про твої фінанси

Будівництво будинку в кредит: документи, банки, нюанси

Прокредитувати можна не тільки купівлю дуже дорогого міського житла, але і заміського дерев'яного або цегляного будинку. Навіть кредит на будівництво будинку або іншого житла можна взяти. Якщо шматок землі вже є. Дізнайтеся, як і де взяти кредит на будівництво приватного заміського будинку.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Латифундистам - позачергово
 2. Самостійне будівництво будинку в розстрочку
 3. Які документи потрібні для оформлення кредиту під заставу будинку?
 4. Як узаконити самовільне будівництво в Україні
 5. Публічна кадастрова карта України і земельний кадастр
 6. Земельний сервітут: поняття, види, договір земельного сервітуту, реєстрація сервітуту

Латифундистам - позачергово

Банкіри говорять, що набагато частіше дають не кредит під заставу землі, а під ділянку з будиночком. Якщо влаштувати дачний сезон хочеться вже цього літа, то такий варіант оптимальний! А кредит під заставу будинку і землі банки дадуть навіть більш охоче, ніж просто під ділянку, адже таким чином ризиків у банку менше, та й на велику суму можна розраховувати.

Поки ж банки кредитують купівлю приватних будинків під 19-22% в гривнях. Максимальний термін кредитування коливається від 10 до 30 років. На придбання готового заміського будинку в банку можна отримати кредит від $ 100 тис. до $ 300 тис. в еквіваленті. Зазвичай при такому кредитуванні банк вимагає початковий внесок. Його обов'язковий розмір зазвичай складає 25% вартості нерухомості.

При необхідності можна домовитися і про кредитування на повну вартість, але в такому випадку доведеться запропонувати банку додаткову заставу.

Умовами оформлення кредитів під будинок є обов'язкове страхування майна, яке надається в забезпечення, і страхування позичальника від нещасного випадку або страхування життя і дієздатності позичальника. Таким чином, до вартості кредиту варто додати ще 0,3-0,5% за страховку нерухомості і стільки ж за страхування життя позичальника. Ще 1% суми договору купівлі-продажу складе державне мито і 1% доведеться відрахувати до Пенсійного фонду.

Актуальні умови надання кредитів під будівництво будинків можна дізнатися за допомогою рейтингів іпотечних кредитів на нашому сайті.

Також Ви можете самостійно прорахувати витрати по кредиту за допомогою іпотечного кредитного калькулятора.

До цього треба додати оформлення договору купівлі-продажу, близько $ 100, і оформлення договору іпотеки, приблизно 0,1% вартості угоди. Не забудьте і про експертну грошову оцінку, яка буде коштувати від $100 до $200. Радує тільки те, що всі перераховані вище витрати, крім страховок, доведеться сплатити всього один раз.

До речі, найбільш простий спосіб стати власником заміського будинку в кредит - це придбати котедж у забудовників. Таким чином, можна уникнути бюрократичної тяганини, адже документацію простіше збирати, якщо мати справу з професійною будівельною компанією. До речі, компанія допоможе домовитися з банком про кредит. Як правило, у забудовників є декілька банків, з якими вони співпрацюють. 

Самостійне будівництво будинку в розстрочку

Якщо будинок хочеться звести відповідно до власного проекту, на реалізацію цієї ідеї також можна взяти гроші в борг у банку. Такі кредити називаються кредитами на індивідуальне будівництво заміських будинків.

При цьому банки часто поділяють періоди будівництва будинку і експлуатації. Наприклад, банки дають позичальникам відстрочку платежів на 1,5 року, щоб за цей час звести будинок, а вже потім оплачувати кредит. Трапляється, банк стимулює прискорення будівництва іншим шляхом: після введення будинку в експлуатацію діюча кредитна ставка зменшується на 1%. Кредитують банки на термін від 15 до 25 років, з початковим внеском 25-30%. Виконавши всі вимоги банку, можна розраховувати на кредит в сумі $ 200 тис. в еквіваленті. Правда, вимог у банку буде маса!

Рідко який банк видасть кредит на будівництво приватного будинку, не ознайомившись з проектно-кошторисною документацією. Також буде потрібно надати договір підряду на виконання будівельних робіт, дозвіл на будівництво і затверджений проект. Крім того, банк поцікавиться географічним розташуванням майбутнього будинку.

Найпростіше отримати кредит під будівництво будинку в курортній зоні або недалеко від великого міста - такі об'єкти ліквідні, і банки їх охоче беруть в заставу. Важливо, щоб поруч була транспортна розв'язка, під'їзні шляхи та соціальна інфраструктура. Бажано здійснювати будівництво будинку в регіоні зі сформованим ліквідним ринком подібної нерухомості. Також банк поцікавиться, чи є можливість підключити будинок до газопроводу, електромережі, налагодити водопостачання, опалення та каналізацію.

Коротше кажучи, якщо хочеться влаштуватися в глушині і насолоджуватися недоторканою прогресом природою, доведеться будуватися за власні гроші або запропонувати банкірам альтернативний заставу.

Але і на цьому вимоги банку не обмежуються. Площа земельної ділянки та розміри будинку також будуть дуже цікавити кредитного менеджера. Якщо ділянка позичальника менше 10 соток, йому навряд чи світить отримати кредит. Вітається зведення будинків площею від 150 м2 до 400 м2.

Які документи потрібні для оформлення кредиту під заставу будинку?

 • правовстановлюючі документи на будинок;
 • витяг про реєстрацію прав власності на нерухоме майно - довідка-характеристика з БТІ, технічний паспорт на будинок;
 • довідка про відсутність заборгованості по комунальних платежах;
 • довідка з ЖЕКу про зареєстрованих в будинку осіб (форма 3);
 • договір оренди земельної ділянки або державний акт постійного землекористування, якщо земельна ділянка знаходиться в користуванні, або державний акт про право власності на земельну ділянку;
 • довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, видана державним органом земельних ресурсів, виписка з Державного земельного кадастру про відсутність або наявність обмежень.
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики