про твої фінанси

Медичне страхування дитини: секрети правильного вибору

Prosto справжня головоломка - ухвалення рішення про покупку медичної страховки для дитини. Всілякі тонкощі продукту, вартість цього задоволення, можливості заощадити, правила вибору і непередбачені моменти, які можуть виникнути на етапі користування полісом - дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Нюанси вартості і секрети економії
 2. Переваги і недоліки
 3. Вибираємо програму страхування
 4. Сімейне право України
 5. Права та пільги для багатодітних сімей

Нюанси вартості і секрети економії

Добровільне медичне страхування (далі - ДМС) в нашій країні використовують, в основному, великі компанії - як значущу мотиваційну складову соцпакету для своїх співробітників, і тільки деякі з роботодавців виділяють кошти на страхування дітей цих же співробітників. Найчастіше батьки за свої гроші купують медичне покриття дітям, і далеко не кожен може собі це дозволити. Це пов'язано з тим, що тарифи для дітей перевищують тарифи для дорослих в середньому в 1,2 - 1,6 рази. А така ж програма безпосередньо в СК для однієї дитини буде коштувати ще в 1,3-1,7 рази дорожче.

 

Як правило, СК групують дітей за віком, і ціни на продукт залежать від групи. Так, покриття для дитини до 3 років найдорожче; трохи дешевше для 4-9-ти літніх і потім в 10-15 (іноді 10-17) років, наближені до дорослих тарифи.

Зазвичай це пояснюють тим, що у випадках, коли доросла людина терпить біль, дитина - ні. При найменшій скарзі когось із дітей на погане самопочуття ми відразу ж викликаємо лікаря. На підставі особистої аналітики дитячих пакетів в різних страхових компаніях можемо з упевненістю стверджувати - витрати СК за такими договорами перевищують отримані премії в 1,5-2,5 рази. Іноді при вартості дитячої програми в 7 тис. грн. за підсумками року витрати СК доходять до 25-30 тис. грн.

Таким чином, якщо ви все ж зважилися застрахувати свою дитину, то дешевше це зробити за корпоративним договором своєї компанії або приєднатися до договору когось зі своїх родичів або знайомих в інших організаціях. Також можна об'єднатися з колегами чи сусідами, так як для 10-ти і більше осіб СК вже надають знижки. Для порівняння, якщо страховка з хорошим покриттям для однієї дитини в СК буде коштувати 10 тис. грн., то для 10 дітей - вже можна розраховувати на 8,5-9 тис.

Наведені вище ціни є орієнтовними, так як при розрахунку вартості програми СК враховують і кількість людей, і клас клінік, і дислокацію застрахованих, і брендову привабливість компанії, а також чимало інших чинників.

Переваги і недоліки

Купуючи пакет ДМС для дитини, ми в першу чергу купуємо послугу організації медичної допомоги, а потім вже витрати, пов'язані з цією послугою, включаючи медикаменти. Іншими словами, всі свої турботи, пов'язані зі здоров'ям, ми перекладаємо на той «золотий» номер телефону (саме його ми вважаємо основною перевагою ДМС), за яким завжди готові відповісти і призначать потрібного лікаря в зручний час, а потім і доставку медикаментів організовують. Майже всі стикалися з «принадами» нашої медицини: ці нескінченні черги, ці обличчя бідних докторів, що постійно запитують поглядом милостиню; що вже говорити про нинішні ціни на медикаменти.   Рішення саме цих проблем беруть на себе СК.

Наступний «плюс» ДМС для дітей, як і для дорослих, - те, що в асистуючій компанії (службі, що складається з лікарів і координує всі дії в зв'язці «застрахований-лікар-медикаменти») вам завжди підкажуть, яка клініка краще, який лікар підходить саме вашій дитині. Також, при необхідності відвідати кілька лікарів - організують всіх в одному місці і підберуть години прийому так, щоб максимально заощадити ваш час.

Значною перевагою ДМС також є придбання медикаментів, їх збір, при необхідності, по декількох аптеках, і доставка додому або на роботу.

Не варто також забувати, що при вартості медичної страховки в 5-10 тис. грн. - ліміт відповідальності СК коливається в межах 100-180 тис. грн. Тобто ви можете використовувати цю суму протягом дії договору страхування (в рамках програми страхування, звичайно ж).

Недоліків же зовсім трохи, але для когось і вони можуть стати вагомою підставою для перегляду рішення страхувати дітей. Першим з недоліків може бути неякісна послуга, - якщо обіцянки СК про чудовий сервіс на етапі укладання договору страхування згодом виявилися зовсім несхожими на дійсність. Щоб уникнути цього, можемо порекомендувати наступне:

 • Обов'язково розпитайте у колег, які мають досвід страхування дітей, про якість обслуговування СК що вас цікавить: як дбає довірений лікар про застраховану дитину, як швидко реагує на скарги.
 • Якщо розглядаєте СК, в яких ще ніхто зі знайомих не мав досвіду страхування, рекомендуємо взяти в компанії список контактів клієнтів, які страхували у них дітей. Повірте, про скарги і недоліки СК будь-який застрахований розповість дуже охоче, якщо такі недоліки, звичайно, є.
 • Візьміть номер телефону мед. асистансу, за яким будете телефонувати лікарю, і наберіть самі кілька разів в різний час доби. Так ви дізнаєтеся, як будете телефонувати в майбутньому.
 • Попросіть розбити платіж за страховку на 2 або 4 частини. Таким чином, якщо вас будуть погано обслуговувати, ви завжди можете відмовитися від подальшого страхування, не заплативши черговий платіж.

Але головний недолік медичного страхування пов'язаний не з самим страхуванням, а з нашим ставленням до нього. Іншими словами, кількість звернень за медичною допомогою батьків, у яких діти застраховані, значно перевищує кількість звернень до лікарів батьків, у яких діти не застраховані. Не маючи поліса, ми лікуємо дітей народними засобами або знаходимо в будинку ліки, які завжди є в аптечці. Інша справа - коли дитина застрахована. Трохи нежить або біль в животі - ми відразу набираємо заповітний номер і вже мчимо до лікаря або клініка когось надсилає до нас додому. А далі пакет медикаментів та рекомендації по діагностиці та з консультацій ще кількох фахівців. Через деякий час ми, нарешті, усвідомлюємо (це в кращому випадку), що просто заліковуємо своїх дітей. Їх денний раціон часом включає 200 грам різних таблеток і сиропів. І ось, коли ми, набравшись хоробрості, припиняємо пхати дітей ліками та пускаємо все на самотік, тоді помічаємо, що і без цієї маси до кінця не досліджених медикаментів наші діти прекрасно одужують. Багато з застрахованих починають так поступати, інші ж дотримуються принципу «навіщо комусь дарувати свої гроші», раз привезли - потрібно приймати. Складно сказати, який з методів найбільш правильний, найраціональніше знайти золоту середину.

Вибираємо програму страхування

Нижче наведені найважливіші моменти, які обов'язково потрібно врахувати, якщо ви все ж купуєте медичне покриття для своїх дітей.

 • Переконайтеся, що програмою страхування передбачені спеціалізовані дитячі клініки саме в вашому районі (для великих міст).
 • У списку лікувально-профілактичних установ (далі - ЛПУ) повинні обов'язково бути приватні клініки (лікарі з цих клінік приїжджають швидше, більш привітні і завжди мають з собою запас необхідних медикаментів). Є думка, що страховку без приватних клінік взагалі не варто купувати.
 • Програмою передбачені консультації провідних фахівців без всяких доплат.
 • Уточніть можливість профілактичного масажу на дому.
 • Не повинно бути обмежень по медикаментах на один страховий випадок.
 • У програму обов'язково повинні бути включені фітотерапія, гомеопатія (в тому числі, іноземного виробництва).
 • Дітям найчастіше призначають всякого роду бактерії, біологічно активні добавки та пробіотики, а це - стандартні винятки. На етапі укладення договору ці опції можна включити за невелику доплату.
 • Дітям до 1-го року обов'язково необхідний патронаж (відвідування лікарів згідно з календарем МОЗ), а також щеплення, причому, просто згадка щеплень зовсім не означає, що прищеплювати ваших дітей будуть іноземними вакцинами (зазвичай СК покривають вітчизняні вакцини).
 • Обов'язково уточніть, чи самі лікарі що займаються вашим договором телефонують в ЛПУ після консультації і записують призначення, або ж вам доведеться самим дзвонити і диктувати написані «лікарським» почерком рекомендації, що не дуже зручно.
 • Вивчіть список виключень (те, що не покривається страховкою) даної СК, так як там можуть бути захворювання, якими вже хворіють ваші діти.

Якщо ви виберете ту СК, яка врахує всі вищеописані побажання, то залишитеся задоволені придбаним продуктом. Така страховка при колективі в 100 чоловік може коштувати 6-10 тис. грн. Якщо з якимось колективом все ж не виходить застрахуватися, тоді для однієї дитини за поліс доведеться заплатити 8-12 тис. грн, для 10-ти і більше в межах 7-10 тис. грн.

Осмисливши все вищеописане, на питання «чи варто страхуватися» кожен відповість собі сам. На закінчення відзначимо, що страхуватися доцільно, якщо:

 • У вас є вільні кошти, які ви готові заплатити за страховку дитини і, в разі необхідності, отримати хороший сервіс, а головне - медичну допомогу. При цьому зовсім не обов'язково, що ви використаєте за рік всі гроші, які заплатили за поліс.
 • Ваша дитина часто хворіє і є необхідність звертатися до різних фахівців. Знайти хорошого фахівця самостійно дуже складно або ж відніме багато часу.
 • У вас немає прописки в населеному пункті, де проживаєте. Тут будь-яке звернення через благодійні внески або в приватних клініках - дуже дорого.

Медична страховка може бути якісною і обов'язково допоможе вам в необхідний момент, а полегшить завдання вибору оптимального варіанту поліса - страхування з досвідченим колективом або звернення до професійного брокеру.

Здоров'я Вам і Вашим дітям!

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики