про твої фінанси

П'ять ідей виробництва на дому: технології домашнього бізнесу без вкладень

Prosto є мрія у багатьох співвітчизників: налагодити на дому некапіталомістке виробництво, що не заважає домочадцям і сусідам - як мінімум, не дуже гучне і не займає більше 10 квадратних метрів. Ідеями найбільш доступних варіантів такого бізнесу ділиться з читачами Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Виробництво чешок
  2. Виробництво цінників, табличок
  3. Виробництво ДСП - будівельних плит і блоків з стружок
  4. Як зробити формопласт
  5. Керамічні вироби на дому

Виробництво чешок

Серед всіх видів виробництв, підвладних звичайній швейній машинці, найбільш перспективним як для ринків СНД, так і для Заходу є виготовлення звичайних чешок. У кого є діти трьох-десяти років, ті знають, що це нехитре взуття з тонкої шкіри коштує 70-100 гривень за пару (а в Європі і зовсім 20-50 євро) при явній ціні матеріалу не вище 10 гривень. Але найприкріше, що дизайн чешок при цьому зазвичай примітивний - просто мова йде про гладко-біле або гладко-чорне взуття по проекту трьохсотрічної давності взагалі без натяку на дизайн.

Тому шити вдома різнокольорові відмінно прикрашені чешки - як це робить харківський підприємець Павло Аносов - є вельми перспективним не тільки в Україні, а й на Заході. Що названий харків'янин і робить , маючи вже вал продажів в європейські країни через інтернет-майданчики. Адже якість дизайну у нього виходить на голову вища за ринковий стандарт, бо конкурентів у нього ніде поки немає, та й ціни - 10-12 доларів - удвічі нижче стандартних європейських для такого товару.

Зрозуміло, щоб наслідувати успіху Павла, потрібно не тільки мати схильність до дизайну взуття, а й вміти розміщуватися і саморекламуватися на іноземних інтернет-бордах. Наприклад, на сторінках з виробами варто прописати не тільки «soft sole baby shoes» і «leather», а й масу  іншого  доречного і привабливого англійського тексту - а в ідеалі, повторити те ж і французьскою, німецькою, іспанською.

Виробництво цінників, табличок

За допомогою звичайного принтера (досить потужного, який займається обробкою ватману, щільного напівкартону), як всі знають, можна друкувати цілком професійну продукцію типу візиток і бланків. Але конкуренція в цих галузях в мегаполісах надзвичайно висока, прямо скажемо, непідйомна для новачка. До того ж, в бізнесі «b2p» (послуги для фізосіб) прийнято обговорювати варіанти дизайну в офісі дизайнорозробника або самого виробника - а між тим, не кожному зручно щодня приймати численних замовників візиток прямо у себе вдома.

А ось друк цінників, табличок (на кшталт «закрито»), івент-продакшн-оголошень («акційна ціна», «акція три товари за ціною двох»), картонних стрілок ( «конференція там ->»), малотиражних квитків з логотипами компанії-замовника і, можливо, ламінуванням - цілком затребуваний магазинами і корпораціями. Обговорення дизайну тут можна проводити в офісах замовників.

Якщо ваш принтер - струменевий - в комплект до нього необхідно придбати ламінатор. Якщо ж ви використовуєте на дому лазерний принтер, ламінатор купувати вам навіть не потрібно (лазерний промінь має попутню властивість відмінно приклеювати тонку ламинацию до паперу і картону). Сама плівка для ламінування (потрібно вибирати найтоншу) продається відкрито і недорого.

Крім того, виробники брендованої (для корпорацій) сувенірної продукції іноді мають необхідність малотиражного друку невеликих за площею розгорток сувенірних коробок. Однак компанії «великої поліграфії» (шовкотрафарет, офсет) не мають можливості запуску ротора лише на 30-50 примірників. Для таких випадків ваше домашнє картонно-друкарське виробництво буде відмінною альтернативою і швидко знайде попит.

Зрозуміло, в ідеалі власник такого виробництва повинен бути, перш за все, дизайнером продукції, що випускається. А також умілим її рекламістом, що буквально облягає своїми пропозиціями маркетологів і піарників корпорацій і рітейлерів.

Виробництво ДСП - будівельних плит і блоків з стружок

Форму для плити або блоку виготовляють з дерев'яних дощок або фанери. Верхня кришка повинна бути знімною і обладнана струбцинами, що подають тиск на виріб.

В якості сировини береться 3 частини дрібних стружок, 2 частини цементу, 1 частина піску, і перемішується в сухому вигляді. Наостанок додається полівінілацетатний клей (ПВА) з перемішуванням суміші до однорідної густої в'язкої маси. Суміш укладають у форму і витримують під тиском близько чотирьох діб.

Потім форму можна розібрати, а отриману плиту або блок залишати ще на тиждень для остаточного затвердіння.

Як зробити формопласт

Для виливки оригінальних (по вашому проекту) садових скульптур або флюгерів з гіпсу необхідно виготовити відливальну форму з формопласта (виріб-абсорбент з полівінілхлориду, ПВХ, PVC). Сировиною для останнього служать дві речовини:

  • ПВХ-ізоляція кабелів - їх можна знайти на звалищах або придбати - або окремо придбана ПВХ-оплетка;
  • дібутілфтолат (продається в господарських магазинах).

Також для виробництва формопласта потрібно звичайна електроплита (газова не годиться, токсичні пари не повинні горіти). Над нею повинна працювати витяжка - при чому не на рефільтрацію, а на відведення в димохід, який, зрозуміло, повинен бути не забитий. Потужність витяжки, в ідеалі, повинна перевищувати 500 кубічних метрів на годину.

Без витяжки варити формопласт вдома не варто: є ризик інтоксикації. Працювати слід в респіраторі; двері кухні повинні щільно закриватися. Відкривати вікна навстіж замість витяжки також не варто: шкідливе повітря таким чином буде йти сусідам.

На плиту ставиться каструля-виварка з машинним маслом, всередині якої вище рівня масла ( «на пару») встановлюється алюмінієва (виключно з цього металу) каструля для варіння формопласта. У цю каструлю заливається дібутілфтолат і кришиться ПВХ-ізоляція шматками по 3 сантиметри або менше. Рецепт такий: на літр дібутілфтолата - 800 грамів ПВХ. Варити необхідно близько семи годин, постійно помішуючи ложкою (теж виключно алюмінієвою). У разі прилипання речовини можна влити ще трохи дібутілфтолата.

Коли бульбашки в суміші повністю зникнуть і речовина стане нагадувати пластмасу, її необхідно процідити через сітку №2 і залити в форму, зроблену з щільного піску. Форма повинна повторювати як форму майбутнього виробу, так і мати навколо нього високі бортики, що обмежують розтікання формопласта.

В цілому виготовлення і продаж форм з формопласта можуть бути самі по собі бізнесом, таким собі домашнім хімпромом. Однак можна і націлитися на виливок зі своїх форм садових скульптур, флюгерів, архітектурних деталей з гіпсу (продається в порошку за копійки повсюдно).

У разі виготовлення флюгерів під час відпливу форми необхідно передбачити вставку в неї відрізка труби - на протилежному кінці якого буде знаходитися підшипниковий механізм, що з'єднує цей відрізок з довшою (близько двох метрів) трубою іншого діаметру, яка з'явиться нерухомим флагштоком флюгера.

Керамічні вироби на дому

Крім того, з гіпсу можна виготовляти форми для відливання художньої кераміки. В цьому випадку вам буде потрібно придбати недешеву піч для випалювання кераміки - а також бути впевненим, що її потужність (зазвичай 5 тисяч ват) сумісна з проводкою у вашій квартирі.

Оригінал виробу створюється з пластиліну, вставляється в каструлю і заливається гіпсом наполовину, а після застигання, вставляється іншою стороною. Іноді для складних виробів потрібно три-шість окремих шматків форми.

Потім всі частини форми скріплюються мотузкою або гумкою і в форму наливається рідка високоякісна содовмістна глина, так званий шликер (яку також можна купити; від якості шликера залежить випал, оскільки глина що містить домішки розтріскується і вибухає в печі). За кілька днів гіпсова форма забирає воду і соду з шлікера - і на стінках форми утворюється шар пластичної глини, що повторює всі найдрібніші вигини форми.

Після цього зайвий шликер з форми виливається; мотузки, що скріплюють частини форми знімаються; недоліки (прим'ята глина) коригуються стеком. Залишається вставити готовий напівфабрикат в піч і обпалити.

При необхідності глазурования використовується повторний випал вже готової кераміки, вкритої малюнками, створеними розчинами порошків глазурі (глазур в порошках продається в спеціалізованих мистецьких магазинах).

Продавати вироби можна не тільки «вручну», на умовному «Андріївському узвозі», а й за допомогою інтернет-бордів, в тому числі західних, наприклад etsy.com - природно, вже зовсім за інші гроші і з пересилкою в країну покупця за його рахунок.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики