про твої фінанси

Вибираємо бездротовий інтернет: супутниковий зв'язок у деталях

Prosto мережі вітчизняних провайдерів 4G накривають ще далеко не всю територію країни, а якісний бездротовий інтернет необхідний вже зараз. Тоді єдиною можливістю потрапити в мережу стає супутниковий інтернет. В особливостях "небесних провайдерів", як підключити і скільки коштує двосторонній інтернет через супутникову тарілку в Україні, розбирався Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Супутниковий інтернет в Україні: провайдери, тарифи
  2. Коли платите ви, а вибирають замість вас

Супутниковий інтернет в Україні: провайдери, тарифи

Завдяки сучасним технологіям, користуватися інтернетом в Україні можна і в самих важкодоступних місцях на кшталт Карпатських гір і кримських долин. У таких віддалених селищах, як правило, немає доступу через радіоканал або широкосмугові дротові з'єднання, тобто єдиний спосіб потрапити в мережу - високошвидкісний супутниковий інтернет.

Однак установка супутникового інтернету буде коштувати набагато дорожче, ніж підключення 3G / 4G інтернету. По-перше, для того щоб обзавестися супутниковим інтернетом, потрібно спеціальне дороге устаткування. Зокрема, знадобиться супутникова тарілка, що забезпечує двосторонню передачу сигналу, і супутниковий модем для передачі і прийому інтернет-даних. Такий комплект разом з підключенням може обійтися в середньому по ринку від 1000 гривень до 1000 доларів в залежності від характеристик обладнання. Для порівняння, вартість звичайного модему для 3G / 4G-мережі становить всього кілька сотень гривень, а часто провайдери мобільного інтернету пропонують викупити обладнання за символічну суму за умови підписання контракту на обслуговування строком на рік і вище.

Основні компанії, що пропонують послуги супутникового інтернету в Україні, вартість обладнання для підключення і декларована швидкість інтернету за станом на 16.12.2019 р

Назва компанії

Зона покриття

Швидкість інтернету, що декларується

Швидкість обладнання, гривень

Датагрупп

вся Україна

до 20 Мбіт/сек

2000

SkySat +

вся Україна

до 1 Мбіт/сек

1130-3500

Не сильно порадує українців і співвідношення швидкості - ціни на домашній супутниковий інтернет. У порівнянні з оптоволокном, ціни будуть космічні, а швидкість більше ніж земна. Правда, слід зазначити, що вітчизняні провайдери супутникового інтернету сповідують різну філософію. Так, якщо SkySat + пропонує тарифні плани без обмеження за обсягом трафіку, але зі швидкістю до 1 Мбіт / сек, то Датагруп вважає за краще працювати з жорстко лімітованими за обсягом трафіку пакетами послуг, зате зі швидкістю до 20 Мбіт / сек.

Найдешевші тарифні плани від основних провайдерів супутникового інтернету за станом на 16.12.2019 р

Провайдер

Назва тарифу

 

Щомісячний об’єм пакету, ГБ

Ціна 1 Мб більше нарахованого об’єму, гривен

Щомісячна абонплата, грн/міс

Датагрупп

Економ

10

50 грн. за 1 ГБ або 175 грн. за 10ГБ

360

SkySat +

Стандарт

необмежений

0

270

Тарифные планы безлимитные или с максимальным объемом трафика по состоянию на 9.10.2019 г.

Провайдер

Назва тарифу

 

Щомісячний об’єм пакету, ГБ

Ціна 1 Мб більше нарахованого об’єму, гривен

Щомісячна абонплата, грн/міс

SkySat +

Мега

необмежений

0

689

 

Датагрупп

БЕЗМЕЖЕНІСТЬ 20

необмежений

0

1550

 

                   

На жаль, радикального зниження цін на послуги операторів супутникового зв'язку в найближчий час не передбачається. Якщо вартість «земного» трафіку з ростом швидкостей і технологій прагне до нуля, то вартість супутникового інтернету жорстко прив'язана до вартості запуску супутників і не змінюється. Крім того, супутниковий інтернет досить залежний від природи - в погану погоду якість сигналу набагато гірше.

Втім, для жителів невеликих населених пунктів, де супутникового інтернету немає альтернативи, є і хороші новини. В рамках створення Національної системи супутникового зв'язку влада планує запустити перший український геостаціонарній телекомунікаційний супутник. Після виведення на орбіту «Либіді» «Укркосмос» має намір надавати традиційні для супутникових операторів сервіси, в тому числі і доступ в інтернет. Це в свою чергу призведе до зростання конкуренції на ринку супутникового інтернету, від чого кінцеві споживачі послуг тільки виграють.

Коли платите ви, а вибирають замість вас

На закінчення трьох оглядових матеріалів про найбільш сучасні види бездротового інтернету розповімо про додаткові можливості користувачів. Якщо з якихось причин вибрати підходящого провайдера з безлічі альтернативних варіантів складно, то на допомогу прийдуть професійні порадники. В Україні з 2010 року існують компанії, які спеціалізуються на наданні послуг з підбору оптимального інтернет-провайдера для вашого будинку. Правда, вибір серед них не великий - Мультитест. На жаль, інші конкуренти або приватники-одноденки, або компанії, які співпрацюють з самими провайдерами і продають обладнання для їх мереж. Останні, як правило, просто пропонують вибрати на своєму сайті провайдера відповівши на пару нехитрих питань про бажаної швидкості інтернету і абонплаті.

Виклик та консультація фахівця обійдуться вам від 715 гривень, а якщо ви живете за містом, то у вартість послуги буде включена і дорога - по 2-4 гривні за кілометр, враховуючи відстань до місця виклику і назад. Натомість вам допоможуть підібрати кращого провайдера і підключать до всесвітньої павутини прямо на місці.

Вартість послуг з підбору інтернет-провайдера від київських компаній за станом на 16.12.2019р.

Компанія

Назва посслуги

Вартість виїзду фахівця за місто

Вартість підбору провайдера

Мультитест

Мультитест

-

715 грн.

Дана послуга буде актуальна для заміських дач або населених пунктів, де є тільки бездротовий інтернет. Адже подібні компанії в комплексі послуг пропонують і підсилювачі сигналу. Правда, оплачувати їх доведеться окремо, а вартість установки антен 3G / 4G складе від 300 до 2000 гривень.

Крім того, в Україні існує безліч сайтів і форумів, що спеціалізуються на огляді якості послуг, що надаються провайдерами. Наприклад, НЕТОБЗОР, де можна почитати безпосередньо відгуки користувачів всіх провайдерів бездротового інтернету.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

ZeCredit

0% на 1-й кредит онлайн

96% погоджених кредитів

Перший кредит - до 5 000 ₴

Maксимальна Сума - до 12 000 ₴

Вк - 18 до 65

Доступність по всій Україні

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 15 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Корисні статті з даної тематики