про твої фінанси

Віддалене управління комп'ютером через інтернет

Ситуацій, коли вам може знадобитися дистанційний доступ до іншого комп'ютера, безліч: потрібно допомогти знайомому в рішенні проблеми, простежити за роботою дитини на комп'ютері, скачати який-небудь файл в мережі і т.д. Prostobank розповість, як управляти комп'ютером віддалено через інтернет.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Mikogo
  2. LiteManager Free
  3. RDP і Windows клієнт
  4. Можливі проблеми та їх вирішення
  5. Висновки

Зі скачуванням і синхронізацією файлів між комп'ютерами відмінно справляються безкоштовні онлайн-сервіси, такі як dropbox.com, sugarsync.com і т.д. З передачею же управління віддаленому користувачеві, ситуація трохи складніше. Одні програми вимагають обов'язкової присутності користувача, який сам вирішить, надавати доступ чи ні, інші можуть управляти комп'ютером навіть без дозволу користувача.

Mikogo

Сайт: http://www.mikogo.ru

Завантажити: http://www.mikogo.ru/download/

Відмінна, проста і багатофункціональна програма для управління іншим комп'ютером, причому абсолютно безкоштовна. Принцип роботи дуже простий:

  1. Створюєте сесію;
  2. Програма генерує 9-ти значний ідентифікатор сесії, наприклад 123-564-674;
  3. Тепер для того, щоб людина приєднався до сесії і побачив ваш екран, йому потрібно передати цей ідентифікатор.

Крім того, що Mikogo надає можливість передавати управління віддаленого учаснику сесії, він також має ряд корисних функцій, наприклад: функція «вибрати програму», дозволяє вказувати, які вікна запущених додатків ви хочете приховати або показати для учасників сесії; інструментарії для малювання; чат; можливість відеозапису сесії (запис ведеться в файл формату bs2x і може бути відтворений Session Player, який встановлюється разом з Mikogo).

Існують версії для Windows, Linux, Max OS, iOS, Android, портативна версія.

LiteManager Free

Сайт: http://litemanager.ru/

Завантажити: http://litemanager.ru/download/

Litemanager складається з двох частин, Server частини, яка встановлюється на віддалений комп'ютер, і Viewer, яку встановлює собі адміністратор. Серед корисних функцій: текстовий чат, віддалений диспетчер задач і пристроїв, редактор реєстру, функція «Зворотного з'єднання» дозволяє обходити мережеві екрани і багато іншого. Програма дуже потужна і може працювати в мережах з будь-якою архітектурою. Якщо обмежиться тільки нашим завданням, а саме, передачею управління віддаленого комп'ютера, то Litemanager трохи складніше в освоєнні, ніж Mikogo.

Хочеться окремо згадати про функції з'єднання по ID, яка дозволяє без прив'язки до IP-адресою, приєднаються до віддаленого комп'ютера.

Безкоштовну версію програми можна використовувати як в домашніх, так і комерційних цілях. При цьому кількість керованих комп'ютерів може досягати 30.

RDP і Windows клієнт

RDP (Remote Desktop Protocol) - протокол віддаленого робочого стола, який дозволяє отримувати віддалений доступ до комп'ютера. Дані протоколи є майже у всіх ключових операційних систем сімейства Windows 2k / XP / 2003 / Vista / 2008/7.

Якщо у вас Windows 7 випуску «Професійна», «Максимальна» або «Корпоративна», ви зможете підключатися до робочого столу на відстані. В інших випусках, доступна можливість виступати тільки в якості сервера (комп'ютера до якого підключаються).

Таких можливостей, як чат, запис відео дій, які проводилися на віддаленому комп'ютері, інструментарію для малювання і т.д. в Windows клієнта немає, зате даний протокол дозволяє використовувати локальні ресурси, буфер обміну і відтворювати звук з віддаленого комп'ютера.

Можливі проблеми та їх вирішення

Роутер

Якщо комп'ютер, до якого ви хочете підключитися, знаходиться за маршрутизатором, для підключення потрібно налаштувати перенаправлення портів, так званий Port Forwarding. У будь-якому сучасному роутері, ця функція доступна.

У випадку з Mikogo і LiteManager, можна використовувати варіант підключення за допомогою ID. В цьому випадку, налаштовувати маршрутизатор не потрібно.

Динамічний IP

Якщо у вас динамічна зовнішня IP адреса, можна скористатися сервісом, за типом http://www.dyndns.com/, який буде відслідковувати зміну вашого IP і прив'язувати його до персонального доменного імені.

Висновки

Mikogo, відмінно підійде для конференцій, Litemanager і Windows RDP Client - для адміністрування. Останні два, вимагають більше часу на те, щоб розібратися з підключенням. Для того, щоб підключиться за допомогою Mikogo, читати документацію необов'язково, інтерфейс зрозумілий і сам підказує, що потрібно робити.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики