про твої фінанси

Вибираємо бездротовий інтернет: супутниковий зв'язок у деталях

Prosto мережі вітчизняних провайдерів 4G накривають ще далеко не всю територію країни, а якісний бездротовий інтернет необхідний вже зараз. Тоді єдиною можливістю потрапити в мережу стає супутниковий інтернет. В особливостях "небесних провайдерів", як підключити і скільки коштує двосторонній інтернет через супутникову тарілку в Україні, розбирався Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Супутниковий інтернет в Україні: провайдери, тарифи
  2. Коли платите ви, а вибирають замість вас

Супутниковий інтернет в Україні: провайдери, тарифи

Завдяки сучасним технологіям, користуватися інтернетом в Україні можна і в самих важкодоступних місцях на кшталт Карпатських гір і кримських долин. У таких віддалених селищах, як правило, немає доступу через радіоканал або широкосмугові дротові з'єднання, тобто єдиний спосіб потрапити в мережу - високошвидкісний супутниковий інтернет.

Однак установка супутникового інтернету буде коштувати набагато дорожче, ніж підключення 3G / 4G інтернету. По-перше, для того щоб обзавестися супутниковим інтернетом, потрібно спеціальне дороге устаткування. Зокрема, знадобиться супутникова тарілка, що забезпечує двосторонню передачу сигналу, і супутниковий модем для передачі і прийому інтернет-даних. Такий комплект разом з підключенням може обійтися в середньому по ринку від 1000 гривень до 1000 доларів в залежності від характеристик обладнання. Для порівняння, вартість звичайного модему для 3G / 4G-мережі становить всього кілька сотень гривень, а часто провайдери мобільного інтернету пропонують викупити обладнання за символічну суму за умови підписання контракту на обслуговування строком на рік і вище.

Основні компанії, що пропонують послуги супутникового інтернету в Україні, вартість обладнання для підключення і декларована швидкість інтернету за станом на березень 2021 р

Датагрупп

  • Зона покриття: вся Україна
  • Швидкість інтернету, що декларується: до 20 Мбіт/сек
  • Швидкість обладнання, гривень: 2000

SkySat +

  • Зона покриття: вся Україна
  • Швидкість інтернету, що декларується: до 1 Мбіт/сек
  • Швидкість обладнання, гривень: 1130-3500

Не сильно порадує українців і співвідношення швидкості - ціни на домашній супутниковий інтернет. У порівнянні з оптоволокном, ціни будуть космічні, а швидкість більше ніж земна. 

Найдешевші тарифні плани від основних провайдерів супутникового інтернету за станом на 17.03.2021 р

Провайдер Датагрупп
Назва тарифу Старт
Щомісячний об’єм пакету, ГБ необмежений
Швидкість, Мбіт/с Завантаження -3, на віддачу -1
Щомісячна абонплата, грн/міс 500 (акційна ціна - 200)
Провайдер SkySat +
Назва тарифу Стандарт
Щомісячний об’єм пакету, ГБ необмежений
Швидкість, Мбіт/с 1
Щомісячна абонплата, грн/міс 270

Тарифні плани з максималною швидкістю станом на 17.03.2021 р.

Провайдер SkySat +
Назва тарифу Мега
Щомісячний об’єм пакету, ГБ необмежений
Швидкість, Мбіт/с 0
Щомісячна абонплата, грн/міс 689
Провайдер Датагрупп
Назва тарифу Смарт
Щомісячний об’єм пакету, ГБ необмежений
Швидкість, Мбіт/с 0
Щомісячна абонплата, грн/міс 1100 (акційна ціна - 650)

На жаль, радикального зниження цін на послуги операторів супутникового зв'язку в найближчий час не передбачається. Якщо вартість «земного» трафіку з ростом швидкостей і технологій прагне до нуля, то вартість супутникового інтернету жорстко прив'язана до вартості запуску супутників і не змінюється. Крім того, супутниковий інтернет досить залежний від природи - в погану погоду якість сигналу набагато гірше.

Коли платите ви, а вибирають замість вас

На закінчення трьох оглядових матеріалів про найбільш сучасні види бездротового інтернету розповімо про додаткові можливості користувачів. Якщо з якихось причин вибрати підходящого провайдера з безлічі альтернативних варіантів складно, то на допомогу прийдуть професійні порадники. В Україні з 2010 року існують компанії, які спеціалізуються на наданні послуг з підбору оптимального інтернет-провайдера для вашого будинку. Правда, вибір серед них не великий - Мультитест. На жаль, інші конкуренти або приватники-одноденки, або компанії, які співпрацюють з самими провайдерами і продають обладнання для їх мереж. Останні, як правило, просто пропонують вибрати на своєму сайті провайдера відповівши на пару нехитрих питань про бажаної швидкості інтернету і абонплаті.

Виклик та консультація фахівця обійдуться вам від 715 гривень, а якщо ви живете за містом, то у вартість послуги буде включена і дорога - по 2-4 гривні за кілометр, враховуючи відстань до місця виклику і назад. Натомість вам допоможуть підібрати кращого провайдера і підключать до всесвітньої павутини прямо на місці.

Вартість послуг з підбору інтернет-провайдера від київських компаній за станом на 17.03.2021 р.

Компанія Мультитест
Назва посслуги Мультитест
Вартість виїзду фахівця за місто -
Вартість підбору провайдера 715 грн.

Дана послуга буде актуальна для заміських дач або населених пунктів, де є тільки бездротовий інтернет. Адже подібні компанії в комплексі послуг пропонують і підсилювачі сигналу. Правда, оплачувати їх доведеться окремо, а вартість установки антен 3G / 4G складе від 300 до 2000 гривень.

Крім того, в Україні існує безліч сайтів і форумів, що спеціалізуються на огляді якості послуг, що надаються провайдерами. Наприклад, НЕТОБЗОР, де можна почитати безпосередньо відгуки користувачів всіх провайдерів бездротового інтернету.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики