про твої фінанси

Вибираємо бездротовий інтернет: 3G в деталях

Особливості ринку вітчизняного бездротового Інтернету в Україні, який 3G Інтернет краще, швидкість і тарифні плани, досліджував Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. 2.5 G (GPRS)/2.75 G (EDGE)
  2. 3G
  3. 3.5G (EVDO Rev.A/EVDO Rev.B)
  4. 3G&Co - покриття та швидкість
  5. 3G модеми
  6. 3G & Co - вибираємо оптимальний тарифний план для роботи
  7. Висновки

Прихід технології 4G прискорив зв'язок, і збільшив можливості користувачів. Однак дана інновація поки ще представлена лише в містах України, тоді як жителям невеликих селищ або людям, які тимчасово покинули місто, наприклад, для відпочинку або переїзду - доводиться задовольнятися швидкістю 3G або навіть 2G. Тому, ці технології поки ще рано скидати з рахунків. Розберемося в розмаїтті тарифних планів та з'ясуємо, яка пропозиція 3G по співвідношенню можливості-ціна буде оптимальним для вас.

Однією з головних особливостей вітчизняного ринку бездротового Інтернету є те, що в Україні під вивіскою 3G провайдери продають все, що завгодно, починаючи від 2.5G і закінчуючи 3.5G. Однак, незважаючи на різноманітність технологічних рішень різних поколінь, всі провайдери конкурують на єдиному полі бездротового Інтернету. Тому щоб не заплутатися в термінології, ми пропонуємо почати нашу статтю з короткого огляду технологій, які використовують вітчизняні провайдери в своїй «гонці озброєнь».

2.5 G (GPRS)/2.75 G (EDGE)

Років 15 назад 2.5G / 2.75 G були основними технологіями, за допомогою яких українські провайдери надавали послуги мобільного Інтернету. Швидкість передачі даних таких протоколів вельми обмежена і складає для GPRS - до 171,2 Кбіт /сек, для EDGE - до 473,6 Кбіт / сек.

3G

Головна відмінність третього покоління від більш ранніх - збільшена швидкість Інтернету, в середньому до 3,6 Мбіт / сек, і поліпшений захист від обривів зв'язку в русі. На відміну від стандарту GSM, де використовується частотне і тимчасове розділення каналів з жорстким перемиканням між станціями, в мережах 3G використовується «м'який хендовер», коли в міру віддалення від однієї базової станції клієнта підхоплює інша.

Технології зв'язку третього покоління включають в собі п'ять стандартів зв'язку з різними характеристиками. В Україні набув поширення стандарт UMTS / W-CDMA. В теорії швидкість передачі інформації в рамках UMTS / W-CDMA становить до 21 Мбіт / сек.

Мобільний зв'язок третього покоління будується на основі пакетної передачі даних. Мережі третього покоління 3G працюють на кордоні дециметрового і сантиметрового діапазону. Вони дозволяють організовувати відеотелефонний зв'язок - дивитися на мобільному телефоні фільми і різний контент.

3.5G (EVDO Rev.A/EVDO Rev.B)

Наступним етапом розвитку стали технології EVDO Rev.A і EVDO Rev.B. І якщо перша дозволяє передавати дані зі швидкістю до 3,1 Мбіт / сек, то друга за рахунок об'єднання декількох частотних каналів дозволяє досягти швидкостей в 73,5 Мбіт / сек до абонента і 27 Мбіт / сек від абонента.

3G&Co - покриття та швидкість

Покриття 3G мереж в Україні охоплює практично всю країну. В розрізі найбільших мобільних операторів України, з покриттям 3G можна ознайомитися за посиланнями:

Київстар: https://kyivstar.ua/ru/mm/mobile-internet/karta-pokrytiya-3g

Vodafone Україна: https://www.vodafone.ua/ru/privatnim-klientam/services/network/internet

Lifecell: https://www.lifecell.ua/ru/mobilnyi-internet/

Що ж стосується реальної швидкості вітчизняного 3G інтернету, то вона зазвичай коливається в межах 3,1-14,7 Мбіт / сек в залежності від якості сигналу.

3G модеми

Для того щоб посилити сигнал або скористатися послугою мобільного бездротового Інтернету на ноутбуці або ПК, знадобиться модем (вартість у всіх операторів не сильно відрізняється, в середньому до 1 тис. грн.), SIM-карта з підключеними послугами передплаченого зв'язку та встановленим тарифним планом.

Модем можна придбати і за 1 грн., але при цьому вам доведеться підписати договір про використання послуги мінімум 6 або 12 місяців, у кожного провайдера по-різному.

Всі модеми коштують приблизно однаково, але з різним функціоналом. Є модеми, що вимагають установки драйверів, які не потребують самостійної установки (функція "plug and play", все програмне забезпечення вже знаходиться в пам'яті модему), у яких підключення до комп'ютера здійснюється за допомогою USB-кабелю або безпосередньо через USB-порт, оснащені додатково одним або двома портами для підключення зовнішньої антени. Все залежить від того, де ви будете найчастіше користуватися Інтернетом, у великому місті або за межами. Якщо за межами і зі слабким покриттям, то краще вибирати модем з можливістю підключення зовнішньої антени для посилення сигналу. Але в будь-якому випадку на точці продажу вас про все проконсультують більш детально і підберуть найбільш відповідний модем і пакет саме для вас.

Вартість модемів для бездротового Інтернету коливається від декількох сотень до декількох тисяч гривень. Все залежить від функціоналу конкретного модему, можливості підключення до нього зовнішньої антени або посилення сигналу. Якщо у Вас інженерна освіта - можете спробувати зробити 3G антену для смартфона своїми руками.

3G & Co - вибираємо оптимальний тарифний план для роботи

Зараз на ринку достатньо пропозицій на будь-який смак, так що Інтернет-користувачі зможуть вибрати для себе оптимальний варіант, навіть якщо Інтернет потрібен тільки для перегляду пошти по роботі. Розглянути основні тарифні плани мобільних операторів України для роботи з 3G / 4G мережею можна за посиланнями у початку даної статті.

Висновки

В Україні сьогодні представлений широкий вибір тарифних пропозицій для користування 3G Інтернетом за прийнятну плату з обмеженим доступом або безлімітними можливостями. Однак, умови поки далекі від ідеальних. Швидкість трафіку в 3G мережі істотно програє 4G, а покриття представлено поки тільки в містах України і істотно поступається мапі 2G. Тому, будемо сподівається, що в найближчому майбутньому мобільні оператори не будуть стояти на місці і запустять технологію 5G, а покриття 3G буде на рівні 2G мережі.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики