про твої фінанси

Міні-агробізнес: оригінальні виробничі ідеї в сфері городництва

Prosto вирощування квітів, зелені, овочів вдома та на дачних ділянках стає все більш популярним у жителів перенаселених міст. Некапіталомісткі способи заробітку на тязі громадян до аматорського рослинництва - шляхом виробництва незвичайних пристосувань для цього хобі - пропонує Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Набір для вирощування ... пива
 2. Листівка-газончик
 3. Рулони з насінням
 4. Вирощування грибів на кавовій гущі
 5. Виробництво шаф-теплиць для офісів, квартир, супермаркетів
 6. Міні-камера, що стежить за зростанням рослини
 7. Вендінг агроізделій
 8. Стійка для квіткових горщиків з автополивом
 9. Горщик-яйце
 10. Складаний горщик
 11. Лавки з гарною травичкою
 12. Брендова газонна трава
 13. Геотекстиль
 14. Вирощування полуниці в мішках і теплицях: технологія і рентабельність бізнесу

Набір для вирощування ... пива

В якості гарного оригінального подарунка як для елітних, так і для небагатих одержувачів може знайти широкий попит набір для вирощування інгредієнтів для пива. Йдеться про пластиковий посуд розміром з велику каструлю-виварку, розділений на три рівні частини, до якого додається відповідна кількість ґрунту, насіння пшениці, ячменю і хмелю, посудина для поливу «пивного городу».

Зрозуміло, до набору додається інструкція по бродінню і варіння пива з даних рослинних інгредієнтів, а також по їх вирощуванню.

На Заході подібні набори продаються по 25 доларів (200 гривень) при уп'ятеро меншій собівартості компонентів. Здається, і у нас продажна ціна і маржа прибутковості була б трохи меншою.

Листівка-газончик

Англійські дизайнери винайшли пухку листівку, одна з двох внутрішніх сторінок якої містить тканинну основу товщиною 1-2 сантиметри, наповнену тим чи іншим субстратом для гідропонного вирощування (від кокосових волокон до прозового сіна з тонконога).

Зрозуміло, під цією основою і на її бортах необхідний прошарок з поліетилену або фольги - адже газончик будуть іноді і поливати.

До листівки додається пакетик насіння крес-салату, що проростає в будь-якому субстраті за лічені дні.

Рулони з насінням

Також користуються широкий попит у дачників знайшли б паперові рулони з приклеєним до них (рівними рядами!) насінням піздновисіюваної зелені, овочів, квітів, які досить присипати землею і поливати.

Багатометровий рулон може продаватися за ціною 40-80 гривень, що перевищить собівартість його елементів в три-п'ять разів.

Вирощування грибів на кавовій гущі

Власне бізнесом в цьому випадку може виявитися продаж «наборів для вирощування гливи, опеньків, печериць на кавовій гущі», що складаються з міцелію грибів, змішаного з малою кількістю звичайного субстрату для їх вирощування, інструкції з вирощування - а також деяких чашок, в яких розміщення кавової гущі і міцелію буде особливо естетичним в якості домашнього хобі.

Виробництво шаф-теплиць для офісів, квартир, супермаркетів

Багатополична шафа для вирощування зелені в інтер'єрі офісу або магазину стала би відмінним прикладом екологічного мислення, що збільшує лояльність відвідувачів і співробітників до даного місця. Зменшену версію таких шаф активно купували б і в квартири рослинників-любителів.

А тому виготовлення таких простих у виробництві меблів має величезні перспективи: собівартість «домашньої» секції шириною 60 сантиметрів, глибиною 25 сантиметрів і висотою 1,8 метра разом з освітленням і кондиціонуванням складе в вітчизняних умовах до 100 доларів, а високопопитова продажна ціна такої секції може стартувати з 150 умовних одиниць. Офісні більші варіянти цілком «йтимуть» і за 500 доларів - при вдвічі менших операційних витратах на їх виробництво.

Міні-камера, що стежить за зростанням рослини

Попит у небідних садівників знайде водостійка і температуростійка міні-фотокамера, що знімає один знімок в годину (і володіє датчиком, для припинення зйомок в сутінки і вночі) при ресурсі батареї, якої вистачає на три-шість місяців щоденної роботи. До камери повинен додаватися софт, що склеює тисячі отриманих послідовних фотографій в ефектний відеоролик.

Приклади таких девайсів на Заході є. Однак винахід аналога з нуля на базі якогось існуючого західного ж міні-фотоапарата або міні-камери для молодих українських фахівців в мікроелектроніці, думається, фантастикою не є.

Вендінг агроізделій

Продаж екологічно чистої агропродукції з власного городу (і, за домовленістю, з сусідських господарств, а то і придбані у перекупників) в мегаполісі можна урізноманітнити, встановивши в охоронюваних зонах супермаркетів або автозаправок на трасі вендінговий автомат, що дозволяє купити пакетик з вашими картоплею, морквою, цибулею або яблуками в автоматичному режимі.

Зрозуміло, за апарат, електрику, можливий ремонт і оренду площі під вендором доведеться платити - але зате не доведеться оплачувати працю найнятих продавців. А якщо ви продавали агропродукцію самі, то в виграні за рахунок особистої неучасті в торгівлі сотні годин часу ви можете заробити не менше грошей, ніж витратите на свій вендинг (не кажучи вже про виграш в сфері «стилю життя»).

І хоча вендор торгуватися з покупцями не буде, швидше за все, вендинг дозволить вам самим встановлювати ціни на продукцію середньостатистично нижче - ніж у тому випадку, коли з вашого боку в продажу безпосередньо бере участь виробник, який змушений орієнтуватися на ціни сусідніх продавців-конкурентів і якому все більше шкода витрачених на торгівлю власних людських ресурсів.

Бізнес-ідеями в цьому випадку є:

 • розробка і продаж спеціалізованих під різні види «агропрому» вендорів (наприклад, з функцією холодильника - або термоса-нагрівача, якщо автомат знаходиться в умовах, наближених до вуличних); при цьому можна створювати окремо медові, фруктові, спеційні автомати з відповідним дизайном;
 • володіння мережами таких автоматів з пошуком наповнення для них в приватних городніх господарствах;
 • придбання одного-трьох вендорів для потреб одного або декількох господарств.

До слова, цілком доречно встановлювати також вендингові автомати з продажу насіння городніх рослин (разом з пакетами з грунтом для домашнього городництва і навіть дешевими домашніми вазонами).

Стійка для квіткових горщиків з автополивом

Мешканка Нью-Йорка Брітта Райлі заснувала проект windowfarms - удосконалення найпростішої стійки для вазонів. В її варіянті підставою стійки є відерце з водою (або з живильним розчином з добривами), вазони знаходяться один над одним і всі разом - над відерцем (тобто надлишок води капає тільки назад), електронасос по трубці регулярно подає невелику кількість води в вазони. Висота стійки - від одного метра - що дозволяє поставити стійку з чотирма вазонами навіть на підвіконні.

Ідея користується високим попитом в США за ціною 120 доларів за стійку. Якби український виробник вийшов з чимось подібним за ціною вп'ятеро менше - міг би відразу націлюватися на масовий експорт.

Горщик-яйце

Японська компанія «Сейшини Тоуге» випускає керамічні імітації курячих (і більших) яєць з тонкою верхньою частиною, землею і насінням всередині. Одержувач цього кіндер-сюрпризу (до речі, зовні його можна запаковувати в шоколад) відбиває верхню частину «яйця», заливає водою насіння - і вони проростають. Внизу «яйця» є отвір для зайвої води, в комплект входить підставка-блюдечко з опорами для «горщика» і додатковий пакетик такого ж насіння.

Мило і прибутково - сувенір розходиться по всій Японії на ура.

Складаний горщик

На Кікстартері - американському ресурсі для пошуку інвесторів під винаходи - запропонований концепт складного суперлегкого горщика з м'якої пластикової тканини для однорічних рослин (овочевих, але можна і декоративно-квіткових). Принісши додому такий конверт (поміщається в будь-яку сумочку) і вставивши дерев'яні планки в його ребра для жорсткості - отримуємо середніх розмірів ящик: скажімо, для двох десятків кущів помідорів. У комплект входить внутрішня решітка з круглими отворами під рослини - вона накладається на грунт - і мінімізує поширення бруду, а також випаровуваність вологи на спеці.

Залишилося додати, що пластикова тканина у винаході - біологічно руйнується за 2-3 роки. Тобто рік у вас такий вазон постоїть (найчастіше: від весни до осіннього врожаю), а потім - виносьте його разом із землею і запросто закопуйте на найближчому газоні: природі він не завадить.

Лавки з гарною травичкою

Ще один японський винахід (компанії Майндскейп) - вуличні меблі, верх яких являє собою дуже густий трав'яний міні-газон на гідропоніці. Тобто можна посеред асфальту «присісти на травку», аж ніяк не лягаючи на неї.

Брендова газонна трава

Ідея не так виробнича, як маркетингова - брендують газонні травосуміші іменами відомих футбольних клубів. Або назвами регіонів України. Або використовуйте різні емоційні приманки, пов'язані з дачним відпочинком.

Справа в тому, що на ринку в усьому світі до сих пір повністю відсутній сучасний неймінг наборів газонних трав. Хто вийде в супермаркети з цим нововведенням - обійде конкурентів з продажу за кілька місяців.

Геотекстиль

Наостанок зазначимо, що українським покупцям все ще зовсім не знайомі популярні на Заході текстильні сумки для вирощування однорічних рослин (типу «tomato bag»). По суті, це мішки різного ступеня витонченості (аж до гламурних «сумочок») з однією або декількома прорізами - схожі з вищеописаним «складаним горщиком», але простіше і з тканини.

Пора це упущення виправляти - і перемикати домашніх городників з обридлих пластикових і керамічних горщиків на текстиль. Адже його завжди можна разом з грунтом в ньому закопати без шкоди для природи. І при цьому він стократно витриваліше торф'яних стаканчиків, що недавно завоювали український ринок аксесуарів для розсади, але вони розповзаються занадто стрімко. Та й вартість випуску навіть самого щільного текстилю - чи не дешевше виробництва з торфу і біопластику.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики