про твої фінанси

Квартира в лізинг - альтернативна реальність іпотеці

Останнім часом тема лізингу купівлі квартири від держави стає все більш популярною. Prostobank.ua розповідає, що таке лізинг житла, на яких умовах держава пропонує фізичним особам фінансовий лізинг житлової нерухомості, як купити квартиру в лізинг або як зняти квартиру в довгострокову оренду з подальшим викупом, як правильно оформити договір лізингу в Києві, Одесі та інших містах України.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке лізинг нерухомості
 2. Лізинг квартири від держави
 3. Як купити квартиру в лізинг
 4. Договір лізингу нерухомості

Що таке лізинг нерухомості

Лізинг квартири - це альтернатива кредитуванню, що передбачає оренду житла з правом його викупу в кінці терміну. На відміну від кредиту, для лізингу нерухомості передбачена спрощена процедура оформлення, а також окремі податкові пільги для юридичних осіб. Їхньою головною перевагою над орендою житла є те, що фізична особа сплачує щомісячну плату, як при оренді, але вона зараховується в загальну вартість квартири. В кінці терміну лізингу фізична особа може викупити квартиру і оформити право власності на неї. Тобто, оформивши договір лізингу, фізична особа (лізингоодержувач) сплачує лізингові платежі лізингодавцю (лізинговій компанії), має можливість проживати в квартирі відразу після підписання договору, а в кінці терміну після оплати викупної вартості (залишкової вартості) може оформити право власності на нерухомість.

Лізинг квартири від держави

Сьогодні держава розробляє для фізичних осіб новий формат придбання вторинного і первинного житла. Згідно з постановою Кабміну Державна іпотечна установа буде оформляти купівлю квартири в фінансовий лізинг. Адже в 2018 році Кабінет міністрів України затвердив рішення про вкладення $500 млн кредиту від Китайської національної корпорації генеральних підрядів (CCEC) в фінансування житла. Ці гроші будуть спрямовані на великий державний інвестиційний проект "Забезпечення житлом на умовах іпотечного кредитування або фінансового лізингу". Квартири в лізинг зможуть отримати ті громадяни, які стоять в черзі на поліпшення житлових умов або так званої квартирної черги. Метою Інвестиційного проекту є залучення Державною іпотечною установою зовнішніх запозичень для фінансування придбання і будівництва більш 30,6 тис. квартир з подальшою передачею їх у фінансовий лізинг.

Зараз йде процес узгодження умов отримання фінансування даного проекту і умови надання державної гарантії за зовнішніми запозиченнями ДІУ. Перше місто, в якому запрацює програма - Київ.

Крім того, ДІУ розробляє програму лізингу для забезпечення житлом воїнів АТО, людей, які отримують зарплату з держбюджету, а в майбутньому - всіх громадян України, які захочуть в ній брати участь.

За попередніми даними, фізичні особи зможуть оформити лізинг на житло на таких умовах: термін лізингу - до 20 років; процентна ставка - 15,3% річних, форма погашення - ануїтет; дострокове погашення можливо без штрафних санкцій. Для учасників АТО лізингова ставка буде погашатися за рахунок держави.

Як купити квартиру в лізинг

Фізичні особи мають можливість придбати нерухомість в лізинг без участі ДІУ. Для цього необхідно вибрати лізингову компанію, проаналізувати умови лізингу і підписати лізинговий договір. Лізингові компанії надають в лізинг всі типи нерухомості - від стадії будівництва до зданої в експлуатацію. Право власності на квартиру переходить до покупця за фактом повної оплати вартості квартири.

Для оформлення договору лізингу необхідно внести початковий внесок (20-30% від вартості). Тобто, компанії фінансують не всю вартість житла, тільки 70-80%. Термін фінансування - від 1 року до 10-20 років.

Перелік документів, необхідних для оформлення лізингу нерухомості

 • паспорт
 • ідентифікаційний код
 • документи і згода чоловіка / дружини

Договір лізингу нерухомості

Договір лізингу може бути укладений на тривалий термін (до 30 років). Він вважається укладеним з моменту його державної реєстрації, також він повинен бути обов'язково завірений нотаріально.

У договорі повинні бути прописані такі умови:

 • характеристики житла, яке передається в лізинг
 • термін договору
 • умови дострокового розірвання
 • порядок повернення коштів у разі дострокового розірвання договору
 • умови дострокового погашення лізингу
 • зобов'язання і відповідальність сторін
 • розмір початкового внеску
 • графік лізингових платежів
Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Перший автоломбард

Кредит под залог авто от 4,5% в месяц. Автоломбард с правом вождения (без стоянки)

Решение по кредиту в день обращения.

320+ отделений автоломбардов в 115 городах Украины.

Без справки о доходах и переоформления машины.

Сумма кредита от 15 000 грн. до 499 999 грн.

Срок кредитования до 36 месяцев.

Корисні статті з даної тематики