про твої фінанси

Вибираємо бездротовий інтернет: 4G в деталях

Prosto розвиток технологій не стоїть на місці, і слідом за 3G в Україну прийшов бездротовий зв'язок четвертого покоління. 4G відкриває нові горизонти, але чи вийшло мобільним операторам зробити послугу доступною для всіх жителів України, розбирався Prostobank.ua. Ми розповімо, як дізнатися, чи підтримує телефон 4G.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке 4G? Чим відрізняється 3G від 4G? 4G модеми, карти покриття 4G в Україні
  2. Частоти 4G в Україні
  3. Як перевірити чи підтримує телефон 4G? Як перейти і налаштувати 4G?
  4. 4G антена і 4G роутер
  5. Висновки

Що таке 4G? Чим відрізняється 3G від 4G? 4G модеми, карти покриття 4G в Україні

4G (четверте) покоління мобільного зв'язку, передбачає більш високу швидкість передачі даних. На відміну від 3G, з максимальною швидкістю Інтернету 20 Мбіт / с, 4G роздає до 100 Мбіт / с рухомим і до 1000 Мбіт / с (1 Гбіт / с) стаціонарним абонентам. Швидкість передачі даних в мережі 4G в 5-7 разів вище, ніж в мережі 3G. 4G дозволяє швидко завантажувати великі файли з Інтернету, дивитися відео на Youtube, спілкуватися по Skype і виконувати багато інших завдань, що вимагають високу швидкість Інтернету.

Перші мережі 4G почали будувати в Канаді ще в 2005 році, а українські компанії включилися в "гонку за майбутнім" тільки в 2010. У 2013 році на ринку з'явилися перші гравці в особі FreshTel, Giraffe (Intellecom) і Ведекон. Покриття 4G мереж спочатку охоплювало тільки міста-мільйонники та великі обласні центри. Але в 2018 році мобільні оператори (Київстар, Vodafone Україна, Lifecell) також вийшли на ринок, впроваджуючи технологію 4G у своїй мережі, та роблячи інновацію швидкого Інтернету більш доступною для всіх українців.

Частоти 4G в Україні

Залежно від технології, національні оператори мобільного зв'язку працюють на наступних частотах:

Таблиця 1. Розподіл частот між операторами телекомунікацій та технологіями, МГц

Технологія (частота, МГц)

Київстар

Vodafone Україна

Lifecell

GSM (900)

Так

Так

Так

Е-GSM (900)

Так

 

 

UMTS (2000)

Так

Так

Так

LTE (2600)

Так

Так

Так

LTE/GSM (1800)

Так

Так

Так

CDMA (800-900)

 

 

Так

 

Як видно з таблиці, зараз 4G працює в Україні на частоті 1 800 МГц і 2 600 МГц, втім, більш ефективною для роботи технології є частота 900 МГц. Однак повноцінному функціонуванню 4G на цій частоті заважає робота в даному діапазоні в Україні CDMA-операторів.

Як перевірити чи підтримує телефон 4G? Як перейти і налаштувати 4G?

Як правило, всі не дуже старі версії комунікаторів (самсунг, huawei та ін.) підтримують технологію 4G, наприклад, iphone версії 5 і вище працює з 4G.

Розглянемо, як з 3G зробити 4G на найбільш популярних смартфонах. Так, щоб підключити 4G на samsung galaxy на андроїді, треба відкрити меню пристрою, вибрати пункт «Налаштування», далі пункт / вкладку «Підключення», вибрати пункт «Мобільні мережі, потім «Режим мережі», а далі - 4G (або LTE).

Щоб підключити 4G на айфоні, треба вибрати такі пункти меню в залежності від моделі телефону на iOS:

  • iPhone (iOS 6): «Основні» - «Мережа» - «Сотова мережа передачі даних»;
  • iPhone (iOS 7-9): «Сотовий зв'язок» - «Сотова мережа передачі даних»;
  • iPhone (iOS 10-11): «Сотовий зв'язок» - «Параметри даних» - «Сотова мережа передачі даних»

Після чого внести параметри Інтернету в відкритому вікні, отримані від Вашого мобільного оператора.

Для моделей Xiaomi порядок дій буде наступний: відкрити меню «Налаштування», вибрати опцію «SIM карти і мобільні мережі«, в розділі «Налаштування SIM» натиснути на назву вашого мобільного оператора, потім - «Бажаний тип мережі» і включити - «Переважно 4G ».

Зверніть увагу, що стара СІМ-картка може не підтримувати технологію 4G - потрібна версія карти USIM. Тому, якщо у Вас стара карта, зверніться до фірмового магазину Вашого оператора, щоб замінити сімки.

Для того, щоб перевірити, чи підтримує Ваша SIM-карта технологію 4G, Вам потрібно відправити наступний СМС-код, в залежності від оператора:

* 245 * 4 # - Київстар

* 222 # - Vodafone Україна

5433 - Lifecell

І, звичайно, у Вашому місці проживання або роботи повинна бути представлена ​​мережа 4G. Перевірити наявність мережі 4G у Вашому місті, в розрізі операторів можна за наступними посиланнями

Київстар - https://kyivstar.ua/ru/4g

Vodafone Україна - https://www.vodafone.ua/images/files/4g-towns.pdf

Lifecell - https://www.lifecell.ua/ru/mobilnyi-internet/pokrytie/

4G антена і 4G роутер

Якщо у Вашому місті поганий мобільний Інтернет-зв'язок - не впадайте у відчай, Ви можете спробувати посилити сигнал за допомогою 4G антени. Такі антени зараз досить компактні, важать всього 200-300 грамів, але підсилюють сигнал зв'язку у 2-3 рази і зазвичай сумісні з усіма 4G і 3G операторами. Зазвичай такі пристрої встановлюють на фасадах будинків і балконах квартир і офісів.

Вартість обладнання залежить від фірми і технічних характеристик антени, і зазвичай коливається в межах 1 000 - 3 000 грн. Найбільш популярними в Україні є 4G антени фірми «Mimo» та ін. виробників. Якщо у Вас спеціалізована технічна освіта - можете спробувати зробити 4G антену самостійно.

Однак, ще більш зручними для роботи з Інтернетом є 4G роутери - зазвичай мобільні пристрої, розміром з флешку, які підключаються до Вашого ноутбука, мережі або працюють автономно і дозволяють отримувати Інтернет в будь-якому зручному для Вас місці. Наприклад, в маршрутці по дорозі на роботу або навчання, в машині, пікніку за містом, поїздці на море та ін. При цьому мобільний роутер 4G також часто роздає Wi-Fi, в зв'язку з чим до нього зазвичай можуть підключитися до 10 користувачів з різного обладнання, і дозволяє працювати з СІМ-карткою будь-якого оператора. Деякі Wi-Fi роутери мають акумулятор і можуть працювати автономно без зарядки 6-8 годин.

Купити 4G роутер в Україні можна у фірмовому магазині мобільного оператора, мережі комп'ютерної техніки або по Інтернету. Найбільш популярними в Україні є моделі від компаній Huawei, Xiaomi та інших виробників.

Розглянути умови 4G обслуговування в найбільших мобільних операторів України можна за посиланнями, що на початку цієї статті.

Висновки

У 2018-2019 роках мобільним операторам України вдалося зробити великий стрибок у швидкості та якості надання Інтернет-доступу. Сьогодні громадяни України можуть отримувати необмежений доступ до мобільного Інтернету за 40-300 грн. в місяць зі швидкістю до 100 Мб / с. Однак, така швидкість представлена ​​лише в містах України, залишаючи близько половини населення країни на 3G.

При цьому світ не стоїть осторонь, наприклад, в 2019 році Південна Корея стала першою країною, яка запустила комерційні послуги 5G в Сеулі. Крім цього, за 2019 рік покриття 5G планується розширити до 85% міст Південної Кореї. З 17 квітня 2019 року зв'язок 5G працює в 54 містах Швейцарії, включаючи Женеву, Лозанну, Берн, Цюріх та ін. А до кінця 2019 р швейцарська Swisscom намір охопити послугами 5G 90% населення країни.

Тому, дуже було б добре, якщо українські оператори продовжать розвиток, давши в 2020 році доступ до 4G і жителям невеликих містечок і сіл, а протягом найближчих років - як і цивілізований світ, перейдуть і на 5G, зі швидкістю Інтернету від 1 ГБ / с.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики