про твої фінанси

Бізнес з нуля для початківців

Дізнайтеся, що потрібно для початку бізнесу і з чого його почати, який бізнес найприбутковіший і вигідний в Україні. Наші поради допоможуть вам відкрити свою справу і створити успішний малий бізнес. Як можна відкрити маленьку власну справу в Києві без грошей, розповідають експерти путівника бізнесу з нуля для початківців.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Все починається з бізнес-ідеї
  2. Створюємо бізнес-план
  3. Реєструємо бізнес
  4. Де взяти гроші на старт і розвиток бізнесу
  5. Розвиток і ефективне управління бізнесом
  6. 14 самовиправдань, що заважають нам почати свій бізнес вже сьогодні

Хочу відкрити свій бізнес! - часто чути знайому фразу. Багато хто мріє відкрити власну справу і добре заробляти. Bankchart.com.ua  розповість, як і з чого правильно почати власний бізнес з нуля, як побудувати і розкрутити прибутковий бізнес в Україні.

Все починається з бізнес-ідеї

Для створення будь-якого бізнесу знадобиться перспективна бізнес-ідея. Якщо у вас немає ідеї, ви не зможете відкрити прибутковий і ефективний бізнес. Де взяти бізнес-ідею? Ви можете провести «мозковий штурм», записати всі цікаві ідеї і вибрати найбільш підходящу. Крім того, подумайте, що ви добре вмієте робити і чи можна на цьому заробити. Якщо вам важко придумати ідею для відкриття власної справи, скористайтеся нашими варіантами бізнес-ідей:

Вибираючи бізнес-ідею, врахуйте, чи є у вас гроші на старт бізнесу, чи збираєтеся ви брати кредит або шукати інвестора. Якщо грошей немає, шукайте бізнес-ідею без вкладень або з мінімальним стартовим капіталом. Якщо у вас є заощадження, можете розглядати різні варіанти ідей.

Створюємо бізнес-план

Після того, як ви визначилися з бізнес-ідеєю, і вирішили, яким бізнесом будете займатися, необхідно скласти бізнес-план. Бізнес-план - це докладний опис процесу реалізації бізнес-ідеї з усіма необхідними розрахунками. За допомогою бізнес-плану ви розрахуєте термін окупності бізнесу, дізнаєтеся показники ефективності і т.д. Крім того, бізнес-план буде вашим путівником у процесі започаткування власної справи. Бізнес-план також стане в нагоді для пошуку інвесторів або отримання банківського кредиту.

Де взяти бізнес-план? Тут є 3 варіанти:

  • Написати самостійно, прочитавши рекомендації щодо складання бізнес-плану
  • Знайти готові приклади бізнес-планів та відредагувати
  • Замовити бізнес-план в спеціалізованих фірмах

Як написати бізнес-план? Приклади готових бізнес-планів

Реєструємо бізнес

Якщо ви успішно пройшли попередні кроки на шляху до бізнесу, необхідно зареєструвати підприємництво. В першу чергу, потрібно вибрати організаційно-правову форму підприємництва. Радимо почитати чим відрізняються ФОП, ПП, СПД і ТОВ . Форма власності впливає на порядок управління, взаємини і відповідальність засновників, статутний фонд, оподаткування і т.д.

Визначившись з формою бізнесу, необхідно пройти процедуру державної реєстрації підприємства. Зробити це можна 2 способами - самостійно або скористатися послугами професійних юристів. За даними Prostopravo.com.ua мінімальна вартість юридичних послуг реєстрації приватного підприємства (ТОВ, АТ, ПП) в Києві становить 650 грн. Порівняти ціни та замовити послугу можна тут . Ціни на послуги реєстрації фізичної особи-підприємця (СПД, індивідуального підприємця) стартують від 300 грн. Замовити послугу і порівняти ціни можна за посиланням . Якщо вам потрібно зареєструвати інтернет-магазин, розраховуйте на ціни від 750 грн.

Більш докладно про те, як самостійно зареєструвати підприємство, які документи потрібно підготувати, куди звертатися, читайте тут.

Де взяти гроші на старт і розвиток бізнесу

Як показує практика, будь-який бізнес потребує вкладень - маленьких або великих. Крім того, в процесі розвитку бізнесу може з'явитися дефіцит вільних грошових коштів. У таких випадках можна оформити банківський кредит. Про те, які види кредитів пропонують українські банки, які документи потрібно надати в банк для отримання позики, які додаткові витрати може понести позичальник, оформлюючи кредит, які сфери малого і середнього бізнесу банки активніше кредитують сьогодні, читайте в нашому путівнику Кредити для бізнесу і приватних підприємців в Україні: порядок надання. Актуальні умови кредитування, порівняння реальних ставок за банківськими програмами - дивіться у рейтингу бізнес-кредитів.

Розвиток і ефективне управління бізнесом

Створивши бізнес, необхідно правильно управляти і розвивати його. Сучасний світ змінюється дуже швидко, тому потрібно йти в ногу з ним. Обов'язково аналізуйте конкурентів, порівнюйте вашу продукцію або пропоновані послуги з іншими пропозиціями на ринку. Розвивайтеся і удосконалюйте свій бізнес. Тільки тоді ви можете розраховувати на гарний прибуток.

Якщо у вас є перспективна бізнес-ідея і бажання працювати, ви обов'язково станете успішним підприємцем. І не забувайте, відкриваючи власну справу, ви несете велику відповідальність за її розвиток.

Читайте, як ефективно управляти бізнесом

14 самовиправдань, що заважають нам почати свій бізнес вже сьогодні

Виправдання для себе є у всіх. Але в разі започаткування власної справи - думки і фрази, що виправдовують відсутність такого початку, дуже рідко бувають справедливі. Зазвичай в самовиправдання корениться просте незнання деяких речей, які можна досить просто дізнатися. Свій варіант викриття популярних відмовок проти започаткування власної справи пропонує Джефф Хейден, відповідальний секретар журналу Inc.com; переводить  Bankchart.com.ua

Cамовиправдання 1. «У мене немає грошей для старту»

Як говорить Давид Лавинский: «Підприємницький старт - це наука і мистецтво, як обходитись без грошей, без персоналу і без особистого часу».

З грошового «великого пияцтва» не варто починати «життєвий бенкет», від цього можна «впасти під стіл». Бенкет потрібно починати з грошового аперитиву, тобто мінімальної суми, яку неважко роздобути. А харчуватися і пригощати інших на цьому бенкеті, переважно, слід живильною їжею - вашими ідеями і активностями, які поліпшують життя інших людей.

Тому спочатку продумуйте прості ідеї бізнесу - не думаючи про гроші. Потім заразите інших вашою вірою на користь цих ідей. Тоді до вас прийдуть і стартові інвестиції.

Самовиправдання 2. «У мене немає часу; я лину в потоці давно налагодженого життя»

Зайвий час є у всіх. Питання в тому, що потрібно відмовитися від зайвого часу Якби вас в наметі засипало землею і у вас залишилося кисню на 24 години, ви б не придумували жарти в Твіттері, не дивилися б фільми, новини і футбол по телевізору. Ви б весь час викопували себе з пастки.

Застосуйте такий же рівень екстреності. Відмовтеся від того, що вам здається відпочинком, але що їм не є - і ваш графік миттєво отримає порожні години щодня. Залишилося від щирого серця захотіти заповнити ці години стартом власного бізнесу.

Самовиправдання 3. «Свій бізнес - це складно і страшно»

Кожен підприємець боїться вести бізнес. І ви в дитинстві боялися піти в школу, сісти на велосипед, поплисти в водоймі, летіти в літаку, випробувати вперше складний атракціон, зробити перші дії з комп'ютером і з новим гаджетом, побувати високо в горах, надати знак уваги коханій людині, відповісти на знак уваги люблячої людини.

І все це ви зробили. Подолали страх. А якби не подолали - залишилися б без школи, комп'ютера, перельотів, відпочинку і улюблених людей.

Зробіть з ваших страхів паливо для стимулювання сили волі. Пам'ятайте, що чим страшніше вам було, тим більше задоволення ви отримаєте, коли його переможете. А задоволення від своєї перемоги - важливий двигун життя (але тут пам'ятайте і те, що самовдоволення - ворог розвитку)

Самовиправдання 4. «Я нікого не знаю, у мене немає потрібних зв'язків»

У наш час це смішна відмовка. За допомогою сайтів компаній, а також Фейсбуку, Твіттера та інших соцмереж ви можете налагодити контакт практично з будь-якою важливою для бізнесу фізичною та юридичною особою.

Зараз всі люди і компанії дивно доступні. Це один із секретів успіху багатьох з них. Якщо вони нічого не відповідають вам і нічого не роблять для вас - це означає, що вони про ваші ідеї ще не знають. Запитайте себе, чому?

Почніть з побудови такого фундаменту, який переконає впливову людину. Пам'ятайте, що впливові люди обложені проханнями - адже у багатьох інших людей немає цього вашого страху відсутності зв'язків. Але у більшості з таких прохачів немає і переконливої бізнес-ідеї, яка є у вас.

Тисячі мільйонерів розповідали, що на старті ризикнули запропонувати свою схему важливим персонам - і були здивовані, що їм таки відповіли.

Самовиправдання 5. «У мене були ідеї, але вже пізно: вони реалізовані іншими»

Пам'ятайте, що Марк Цукерберг не є винахідником соцмереж. Але світовим явищем зробив їх саме він. І заробив на соцмережі найбільше теж він.

Китай першим придумав стати надмасштабною «світовою фабрикою» для західних корпорацій. Але зараз і Малайзія, і Індія точно тим же способом заробляють мільярди і попутно вирішують масу соціальних проблем.

Нарешті, чи помітили ви, що на початку ХХІ століття спіральні енергозберігаючі лампочки завоювали весь світ - але тут же їх почали витісняти ще більш енергозберігаючі світлодіодні лампочки?

Список подібних прикладів можна продовжувати. Інновації дуже рідко досягають піку у корпорації-першопрохідника. А чи не більшість найуспішніших компаній стали великими на основі  вдосконалення  недавно створених ідей та інновацій.

Ніколи не пізно бути готовим відшліфувати те, що вивів поруч з вами інноватор-першопроходець - зробивши його ідеї краще, швидше, сильніше або дешевше.

Самовиправдання 6. «Я погано говорю, непереконливий, боюся спілкуватися»

Люди будуть слухати все, що їм цікаво, не має значення, як і ким воно сказано. Є маса викладачів з проблемами мови, з хворобливими тиками і синдромами (а також і з проблемами зовнішності). Але їх слухають (і дивляться на них), оскільки вони говорять унікальні речі, які слухачі відчувають корисними для себе

Якщо вас не слухають, проблема не в слухачах і не в людині, котра говорить - проблема в вашому контенті. А точніше, в принципах його формування вами - потрібно розуміти слухачів і тільки виходячи з їх потреб, формувати свої повідомлення.

І ще: при старті бізнесу важливо не те, ким ви є, а те, чого ви хочете досягти. Якщо підсумок вашого плану цікавий - вас точно будуть слухати.

Самовиправдання 7. «У мене немає бізнес-навичок»

Немає проблем: отримаєте навички. Сходіть на курси. Прочитайте книгу. Прочитайте десять книг. Поговоріть з друзями.

Улаштуйтеся на кілька годин в день в маленьку компанію, подібну до тієї, яку хотіли б створити, придивіться. Знайдіть того, хто зробив майже те, що ви хочете - і запропонуйте йому якусь безкоштовну допомогу в обмін на його наставництво.

Самовиправдання 8. «Мені важко винайти перспективну свіжу ідею»

Більшість вдалих стартапів будується не на тому, щоб «зробити абсолютно нове», а на тому, щоб «зробити краще». А для цього треба реагувати на те, що вже існує навколо вас, відразу ж придумуючи, як це поліпшити.

Це дуже просто. Вийдіть з будинку, зі своєї роботи - і побурчить (про себе) з приводу тонн проблем, які на вашій вулиці потребують вирішення. Багато об'єктів вашого бурчання - це і є готові бізнес-ідеї. Запишіть їх.

Походіть подумки по всім процесам вашої роботи за наймом - і почніть собі скаржитися на їх недоліки. Ви швидко знайдете бізнес-ідею, яка б знайшла попит у багатьох компаній, схожих на ту, в якій ви працюєте. Походіть, нарешті, просто по своєму будинку, огляньте уважним поглядом свій автомобіль, велосипед, іграшки дитини .... в цілому, ви вже зрозуміли.

Впровадити в свій розум звичку: «спостерігаю недолік - тут же думаю, як це поліпшити - тут же думаю, як це поліпшення виглядало б у вигляді бізнесу - негайно все записую». І будьте впевнені: записів з бізнес-ідеями у вас з'явиться не менше сотні за перший же місяць такої практики.

Самовиправдання 9. «Не люблю ризикувати»

А шкодувати про втрачені можливості ви любите? Молодість і зрілість короткі, старість може скласти більшу частину життя - і добре, щоб ці десятки років старості у вас не були заповнені образою на все навколо: через недореалізованість вашого молодого і зрілого життя. А такий  ризик  є у кожного. І це як раз той  ризик , який варто не любити і якого варто уникнути - зокрема, ризикнувши в молодості з початком власного бізнесу.

Самовиправдання 10.  «Не можу почати бізнес, оскільки я все роблю або ідеально, або ніяк»

Це перфекціонізм - синдром, пов'язаний іноді з лінню, іноді зі страхом. А про них ми казали вище.

Найкраще - ворог хорошого. Роблячи явно добру справу, але не найкращу, не ідеальну - ви вже в безпеці. А докорів сумління за «неідеальність» не бійтеся: вони дурні.

Самовиправдання 11. «Мені буде некомфортно почати жити інакше»

Якщо бізнес-ідея порушує ваші принципи, віру, етику - однозначно вам втілювати її не варто.

Але якщо вам просто лінь вийти з вашої зони комфорту, згадайте, що вона вам скоро самому страшно набридне. Для чого ви їздите у відпустку, як не для зміни зони комфорту?

Крім того, коли-небудь ви неодмінно, на жаль, захворієте, вас спіткають, на жаль, переживання з приводу смертей старших близьких - і тоді із зони комфорту ви будете хоч на час все одно виходити. Або у вас народяться діти, внуки, або вони теж захворіють, або в світі щось винайдуть і ви захочете переробити щось під цей винахід, або трапляться катаклізми, або ви переїдете в інше місце, або вас вразить щось впізнане або хтось, з ким познайомитеся. І все це багато разів змінить вашу нинішню зону комфорту; іншого життя не буває. Так навіщо зараз так берегти і плекати зону комфорту?

Не бійтеся, психологічних зон комфорту мільйони. І ведучи свій бізнес, ви теж кілька таких комфортних станів сформуєте під себе.

Самовиправдання 12. «Я не можу знайти того, кому потрібна моя ідея»

Перспективні бізнес-ідеї можуть бути описані в небагатьох словах, зрозумілих кожному. Якщо ніхто не розуміє вашої ідеї, наступіть на свою гордість і зніміть з порядку денного цю невдалу думку. І тут же винаходьте нові такі ідеї.

У людини не може бути в житті одна-єдина бізнес-ідея або один напрямок ідей. Вони рояться десятками.

Самовиправдання 13. «Бізнес - це занадто складно»

Відразу бігти на марафонську дистанцію важко. Пробігти навколо стадіону сьогодні коло, завтра два і так далі аж до дистанції в 42 кілометри - набагато легше.

Схуднути відразу на десять кілограмів важко. З'їдати трохи менше за кожний прийом їжі день у день, місяць за місяцем, рік за роком - набагато легше.

Зробіть один маленький крок до складної мети - наприклад, придумайте і запишіть десяток бізнес-ідей. Відпочиньте. Потім другий маленький крок - дізнайтеся, як пишеться бізнес-план. А потім ще. А потім ще. І ви самі не помітите, як уже виставляєте свою ідею на краудсорсінг або починаєте вести предметні переговори з бізнес-планом з інвесторами.

Самовиправдання 14. «Тривожить сором, який мене охопить, якщо з бізнесом не вийде»

Нехай вас заспокоїть наступна думка: бізнес не виходив у мільйонів людей навколо. У Стіва Джобса він дуже довго не виходив, як всім відомо. Перед такими людьми вам буде соромитися нема чого: вони не посміються над вами, ніхто не дорікне вас. Вони знають, що таке перший провал.

Люди, у яких бізнес відразу і завжди виходив, теж будуть поважати вас: «за постріл». Вони визнають споріднену душу, будуть співпереживати, визнають вас «членом клубу». Вони знають, що таке перша проба.

Перед іншими, виключно найманими працівниками, теж нехай не буде соромно - ви «воювали», ви вже «ветеран», а вони «відсиджуються в тилу». У них немає права знущатися над вашою невдачею, оскільки вона відноситься до області, в яку вони не ходили. Не турбуйтеся, якщо вони вас докоряють в цілому або по дрібницях - критикуючи, вони не мають рації вже в силу свого некомпетентного статусу «небізнесменів».

Самовиправдання без номера. Головне питання: «Навіщо вести свій бізнес?»

Головна відповідь: свій бізнес потрібен, щоб стати людиною, що живе  своїм  життям за своїми умовами і притому бути тим, хто дає за допомогою реалізованих бізнес-ідей людям і світу те, що робить життя кращим.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики