про твої фінанси

Як підключити Інтернет до телевізора, на телефоні, до комп'ютера або ноутбука?

У сучасному світі Інтернет охопив всі сфери життя. Користуватися світовою мережею можна вже не тільки на ПК або смартфоні, але і на телевізорі, а на підході - управління побутовою технікою за допомогою Інтернету. Як підключити девайси до мережі, на що звернути увагу - розбирався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Дізнаємося умови підключення до Інтернету
 2. Як підключити Інтернет через кабель

  2.1 Статична або динамічна адреса

  2.2 Підключення через PPPoE з'єднання

  2.3 Підключення через VPN по L2TP / PPTP

 3. Бездротове з'єднання

  3.1 Підключення через WiFi роутер

  3.2 4G роутер

  3.3 Як підключити Інтернет через телефон

 4. Як підключити Інтернет до телевізора

  4.1 підключення плазми до Інтернету через HDMI кабель

  4.2 підключення через кабель

  4.3 підключення телевізора до Інтернету через WiFi роутер

  4.4 якщо у Вас стара модель

Дізнаємося умови підключення до Інтернету

При підключенні онлайн телевізора, комп'ютера або планшета до міжнародної мережі, в першу чергу варто дізнатися, які провайдери працюють за Вашою адресою. Це можна зробити, звернувшись в службу підтримки найбільших операторів кабельного Інтернету, або за допомогою спеціальних сайтів, наприклад, provider.in.ua.

У великих містах (Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Кривому Розі та ін.) підключити Інтернет зазвичай пропонують з десяток компаній, тоді як в невеликих містечках їх може бути всього 2-3, і тільки одна фірма або її відсутність в селах. Але, якщо за Вашою адресою не працює жоден провайдер кабельного Інтернету - не впадайте у відчай. Ви можете підключити мобільний Інтернет (від Київстару, Водафон, Лайфа). Адже в останні роки розширення покриття і збільшення швидкості зв'язку підвищило його можливості - тепер можна майже в будь-якому куточку країни читати не тільки новини, але і працювати з Інтернет-банкінгом і дивитися відео.

При виборі постачальника Інтернету зверніть увагу на:

 1. Вартість підключення та обслуговування (в т.ч. акційні умови)
 2. Періодичність нарахування плати
 3. Швидкість надання Інтернету
 4. Ліміт передачі даних
 5. Вартість та знижки на обладнання (Wi-Fi роутер, кабель, ТВ приставка та ін)
 6. Наявність, ціну і знижки на додаткові послуги (смарт ТВ, мобільний зв'язок, відеотека)
 7. Наявність і графік роботи служби підтримки та ін.

Кожен провайдер зазвичай пропонує 3-4 тарифних плани, від найдешевшого в межах 50-100 грн. в міс. з обмеженою швидкістю Інтернету і невеликим лімітом гігабайт для скачування, до необмеженого доступу з високою швидкістю передачі даних, а також додатковими бонусами (наприклад, безкоштовна відеотека) за що доведеться платити 200-300 грн. у місяць.

Після того, як Ви обрали провайдера і тарифний план, зателефонуйте в службу підтримки компанії або залиште онлайн заявку на сайті для виклику спеціаліста та підключення. Ця послуга може бути як безкоштовною, так і надаватися за невелику плату в межах 50-100 грн. Залежно від завантаження співробітників компані, фахівець під'їде до Вас протягом 1-5 днів з моменту подачі заявки. Оплатити послуги провайдера зазвичай можна протягом декількох днів після підключення до сервісу.

До Інтернету від операторів мобільного зв'язку зазвичай можна підключитися ще швидше за допомогою СМС-команд, попередньо поповнивши свій баланс. Код СМС-ки зазвичай можна дізнатися як на сайті оператора, так і зателефонувавши в службу підтримки.

Як підключити Інтернет через кабель

Є кілька способів підключення комп'ютера, ноутбука або планшета до Інтернету в залежності від характеристик підключення: через кабель за статичною або динамічною IP-адресою, PPPoE або VPN.

Кабельне підключення забезпечує максимальну швидкість Інтернету, до 200 Мбіт й іноді навіть вище. Такий вид з'єднання був дуже актуальним до недавнього часу, так як забезпечував високу швидкість з'єднання, необхідну, наприклад, для перегляду відео онлайн. Але перехід мобільних операторів на технологію 4G поставив під загрозу монополію провайдерів кабельного Інтернету, адже ця інновація дозволила їм підвищити швидкість передачі даних до 100 Мбіт. Правда максимальний показник поки доступний лише в центрі великих міст України.

Після того, як провайдер провів в квартиру провід, потрібно налаштувати доступ до Інтернету на своєму комп'ютері або ноутбуці. Для цього Ви можете звернутися до фахівця компанії, який проводив кабель, на платній основі, або безкоштовно через службу підтримки. Досвідчені користувачі комп'ютера можуть спробувати зробити все самостійно, ознайомившись з описом процедури підключення до Інтернету на сайті компанії або в цій статті.

Статична або динамічна адреса

За допомогою кабельного Інтернету, Ви можете працювати з мережею через динамічну або статичну IP-адресу. Остання зазвичай застосовується, якщо у Вас є така необхідність для робочих програм, і пропонується провайдером за додаткову плату в розмірі 50-100 грн. у місяць.

Для настройки мережі підключіть Інтернет кабель до комп'ютера або ноутбука. Клікніть в правому нижньому кутку монітора на значку мережі правою клавішею миші та виберіть у спливающем вікні меню «Центр управління мережами - Зміна параметрів адаптера / Властивості підключення». Залежно від версії операційної системи (Windows XP, Windows 7, 10) назва меню може трохи відрізнятися, наприклад, називатися «Відкрити параметри мережі та Інтернету». Але, логіка тут буде одна і та ж - натиснути правою кнопкою миші на іконку мережі в правому нижньому кутку монітора і вибрати меню, пов'язане з настройками Інтернету.

Це ж вікно можна відкрити й іншим способом - через кнопку «Пуск» в нижньому лівому кутку екрану, далі відкрити «Панель управління (Настройки) - Мережа та Інтернет - Стан - Змінити властивості підключення».

Якщо у Вас динамічна адресу - у вікні, в рядках IP і DNS виберіть автоматичне отримання, а якщо статична - введіть Ваші параметри, прописані в укладеному договорі про надання Інтернет послуг, або уточніть ці параметри у оператора служби підтримки. Після проведення всіх цих маніпуляцій, Інтернет має запрацювати.

Підключення через PPPoE з'єднання

Для цього виду з'єднання Вам потрібно внести тільки пароль і логін. У «Центрі управління мережами» (див. вище, як зайти) натисніть на «Створення та налагодження нового підключення - Підключення до Інтернету - Швидкісне». Внесіть пароль та ім'я користувача з Вашого договору та придумайте назву підключення. Якщо Ви все зробили правильно, через пару секунд Інтернет запрацює

Кожен раз при завантаженні ПК для підключення до Інтернету Вам потрібно буде натискати в правому нижньому кутку екрану на іконці мережі, вибираючи опцію «Швидкісне підключення». Або ж Ви можете поставити галочку на «Автоматичне підключення» до мережі, що Вас цікавить, й включення Інтернету буде проводитися автоматично при кожному завантаженні комп'ютера.

Підключення через VPN по L2TP / PPTP

Деякі провайдери надають доступ до Інтернету своїм абонентам через VPN з'єднання і L2TP / PPTP стандарт. Для цього у вікні «Мережі та Інтернет» виберіть опцію «Мережа VPN». Увімкніть потрібні функції і перейдіть у вікно «Додати підключення VPN».

 

У вікні, внесіть дані з договору про обслуговування Інтернету від Вашого провайдера і придумайте назву підключення. Якщо все внесено правильно, Інтернетом можна користуватися, вибравши придуману Вами назву нової мережі в меню з іконки підключень в правому нижньому кутку монітора.

Бездротове з'єднання

Безкабельні з'єднання з Інтернетом може бути організовано за допомогою роздачі доступу від Wi-Fi, 4G роутера або навіть смартфона.

Підключення через WiFi роутер

Для настройки зв'язку підключіть WiFi роутер до електроживлення і підключіть до нього кабель від Інтернету. Увійдіть в інтерфейс налаштувань роутера, для цього потрібно внести його адресу в будь-якому браузері, а також логін і пароль. Ця інформація може бути вказана на внутрішній задній частині роутера або в Інструкції до нього.

При першому підключенні Вам запропонують опцію швидкого налаштування. Для цього внесіть свою адресу, назву провайдера (якщо він є в переліку), тип з'єднання, збережіть налаштування і приєднаєтеся до мережі. При наступних завантаженнях Вам потрібно буде приєднатися до Інтернету, через меню WiFi в правому нижньому кутку екрану або налаштувати там же автоматичне підключення.

Зазвичай все драйвера, необхідні для підключення до WiFi, вже є на комп'ютері. Але, якщо на ноутбуці немає необхідного програмного забезпечення, Ви можете закачати необхідні бібліотеки з сайту виробника Вашого комп'ютера або роутера.

4G роутер

Це роутер на відміну від звичайного WiFi не підключається до мережі через кабель, а завантажує Інтернет дистанційно через SIM-карту. Ці версії роутерів досить компактні і мають акумулятор, тому можуть працювати без підключення до мережі живлення кілька годин, наприклад, на вулиці. Підключення 4G роутера здійснюється аналогічно своєму WiFi аналогу.

Як підключити Інтернет через телефон

Мабуть, найпростіший спосіб підключення до Інтернету - через смартфон на Андроїд або iOS. Для цього виберіть пакет обслуговування з доступом до мережі, оператор відправить Вам настройки доступу до Інтернету, після чого перезавантажте телефон. Увімкніть обмін даними на пристрої, виберіть в налаштуваннях телефону опцію «Точка доступу» і запишіть пароль до мережі (шифрування даних).

Зайдіть в меню WiFi на Вашому ПК або ноутбуці, виберіть мобільне підключення і введіть записаний пароль. Іноді опцію віддаленого доступу потрібно заздалегідь замовити у Вашого оператора і оплатити.

При такому підключенні важливо враховувати зону покриття Вашого оператора, вартість тарифу, наявність грошей на рахунку, швидкість трафіку, ліміт з'єднання в місяць q інші параметри. І пам'ятайте про обмеженість заряду батареї на Вашому смартфоні, а також неможливості одночасної роздачі Інтернету і мобільного зв'язку для деяких моделей комунікаторів.

Як підключити Інтернет до телевізора

Підключити плазму до світової мережі можна через кабель, WiFi роутер або SMART приставку.

- підключення плазми до Інтернету через HDMI кабель

Така опція дозволяє підключити Інтернет до телевізора без смарт ТВ за допомогою з’єднання плазми HDMI кабелем з Вашим комп'ютером. Зробивши це, Ви зможете користуватися Інтернетом, ніяких додаткових налаштувань вводити не треба. Крім HDMI підключення бувають ще DVI, VGA і S-Video з'єднання, однак вони передбачають більш низьку якість зображення і функціонал.

- підключення через кабель

Для підключення плазми до міжнародної мережі, вставте кабель в LAN вхід телевізора. Для більшості моделей телевізорів з'єднання в цьому випадку відбудеться автоматично. Але для деяких моделей потрібно зайти в налаштування телевізора і в розділі «Мережа» і вибрати функцію «Провідний».

Якщо у Вас автоматичні настройки, з'єднання буде проведено, але якщо у Вас статична IP-адреса, Вам потрібно буде додатково прописати її в налаштуваннях, для цього:

 1. Зайдіть в головне меню плазми і виберіть вкладку «Мережа»
 2. Виберіть меню «Налаштування мережі», тип з'єднання «Кабель»
 3. Відкрийте вкладку «Налаштування IP-адреси»
 4. Встановіть ручну настройку параметрів
 5. Введіть параметри Вашої IP-адреси
 6. Дочекайтеся автоматичної перевірки зв'язку

Якщо підключення до мережі здійснюється через з'єднання PPPoE або L2TP / PPTP, тоді безпосередньо підключити телевізор через кабель не вийде, і потрібен WiFi роутер.

- підключення телевізора до Інтернету через WiFi роутер

Є два способи такого підключення.

- за допомогою бездротової технології з’єднання телевізора кабелем з WiFi роутером, що забезпечує максимальну швидкість мережі

- по бездротовому зв'язку. Це зручніше, але швидкість в цьому випадку буде менше, особливо, якщо роутер перебуває в одній кімнаті, а телевізор в іншій, що може відбитися на перегляді HD каналів (зависання, погіршення якості сигналу).

Щоб дивитися телебачення через Інтернет на плазмі за допомогою WiFi, Вам потрібно:

 1. Зайти в налаштуваннях плазми в розділ «Мережа» або «Мережеві підключення»
 2. Вибрати тип підключення «WiFi» або «Бездротове»
 3. Телевізор проведе сканування доступних мереж, виберіть свою
 4. Введіть пароль доступу до WiFi мережі

У деяких моделях плазм може не бути вбудованого WiFi приймача. В цьому випадку Вам потрібно буде ще придбати WiFi адаптер і підключити його до телевізора через USB порт. Проконсультуйтеся з продавцем перед придбанням, який адаптер підходить до Вашої моделі плазми (від Samsung, LG та інших виробників).

- якщо у Вас стара модель

Якщо у Вас стара модель телевізора, підключити безпосередньо його до Інтернету не вийде, а для цього потрібно буде ще придбати смарт-приставку (ТВ-тюнер). Вона підключається до телевізора за допомогою кабелю HDMI або 3RCA (тюльпана) і дозволяє дивитися IPTV-канали, відео з Youtube або користуватися Інтернетом, аналогічно як на комп'ютері.

Вартість смарт-приставки з WiFi коливається від 1 000 до 3 000 грн. і вище, або як варіант Ви можете придбати звичайний тюнер за 400-800 грн. і підключити його до плазми за допомогою WiFi адаптера, ціна якого становить всього кілька сотень гривень.

Організувати підключення телевізора до онлайну також можна і за допомогою 4G-роутера або навіть смартфона. Як це зробити - читайте вище.

Актуальні тарифи на інтернет, інтернет +ТБ в Україні

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики