про твої фінанси

Готуй сани влітку, а аквабайк взимку. Все про вибір гідроциклу

Для людей, які люблять відпочивати активно в будь-який час року, а особливо тих, хто влітку любить проводити багато часу на воді, буде цікавий аквабайк. Це вид водно-моторного спорту, де задіяні гідроцикли (також це друга назва водного мотоцикла). Але навіть якщо любитель спортивного способу життя не збирається брати участь в змаганнях, а хоче просто кататися на водному мотоциклі в будь-який зручний для себе час, то потурбуватися про його придбання варто заздалегідь. Все про гідроцикли знає Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Типи гідроциклів
  2. Технічні характеристики гідроциклу
  3. Особливості управління
  4. Техніка безпеки і догляд за водним мотоциклом

Типи гідроциклів

Для того щоб вибрати плавальний засіб, необхідно спочатку визначитися з метою, для якої він буде використовуватися. Якщо гідроцикл потрібен для участі в спортивних заходах (або для особистих занять спортом), то тут підійде такий вид водного мотоцикла, на якому людина стоїть під час руху, так званий «стоячий». Для нього потрібна попередня підготовка і хороша фізична форма, так як стійкість на ньому вимагає певних зусиль.

Після 10 хвилин такого катання у новачків можуть почати нити ноги і спина, тому до такого засобу пересування потрібно буде ще звикати і пристосовуватися. Крім того, необхідно постійно тримати високу швидкість, адже від цього залежить сила поворотів, які можна здійснювати на спортивному «стоячому» одномісному гідроциклі.

Є й «сидячий» спортивний водний мотоцикл. У нього хоч і присутнє одне додаткове пасажирське місце, але для виконання різних трюків на ньому досить одного водія, від якого при цьому ще й будуть потрібні неабиякі здібності, щоб керувати такою машиною. Такі гідроцикли мають відносно малу масу і розміри, але більшу потужність, вони можуть розвивати швидкість понад 100 км / ч.

Для бажаючих спокійно поплавати з сім'єю підійде «сімейний» гідроцикл. Він може бути дво-, тримісний, оснащений багажником, куди можна скласти речі, а також спеціальний причеп на випадок, якщо комусь захочеться покататися на водних лижах. Такий гідроцикл може плавати і по річці, і по озеру, і по морю, в той час як розкрити всі можливості спортивного  аквабайка  можна лише на відкритих морських просторах або в великих водосховищах.

http://motorpaf.ru/

Технічні характеристики гідроциклу

Відмінності між «стоячими» і «сидячими» гідроциклами не так вже й великі. Аквабайки, що відносяться до другого типу, мають великі габарити, але у них швидкість і потужність вище, а у спортивних водних мотоциклів об'єм двигуна менше, тільки вони є більш маневреними. Існує і універсальний варіант, де є можливість зняти сидіння і при бажанні кататися стоячи. Всі без винятку гідроцикли мають задній хід і обладнані дзеркалами (дуже важливу роль відіграють, якщо виникне бажання покататися на водних лижах), а деякі ще й протиугінними системами.

Є відмінності і в кількості фірм-виробників. Якщо «сімейні» гідроцикли виробляють більше чотирьох компаній, які постійно вдосконалюють існуючі моделі, то спортивні випускають тільки дві фірми: «Kawasaki», «Yamaha». За технічним оснащенням вони між собою майже не відрізняються, працюють на двотактних двигунах з двома циліндрами, а охолоджуються від води, яка знаходиться за бортом.

У багатомісних ж гідроциклів двигун може бути трьох- або чотирициліндровий з потужністю близько 130 л. с. А в моделях для початківців є спеціальний пристрій, який не дає двигуну набирати максимальну кількість обертів.

http://avtodom21.ru/

Особливості управління

Щоб освоїти гідроцикл, краще починати з «сімейного», так як їм легше управляти. У будь-якому аквабайку є імпелер, розміщений посередині корпусу, якраз крізь нього протікає вода (сам імпелер обертається від приводного двигуна). Далі вона проходить в сопло звуження, потік води все більше прискорюється, забезпечуючи силу тяги, а та вже призводить гідроцикл в рух. Щоб він почав рух вперед, потрібно важіль перемикання швидкостей поставити на першу передачу.

Щоб зробити поворот вправо, потрібно повернути кермо в цьому ж напрямку, так як траєкторія його руху передається соплу водомета, який контролює гідроцикл. Слід пам'ятати, що поворот завжди відбувається при натисканні на газ, а якщо гашетку газу відпустити, то поміняти напрям руху буде практично неможливо.

Також для полегшення управління в аквабайку використовується спеціальна система рульового управління. Вона складається з двох заслінок порту на задній панелі корпусу, що повертаються в той же бік, що і кермо, а також полегшують поворот машини в тому випадку, якщо мотор зупинився або акселератор відпущений.

Техніка безпеки і догляд за водним мотоциклом

При виборі гідроциклу варто звертати увагу на матеріал, з якого він зроблений, герметичність корпусу і товщину, вагу і габарити самої моделі, а також на важелі управління, наявність вбудованого холодильника і відкидних сходинок для плавання. Не потрібно забувати також про рятувальні жилети, щоб уникнути можливого травматизму.

Важливо дотримуватися техніки безпеки при управлінні водним мотоциклом. Хоч у нього і немає відкритого гвинта, але струмінь води б'є досить сильно і може завдати травми людині, яка потрапила під неї. А перш ніж брати з собою пасажирів, необхідно спочатку самостійно звикнути до такого виду транспорту, навчитися правильно оцінювати відстані, обходити перешкоди і розраховувати гальмівний шлях.

З метою особистої безпеки бажано під час прогулянки брати з собою робочу рацію, по якій можна зв'язатися з кимось на березі, якщо раптом затихне мотор, закінчиться бензин або аквабайк перевернеться десь на водних просторах. Якщо катання відбувається в холодну погоду, то крім рятувального жилета варто одягати і гідрокостюм, який захистить від переохолодження.

На піщаному або земляному березі потрібно дотримуватися головного правила - не заводити мотор з берега. Спочатку гідроцикл треба відвести на кілька метрів в воду, а тільки потім включати двигун. Робиться це для того, щоб всередину водомета не потрапив пісок і земля, які можуть сильно пошкодити турбіну. Точно так само і глушити мотор після повернення варто за кілька метрів до суші.

Крім придбання самого водного мотоцикла, потрібно подбати про спосіб його транспортування і зберігання на час простою. Для цього може знадобитися спеціальний причіп, чохол, а також бокс, в який його можна поставити. Також потрібно мати запас масла (воно для кожної марки своє), свічок, а після кожної прогулянки по морській воді гідроцикл (його водомет) потрібно промивати прісною водою зі шлангу.

З огляду на те, що водний мотоцикл вважається маломірним судном, то він вимагає реєстрації, тому її необхідно здійснити протягом 10 днів після придбання. А щоб не було ніяких проблем з законом, покупку варто здійснювати в спеціалізованому магазині, а не у приватної особи.

Власник аквабайка, що бажає зберегти свій плавальний засіб в хорошому технічному стані якомога довше, повинен дотримуватися тих рекомендацій, які вказані в керівництві користувача. Не рекомендується самостійно займатися ремонтом водного мотоцикла, краще відразу звертатися до досвідчених фахівців, а також проводити його щорічний технічний огляд.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

Від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком

Оплати в один дотик з технологією payWave

Знімайте та поповнюйте на будь-які суми

Безкоштовне поповнення та будь-які безготівкові розрахунки

Без плати за обслуговування

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Chatex

Криптобанк Chatex международные переводы в Телеграмм

Совершайте переводы в USDT TRC-20 вместе с Chatex.

Переводите без комиссии, мгновенно, безопасно и удобно друзьям, родственникам и коллегам по всему миру!

Корисні статті з даної тематики