про твої фінанси

Страховка для майбутньої мами: що пропонують вагітним українські компанії

Про нюанси страхування медичних витрат під час вагітності дізнавався Prostobank.ua. Prosto оформити страховий поліс патронажу вагітності і отримувати необхідні процедури в державних і приватних клініках безкоштовно. Правда, такі поліси пропонують одиничні компанії, а оплату незапланованих аналізів або лікування доведеться узгоджувати зі страховиком.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Плюси і мінуси
 2. Думка
 3. Декретна відпустка по догляду за дитиною
 4. Реєстрація народження дитини, оформлення допомоги на дитину

Страховка для майбутніх мам - особливий вид добровільного медичного страхування. «У порівнянні з ризиковим страхуванням, за програмою патронажу вагітності страховим ризиком є ​​розлад здоров'я, пов'язаний з патологічним перебігом вагітності, а також патронаж вагітності за графіком МОЗ України. Всі стани, не пов'язані з вагітністю, страховка не покриває », - розповідає Леся Щербакова, директор департаменту по роботі з ключовими клієнтами СК«Провідна».

На українському ринку страхових послуг це не часте явище. Такі поліси для фізосіб пропонують лише пара компаній, а вартість полісів становить від 3 100 до 14 000 гривень.

Ціна поліса медичного страхування для вагітних залежить від декількох факторів. Найвідчутніший - в яких медустановах буде обслуговуватися майбутня мама. Найбільш дешеві програми включають спостереження в державних лікарнях і жіночих консультаціях, найдорожчі - в приватних клініках. Також на вартість страховки впливає набір послуг, термін вагітності, на якому оформляється поліс, і стан здоров'я застрахованої.

Плюси і мінуси

Страховий поліс обійдеться майбутнім батькам в середньому дешевше, ніж пакет обслуговування в приватній клініці. Справа в тому, що страхова компанія має можливість вибирати клініки з не найвищими тарифами, а частину послуг по страховці вагітної можуть надавати в державних медустановах.

Ще один важливий момент: купуючи поліс страхування вагітності, майбутні батьки можуть відразу забезпечити собі і супровід пологів. Правда, в деяких випадках для цього доведеться придбати додаткову страховку.

Недоліком же страхування для вагітних можна вважати хіба що вичерпний перелік послуг: як правило, це стандартний перелік консультацій і обстежень зі спостереження фізіологічної вагітності. Втім якщо під час спостереження вагітності лікар призначить додаткові дослідження, не включені до переліку, то в деяких випадках вони також можуть бути покриті полісом за погодженням зі страховою компанією. «При виникненні загрози переривання вагітності і ускладнень вагітності лікар призначає додаткові обстеження і лікування, яке узгоджується зі страховою компанією і покривається», - пояснює Леся Щербакова.

Деякі страхові компанії пропонують медсупровід вагітності лише як опцію в полісах добровільного медичного страхування, часто - для корпоративних клієнтів. «Програми по медичному страхуванню вагітності відрізняються вузькою спеціалізацією і 100% -ною вірогідністю, тому в нашій компанії пропонуються тільки в комплексі з іншими ризиковими програмами медичного страхування: амбулаторно-поліклінічна допомога, стаціонарне лікування, швидка / невідкладна допомога. Вони доступні як опціон тільки для корпоративних клієнтів », - розповідає Микола Величко, директор центру особистих видів страхування СК« Allianz Україна ».

Тому найбільше пощастило тим майбутнім мамам, чий роботодавець оформив для них корпоративну медичну страховку, яка покриває, в тому числі, і витрати по веденню вагітності та пологах.

Якщо ж ви не потрапили в ряди щасливчиків, і вибираєте страховий поліс самостійно, то крім ціни зверніть увагу на наступне:

 • яка репутація страхової компанії, її досвід роботи, зокрема, в сфері медичного страхування;
 • в яких клініках ви будете обслуговуватися по страховці. Важливо все - від їх репутації до розташування, адже на прийоми до акушера-гінеколога вам доведеться їздити всі дев'ять місяців вагітності і, на пізніх термінах, можливо, частіше, ніж раз на місяць;
 • які послуги покриває поліс: чи включено перебування в стаціонарі, лікування ускладнень вагітності, екстрена допомога при необхідності. Чи будуть оплачені додаткові аналізи і лікування, якщо їх призначить лікар;
 • які ліміти встановлені по витратах.

Думка

Микола Величко, директор центру особистих видів страхування СК «Allianz Україна»

Серед корпоративних клієнтів відносно невеликий відсоток запитує дану програму, що, швидше за все, і визначає кількість страхових компаній, які її пропонують.

Швидше за все, найближчим часом не слід очікувати великого зростання даної послуги. Це пов'язано з тим, що через несприятливу економічну ситуацію корпоративні клієнти переглядають бюджети по добровільному медичному страхуванню своїх співробітників в сторону зменшення. Як правило, таке зменшення відбувається за рахунок додаткових програм, до яких відноситься і програма страхування вагітності.

При виборі страхового поліса для вагітної варто звернути увагу на наповнення (наприклад, чи є покриття ускладнень вагітності) і перелік лікувально-профілактичних закладів, де буде надаватися ця послуга.

Леся ЩербаковаЛеся Щербакова, директор департаменту роботи з ключовими клієнтами СК «Провідна»

Як і страхування фізосіб, страхування за програмою «Патронаж вагітності» - досить витратний продукт. Страховик повинен врахувати всі ризики і скласти програму, рентабельну для страхової компанії і прийнятну для потенційних клієнтів.

Дана послуга перспективна в корпоративному сегменті страхування, коли роботодавець купує кілька пакетів ведення вагітності для своїх працівників і закладає витрати в комплексні програми страхування. Частка фізичних осіб, які страхуються за даними програмами, буде збільшуватися паралельно зростанню добробуту населення. Зараз формально жінка може безкоштовно отримувати послуги за місцем проживання, але додатково оплачує послуги лікаря «в конверті».

За вибору поліса треба звернути увагу на наступні моменти:

 • репутація страховика і досвід роботи на ринку страхування;
 • достатня база клінік для ведення вагітності та договірні клініки на випадок необхідності збереження вагітності та при патологічному перебігу вагітності;
 • ліміти за програмами (медикаменти, стаціонар і т.д.).
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики