про твої фінанси

Вибираємо бездротовий інтернет: супутниковий зв'язок у деталях

Prosto мережі вітчизняних провайдерів 4G накривають ще далеко не всю територію країни, а якісний бездротовий інтернет необхідний вже зараз. Тоді єдиною можливістю потрапити в мережу стає супутниковий інтернет. В особливостях "небесних провайдерів", як підключити і скільки коштує двосторонній інтернет через супутникову тарілку в Україні, розбирався Prostobank.ua.

Короткий зміст і посилання по темі

  1. Супутниковий інтернет в Україні: провайдери, тарифи
  2. Коли платите ви, а вибирають замість вас
Loading...

Супутниковий інтернет в Україні: провайдери, тарифи

Завдяки сучасним технологіям, користуватися інтернетом в Україні можна і в самих важкодоступних місцях на кшталт Карпатських гір і кримських долин. У таких віддалених селищах, як правило, немає доступу через радіоканал або широкосмугові дротові з'єднання, тобто єдиний спосіб потрапити в мережу - високошвидкісний супутниковий інтернет.

Однак установка супутникового інтернету буде коштувати набагато дорожче, ніж підключення 3G / 4G інтернету. По-перше, для того щоб обзавестися супутниковим інтернетом, потрібно спеціальне дороге устаткування. Зокрема, знадобиться супутникова тарілка, що забезпечує двосторонню передачу сигналу, і супутниковий модем для передачі і прийому інтернет-даних. Такий комплект разом з підключенням може обійтися в середньому по ринку від 1000 гривень до 1000 доларів в залежності від характеристик обладнання. Для порівняння, вартість звичайного модему для 3G / 4G-мережі становить всього кілька сотень гривень, а часто провайдери мобільного інтернету пропонують викупити обладнання за символічну суму за умови підписання контракту на обслуговування строком на рік і вище.

Основні компанії, що пропонують послуги супутникового інтернету в Україні, вартість обладнання для підключення і декларована швидкість інтернету за станом на 16.12.2019 р

Назва компанії

Зона покриття

Швидкість інтернету, що декларується

Швидкість обладнання, гривень

Датагрупп

вся Україна

до 20 Мбіт/сек

2000

SkySat +

вся Україна

до 1 Мбіт/сек

1130-3500

Не сильно порадує українців і співвідношення швидкості - ціни на домашній супутниковий інтернет. У порівнянні з оптоволокном, ціни будуть космічні, а швидкість більше ніж земна. Правда, слід зазначити, що вітчизняні провайдери супутникового інтернету сповідують різну філософію. Так, якщо SkySat + пропонує тарифні плани без обмеження за обсягом трафіку, але зі швидкістю до 1 Мбіт / сек, то Датагруп вважає за краще працювати з жорстко лімітованими за обсягом трафіку пакетами послуг, зате зі швидкістю до 20 Мбіт / сек.

Найдешевші тарифні плани від основних провайдерів супутникового інтернету за станом на 16.12.2019 р

Провайдер

Назва тарифу

 

Щомісячний об’єм пакету, ГБ

Ціна 1 Мб більше нарахованого об’єму, гривен

Щомісячна абонплата, грн/міс

Датагрупп

Економ

10

50 грн. за 1 ГБ або 175 грн. за 10ГБ

360

SkySat +

Стандарт

необмежений

0

270

Тарифные планы безлимитные или с максимальным объемом трафика по состоянию на 9.10.2019 г.

Провайдер

Назва тарифу

 

Щомісячний об’єм пакету, ГБ

Ціна 1 Мб більше нарахованого об’єму, гривен

Щомісячна абонплата, грн/міс

SkySat +

Мега

необмежений

0

689

 

Датагрупп

БЕЗМЕЖЕНІСТЬ 20

необмежений

0

1550

 

          

На жаль, радикального зниження цін на послуги операторів супутникового зв'язку в найближчий час не передбачається. Якщо вартість «земного» трафіку з ростом швидкостей і технологій прагне до нуля, то вартість супутникового інтернету жорстко прив'язана до вартості запуску супутників і не змінюється. Крім того, супутниковий інтернет досить залежний від природи - в погану погоду якість сигналу набагато гірше.

Втім, для жителів невеликих населених пунктів, де супутникового інтернету немає альтернативи, є і хороші новини. В рамках створення Національної системи супутникового зв'язку влада планує запустити перший український геостаціонарній телекомунікаційний супутник. Після виведення на орбіту «Либіді» «Укркосмос» має намір надавати традиційні для супутникових операторів сервіси, в тому числі і доступ в інтернет. Це в свою чергу призведе до зростання конкуренції на ринку супутникового інтернету, від чого кінцеві споживачі послуг тільки виграють.

Коли платите ви, а вибирають замість вас

На закінчення трьох оглядових матеріалів про найбільш сучасні види бездротового інтернету розповімо про додаткові можливості користувачів. Якщо з якихось причин вибрати підходящого провайдера з безлічі альтернативних варіантів складно, то на допомогу прийдуть професійні порадники. В Україні з 2010 року існують компанії, які спеціалізуються на наданні послуг з підбору оптимального інтернет-провайдера для вашого будинку. Правда, вибір серед них не великий - Мультитест. На жаль, інші конкуренти або приватники-одноденки, або компанії, які співпрацюють з самими провайдерами і продають обладнання для їх мереж. Останні, як правило, просто пропонують вибрати на своєму сайті провайдера відповівши на пару нехитрих питань про бажаної швидкості інтернету і абонплаті.

Виклик та консультація фахівця обійдуться вам від 715 гривень, а якщо ви живете за містом, то у вартість послуги буде включена і дорога - по 2-4 гривні за кілометр, враховуючи відстань до місця виклику і назад. Натомість вам допоможуть підібрати кращого провайдера і підключать до всесвітньої павутини прямо на місці.

Вартість послуг з підбору інтернет-провайдера від київських компаній за станом на 16.12.2019р.

Компанія

Назва посслуги

Вартість виїзду фахівця за місто

Вартість підбору провайдера

Мультитест

Мультитест

-

715 грн.

Дана послуга буде актуальна для заміських дач або населених пунктів, де є тільки бездротовий інтернет. Адже подібні компанії в комплексі послуг пропонують і підсилювачі сигналу. Правда, оплачувати їх доведеться окремо, а вартість установки антен 3G / 4G складе від 300 до 2000 гривень.

Крім того, в Україні існує безліч сайтів і форумів, що спеціалізуються на огляді якості послуг, що надаються провайдерами. Наприклад, НЕТОБЗОР, де можна почитати безпосередньо відгуки користувачів всіх провайдерів бездротового інтернету.

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

ШвидкоГроші

Кредит за 30 минут

Сумма: от 600 до 10 000 грн.

Выдача: наличные или на карту

Возраст: от 18 до 60 лет

Документы: паспорт и ИНН

Корисні статті з даної тематики© 2015–2020

ТОВ «Простобанк Консалтинг»

Код ЄДРПОУ: 35454764

Адреса і телефон «Простобанк Консалтинг»

Email: info@prostobank.com