про твої фінанси

Що таке швидкість інтернету і як її перевірити онлайн

Prostobank вирішив дізнатися секрети вимірювання і глобальної перевірки швидкості інтернету, яку пропонує ваш інтернет-провайдер, за допомогою спеціальних програм тестування і найбільш правильних і точних онлайн тестів: Speedtest або Спідтест, 2ip.ru, Realspeed. Яка у мене реальна швидкість інтернету і як її виміряти? - адже це питання хвилює багатьох інтернет-користувачів. Вивчаємо спід тест швидкості інтернету разом!


Короткий зміст і посилання по темі

 1. У чому вимірюється швидкість інтернету
 2. Як протестувати і дізнатися реальну швидкість інтернету

  2.1 Найточніший і безкоштовні онлайн-тести перевірки швидкості інтернету

  2.2 Програми для визначення і тестування швидкості інтернету, що вимагають установку на ПК

У чому вимірюється швидкість інтернету

Інтернет - всесвітня система об'єднаних комп'ютерних мереж, побудована на базі IP і маршрутизації IP-пакетів. Інтернет утворює глобальний інформаційний простір, служить фізичною основою для Всесвітньої павутини (World Wide Web - WWW) і безлічі інших систем (протоколів) передачі даних. Часто згадується як Всесвітня мережа і Глобальна мережа.

Інтернет - це комп'ютерна мережа, на зразок тих, які є в більшості офісів, тільки велетенських масштабів і покриває вона весь світ.

Часткова карта Інтернету

Тому в дійсності «швидкість або замір швидкості інтернету» це не що інше, як швидкість передачі даних в мережі, яка залежить від багатьох факторів.

Ця швидкість вимірюється в фізичних одиницях, як відношення часу передачі до обсягу переданої інформації. Багато хто чув про такі показники, як Кбіт / сек, Мбіт / сек, Гигабит / сек, вони, подібно до швидкості автомобіля, показують наскільки швидко до нас «доїде» потрібний файл з мережі або веб-сторінка.

Байт - це одиниця зберігання і обробки цифрової інформації.

 • 1 Байт = 8 бітам. Саме до байту наводяться всі великі обсяги інформації, які обчислюються в комп'ютерних технологіях.
 • 1 кілобайт (Кбайт) = 1024 байт.
 • 1 мегабайт (Мбайт) = 1024 Кбайт. Її застосовують для вимірювання обсягів носіїв інформації.
 • 1 гігабайт (Гбайт) = 1024 Мбайт.

Швидкість передачі даних (швидкість з'єднання) вимірюється в кілобіт в секунду (Кбіт / сек). Мегабіт в секунду (Мбіт / сек.) = 1024 Кбіт / сек.

Початківці користувачі інтернету часто плутають кілобіт з кілобайтами. Тому розглянемо приклад. Уявімо що, в нашому тарифному плані швидкість інтернету становить 1 Мегабіт / с або 1 024 Кбіт (КБ) в секунду. Якщо перевести швидкість в кілобайти, то отримаємо 1 024 Кбіт / 8 = 128 Кбайт / с. Саме таку максимальну швидкість слід очікувати при відображенні швидкості закачування в download-менеджерів або торрент клієнтів.

В реальності швидкість завжди буде трохи нижче, ніж заявлено в тарифному плані вашого провайдера. Якщо вам знадобитися перевести одні одиниці вимірювання швидкості з'єднання в інші, скористайтеся онлайн-калькулятором, які допоможе вам в цьому.

Для наочності показників швидкості з'єднання, уявімо типову веб-сторінку, яка займає 100 кілобайт, пісню - в середньому 3072 кілобайти (3 мегабайта), фільм - 1572864 кілобайт (1,5 гігабайти). Складемо таблицю залежності швидкості скачування від швидкості інтернету.

Швидкість скачування

56 кбіт/с

256 кбіт/с

1 Мбіт/с

16 Мбіт/с

100 Мбіт/с

Web-сторіна

14,2 сек

3.1 сек

<1 сек

<1 сек

<1 сек

Пісня

7,1 хв

1,5 хв

23,4 хв

1,5 хв

<1 сек

Фільм

59,5 год

13 год

3,2 год

12,2 хв

2 хв

 

Як протестувати і дізнатися реальну швидкість інтернету

У більшості випадків за швидкість доступу в інтернет потрібно платити. І чим вище вона, тим дорожче нам це обходитися. Основне, що має турбувати кожного користувача - дійсно ми отримуємо те за що платимо. Для того щоб це визначити і для контролю швидкості інтернету, існує кілька груп програмних продуктів.

Найточніший і безкоштовні онлайн-тести перевірки швидкості інтернету

Це сайти, на яких розміщені скрипти, що показують вашу швидкість щодо будь-якого сайту. Слід зазначити, показання цих сайтів дають похибку. Навіть при двох послідовно проведених тестах ви можете отримати результати, що відрізняються на 20-30%. Для підвищення точності тестів, необхідно вимкнути всі програми, які споживають трафік. А також вибрати тестер, найближче розташований до вас географічно. Корисно провести ряд вимірів в різний час доби, враховуючи, що тестові сервера можуть бути завантажені в певний час стік.

Найбільш відомі безкоштовні сайти для тестування швидкості інтернету:

 • http://speedtest.net/ - один з найвідоміших сервісів для тестуванні швидкості інтернет-з'єднання. Для початку тесту тиснемо «Begin Test» і отримуємо швидкість скачування і швидкість віддачі файлів.

 • http://2ip.ru/speed/ - хостер, який надає величезну кількість тестів і вичерпну інформацію про ваше підключення.

 • http://www.speedtest.com.ua/speedtest-net.htm - спрощений варіант speedtest.net.

 • http://realspeed.co.kz/ - ще один російськомовний тестер.

Програми для визначення і тестування швидкості інтернету, що вимагають установку на ПК

Таких програм дуже мало, тому що протестувати швидкість завантаження інтернету краще між вашим комп'ютером і віддаленим сервером, якими і є вище описані сайти.

 
 • NetWorx - це безкоштовна програма під Windows, призначена для відстеження трафіку (локальної мережі та інтернет) і вимірювання швидкості мережевих з'єднань.
 • BitMeter - програма підрахунку статистики трафіку. Відображає в режимі реального часу графік вхідного і вихідного трафіку, а також статистику.

На жаль, всі перераховані вище оціночні інструменти не видають точних значень швидкості. Тому якщо ви отримаєте результат нижче заявленого вашим провайдером, не поспішайте робити висновки, бо в кожен момент часу, умови з'єднання вашого комп'ютера з даними тестом можуть змінюватися в залежності від багатьох факторів: погода, магнітні бурі, повний місяць, пробка на дорозі і т.д . Але в той же час результати тестів будуть вагомим аргументом на вашу користь в суперечці з провайдером.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Ставка 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Вигідні депозити

Депозит в USD під 3% річних

3,25% – при сумі від 5000 USD

Термін – 6 або 18 місяців

Вклади від 500 USD

Агропросперіс Банк – банк, який має 100% іноземний капітал (США і Європа)

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016 №319 в державному реєстрі банків

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Корисні статті з даної тематики