про твої фінанси

Бізнес ідеї виробництва побутових товарів в кризу та воєнний період

Prosto є приказка: «кому війна, а кому мати рідна» - про тих підприємців, хто на кризових тяготах наживається. Але тим не менш, є речі, які для забезпечення мирного життя під час кризи мають особливо користувалися підвищеним попитом - і для рітейлерів нітрохи не аморальним буде в кризовий або воєнний період активізувати їх перепродаж з невеликою розумної маржею, допомагаючи тим самим невиїжджаючим співгромадянам - вижити без електрики, тепла і води - пише Prostobiz.ua. Ділимося прибутковими бізнес-ідеями, які допоможуть заробити в кризу, а також ви дізнаєтеся, як збільшити продажі в кризовий період.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Туристичні газові пальники і міні-балони до них
 2. Різні насадки на газові пальники
 3. Будь-які утилітарні прилади на батарейках і самі батарейки
 4. Міні-прилади з ручними, вітровими, сонячними, генераторами, з фосфоресценції, з обертовим ефектом
 5. Біотуалети і аксесуари до них
 6. Баки для води на колесах, складні каністри
 7. Залізні дров'яні міні-печі на ніжках з вкрай довгими секціями димових труб
 8. Бензинові (газові) генератори і проводка з лампочними патронами до них, бензинові (газові) автономні обігрівачі
 9. «Тривожний рюкзак» ( «екстрений чемодан») в повній комплектації
 10. Дверні ланцюжки, системи замків, газові міні-балончики, інші засоби самозахисту від бандитизму
 11. Як збільшити продажі в кризу?

  11.1 Оксана Діпа, бізнес-консультант, керівник компанії «Deeptan Consulting»

  11.2 Оксана Мороз, co-founder «MAMA manipulation marketing»

Туристичні газові пальники і міні-балони до них

У більшості квартир мегаполісів плити - електричні. При частих і довгих вимкненнях електрики гріти їжу і чай стане абсолютно нічим. Відключення можуть торкнутися і газу в газових плитах.

Тому компактні туристичні газові пальники і десятки балонів до них будуть дуже активно купуватися в умовах відключень електрики. Крім того, так звані «одноразові» міні-балони громадяни будуть дуже активно перезаряджати (щоб заощадити, оскільки новий балон набагато дорожче, ніж зарядка старого) - і цей сервіс теж можна освоїти.

Різні насадки на газові пальники

До вищеописаних пальників існують особливі насадки – що перетворюють пальник в:

 • газову лампу;
 • батарею-нагрівач повітря.

Це дозволяє громадянам, наприклад, не купувати окремо гасових ламп і гасу, а задовольнятися одним електрозамінюючим газовим приладом. Знайти насадки, як і пальника з балонами, зараз можна в туристичних магазинах - але вони дуже нечисленні навіть у містах-мільйонниках.

Будь-які утилітарні прилади на батарейках і самі батарейки

Тут, здається, все зрозуміло з назви розділу. Ці товари завжди затребувані в кризовий і воєнний період.

Міні-прилади з ручними, вітровими, сонячними, генераторами, з фосфоресценції, з обертовим ефектом

Мова про ліхтарики, зарядки для телефонів, УКВ-приймачі з різними міні-генераторами, про ручні обертальні кухонні і ремонтні прилади.

Біотуалети і аксесуари до них

Водопровід в мегаполісі працює від електромережі - що має пряме відношення до функціонування каналізації. Точніше, до її нефункціонування «в разі чого». Біотуалети в цьому випадку у виживаючому в кризу місті будуть користуватися підвищеним попитом.

Баки для води на колесах, складні каністри

При перебоях роботи водопроводу воду в місті потрібно буде звідки-небудь доставляти - можливо, здалеку (безперервно купувати її в точках продажів і у доставщиків води навряд чи буде доречно і можливо - та й не впоралася б торгівля з таким попитом від кожного жителя мегаполісу).

Носити великі баки води незручно - навіть від машини до під'їзду - а закріпити великі круглі баки на візках-кравчучках малореально. У зв'язку з цим громадяни будуть цікавитися баками плоских обрисів. А головне - баками, обладнаними міцними коліщатками.

Крім того, для попутного принесення води при виході людини з інших потреб високим попитом будуть користуватися всі види складних 5-10-20-літрових судин (зустрічаються теж в туристичних магазинах).

Залізні дров'яні міні-печі на ніжках з вкрай довгими секціями димових труб

Металеві печі, відомі як «буржуйки», врятували в кризово-військових умовах десятки мільйонів наших предків. Особливо довгі димові труби дозволяють розташовувати грубку в самих різних місцях квартири, використовуючи її протяжну гарячу трубу (виведену у вікно) для опалення кімнат. Плоский металевий куб - корпус печі - дозволяє нагрівати воду на ній зверху. Паливом може служити все тверде, що горить.

Бензинові (газові) генератори і проводка з лампочними патронами до них, бензинові (газові) автономні обігрівачі

Це вже серйозні дорогі девайси - однак їх куплять багато представників середнього класу - з тих, хто зважиться перечекати кризу-без-електрики на дачі (а це при наявності на дачі колодязя - вельми розумно, якщо водопровід в місті не працює).

Зрозуміло до бензинових генераторів купуються також і баки для бензину (або відразу з бензином), до газових - газові балони.

«Тривожний рюкзак» ( «екстрений чемодан») в повній комплектації

Що може входити в «тривожний рюкзак» неважко впізнати, ввівши це словосполучення в пошукову систему. Особливо пильні громадяни вважають за краще тримати такий набір напоготові - на випадок несподіваної необхідності миттєво покинути рідний мегаполіс в сторону незнайомої незаселеної місцевості або при ймовірності затримання невідомими особами.

Дверні ланцюжки, системи замків, газові міні-балончики, інші засоби самозахисту від бандитизму

Будь-яка криза і війна - на жаль, привід для розгулу бандитизму, мародерства, крадіжок. Більшість громадян в цих умовах вважає актуальним посилити безпеку як своєї квартири, будинку, дачі (перш за все, дверей і вікон) - так і особисто себе на випадок протизаконних атак нечисленних осіб.

Як збільшити продажі в кризу?

Які основні методи збільшення продажів в умовах кризи і правила їх успішного використання; які з них добре працюють в таких умовах, а які ні - розпитував експертів Prostobiz.ua

 

Оксана Діпа, бізнес-консультант, керівник компанії «Deeptan Consulting»

Як корабель назвеш, так він і попливе. Багато хто називає кризу проблемним часом і, відповідно, відчайдушно продовжує боротися з проблемами, що виникають. Якщо ж мати на увазі під кризою період змін - а значить, період можливостей - то і виникати перед компанією будуть не труднощі, а нові перспективи.

Щоб поліпшити свої продажі в кризу, керівнику необхідно пам'ятати про наступне:

 1. Більш ретельна робота з клієнтом. Якщо ми говоримо, що в період кризи у нас мало роботи з клієнтами, значить, свої зусилля необхідно направити на поліпшення обслуговування: звернути увагу на якість до- і післяпродажного сервісу, сформувати нові програми лояльності, детальніше вивчити ринок і т.п.
 2. Пошук нових рішень, або хто шукає, той завжди знайде. Зіткнувшись з викликом, деякі управлінці опускають руки, оскільки або не бачать варіянтів вирішення завдання, або ж наявний (єдино існуючий, як вони вважають) варіянт їх не влаштовує. Тоді як насправді будь-яке питання в середньому має три відповіді, кожна з яких має по три під-відповіді, кожна з яких, знову-таки, має ще по три під-відповіді. Разом близько 21 варіянтів відповіді на 1 питання, до 21 варіянта розв'язання виникаючого завдання. Щоб в період змін продавати краще, необхідно використовувати всі можливі оптимізаційні інструменти, застосовувати нетрадиційні методи, шукати вихід там, де, здавалося б, уже годі шукати.
 3. Мотивація персоналу. Команда, з якою ви долаєте кризу, потребує мотивації і лідерства. Натхнені члени команди (особливо якщо це співробітники, що безпосередньо працюють з клієнтами) - ваші кращі союзники. Ентузіазм колективу може допомогти вам вирішити «нерозв'язні» завдання, створити новий продукт, згенерувати ідею в умовах високої напруженості і критичної обмеженості ресурсів. Люди повинні розуміти, куди йде компанія, і усвідомлювати, що їхній керівник знає, як і навіщо туди рухатися.

Мета кризи - не вижити. Мета кризи - використовувати ті можливості, які виникають для підвищення продажів.

 

Оксана Морозco-founder «MAMA manipulation marketing»

Криза змушує всіх учасників ринку переосмислити свої дії: покупці ретельніше вибирають продукт і перестають користуватися «непотрібними» послугами, а продавці шукають шляхи більш тісного контакту з клієнтом і оптимізують витрати. Але сьогоднішня криза - не час «затягувати паски тугіше». Щоб вийти з кризи з новими продажами, не піддавшись хвилі, що розхитує великий і руйнує малий і середній бізнес, необхідно усвідомити кілька фактів.

 1. Партнерство приймає нові або оновлені форми. Поділ офісу і автомобілів з іншими компаніями замість «простоювання» приміщень, обладнання та транспорту - це абсолютно нормальний і логічний тренд на сьогоднішній день. Натомість покупок друг у друга приходить також прямий обмін товарами / послугами. Компанії все більше об'єднуються також і в проведенні рекламних активностей.
 2. Криза - саме час наймати кваліфікований персонал. Криза зазвичай приходить не тільки до дверей підприємців, а й, одночасно, до дверей найманих співробітників. Скорочення, зниження зарплат і подібні причини змушують навіть дуже кваліфікованих фахівців шукати нову роботу. При цьому фінансові та загальні очікування таких претендентів в період кризи значно нижче. Тому для керівників і підприємців криза є ідеальним моментом для того, щоб з мінімальними витратами і зусиллями прийняти в свою команду кращі уми з їх антикризовими ідеями.
 3. Маркетинг - це не витрати, а інвестиції. Погано з продажами в кризу буде у тих, хто вирішить зекономити на маркетинговій активності. Дослідження потреб клієнта, відстеження трендів ринку, застосування рекламних інструментів - всі ці дії важливі не менше, ніж власне виробництво продукту / надання послуг. В результаті зменшення або відмова від маркетингових активностей може замість скорочення витрат привести до виникнення збитків.
 4. Більше бонусів. Не забувайте розкривати своїм клієнтам «унікальні секрети» своєї пропозиції. Опишіть детальніше стандартний пакет послуг / товарів, показавши, що крім покупки товару / послуги, ваші клієнти отримують додаткові переваги у вигляді спеціальних знижок або унікальних подарунків. В умовах «вічної економії» акції і бонуси ще більше, ніж в періоди стабільності, приваблюють покупців.

Криза - не привід для скорочення виробничих потужностей або зменшення обсягу послуг, що надаються. Продажі в період кризи цілком можуть рости: головне вчасно адаптуватися на ринку з новими потребами.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики