про твої фінанси

Що таке швидкість інтернету і як її перевірити онлайн

Prostobank вирішив дізнатися секрети вимірювання і глобальної перевірки швидкості інтернету, яку пропонує ваш інтернет-провайдер, за допомогою спеціальних програм тестування і найбільш правильних і точних онлайн тестів: Speedtest або Спідтест, 2ip.ru, Realspeed. Яка у мене реальна швидкість інтернету і як її виміряти? - адже це питання хвилює багатьох інтернет-користувачів. Вивчаємо спід тест швидкості інтернету разом!


Короткий зміст і посилання по темі

 1. У чому вимірюється швидкість інтернету
 2. Як протестувати і дізнатися реальну швидкість інтернету

  2.1 Найточніший і безкоштовні онлайн-тести перевірки швидкості інтернету

  2.2 Програми для визначення і тестування швидкості інтернету, що вимагають установку на ПК

У чому вимірюється швидкість інтернету

Інтернет - всесвітня система об'єднаних комп'ютерних мереж, побудована на базі IP і маршрутизації IP-пакетів. Інтернет утворює глобальний інформаційний простір, служить фізичною основою для Всесвітньої павутини (World Wide Web - WWW) і безлічі інших систем (протоколів) передачі даних. Часто згадується як Всесвітня мережа і Глобальна мережа.

Інтернет - це комп'ютерна мережа, на зразок тих, які є в більшості офісів, тільки велетенських масштабів і покриває вона весь світ.


Часткова карта Інтернету

Тому в дійсності «швидкість або замір швидкості інтернету» це не що інше, як швидкість передачі даних в мережі, яка залежить від багатьох факторів.

Ця швидкість вимірюється в фізичних одиницях, як відношення часу передачі до обсягу переданої інформації. Багато хто чув про такі показники, як Кбіт / сек, Мбіт / сек, Гигабит / сек, вони, подібно до швидкості автомобіля, показують наскільки швидко до нас «доїде» потрібний файл з мережі або веб-сторінка.

Байт - це одиниця зберігання і обробки цифрової інформації.

 • 1 Байт = 8 бітам. Саме до байту наводяться всі великі обсяги інформації, які обчислюються в комп'ютерних технологіях.
 • 1 кілобайт (Кбайт) = 1024 байт.
 • 1 мегабайт (Мбайт) = 1024 Кбайт. Її застосовують для вимірювання обсягів носіїв інформації.
 • 1 гігабайт (Гбайт) = 1024 Мбайт.

Швидкість передачі даних (швидкість з'єднання) вимірюється в кілобіт в секунду (Кбіт / сек). Мегабіт в секунду (Мбіт / сек.) = 1024 Кбіт / сек.

Початківці користувачі інтернету часто плутають кілобіт з кілобайтами. Тому розглянемо приклад. Уявімо що, в нашому тарифному плані швидкість інтернету становить 1 Мегабіт / с або 1 024 Кбіт (КБ) в секунду. Якщо перевести швидкість в кілобайти, то отримаємо 1 024 Кбіт / 8 = 128 Кбайт / с. Саме таку максимальну швидкість слід очікувати при відображенні швидкості закачування в download-менеджерів або торрент клієнтів.

В реальності швидкість завжди буде трохи нижче, ніж заявлено в тарифному плані вашого провайдера. Якщо вам знадобитися перевести одні одиниці вимірювання швидкості з'єднання в інші, скористайтеся онлайн-калькулятором, які допоможе вам в цьому.

Для наочності показників швидкості з'єднання, уявімо типову веб-сторінку, яка займає 100 кілобайт, пісню - в середньому 3072 кілобайти (3 мегабайта), фільм - 1572864 кілобайт (1,5 гігабайти). Складемо таблицю залежності швидкості скачування від швидкості інтернету.

Швидкість скачування 56 кбіт/с
Web-сторіна 14,2 сек
Пісня 7,1 хв
Фільм 59,5 год
Швидкість скачування 256 кбіт/с
Web-сторіна 3.1 сек
Пісня 1,5 хв
Фільм 13 год
Швидкість скачування 1 Мбіт/с
Web-сторіна <1 сек
Пісня 23,4 хв
Фільм 3,2 год
Швидкість скачування 16 Мбіт/с
Web-сторіна <1 сек
Пісня 1,5 хв
Фільм 12,2 хв
Швидкість скачування 100 Мбіт/с
Web-сторіна <1 сек
Пісня <1 сек
Фільм 2 хв
 

Як протестувати і дізнатися реальну швидкість інтернету

У більшості випадків за швидкість доступу в інтернет потрібно платити. І чим вище вона, тим дорожче нам це обходитися. Основне, що має турбувати кожного користувача - дійсно ми отримуємо те за що платимо. Для того щоб це визначити і для контролю швидкості інтернету, існує кілька груп програмних продуктів.

Найточніший і безкоштовні онлайн-тести перевірки швидкості інтернету


Це сайти, на яких розміщені скрипти, що показують вашу швидкість щодо будь-якого сайту. Слід зазначити, показання цих сайтів дають похибку. Навіть при двох послідовно проведених тестах ви можете отримати результати, що відрізняються на 20-30%. Для підвищення точності тестів, необхідно вимкнути всі програми, які споживають трафік. А також вибрати тестер, найближче розташований до вас географічно. Корисно провести ряд вимірів в різний час доби, враховуючи, що тестові сервера можуть бути завантажені в певний час стік.

Найбільш відомі безкоштовні сайти для тестування швидкості інтернету:

 • http://speedtest.net/ - один з найвідоміших сервісів для тестуванні швидкості інтернет-з'єднання. Для початку тесту тиснемо «Begin Test» і отримуємо швидкість скачування і швидкість віддачі файлів.

 • http://2ip.ru/speed/ - хостер, який надає величезну кількість тестів і вичерпну інформацію про ваше підключення.

 • http://www.speedtest.com.ua/speedtest-net.htm - спрощений варіант speedtest.net.

 • http://realspeed.co.kz/ - ще один російськомовний тестер.

Програми для визначення і тестування швидкості інтернету, що вимагають установку на ПК

Таких програм дуже мало, тому що протестувати швидкість завантаження інтернету краще між вашим комп'ютером і віддаленим сервером, якими і є вище описані сайти.

 
 • NetWorx - це безкоштовна програма під Windows, призначена для відстеження трафіку (локальної мережі та інтернет) і вимірювання швидкості мережевих з'єднань.
 • BitMeter - програма підрахунку статистики трафіку. Відображає в режимі реального часу графік вхідного і вихідного трафіку, а також статистику.

На жаль, всі перераховані вище оціночні інструменти не видають точних значень швидкості. Тому якщо ви отримаєте результат нижче заявленого вашим провайдером, не поспішайте робити висновки, бо в кожен момент часу, умови з'єднання вашого комп'ютера з даними тестом можуть змінюватися в залежності від багатьох факторів: погода, магнітні бурі, повний місяць, пробка на дорозі і т.д . Але в той же час результати тестів будуть вагомим аргументом на вашу користь в суперечці з провайдером.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

RwS bank

Депозит для фізичних осіб «Stability»

Отримуйте максимальний дохід від валютних накопичень

Ставка у валюті, % річних - до 4%

Сума - від 100 євро / долар

Максимальна сума - без обмежень

Депозитний вклад захищено Фондом гарантування вкладів фізичних осіб

Корисні статті з даної тематики