про твої фінанси

Кавамобіль в деталях: нюанси кавового бізнесу-стартапу

Prosto ніхто не встоїть перед чашкою ароматної кави європейської якості рано вранці, коли кафе закриті, але працюють кавамобілі. Як відкрити прибуткову «кавову справу», що потрібно щоб відкрити кав'ярню, дізнавався Bankchart.com.ua і розповідає про бізнес ідеї з продажу кави.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Необхідні документи
 2. Витрати
 3. Вдала оренда
 4. Особливості продажу кави
 5. Три варіянти інвестицій в кофемобіль: переваги і недоліки

Десять років тому українці із західних областей приїжджали в Київ і марно шукали недорогу справжню каву (не розчинну, а хоча б з кавоварок). Тепер кияни та гості столиці масово п'ють справжню європейську каву: в місті хоч греблю гати мобільних кав'ярень - за приблизними оцінками, понад чотири сотні. Бізнесмени, які займаються кавамобілямі, стверджують: окупитися такий бізнес може дуже швидко - від декількох місяців до року.

Необхідні документи

Щоб мати право в якості фізособи-підприємця за законом здійснювати підприємницьку діяльність, потрібно зареєструватися як СПД в податковому органі за місцем вашої реєстрації. Крім копії паспорта та ідентифікаційного коду вам знадобиться зазначити документально ваш вид економічної діяльності - у випадку з мобільною кав'ярнею це КВЕД 52.63.00 «роздрібна торгівля поза магазином».

Коли свідоцтво про реєстрацію вже у вас в кишені, необхідно звернутися в районну адміністрацію за дозволом здійснювати торгівлю в обраному вами місці - якщо ви вирішили розмістити ваш «об'єкт пересувної торгівлі» на тротуарі. Якщо ж ваш фургон буде стояти на дорозі, то дозвіл потрібно отримувати у місцевої служби, що контролює дану ділянку автомобільних доріг. У заяві вкажіть місце розміщення і його термін. Крім цього, опишіть функціональне призначення та інші характеристики фургону - як це робити, раніше описував наказ Державтодору №414 від 29.09.2005 року , і хоча в 2012 році його анулювали, але нового, за нашими даними, не встигли прийняти. До кожного з перерахованих вище заяв потрібно буде додати копію свідоцтва СПД.

Зверніть увагу: ідеальне місце для продажу кави - в парках, на центральній площі, неподалік від метро і виходів з підземних переходів і біля маршрутів, якими користується багато людей.

Законодавча база, яка регулює вашу діяльність, невелика: є тільки один  Наказ Держкомстату №327  від 24.10.2005 року, що визначає правила роботи автомагазинів та автофургонів.

Після того, як дозволи отримані, вам потрібно оформити:

 • вашу санітарну книжку (або санкнигу бариста - людини, яка буде безпосередньо розливати напої);
 • асортиментний перелік продукції;
 • санітарно-гігієнічні висновки на каву, яку ви будете продавати;
 • сертифікат відповідності на кавоварку.

Раніше вищевикладені документи ще до відкриття подавалися в СЕС, яка видавала дозвіл на роботу кавамобіля. У 2017 році СЕС була ліквідована, питання контролю віддане на відкуп самим підприємцям, а зі скаргами споживачів покликана працювати Держпродспоживслужба.

До слова, згідно із законом ви маєте право продавати крім напоїв «супутні товари» - наприклад, булочки або печиво ( Наказ Мінекономіки №185 від 11.07.2003 року).

Заключним акордом прелюдії до вашої кавової симфонії має стати звернення до МРЕВ за перереєстрацією машини - якщо ви внесли зміни в кузовну частину авто (пункт 37 Постанови КМУ № 1388 від 7 вересня 1998 року). Якщо ви переобладнали авто самостійно, то від МРЕВ вам потрібно буде отримати сертифікат відповідності або акт технічної експертизи. Якщо ж ваше авто переобладнали зареєстровані фахівці - то вам буде потрібно лише свідоцтво про те, що ваш транспортний засіб безпечний для дорожнього руху. Досвідчені бізнесмени-кавамобілісти, як правило, пропонують в мережі платну допомогу в цій непростій процедурі або ж безкоштовні консультації.

Витрати

Особливість «кавового» бізнесу в тому, що ні на чому не можна економити. Неякісний апарат для варіння кави швидко зламається, і вам доведеться не тільки платити за ремонт, але і терпіти простой бізнесу. Дешева ж сировина для напою не зможе залучити до вас постійних клієнтів.

В цілому, ваші витрати будуть виглядати приблизно наступним чином. Купівля готового нового авто з обладнанням і франшизою обійдеться вам від 10 до 35 тисяч доларів. Не нове авто можна придбати за 5-20 тисяч доларів.

Припустимо, що відповідне авто у вас вже є. В такому випадку вартість його переобладнання обійдеться в 3-7 тисяч доларів включно з зовнішнім рекламним маркуванням машини. Якщо ви не захочете видозмінювати ваше авто, можна купити причіп з електронною та / або газовою установкою - за ту ж суму. Якісний автомат для варіння кави обійдеться вам в суму від 3 тисяч доларів США.

Що стосується витрат на каву, то кілограм зерен коштує близько 8 доларів, а для однієї порції досить 8 грам змолотої сировини. Якщо припустити, що в день ваші клієнти будуть випивати сто склянок, то в місяць вам знадобиться 2,5 кг зерен (20 доларів).

Крім цього, на 100 склянок в день вам потрібно буде закуповувати щомісяця, як мінімум:

 • 10 кг цукру (10 доларів),
 • 3000 склянок (50 доларів),
 • 300 літрів води (10 доларів),
 • 100 літрів газу для енергетичної установки - (60 доларів).

Разом - мінімальний «пакет» асортименту обійдеться вам в 150 доларів в місяць.

Крім цього, можливо, вам доведеться орендувати гараж або оплатити місце нічної стоянки авто. Додайте до цього витрати на бензин - і ви зможете орієнтовно підрахувати свої витрати і прибуток, виходячи з вартості однієї чашки кави.

Якщо ви розраховуєте наймати персонал, а не розливати каву самостійно, то вам знадобиться інформація про середню оплату послуг бариста. Для Києва це близько 10 доларів в день (5 доларів в день - постійна величина, і 5% від виторгу - змінна, щоб зацікавити людину в продажах) або 300 доларів на місяць.

До слова, успішні бізнесмени стверджують, що на правильно розташованій точці можна продати не тільки 100, а й 200-300 стаканчиків кави в день.

Вдала оренда

Найобережніші підприємці, які планують не наймати персонал, а почати бізнес, розливаючи каву самостійно, можуть не купувати «кавове авто», а орендувати його. При цьому на ринку безліч пропозицій з абсолютно різними тарифами. Наприклад, щомісячна орендна плата коливається від 3 тисяч гривень (з квітня по жовтень) або 4 тисяч гривень (з листопада по березень) до 12 тисяч гривень. А заставна вартість - коливається в діапазоні від 4 до 40 тисяч гривень. В останньому випадку орендодавець обіцяє не тільки його безкоштовне техобслуговування, безкоштовне навчання для бариста, а й паперові стаканчики, мішалки, стіки з цукром в подарунок. Правда, за умови закупівлі у нього всієї необхідної для кавового бізнесу сировини.

Особливості продажу кави

У цьому бізнесі дуже важливі навички людини, яка буде безпосередньо продавати каву. Фахівці стверджують, що правильно виставити помел, приготувати еспресо і напої на його основі і навіть збити молоко - може далеко не кожен. Втім, щоб осягнути це вміння досить пройти дводенні курси вартістю від 400 гривень.

Кавовий бізнес має свої сезонні особливості. По-перше, влітку попит на каву на 20% нижче, ніж взимку. Тому щоб пережити цей сезон, вам знадобиться придумати до продажу щось крім кави. Наприклад, морозиво, квас, лимонад.

По-друге, при температурі в мінус 15-20 градусів кавоварка може замерзнути і вийти з ладу. Щоб цього не сталося, використовується утеплення як ваших бутлів з водою, так і трубок подачі і зливу води автомата. Втім, робота кавоварки в сильні морози повинна бути виправдана - придивіться, чи є у вас клієнти в такі дні.

Ще один важливий нюанс: обов'язковий догляд за кавоваркою потребує неабияких зусиль. Агрегат потрібно промивати і спускати пар після кожної звареної чашки кави, а в кінці робочого дня - проводити детальну чистку фільтрів, сит, насадок. Крім цього, раз на тиждень потрібно організовувати чистку мембрани-розподільника потоку води в кавоварці.

В цілому ж, бізнес на кавамобілях має репутацію легкої та такої, що швидко окупається, прибуткової діяльності - в разі, якщо вам вдалося успішно його запустити.

Три варіянти інвестицій в кавамобіль: переваги і недоліки

Варіянт

Сума інвестицій в кавамобіль (б / в Таврія)

Переваги

Недоліки

Купівля «готового бізнесу»

68 - 106 тис. грн

·      Готова база клієнтів

·      Швидкий старт бізнесу

·      Наявність дозвільних документів на переобладнання авто

·      Б / в обладнання (моральний і фізичний знос)

Бізнес «з нуля»

78 - 123 тис. грн

·      Нове обладнання

·      Процедура покупки авто, його переобладнання і отримання дозвільних документів займе мін. місяць

Оренда кавамобіля

4-5 тис. грн / міс.

·      мінімальні вкладення

·      Можна прорахувати окупність виходячи зі свого досвіду

·      Безкоштовні майстер-класи

·      За 1,5 роки витрати на оренду досягнуть вартості кавамобіля

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики