про твої фінанси

Гідрофойл - підводне крило екстриму

В екстремальні водні види спорту недавно увірвався свіжий потік відчуттів завдяки унікальному пристосуванню під назвою гідрофойл. Раніше підводні крила встановлювали на кораблях, тепер же вони відмінно вписалися в дизайн дощок для серфінгу. Як крило під водою додає адреналіну в кров, дізнавався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Гідрофойл віндсерфінг
  2. Гідрофойл кайтсерфінг
  3. Гідрофойл вейкбординг
  4. Гідрофойл серфінг

В кінці минулого століття як гриби з'являлися нові види екстремального спорту. Екстремали-експериментатори намагалися по-новому використовувати вже відомі винаходи і додавали до них деталі з інших технічних сфер. Саме в цей період Майк Мерфі і Дак Хольст вирішили спробувати покататися на хвилях, ставши на дошку на коліна. І все б нічого, але постійне підстрибування било по колінах і Майк Мерфі вирішив удосконалити борд, прикріпивши до нього підводне крило, яке відмінно зарекомендувало себе на різних типах судів. Гасіння удару стало плавним. Ця дошка - кніборд - вважається прямим попередником сучасного гідрофойла.

Джерело фото:  www.bodo.ua

Інший винахідник, Боб Вуллі, в 1984 році приймає рішення додати до водних лиж з плавником сидіння, але струмінь води, який бив між лижами на божевільній швидкості, не давав насолодитися катанням. Тому він замінює лижі на борд і світ знайомиться з новим видом водного екстриму - гідрофойлом.

Класичний або сидячий гідрофойл - це невеликий стільчик, який кріпиться перпендикулярно борду. Ззаду дошки під воду приблизно на метр йде плавник. Конструкція нехитра, але дуже зручна: сидіння дає можливість комфортно розташуватися, знімаючи напругу зі спини. До речі, саме сидячий гідрофойл, або як його ще називають - Sky Ski - в перекладі «небесні лижі», рекомендують для катання тим, кому за медичними показаннями закритий доступ до віндсерфінгу,  вейкбордингу та інших видів водного екстриму. Ще величезний плюс у відсутності обмежень за віком. Найменшою гідрофолісткою поки що є дівчинка, якій 2,5 роки. І, можливо, вона буде утримувати цей титул недовго.

Управління дошкою для гідрофойла - фойлбордом - нескладне: для старту потрібно сісти на стільчик, зафіксувавши ноги в кріпленнях на дошці, і відкинутися назад, щоб лягти на воду. Підйом здійснюється за рахунок фала - по ходу руху катера райдер потихеньку приймає вертикальне положення. Далі справа техніки: натяг мотузки дає можливість стрибати, різко нахилившись назад. За повороти відповідає сам «пасажир» відхиленням тулуба в сторони. 

Ще один плюс дошки з плавником - катання не залежить від наявності або відсутності хвиль. Під час штилю підводне крило дозволяє високо підстрибувати, а в бурхливій воді плавець стабілізує дошку. І поки інші водні екстремали чекають біля моря погоди, гідрофолісти борознять водні простори своїми колами.

З огляду на простоту управління, комфортне положення райдера і доступність для будь-якого віку, гідрофойл прозвали «вейкбордингом для ледачих».

А для тих, кому не лінь об'єднувати різні види водного екстриму, варто спробувати причепити плавник до борду, але не встановлювати сидіння. Підводне крило вже активно використовується у віндсерфінгу,  кайтсерфінгу , вейкбордингу і серфінгу. Симбіози виділилися в окремі види.

Гідрофойл віндсерфінг

На низькій швидкості гідрофойл віндсерфінг мало чим відрізняється від звичайного віндсерфінгу. Але як тільки швидкість стає відчутною, плавець піднімається нагору і вся конструкція починає плавно парити над водою, зачаровуючи не тільки роззяв, а й самих спортсменів, які звикли до постійних підстрибувань. Кіль стабілізує дошку і дозволяє ковзати без невидимих ​​«купин». Плюс до цього, плавець значно збільшує швидкість руху. У всієї цієї краси є значний мінус - немаленька вага вітрила, яке буде тягнути вниз, захоплюючи за собою райдера. Далеко не всім вдається довго утримуватися, стоячи на кілі.

Джерело фото:  http://www.brunosroka.com

З огляду на таку нестабільність, для цього виду екстриму пропонують встановлювати на дошці не один, а 3 вітрила. Перше велике на довгій стійці стоїть поруч зі спортсменом, а 2 інших, трохи менше, - спереду і ззаду дошки. Таке розташування правильно розподіляє вагу по всій дошці, а переднє крило клиноподібної форми ще й додатково створює повітряний прошарок для збільшення швидкості.

Гідрофойл кайтсерфінг

Кайтсерфінг сам по собі має всі умови для великих швидкостей і високих стрибків, тобто кіль, по ідеї, не особливо потрібен. Але гідрофойл кайтсерфінг існує, і кайтсерфери пробують вичавлювати адреналін не тільки з повітряних зміїв, а й з підводних крил.

Джерело фото:  http://vorotila.ru

Гідрофойл вейкбординг

Стрибки на дошці - основа вейкбордингу. Метрова «нога» плавника тут працює як пружина і дозволяє стрибати високо і дуже високо. Деяким райдерам вже вдалося поставити свої рекорди - стрибки на 3,3 метра у висоту. Є випадки, коли вейкбордисти за допомогою гідрофойла з легкістю перемахували катера. Так що підводний «хвіст» вкрай корисний для завзятих водних стрибунів.

Джерело фото:  http://breezeuser.ru

Гідрофойл серфінг

Дошка для серфінгу + підводне крило + черевики для вейкборда = гідрофойл серфінг. Після сидячого гідрофойла, цей вид водного екстриму найбільш популярний серед любителів експериментів на воді. При досягненні високої швидкості в гідрофойл серфінгу в гру вступає плавник. На відміну від гідрофойл віндсерфінгу, в цьому виді екстриму балансувати набагато легше, через відсутність важкого вітрила.

Джерело фото:  spox.ru

Гідрофойл не дарма прийшов в екстрим з суднобудування. Більше швидкості, більше динаміки, більше адреналіну і свіжих бризок в обличчя. Підводні крила дають відчуття польоту під час нових трюків, придумати які, можливо, доведеться саме вам.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики