про твої фінанси

Як прискорити інтернет?

Prostobank.ua розповідає, які причини низької швидкості інтернету на ноутбуці, які існують доступні і безкоштовні способи прискорення роботи інтернету.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Причини низької швидкості інтернету:

  1.1 Недоробки провайдера

  1.2 Програми, які завантажують канал у фоні

  1.3 Браузер

  1.4 Проблеми з проміжним устаткуванням

 2. Якщо описане вище не допомогло в процесі поліпшення швидкості ...

Ми вже писали про те, як виміряти швидкість вашого інтернету, але яка користь від таких знань, якщо невідомо, як її змінити.

Уявімо, що після тесту швидкості інтернет-з'єднання, ви виявили, що платите за «швидкий інтернет», а отримуєте «повільний». Для того, щоб підвищити швидкість інтернету, спробуємо спочатку знайти причину через яку швидкість впала або продовжує падати.

Причини низької швидкості інтернету:

 • недоробки провайдера;
 • програм, які завантажують канал у фоні;
 • браузера;
 • проблем з проміжним устаткуванням.

Недоробки провайдера

Буває так, що канали зв'язку, за якими ви отримуєте інтернет, виходять з ладу, знижується їхня пропускна здатність, збиваються настройки і не завжди це вдасться відстежити віддалено без дзвінка провайдеру. Після бесіди з оператором зв'язку зазвичай приймаються різного роду заходи щодо усунення проблеми. Але відразу дзвонити в техпідтримку не варто. Складно визначити, що маршрутизатор, який роздає інтернет для вашого будинку, і перебуває в шахті ліфта або ще де-небудь, вийшов з ладу. Тому, спочатку потрібно перевірити інші причини падіння швидкості інтернету, а потім вже викликати майстра.

За ремонт свого обладнання вони у вас не візьмуть грошей, а ось якщо виявиться що проблема в вашому комп'ютері -доведеться заплатити за її усунення.

Програми, які завантажують канал у фоні

У наш час таких програм багато. В основному - це софт для скачування різного роду даних з інтернету (μTorrent, BitTorrent, Download Master), поштові клієнти, які в даний момент виконують завантаження нових листів (Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird), віддалені сховища даних (Dropbox, Google Drive, SkyDrive ), антивіруси і, звичайно ж, безпека вашої операційної системи.

У випадках, якщо у вас встановлені такі програми та в даний момент вони заважають працювати, то для збільшення швидкості доступу до інтернету, досить буде їх закрити (вибравши в цих програмах Меню → Вихід, інакше вони так і будуть працювати у фоні). Це не стосується антивіруса, оновлення якого зазвичай займає не так вже й багато часу, а його відключення піддасть загрозі ваш комп'ютер.

Складніше з оновленням ОС, якщо воно вже почалося, то переривати його не рекомендують, тільки в крайніх випадках. Крім того, бажано відразу налаштувати зручний час оновлення системи, коли воно не буде вам заважати. Про налаштуваннях центру поновлення Windows 7 можна прочитати тут, а для Windows XP - тут.

Для моніторингу додатків, які використовують інтернет-трафік і додатковий захист ОС від атак з інтернету, рекомендується встановити персональний фаєрвол (персональний брандмауер, firewall).

Персональний файервол - програмне забезпечення, яке здійснює контроль мережевої активності комп'ютера, на якому він встановлений, а також фільтрацію трафіку відповідно до заданих правил.

Брандмауер допоможе обчислити і обмежити доступ до інтернету для додатка, які часто його використовують.

Одним з кращих брандмауерів в своєму роді вважається Outpost Firewall, який до того ж має безкоштовні версії.

Браузер

Веб-оглядач, оглядач, браузер - програмне забезпечення для перегляду веб-сайтів, тобто для запиту веб-сторінок (переважно з Мережі), їх обробки, виведення і переходу від однієї сторінки до іншої.

Суперечки про те, який же браузер найшвидший не вщухають на форумах і в блогах до сих пір. А компанії виробники цих додатків дають нові приводи, випускаючи релізи своїх продуктів.

Одні кажуть, що Opera - лідер за швидкістю серед браузерів, хтось вважає, що швидше за всіх Mozilla Firefox, а для кого-то немає браузера швидше, ніж Google Chrom.

Правда, дуже мало хто відстоює позицію Internet Explorer. У більшості тестів на швидкість і продуктивність, він поступається перерахованим вище браузерам. Тому, якщо у вас стоїть Internet Explorer, для підвищення швидкості роботи з інтернетом рекомендуємо замінити його на один з наступних:

Крім того, на доказ нашої точки зору ось стаття, в якій проводитиметься порівняння цих браузерів.

Проблеми з проміжним устаткуванням

Ще одна з можливих причин зменшення швидкості інтернету - це обладнання, яке коштує в вашому домі / квартирі, між введенням дротів провайдера і вашим комп'ютером. Воно може так само, як і обладнання провайдера, вийти з ладу, в результаті можуть збитися налаштування, а ще можливо, воно за своїми технічними характеристиками просто не може пропускати через себе заявлену вашим провайдером швидкість.

До подібного обладнання в основному ставитися свитчи і маршрутизатори.

Мережевий комутатор (switch, свитч) - пристрій, призначений для з'єднання декількох вузлів комп'ютерної мережі в межах одного або декількох сегментів мережі. На відміну від концентратора, який поширює трафік від одного підключеного пристрою до всіх інших, комутатор передає дані лише безпосередньо отримувачу.

Маршрутизатор (router, роутер) - спеціалізований мережевий комп'ютер, який має мінімум два мережевих інтерфейсу і пересилає пакети даних між різними сегментами мережі, що приймає рішення про пересилку на підставі інформації про топологію мережі і певних правил, заданих адміністратором. Простими словами, роутер - це така електронна коробочка, в яку в один отвір (WAN-порт) встромляється інтернет, а в інше (LAN-порти) - встромляються всі комп'ютери. Інтернет з'являється на всіх уткнутих комп'ютерах і між ними утворюється локальна мережа. Більшість нових роутерів стали випускати з вбудованим Wi-Fi модулем, тому на цих коробочках можна помітити антени (іноді вони вбудовані і перебувати всередині).

З свитчем все просто. У більшості випадків він або працює чи ні, хоча на пропускні обмеження теж варто звернути увагу, почитавши документацію або огляди в інтернеті. З роутером набагато складніше, тому що - це якийсь маленький комп'ютер і збої в ньому бувають найрізноманітніші.

Для того, щоб перевірити ваше мережеве проміжне обладнання, варто просто підключити вхідний кабель інтернету (якщо це можливо) безпосередньо в комп'ютер і заміряти швидкість з роутером / без роутера. Якщо ж виявиться проблема в цьому обладнанні - кличте фахівця, який зможе правильно його конфігурувати, але іноді і це не допомагає, тому що маршрутизатор може бути непридатний до заданих навантажень. В такому випадку, його потрібно замінити і тоді ви зможете поліпшити швидкість інтернету. Ось непогана стаття про вибір маршрутизатора.

Якщо описане вище не допомогло в процесі поліпшення швидкості ...

Це означає, що можливо, проблема все ж не у вас. Запросіть майстера від провайдера, продемонструйте йому тести швидкості, і є шанс, що інтернет стане «швидким» або хоча б ви дізнаєтеся, чому він «повільний». Якщо ж майстер нічого не поправить, то це привід задуматися про зміну провайдера.

Актуальні тарифи інтернет-провайдерів України

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики