про твої фінанси

Бізнес з нуля для початківців

Дізнайтеся, що потрібно для початку бізнесу і з чого його почати, який бізнес найприбутковіший і вигідний в Україні. Наші поради допоможуть вам відкрити свою справу і створити успішний малий бізнес. Як можна відкрити маленьку власну справу в Києві без грошей, розповідають експерти путівника бізнесу з нуля для початківців.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Все починається з бізнес-ідеї
  2. Створюємо бізнес-план
  3. Реєструємо бізнес
  4. Де взяти гроші на старт і розвиток бізнесу
  5. Розвиток і ефективне управління бізнесом
  6. 14 самовиправдань, що заважають нам почати свій бізнес вже сьогодні

Хочу відкрити свій бізнес! - часто чути знайому фразу. Багато хто мріє відкрити власну справу і добре заробляти. Bankchart.com.ua  розповість, як і з чого правильно почати власний бізнес з нуля, як побудувати і розкрутити прибутковий бізнес в Україні.

Все починається з бізнес-ідеї

Для створення будь-якого бізнесу знадобиться перспективна бізнес-ідея. Якщо у вас немає ідеї, ви не зможете відкрити прибутковий і ефективний бізнес. Де взяти бізнес-ідею? Ви можете провести «мозковий штурм», записати всі цікаві ідеї і вибрати найбільш підходящу. Крім того, подумайте, що ви добре вмієте робити і чи можна на цьому заробити. Якщо вам важко придумати ідею для відкриття власної справи, скористайтеся нашими варіантами бізнес-ідей:

Вибираючи бізнес-ідею, врахуйте, чи є у вас гроші на старт бізнесу, чи збираєтеся ви брати кредит або шукати інвестора. Якщо грошей немає, шукайте бізнес-ідею без вкладень або з мінімальним стартовим капіталом. Якщо у вас є заощадження, можете розглядати різні варіанти ідей.

Створюємо бізнес-план

Після того, як ви визначилися з бізнес-ідеєю, і вирішили, яким бізнесом будете займатися, необхідно скласти бізнес-план. Бізнес-план - це докладний опис процесу реалізації бізнес-ідеї з усіма необхідними розрахунками. За допомогою бізнес-плану ви розрахуєте термін окупності бізнесу, дізнаєтеся показники ефективності і т.д. Крім того, бізнес-план буде вашим путівником у процесі започаткування власної справи. Бізнес-план також стане в нагоді для пошуку інвесторів або отримання банківського кредиту.

Де взяти бізнес-план? Тут є 3 варіанти:

  • Написати самостійно, прочитавши рекомендації щодо складання бізнес-плану
  • Знайти готові приклади бізнес-планів та відредагувати
  • Замовити бізнес-план в спеціалізованих фірмах

Як написати бізнес-план? Приклади готових бізнес-планів

Реєструємо бізнес

Якщо ви успішно пройшли попередні кроки на шляху до бізнесу, необхідно зареєструвати підприємництво. В першу чергу, потрібно вибрати організаційно-правову форму підприємництва. Радимо почитати чим відрізняються ФОП, ПП, СПД і ТОВ . Форма власності впливає на порядок управління, взаємини і відповідальність засновників, статутний фонд, оподаткування і т.д.

Визначившись з формою бізнесу, необхідно пройти процедуру державної реєстрації підприємства. Зробити це можна 2 способами - самостійно або скористатися послугами професійних юристів. За даними Prostopravo.com.ua мінімальна вартість юридичних послуг реєстрації приватного підприємства (ТОВ, АТ, ПП) в Києві становить 650 грн. Порівняти ціни та замовити послугу можна тут . Ціни на послуги реєстрації фізичної особи-підприємця (СПД, індивідуального підприємця) стартують від 300 грн. Замовити послугу і порівняти ціни можна за посиланням . Якщо вам потрібно зареєструвати інтернет-магазин, розраховуйте на ціни від 750 грн.

Більш докладно про те, як самостійно зареєструвати підприємство, які документи потрібно підготувати, куди звертатися, читайте тут.

Де взяти гроші на старт і розвиток бізнесу

Як показує практика, будь-який бізнес потребує вкладень - маленьких або великих. Крім того, в процесі розвитку бізнесу може з'явитися дефіцит вільних грошових коштів. У таких випадках можна оформити банківський кредит. Про те, які види кредитів пропонують українські банки, які документи потрібно надати в банк для отримання позики, які додаткові витрати може понести позичальник, оформлюючи кредит, які сфери малого і середнього бізнесу банки активніше кредитують сьогодні, читайте в нашому путівнику Кредити для бізнесу і приватних підприємців в Україні: порядок надання. Актуальні умови кредитування, порівняння реальних ставок за банківськими програмами - дивіться у рейтингу бізнес-кредитів.

Розвиток і ефективне управління бізнесом

Створивши бізнес, необхідно правильно управляти і розвивати його. Сучасний світ змінюється дуже швидко, тому потрібно йти в ногу з ним. Обов'язково аналізуйте конкурентів, порівнюйте вашу продукцію або пропоновані послуги з іншими пропозиціями на ринку. Розвивайтеся і удосконалюйте свій бізнес. Тільки тоді ви можете розраховувати на гарний прибуток.

Якщо у вас є перспективна бізнес-ідея і бажання працювати, ви обов'язково станете успішним підприємцем. І не забувайте, відкриваючи власну справу, ви несете велику відповідальність за її розвиток.

Читайте, як ефективно управляти бізнесом

14 самовиправдань, що заважають нам почати свій бізнес вже сьогодні

Виправдання для себе є у всіх. Але в разі започаткування власної справи - думки і фрази, що виправдовують відсутність такого початку, дуже рідко бувають справедливі. Зазвичай в самовиправдання корениться просте незнання деяких речей, які можна досить просто дізнатися. Свій варіант викриття популярних відмовок проти започаткування власної справи пропонує Джефф Хейден, відповідальний секретар журналу Inc.com; переводить  Bankchart.com.ua

Cамовиправдання 1. «У мене немає грошей для старту»

Як говорить Давид Лавинский: «Підприємницький старт - це наука і мистецтво, як обходитись без грошей, без персоналу і без особистого часу».

З грошового «великого пияцтва» не варто починати «життєвий бенкет», від цього можна «впасти під стіл». Бенкет потрібно починати з грошового аперитиву, тобто мінімальної суми, яку неважко роздобути. А харчуватися і пригощати інших на цьому бенкеті, переважно, слід живильною їжею - вашими ідеями і активностями, які поліпшують життя інших людей.

Тому спочатку продумуйте прості ідеї бізнесу - не думаючи про гроші. Потім заразите інших вашою вірою на користь цих ідей. Тоді до вас прийдуть і стартові інвестиції.

Самовиправдання 2. «У мене немає часу; я лину в потоці давно налагодженого життя»

Зайвий час є у всіх. Питання в тому, що потрібно відмовитися від зайвого часу Якби вас в наметі засипало землею і у вас залишилося кисню на 24 години, ви б не придумували жарти в Твіттері, не дивилися б фільми, новини і футбол по телевізору. Ви б весь час викопували себе з пастки.

Застосуйте такий же рівень екстреності. Відмовтеся від того, що вам здається відпочинком, але що їм не є - і ваш графік миттєво отримає порожні години щодня. Залишилося від щирого серця захотіти заповнити ці години стартом власного бізнесу.

Самовиправдання 3. «Свій бізнес - це складно і страшно»

Кожен підприємець боїться вести бізнес. І ви в дитинстві боялися піти в школу, сісти на велосипед, поплисти в водоймі, летіти в літаку, випробувати вперше складний атракціон, зробити перші дії з комп'ютером і з новим гаджетом, побувати високо в горах, надати знак уваги коханій людині, відповісти на знак уваги люблячої людини.

І все це ви зробили. Подолали страх. А якби не подолали - залишилися б без школи, комп'ютера, перельотів, відпочинку і улюблених людей.

Зробіть з ваших страхів паливо для стимулювання сили волі. Пам'ятайте, що чим страшніше вам було, тим більше задоволення ви отримаєте, коли його переможете. А задоволення від своєї перемоги - важливий двигун життя (але тут пам'ятайте і те, що самовдоволення - ворог розвитку)

Самовиправдання 4. «Я нікого не знаю, у мене немає потрібних зв'язків»

У наш час це смішна відмовка. За допомогою сайтів компаній, а також Фейсбуку, Твіттера та інших соцмереж ви можете налагодити контакт практично з будь-якою важливою для бізнесу фізичною та юридичною особою.

Зараз всі люди і компанії дивно доступні. Це один із секретів успіху багатьох з них. Якщо вони нічого не відповідають вам і нічого не роблять для вас - це означає, що вони про ваші ідеї ще не знають. Запитайте себе, чому?

Почніть з побудови такого фундаменту, який переконає впливову людину. Пам'ятайте, що впливові люди обложені проханнями - адже у багатьох інших людей немає цього вашого страху відсутності зв'язків. Але у більшості з таких прохачів немає і переконливої бізнес-ідеї, яка є у вас.

Тисячі мільйонерів розповідали, що на старті ризикнули запропонувати свою схему важливим персонам - і були здивовані, що їм таки відповіли.

Самовиправдання 5. «У мене були ідеї, але вже пізно: вони реалізовані іншими»

Пам'ятайте, що Марк Цукерберг не є винахідником соцмереж. Але світовим явищем зробив їх саме він. І заробив на соцмережі найбільше теж він.

Китай першим придумав стати надмасштабною «світовою фабрикою» для західних корпорацій. Але зараз і Малайзія, і Індія точно тим же способом заробляють мільярди і попутно вирішують масу соціальних проблем.

Нарешті, чи помітили ви, що на початку ХХІ століття спіральні енергозберігаючі лампочки завоювали весь світ - але тут же їх почали витісняти ще більш енергозберігаючі світлодіодні лампочки?

Список подібних прикладів можна продовжувати. Інновації дуже рідко досягають піку у корпорації-першопрохідника. А чи не більшість найуспішніших компаній стали великими на основі  вдосконалення  недавно створених ідей та інновацій.

Ніколи не пізно бути готовим відшліфувати те, що вивів поруч з вами інноватор-першопроходець - зробивши його ідеї краще, швидше, сильніше або дешевше.

Самовиправдання 6. «Я погано говорю, непереконливий, боюся спілкуватися»

Люди будуть слухати все, що їм цікаво, не має значення, як і ким воно сказано. Є маса викладачів з проблемами мови, з хворобливими тиками і синдромами (а також і з проблемами зовнішності). Але їх слухають (і дивляться на них), оскільки вони говорять унікальні речі, які слухачі відчувають корисними для себе

Якщо вас не слухають, проблема не в слухачах і не в людині, котра говорить - проблема в вашому контенті. А точніше, в принципах його формування вами - потрібно розуміти слухачів і тільки виходячи з їх потреб, формувати свої повідомлення.

І ще: при старті бізнесу важливо не те, ким ви є, а те, чого ви хочете досягти. Якщо підсумок вашого плану цікавий - вас точно будуть слухати.

Самовиправдання 7. «У мене немає бізнес-навичок»

Немає проблем: отримаєте навички. Сходіть на курси. Прочитайте книгу. Прочитайте десять книг. Поговоріть з друзями.

Улаштуйтеся на кілька годин в день в маленьку компанію, подібну до тієї, яку хотіли б створити, придивіться. Знайдіть того, хто зробив майже те, що ви хочете - і запропонуйте йому якусь безкоштовну допомогу в обмін на його наставництво.

Самовиправдання 8. «Мені важко винайти перспективну свіжу ідею»

Більшість вдалих стартапів будується не на тому, щоб «зробити абсолютно нове», а на тому, щоб «зробити краще». А для цього треба реагувати на те, що вже існує навколо вас, відразу ж придумуючи, як це поліпшити.

Це дуже просто. Вийдіть з будинку, зі своєї роботи - і побурчить (про себе) з приводу тонн проблем, які на вашій вулиці потребують вирішення. Багато об'єктів вашого бурчання - це і є готові бізнес-ідеї. Запишіть їх.

Походіть подумки по всім процесам вашої роботи за наймом - і почніть собі скаржитися на їх недоліки. Ви швидко знайдете бізнес-ідею, яка б знайшла попит у багатьох компаній, схожих на ту, в якій ви працюєте. Походіть, нарешті, просто по своєму будинку, огляньте уважним поглядом свій автомобіль, велосипед, іграшки дитини .... в цілому, ви вже зрозуміли.

Впровадити в свій розум звичку: «спостерігаю недолік - тут же думаю, як це поліпшити - тут же думаю, як це поліпшення виглядало б у вигляді бізнесу - негайно все записую». І будьте впевнені: записів з бізнес-ідеями у вас з'явиться не менше сотні за перший же місяць такої практики.

Самовиправдання 9. «Не люблю ризикувати»

А шкодувати про втрачені можливості ви любите? Молодість і зрілість короткі, старість може скласти більшу частину життя - і добре, щоб ці десятки років старості у вас не були заповнені образою на все навколо: через недореалізованість вашого молодого і зрілого життя. А такий  ризик  є у кожного. І це як раз той  ризик , який варто не любити і якого варто уникнути - зокрема, ризикнувши в молодості з початком власного бізнесу.

Самовиправдання 10.  «Не можу почати бізнес, оскільки я все роблю або ідеально, або ніяк»

Це перфекціонізм - синдром, пов'язаний іноді з лінню, іноді зі страхом. А про них ми казали вище.

Найкраще - ворог хорошого. Роблячи явно добру справу, але не найкращу, не ідеальну - ви вже в безпеці. А докорів сумління за «неідеальність» не бійтеся: вони дурні.

Самовиправдання 11. «Мені буде некомфортно почати жити інакше»

Якщо бізнес-ідея порушує ваші принципи, віру, етику - однозначно вам втілювати її не варто.

Але якщо вам просто лінь вийти з вашої зони комфорту, згадайте, що вона вам скоро самому страшно набридне. Для чого ви їздите у відпустку, як не для зміни зони комфорту?

Крім того, коли-небудь ви неодмінно, на жаль, захворієте, вас спіткають, на жаль, переживання з приводу смертей старших близьких - і тоді із зони комфорту ви будете хоч на час все одно виходити. Або у вас народяться діти, внуки, або вони теж захворіють, або в світі щось винайдуть і ви захочете переробити щось під цей винахід, або трапляться катаклізми, або ви переїдете в інше місце, або вас вразить щось впізнане або хтось, з ким познайомитеся. І все це багато разів змінить вашу нинішню зону комфорту; іншого життя не буває. Так навіщо зараз так берегти і плекати зону комфорту?

Не бійтеся, психологічних зон комфорту мільйони. І ведучи свій бізнес, ви теж кілька таких комфортних станів сформуєте під себе.

Самовиправдання 12. «Я не можу знайти того, кому потрібна моя ідея»

Перспективні бізнес-ідеї можуть бути описані в небагатьох словах, зрозумілих кожному. Якщо ніхто не розуміє вашої ідеї, наступіть на свою гордість і зніміть з порядку денного цю невдалу думку. І тут же винаходьте нові такі ідеї.

У людини не може бути в житті одна-єдина бізнес-ідея або один напрямок ідей. Вони рояться десятками.

Самовиправдання 13. «Бізнес - це занадто складно»

Відразу бігти на марафонську дистанцію важко. Пробігти навколо стадіону сьогодні коло, завтра два і так далі аж до дистанції в 42 кілометри - набагато легше.

Схуднути відразу на десять кілограмів важко. З'їдати трохи менше за кожний прийом їжі день у день, місяць за місяцем, рік за роком - набагато легше.

Зробіть один маленький крок до складної мети - наприклад, придумайте і запишіть десяток бізнес-ідей. Відпочиньте. Потім другий маленький крок - дізнайтеся, як пишеться бізнес-план. А потім ще. А потім ще. І ви самі не помітите, як уже виставляєте свою ідею на краудсорсінг або починаєте вести предметні переговори з бізнес-планом з інвесторами.

Самовиправдання 14. «Тривожить сором, який мене охопить, якщо з бізнесом не вийде»

Нехай вас заспокоїть наступна думка: бізнес не виходив у мільйонів людей навколо. У Стіва Джобса він дуже довго не виходив, як всім відомо. Перед такими людьми вам буде соромитися нема чого: вони не посміються над вами, ніхто не дорікне вас. Вони знають, що таке перший провал.

Люди, у яких бізнес відразу і завжди виходив, теж будуть поважати вас: «за постріл». Вони визнають споріднену душу, будуть співпереживати, визнають вас «членом клубу». Вони знають, що таке перша проба.

Перед іншими, виключно найманими працівниками, теж нехай не буде соромно - ви «воювали», ви вже «ветеран», а вони «відсиджуються в тилу». У них немає права знущатися над вашою невдачею, оскільки вона відноситься до області, в яку вони не ходили. Не турбуйтеся, якщо вони вас докоряють в цілому або по дрібницях - критикуючи, вони не мають рації вже в силу свого некомпетентного статусу «небізнесменів».

Самовиправдання без номера. Головне питання: «Навіщо вести свій бізнес?»

Головна відповідь: свій бізнес потрібен, щоб стати людиною, що живе  своїм  життям за своїми умовами і притому бути тим, хто дає за допомогою реалізованих бізнес-ідей людям і світу те, що робить життя кращим.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Вклади від 1000 грн або 100 дол.

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики