про твої фінанси

Якщо на телефоні, ноутбуці, комп'ютері «не працює» Інтернет

Причин виникнення проблем із доступом в Інтернет досить багато, а їх усунення залежить від виду девайса. Prostobank.ua розглянув основні труднощі, які виникають у користувачів з доступом до світової мережі в розрізі ПК і ноутбуків, а також смартфонів і планшетів.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке Інтернет, коли і ким він був створений?
 2. Що робити, якщо не працює або пропадає Інтернет
 3. Що робити, якщо не працює Інтернет на комп'ютері або ноутбуці?
 4. Що робити, якщо не працює Інтернет на смартфоні?

Що таке Інтернет, коли і ким він був створений?

Інтернет - це всесвітня мережа обміну інформацією, її прототипом стала система ARPANET, яка з'явилася в 1969 році для обміну даними в межах одного з міністерств США. Розвиток мережа отримала в 1984 року, коли Національним науковим фондом США була створена мережа NSFNET для зв'язку між інститутами і обчислювальними центрами. На відміну від закритої системи ARPANET, мережа NSFNET була відкрита для нових користувачів, і до 1992 року до неї приєдналися понад 7,5 тис. дрібних мереж, включаючи 2,5 тис. за межами Штатів.

Такий успіх перевів проект NSFNET в комерційну площину, і в 1991 році він став загальнодоступним по всьому світу. Зараз підключитися до Інтернету можна через смартфон і стільниковий зв'язок, супутники зв'язку, кабельне телебачення, радіоканали, спеціальні оптико-волоконні лінії або електропроводу. У 2019 року в світі налічується більше 4 млрд користувачів світовою мережею, яка стала невід'ємною частиною життя сучасної людини. Розвиток технологій, в тому числі «Інтернет речей», 5G зв'язку, діджіталізаціі, big data і ін. - обумовлює і подальший розвиток Інтернету і в майбутньому.

В Україні Інтернет з'явився в 1996-97 роках, у 2007 році з Світовий мережею працювали 20% українців, а в 2019 г. - вже близько 80%.

Що робити, якщо не працює або пропадає Інтернет

Причин виникнення проблем із Інтернетом досить багато. Від перешкод на фізичному рівні, наприклад, пробитий кабель з'єднання, до складнощів з настройками обладнання, які можуть виникнути як на вашому пристрої, так і у провайдера Інтернету. Оскільки причин, чому не працює Інтернет - безліч, а їх усунення залежить від виду девайса - розглянемо основні труднощі, які виникають у користувачів світовою мережею в розрізі ПК і ноутбуків, а також смартфонів і планшетів.

Що робити, якщо не працює Інтернет на комп'ютері або ноутбуці?

 1. Перезавантажте девайс

Найчастіший випадок - щось десь «зависло» і найдієвіший спосіб це виправити - перезавантажити ПК і Інтернет-роутер. При цьому настройки Інтернету автоматично оновлюються, і є ймовірність що все знову запрацює, як раніше.

 1. Перевірте кабель з'єднання

Якщо перезавантаження не дало результату, і з'єднання не відновилося - перевірте кабель, за допомогою якого інтернет підключений до вашого девайсу (ПК або роутера). У цьому випадку на іконці стану з'єднання буде видно червоний хрестик. Проблеми можуть виникнути як в кабелі, який з'єднує комп'ютер з Інтернет-роутером, так і роутер з провайдером. Перший випадок зустрічається набагато частіше, особливо якщо ви періодично витягаєте кабель з пристрою. Тому, якщо у вас кабельне з'єднання з мережею - запасіться додатковим «страховим» проводом. Проблеми з'єднання з провайдером зустрічаються набагато рідше, але якщо і виникають - оператор зазвичай оперативно діагностує проблему і усуває її.

 1. Перевірте оплату Інтернету

Ще одна популярна і банальна причина - ви не заплатили вчасно за Інтернет і були автоматично відключені. Зазвичай оператори дозволяють користуватися невеликим кредитом в межах половини або розміру місячної плати. Встановіть автоматичний платіж за користування послугою з банківської карти, і така проблема більше не виникне.

 1. Інші труднощі у провайдера

Якщо раніше труднощі з доступом в Інтернет у вас не виникали, а сьогодні раптово обірвалося з'єднання, швидше за все, проблеми виникли на стороні провайдера, наприклад, внаслідок погодних умов пропала електрика і, як наслідок, зв'язок. Зателефонуйте вашому провайдеру і уточніть причину. Для цього потрібно буде повідомити Вашу електронну адресу або номер договору. Зазвичай провайдери вирішують технічні складності за кілька годин, але якщо у постачальника немає труднощів - потрібно «копати» далі.

    5. Інші перешкоди на ПК

Якщо всі перераховані вище дії не допомогли, значить, проблема в комп'ютері. Розглянемо основні з них:

 • блокування роботи з Інтернетом або з конкретними сайтами
 1. Робота з деякими сайтами або файлами може блокуватися антивірусом або програмою «блокуванням реклами». У цьому випадку, щоб завантажити бажане, потрібно зайти в програму, яка створює перешкоди, і поміняти настройки, наприклад, зменшити рівень блокування або взагалі відключити додаток на час роботи з «проблемними» сайтами.
 • не підключений мережевий адаптер

Про цю проблему буде свідчити червоний хрестик на значку мережі. Щоб включити обладнання, слід зайти в «Центр управління мережами і загальним доступом» / «Параметри мережі та інтернет», далі в «Налаштування параметрів адаптера». У вікні, вибрати ім'я потрібного підключення правою кнопкою миші і в спливающем вікні натиснути на кнопку «Включити».

 • проблема з настройками мережі

При підключенні мережі менеджер провайдера, як правило, налаштовує мережу на вашому комп'ютері або, як мінімум, консультує, як це зробити. Але, якщо цього з якоїсь причини не відбулося, можете налаштувати мережу самостійно. Для цього перейдіть в мережеві адаптери за адресою «Панель управління» / »Параметри» - «Центр управління мережами і загальним доступом» / «Параметри мережі та інтернет» - «Налаштування параметрів адаптера». Клацніть правою кнопкою миші на мережі і виберіть «Властивості», після чого - такі параметри:

 

Після виконання всіх дій не забудьте зберегти потрібні налаштування і перевантажити комп'ютер або адаптер.

 • проблема з драйверами:

Зазвичай при підключенні роутера операційна система самостійно знаходить девайс і встановлює всі необхідні настройки для його коректної роботи. Але якщо цього не сталося - подивіться модель обладнання на задній стороні коробки, після чого зайдіть на сайт виробника роутера і скачайте потрібні драйвера або знайдіть їх за допомогою пошукової системи, наприклад, Google.

Що робити, якщо не працює Інтернет на смартфоні?

Проблеми з'єднання з мережею на смартфоні схожі на описані вище ситуації, що виникають з ноутбуком або ПК, і більшість з них можна вирішити за допомогою перезавантаження девайса і своєчасного поповнення балансу рахунку. Але в той же час є і відмінності, пов'язані з особливостями роботи мобільних операторів і програмного забезпечення на смартфоні (Андроїд або iOS для Айфона):

 1. Перевірте сигнал оператора

Якщо на вашому смартфоні в правому верхньому куті екрану відображається назва оператора - значить, мережа для роботи з Інтернетом є. Але якщо значка на екрані немає, а зробити можна тільки екстрені виклики - значить, немає доступу до мобільної мережі. Така ситуація може виникнути, наприклад, в метро, ​​підвальних або закритих приміщеннях. В цьому випадку слід змінити місце розташування: підійти до вікна, вийти на вулицю, підійти до автомобільної траси тощо

 1. Перевірте, чи включена передача даних на вашому пристрої (айФоні, Sansung, Леново, Huawei)

Для цього проведіть пальцем вниз по екрану телефону і в меню перевірте, активізований чи значок «Передача даних» / «Мобільні дані». Так само включення цієї функції можна перевірити в «Налаштування» - «Sim-карти і мережі» - повзунок «Передача даних».

 1. Перевірте, чи активізована потрібна карта

Дуже часто сучасні комунікатори підтримують роботу одночасно з 2 SIM-картами, однак деякі з них можуть запитувати мережу Інтернет тільки у 1 карти. Перевірте, чи активована для Інтернету правильна карта, на якій є доступні мегабайти для закачування. Зазвичай це можна зробити за адресою: «Налаштування» - «SIM-карти і мережі» - «Управління SIM-картою» - повзунок «Використовувати».

 1. Перевірте наявність вільних мегабайт

Покриття та можливості мобільного Інтернету невпинно зростають, але в той же час вони зазвичай обмежені в порівнянні зі стаціонарним доступом. Тому, не завадить перевірити наявність вільних мегабайт на вашому рахунку. Для цього наберіть SMS-код:

 • для абонентів Київстара: *112#
 • для Vodafone Україна: *111#
 • для Lifecell: *111#
 1. Проблема з настройками зв'язку

При першому підключенні до Інтернет-мережі оператора або при зміні налаштувань, на телефон повинні прийти і автоматично налаштуватися всі необхідні параметри. Але якщо цього з якихось причин не відбулося - зайдіть на сайт вашого оператора і подивіться необхідні для заповнення параметри. Це зазвичай можна зробити у вікні: «Налаштування» - «SIM-карти і мережі» - «Точки доступу (APN)» - рядок з назвою вашого оператора:

 1. Перевірте включення спеціального режиму

Деякі спеціальні режими, наприклад, «В літаку» - блокують обмін даними, і відповідно - роботу інтернету. Переконайтеся, що смартфон знаходиться в звичайному режимі.

Вдалих вам підключень!

Актуальні тарифи інтернет-провайдерів України

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики