про твої фінанси

У боротьбі з водною стихією: рафтинг для новачків

Подолання сил природи - досить непроста і зарозуміла мета. Однак якщо ви вмієте працювати в команді, сильні духом і не боїтеся промокнути - рафтинг зможе задовольнити ваші амбіції.


Короткий зміст і посилання по темі

Ще двадцять років тому рафтинг був примхою невеликих груп сміливців. Зараз же майже кожен має знайомих, які випробували на собі цей вид активного відпочинку. Не останню роль в цьому зіграла комерціалізація цього специфічного спорту. Серед усіх екстремальних видів спорту рафтинг є чи не найбільш простим і доступним для новачків, наздоганяючи класичні стрибки з парашутом.

З іншого боку, попит породив досить дивну суміш спорту з активним відпочинком, який зараз домінує на ринку послуг рафтингу. Так більшість сприймають сам сплав по порогах, як доповнення до пішохідних турів, поїздки на природу або навіть пікніка. Так чи інакше, все більше людей стикаються з рафтингом, що викликає логічну необхідність розуміння основних його принципів.

Перш за все, потрібно розуміти, що рафтинг - це командний екстрим. Своєрідний баланс екстремального виду спорту і командної гри призводить не тільки до абсолютно нових вражень, а й до серйозного рівня відповідальності. Особливо це відноситься до тих, хто зважиться сплавитися разом з дітьми. Тому техніка безпеки і дотримання команд інструктора, безперечно, є запорукою добре проведеного часу. Другим за значенням після питання безпеки можна вважати власне фізичну і моральну підготовку. Питання комфорту, на жаль, не є чимось доречним з точки зору рафтингу.

Що потрібно враховувати, сідаючи в пліт для рафтингу? Перш за все, потрібно перевірити екіпіровку і відрегулювати її відповідно вашим потребам і зручності. Жилет, який буде сковувати рухи або ж каска, яка полетить відразу через погане кріплення, природно будуть вашими особистими проблемами, а не проблемою інструктора або компанії з надання послуг. Варто вибирати легкий одяг, що обумовлено двома причинами. По-перше, будь-який, хто сидить в рафті, в кінці маршруту буде мокрим від голови до ніг. Очевидно, що з цієї точки зору дуже неприємно бути одягненим в щільний одяг, який наскрізь промокне і вам буде постійно холодно. По-друге, при випаданні за борт, важкий одяг ускладнить повернення в пліт.

Однак дана рекомендація має сенс тільки для теплої пори року. У холодні періоди або ж в умовах вітряної та дощової погоди варто заздалегідь продумати, у що можна одягнутися. Досить ефективним буде поєднання спортивного костюма і термобілизни, що може забезпечити цілком комфортне проходження маршруту без моментів випадання за борт. Ще більш просунутим варіантом може стати використання спеціальних костюмів для водних видів спорту, однак не у всіх такі є.

Джерело:  http://www.freeimages.com/

Ще одним важливим моментом, з точки зору екіпіровки, є змінний одяг, який можна взяти з собою в водонепроникних мішках. Таке рішення буде ідеальним для дітей, оскільки багато місця такий одяг не займе, а дитину можна буде переодягнути відразу після закінчення маршруту.

Окремими моментами є персональні речі. Використання фотоапарата на плоту буде досить недоречним - мало того, що ви будете ускладнювати роботу інших членів команди, так ви можете втратити свою фототехніку. Речі, що не вийде не взяти з собою, наприклад окуляри, варто закріпити або ж прив'язати, щоб вони не злетіли в міру проходження маршруту.

З точки зору підготовки моральна підготовка куди важливіше фізичної. Туристичні та аматорські спортивні маршрути розробляються з розрахунком проходження найрізноманітнішими віковими категоріями. Природно, це не убезпечить від серйозної крепатури на наступний день. Моральна ж підготовка тут має ключове значення. Як вже відзначалося вище, ключ до успіху в цьому виді спорту полягає в злагоджених діях всього екіпажу. Зрозуміло, що в туристичних варіантах в розрахунок взятий момент недосвідченості команди, однак і там незлагоджені дії можуть привести до ускладнень в процесі сплаву.

Іншим серйозним моментом в плані моральної підготовки є відсутність паніки. Часто в туристичних сплавах переворот плота проводиться навмисне, по аналогії з водними атракціонами. Крім того, досить багато людей навмисне випадають за борт, щоб привернути увагу або випробувати більш гострі відчуття. У таких ситуаціях потрібно зберігати абсолютний спокій і слухати вказівки інструктора. Допомагати тим, хто випав, необхідно так, як передбачено в правилах безпеки, інакше ви ризикуєте поповнити ряди плаваючих за бортом.

Джерело:  http://www.freeimages.com/

Чи не останньою справою в рафтингу є і вибір інструктора. Крім очевидних моментів з вибором тільки перевірених компаній, читання відгуків в мережі і особистих знайомств, варто відзначити ряд унікальних моментів. До таких можна віднести досвід інструктора на певному маршруті і роботу з дітьми. Перше - особливо важливо при першому досвіді проходження траси, оскільки доведені до механіки інструктори вирішують фактично будь-яку проблему. Робота з дітьми особливо важлива для подолання певних моральних бар'єрів, в тому числі і паніки.

Вибір маршруту та місця, в якому здійснити сплав повністю залежить від коштів і побажань в кожному конкретному випадку. Для українського ринку найпопулярнішими варіантами є Карпати і маршрути в Туреччині та Грузії. Маршрут же варто вибирати найпростіший, щоб не відбити собі назавжди бажання щось пробувати з першого ж сплаву.

При бажанні, рафтингом можна займатися і поза якихось туристичних структур, однак така діяльність вимагає особливої ​​підготовки та екіпіровки. З першим допоможе впоратися цілий ряд магазинів, які задовольнять смаки навіть найбільш вимогливих екстремалів. З другим ж буде складніше, оскільки в такому випадку вся відповідальність буде лежати на вас. Як варіант, можна використовувати послуги інструкторів поза певних компаній, проте це буде коштувати на порядок дорожче.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики