про твої фінанси

Шахрайство в страхуванні або 8 найпопулярніших способів обдурити страхову компанію

Там, де крутяться великі гроші, завжди будуть і бажаючі незаконно ними заволодіти. Шахрайство в страхуванні не вигідні як страховим компаніям, так і простим громадянам. Адже їм при покупці поліса доводиться платити за себе і того хлопця, який намагається надути страхову. Дізнайтеся більше про страхове шахрайство з КАСКО, ОСАГО.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Шахрайство в страхуванні № 1: приписки шкоди
 2. Шахрайство в страхуванні № 2: подвійна виплата
 3. Шахрайство в страхуванні № 3: подвійне відшкодування
 4. Шахрайство в страхуванні № 4: фіктивне ДТП
 5. Шахрайство в страхуванні № 5: свідоме нанесення пошкоджень
 6. Шахрайство в страхуванні № 6: інший водій
 7. Шахрайство в страхуванні № 7: п'яний водій
 8. Шахрайство в страхуванні № 8: самовикрадення
 9. Довіряй але перевіряй
 10. Автострахування автомобіля: на замітку
 11. Види і склад злочинів

Найпліднішим полем діяльності для аферистів є автострахування . Ось вже де шахраям є можливість проявити всю свою фантазію і акторська майстерність ... За оцінками західних експертів, від 5 до 10% страхових виплат потрапляють до рук шахраїв. В Україні такої статистики поки немає. Але фахівці сходяться на думці, що наша цифра буде полягати в межах 5-15%.

Шахрайство в страхуванні № 1: приписки шкоди

Приписки шкоди після ДТП зустрічаються найчастіше. На думку експертів, цим грішать в кожній п'ятій страховій події. Люди вносять до списку пошкодження, отримані раніше. Справа в тому, що список пошкоджень (в разі ОСАГО ) записується в акт і реєструється співробітником поліції, а страхова компанія зобов'язана їх компенсувати. Опротестувати ж справу в суді компанія може тільки після виплати компенсацій. Діловодство коштує мінімум 300 доларів. Зрозуміло, що починати тяжбу через 200 доларів для компанії просто нерентабельно. Тому часто деякі явно вигадані пошкодження страховик просто відмовляється оплачувати. Заявник, як правило, навіть не сперечається.

Шахрайство в страхуванні № 2: подвійна виплата

Як отримати страховку? Деякі клієнти намагаються отримати відшкодування від винуватця ДТП, а потім і від страхової компанії. У цьому випадку потерпілий страхувальник отримує від винуватця ДТП відшкодування за завдані збитки, але при цьому бере в поліції довідку про те, що постраждав від «невідомого», і направляється за страховою виплатою.

Шахрайство в страхуванні № 3: подвійне відшкодування

Зловмисники страхують авто в декількох компаніях. Після ДТП вони намагаються отримати грошове відшкодування в кожній з них.

Шахрайство в страхуванні № 4: фіктивне ДТП

В цьому випадку, в схемі задіяний працівник страхової компанії. Він виписує поліс на «розбитий» автомобіль, вказуючи в договорі, що машина не має пошкоджень. Потім організовується фіктивне ДТП і в СК подається заява про страхову подію.

Шахрайство в страхуванні № 5: свідоме нанесення пошкоджень

Багато водіїв не можуть встояти перед спокусою замінити ту чи іншу стару деталь за рахунок страховиків. Вони свідомо завдають пошкодження своєму автомобілю, стверджуючи, що це наслідки ДТП.

Шахрайство в страхуванні № 6: інший водій

Людина що застрахувала машину, дала покористуватися іншій людині. А та її розбила. В цьому випадку страхове відшкодування не здійснюється, так як транспортним засобом користувалася інша людина. Однак шахраї намагаються в протоколі зазначити, що за кермом знаходився власник машини або тут же роблять довіреність на право користування автомобілем на того, хто був за кермом.

Шахрайство в страхуванні № 7: п'яний водій

Багато ДТП відбуваються в стані алкогольного сп’яніння. Згідно із законом, такий випадок не визнається страховим і компенсація не виплачується. У подібних випадках водії дають хабар співробітнику поліції, який не помічає «запашок» або викликають дружину, яка вписана в техпаспорт і оформляють ДТП на неї. Якщо пошкодження отримано в безлюдному місці, водій відправляється додому поспати, а через кілька годин приїжджає для оформлення протоколу.

Шахрайство в страхуванні № 8: самовикрадення

Тут назва говорить сама за себе. Уявіть собі таку ситуацію. Ви купуєте автомобіль іноземного виробництва, реєструєте машину, проходите технічний огляд і їздите на ній, поки в один прекрасний день ваш автомобіль не виявляється в списку розшукуваних в зв'язку з викраденням. Тут схема така. За половину ринкової ціни іноземцю пропонується продати автомобіль, документи на нього і через обумовлений термін (зазвичай не більше одного місяця) або після телефонного дзвінка подати заяву про викрадення машини. За цей час автомобіль перегоняється в Україну, розмитнюється і продається. Після цього «потерпілий» іноземець у себе на батьківщині отримує страховку.

Довіряй але перевіряй

Страховики намагаються самостійно розібратися з кожним випадком. Як правило, аварійні комісари виїжджають на місце події, опитують свідків, учасників ДТП, проводять огляд транспортних засобів, контролюють правильність складання схеми ДТП і інших документів, передбачених законодавством. Якщо свідків або другого учасника немає, страховик має всі підстави для початку власного розслідування. Адже в даному випадку велика ймовірність сфабрикованої страхової події. Якщо з'ясовується, що факти, зазначені страхувальником і виявлені співробітниками СК, істотно відрізняються, то для початку страховик проводить «виховну» бесіду зі своїм клієнтом. І тільки після остаточного доведення факту шахрайства, коли є реальний шанс залучити винуватців до кримінальної відповідальності, підключають працівників правоохоронних органів.

Буква закону

Хочемо нагадати, що у всіх вищеописаних способах присутній склад злочину, передбачений ст. 190 Кримінального кодексу України - «шахрайство», а за це передбачається штраф до 850 грн. або виправні роботи до двох років, або до трьох років позбавлення волі.

Автострахування автомобіля: на замітку

У співробітників страхових компаній є спеціальний тест, завдяки якому можна з великою ймовірністю визначити, з ким компанія має справу.

10 ознак страхового шахрайства

 1. Нанесення важких матеріальних пошкоджень автомобілю потерпілого, хоча обставини події повинні його виключати (наприклад, на парковці) - 5 балів.
 2. Страховий випадок стався у віддаленій місцевості при відсутності свідків - 5 балів.
 3. Знайомство між собою учасників ДТП - 4 бали.
 4. Настання страхового випадку відбувається в короткий період після укладення договору страхування або перед його закінченням - 3 бали.
 5. Подання клієнтом при страхуванні дублікатів свідоцтва про реєстрацію та ПТС - 3 бали.
 6. Суперечливі свідчення за обставинами страхового випадку - 3 бали.
 7. Невідповідність соціального статусу страхувальника вартості постраждалого автомобіля - 2 бали.
 8. При значних механічних пошкодженнях машини в ДТП відсутні тілесні ушкодження учасників - 2 бали.
 9. Транспортний засіб має пробіг більше 70 000 км - 1 бал.
 10. Учасники ДТП володіють машиною за дорученням - 1 бал.

Більше 20 балів. З високим ступенем ймовірності можна стверджувати - має місце шахрайство.

10-20 балів. Існує ймовірність шахрайства.

Менше 10 балів. Явних ознак шахрайства немає.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики