатріацію - екстрене повернення в Україну для подальшого лікування, а також витрати на зв'язок з самою страховою компанією при настанні страхового випадку.

Більшість компаній включають в стандартний поліс також екстрену стоматологічну допомогу, але на ці витрати зазвичай встановлюють ліміт в 50-200 євро у різних СК.

Нарешті, страховка для подорожуючих може включати не тільки медичні, а й інші ризики: нещасний випадок, затримку рейсу, втрату багажу або документів. Про те, чи включені ці ризики в поліс, потрібно уточнювати безпосередньо в СК - деякі компанії включають їх в стандартний набір послуг, інші надають за окрему плату.

Підраховуємо вигоду

Крім економії часу і зусиль на відвідування офісів СК, мультиполіс може заощадити ще й ваші кошти. Щоб оцінити економію, варто порівняти вартість одиночних полісів на найближчі очікувані поїздки, і мультиполісу з відповідним лімітом перебування за кордоном.

Наприклад, мандрівник оформив мультиполіс на півроку з лімітом перебування в Європі в 90 днів - аналогічно умовам безвізу. Припустимо, за ці півроку він здійснив шість поїздок в середньому по десять днів. Виявляється, це рішення буде вигідним в порівнянні з покупкою окремих полісів не завжди. Якщо застрахований буде їздити менше, то зовсім втратить економічну вигоду.

На що звернути увагу

Крім вартості, є й інші особливості багаторазових полісів, про які варто знати, перш ніж оформити таку страховку. По-перше, якщо ви подорожуєте часто і на різні терміни, то слід уважно поставитися до підрахунку використаних днів по страховці, щоб уникнути неприємних несподіванок, коли ліміт вашого перебування за кордоном за полісом буде вичерпано. Крім того, відразу дізнайтеся в страховій компанії, чи потрібно вам повідомляти її, коли ви збираєтеся покинути країну - деякі компанії можуть висувати таку вимогу.

По-друге, основний недолік мультиполісу полягає в тому, що ліміт відповідальності страховика покриває весь термін дії поліса. Тобто, якщо при першій поїздці станеться страховий випадок, то частина страхової суми вже буде використана, і ліміт відповідальності за такими страховими випадками буде вже менше.

З іншого боку, ймовірність того, що ви будете хворіти в кожній поїздці за кордон, на щастя, невисока. А якщо застрахованому потрібно дійсно дороге лікування за кордоном (наприклад, операція), то сума, яку заплатить страхова компанія, все одно буде незрівнянно більше вартості поліса. У такому випадку, навіть якщо вам доведеться оформити нову страховку для подальших поїздок, витрати все одно будуть виправдані.

Яку страховку вибрати туристові-екстремальному

Prosto немає такого туриста, який любить активний відпочинок і не був би радий застрахувати себе від всіх можливих нещасть і непередбачених витрат при поїздці за кордон або на український курорт. Любителі активного відпочинку теж не є винятком. На що звертати увагу при виборі страховки, і скільки коштують поліси з максимальним покриттям - досліджував Prostobank.uа.

Відпочиваємо на гірськолижному курорті в Україні

Мало кому з мандрівників, які, наприклад, займаються мирним пішим туризмом, прийде в голову купити страховий поліс. А ось любителі гірськолижного спорту, особливо якщо зіткнуться з травмами і особливостями медобслуговування в далеких селах або районних центрах нашої країни, можуть задуматися про страхування. Втім, складності для охочих застрахувати себе перед поїздкою на лижі, почнуться вже на етапі пошуку страхової компанії: як правило, стандартна або масова страховка для туриста не покриває ризики травматизму на гірському схилі при заняттях лижним спортом, а поліси, які включають останні, не так просто знайти. Такі страховки пропонують не багато вітчизняних страхових компаній. Більш того, у більшості страховиків катання на лижах в Україні є винятком.

Втім, це не означає, що страховку для лижника знайти неможливо. Навіть якщо в обраній вами СК немає вузького продукту, розрахованого на лижника, можна пошукати інші поліси, які теж можуть вам підійти. Наприклад, деякі СК пропонують особливі продукти для любителів спорту - незважаючи на те, що розраховані вони на професіоналів, скористатися ними можуть і аматори. «У нашої страхової компанії є спеціальний продукт для спортсменів - страхування від нещасних випадків, - розповідає Юлія Білик, фахівець прямих продажів відділу по роботі з клієнтами СК« АСКО-Медсервіс ». - По страховці здійснюється виплата за тимчасову втрату працездатності, інвалідність I, II, III групи, смерть. Всі види спорту згруповані за видами, в залежності від ризику. Наприклад, тариф для плавця, тенісиста буде в 4 рази менше, ніж для футболіста і альпініста. Застрахуватися можна на час відпустки, на час проведення спортивних змагань, на рік. Також в один поліс можна включити страховий захист за кількома видами спорту ».

Другий нюанс, на який слід звернути увагу на етапі вибору поліса, - це ретельний аналіз того, які компенсації передбачені, а які - ні. Зазвичай страховки для лижника обов'язково компенсують амбулаторне лікування, стаціонар і вартість медикаментів. Але деякі базові ризики, хоч і присутні в договорах у більшості СК, не завжди можуть бути здійснені. Так, можливість транспортування залежить не стільки від того, який у вас поліс, скільки від того, на який курорт ви поїхали. «Практично всі програми страхування гірськолижників передбачають транспортування потерпілих, - розповідає Анастасія Кошмак, спеціаліст відділу страхування особистих продуктів BritMark. - При цьому слід враховувати стан медичних установ конкретного гірськолижного курорту. Наприклад, не на всіх курортах постійно чергують машини швидкої допомоги. Не варто забувати, що оперативність і комфортабельність транспортування в лікарню прямо залежить від якості транспортної розв'язки обраного вами курорту ».

Крім ризиків, які включають в страховку більшість СК, існують ще кілька ризиків, непопулярних серед страховиків, але корисних для страхувальника, наявністю яких доцільно поцікавитися. Наприклад, відповідальність перед третіми особами або пошук заблукалого лижника в горах. Втім, знайти СК, яка компенсує витрати за додатковими ризиками, досить складно.

У скільки ж обійдеться страховка? У порівнянні зі звичайною страховкою для подорожей по Україні, поліс лижника буде коштувати в 1,5-2, іноді 3 рази дорожче.

Відпочиваємо за кордоном

При поїздці за кордон страхувальник в пошуках якісного поліса стикається з іншими проблемами, ніж у спокійному стані в Україні. Головної з них можна уникнути, якщо перед від'їздом підбирати страховку не за принципом "подешевше", а за принципом «від пошкоджень при яких заняттях хочу себе застрахувати». Дійсно, якщо ви хочете відпочивати активно і при цьому не боятися, що в разі травм доведеться викласти відчутну суму зі своєї кишені, то вам доведеться заплатити більше, ніж при пасивному відпочинку. «Катання на лижах, дайвінг, рафтинг, стрибки з парашутом - все це екстремальні види спорту. І якщо людина планує ними займатися під час подорожі, то страхувати її життя і здоров'я будуть за підвищеним тарифом, який може перевищувати базовий в кілька разів », - зазначає Лариса Боровик.

Як і у випадку з лижним спортом в Україні, активний відпочинок робить страховку дорожче в різних компаніях на різну суму. Так, в одних СК тариф може збільшуватися усього в 1,5-3 рази за заняття будь-якими видами спорту, в інших - окремі особливо небезпечні види спорту можуть збільшувати ціну поліса і в 6 разів (парашутний спорт). Підхід до визначення самих підвищувальних коефіцієнтів у СК теж різний. «Деякі страховики при розрахунку вартості поліса застосовують один загальний підвищувальний коефіцієнт. Він діє при покритті травм, отриманих внаслідок занять будь-яким з перерахованих в полісі видів спорту, - розповідає Анастасія Кошмак. - При цьому багато страхових компаній дійсно розділяють різні види спорту на окремі класи, приналежність до яких визначає ціну поліса. Травмонебезпечні види спорту, відповідно, розраховуються за вищими коефіцієнтами, як правило, від 1,5 до 3».« Підвищена група ризику включає: альпінізм, бобслей, бокс, кінний спорт, гірськолижний спорт, дельтапланеризм, ковзанярський спорт, підводний спорт, пішохідні мандрівки гірськими ландшафтами, санний спорт, хокей », - пояснює Юлія Білик.

Втім, навіть підвищений в 6 разів тариф при малих термінах поїздки не буде сильно бити по гаманцю страхувальника, адже страховка не настільки дорога.

Так що увагу треба звертати не стільки на ціну, скільки на те, що написано в договорі. Добре, якщо страховка покриває репатріацію на батьківщину (зокрема, за медичними показаннями), витрати на телефонний дзвінок, на дострокове повернення дітей на батьківщину, витрати на візит близького родича (у разі стаціонарного лікування страхувальника), страхування від втрати багажу, документів і так далі. Деякі найбільш повні варіанти страховок включають навіть оплату послуг адвоката.

На закінчення

Для того щоб залишитися задоволеним купленою страховкою, мало знати, які ризики в неї включені. Слід вивчити, які існують виключення з переліку страхових подій, обмеження і додаткові умови компенсації. Тоді можна уникнути неприємних сюрпризів. Наприклад, якщо застрахованого кусає акула, а він купався, не дивлячись на заборони та попередження про небезпеку, то відшкодування він не отримає.

Крім цього, доцільно вивчати і інші умови страхування, в залежності від особистих потреб. Необхідно детально вивчити умови страхування. Ліміт відповідальності страховика, як правило, встановлюється посольствами приймаючих країн. Якщо і варто звертати увагу на ліміти, то тільки за додатковими опціями. Наприклад, втрата багажу. У цьому випадку страхувальник сам повинен оцінити вартість можливих втрат від його втрати або пошкодження, і відповідно до цього визначити ліміт. Звернути увагу варто на франшизу, відсутність сублімітів на надання швидкої невідкладної допомоги, придбання медикаментів і відсутність обмежень на транспортування хворого до місця надання допомоги.

Нарешті, в цілому всі страховики радять не економити на полісах при поїздці за кордон, купуючи розширене покриття, особливо в тих випадках, якщо ви плануєте активний відпочинок.

Якщо ж з якоїсь причини ви все-таки хочете заощадити на вартості поліса, то зверніть увагу на те, щоб куплений вами економний варіант страховки покривав ті ризики, ймовірність настання яких в тій країні, в яку ви поїдете, найбільш висока.

За словами представників страхових компаній, мандрівники в жаркі країни найбільш часто звертаються за компенсаціями по таких страхових подіях як харчові розлади, кишкові палички, алкогольні отруєння і отити. А у туристів-лижників, як правило, найбільш частими страховими подіями є удари і переломи.

Ще один важливий момент, про який слід пам'ятати під час активного відпочинку, - це те, що страхові компанії, як правило, відмовляться від виплати відшкодування, якщо страхувальник у момент настання страхової події був у стані алкогольного сп'яніння.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики