про твої фінанси

Готуй сани влітку, а аквабайк взимку. Все про вибір гідроциклу

Для людей, які люблять відпочивати активно в будь-який час року, а особливо тих, хто влітку любить проводити багато часу на воді, буде цікавий аквабайк. Це вид водно-моторного спорту, де задіяні гідроцикли (також це друга назва водного мотоцикла). Але навіть якщо любитель спортивного способу життя не збирається брати участь в змаганнях, а хоче просто кататися на водному мотоциклі в будь-який зручний для себе час, то потурбуватися про його придбання варто заздалегідь. Все про гідроцикли знає Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Типи гідроциклів
  2. Технічні характеристики гідроциклу
  3. Особливості управління
  4. Техніка безпеки і догляд за водним мотоциклом

Типи гідроциклів

Для того щоб вибрати плавальний засіб, необхідно спочатку визначитися з метою, для якої він буде використовуватися. Якщо гідроцикл потрібен для участі в спортивних заходах (або для особистих занять спортом), то тут підійде такий вид водного мотоцикла, на якому людина стоїть під час руху, так званий «стоячий». Для нього потрібна попередня підготовка і хороша фізична форма, так як стійкість на ньому вимагає певних зусиль.

Після 10 хвилин такого катання у новачків можуть почати нити ноги і спина, тому до такого засобу пересування потрібно буде ще звикати і пристосовуватися. Крім того, необхідно постійно тримати високу швидкість, адже від цього залежить сила поворотів, які можна здійснювати на спортивному «стоячому» одномісному гідроциклі.

Є й «сидячий» спортивний водний мотоцикл. У нього хоч і присутнє одне додаткове пасажирське місце, але для виконання різних трюків на ньому досить одного водія, від якого при цьому ще й будуть потрібні неабиякі здібності, щоб керувати такою машиною. Такі гідроцикли мають відносно малу масу і розміри, але більшу потужність, вони можуть розвивати швидкість понад 100 км / ч.

Для бажаючих спокійно поплавати з сім'єю підійде «сімейний» гідроцикл. Він може бути дво-, тримісний, оснащений багажником, куди можна скласти речі, а також спеціальний причеп на випадок, якщо комусь захочеться покататися на водних лижах. Такий гідроцикл може плавати і по річці, і по озеру, і по морю, в той час як розкрити всі можливості спортивного  аквабайка  можна лише на відкритих морських просторах або в великих водосховищах.

http://motorpaf.ru/

Технічні характеристики гідроциклу

Відмінності між «стоячими» і «сидячими» гідроциклами не так вже й великі. Аквабайки, що відносяться до другого типу, мають великі габарити, але у них швидкість і потужність вище, а у спортивних водних мотоциклів об'єм двигуна менше, тільки вони є більш маневреними. Існує і універсальний варіант, де є можливість зняти сидіння і при бажанні кататися стоячи. Всі без винятку гідроцикли мають задній хід і обладнані дзеркалами (дуже важливу роль відіграють, якщо виникне бажання покататися на водних лижах), а деякі ще й протиугінними системами.

Є відмінності і в кількості фірм-виробників. Якщо «сімейні» гідроцикли виробляють більше чотирьох компаній, які постійно вдосконалюють існуючі моделі, то спортивні випускають тільки дві фірми: «Kawasaki», «Yamaha». За технічним оснащенням вони між собою майже не відрізняються, працюють на двотактних двигунах з двома циліндрами, а охолоджуються від води, яка знаходиться за бортом.

У багатомісних ж гідроциклів двигун може бути трьох- або чотирициліндровий з потужністю близько 130 л. с. А в моделях для початківців є спеціальний пристрій, який не дає двигуну набирати максимальну кількість обертів.

http://avtodom21.ru/

Особливості управління

Щоб освоїти гідроцикл, краще починати з «сімейного», так як їм легше управляти. У будь-якому аквабайку є імпелер, розміщений посередині корпусу, якраз крізь нього протікає вода (сам імпелер обертається від приводного двигуна). Далі вона проходить в сопло звуження, потік води все більше прискорюється, забезпечуючи силу тяги, а та вже призводить гідроцикл в рух. Щоб він почав рух вперед, потрібно важіль перемикання швидкостей поставити на першу передачу.

Щоб зробити поворот вправо, потрібно повернути кермо в цьому ж напрямку, так як траєкторія його руху передається соплу водомета, який контролює гідроцикл. Слід пам'ятати, що поворот завжди відбувається при натисканні на газ, а якщо гашетку газу відпустити, то поміняти напрям руху буде практично неможливо.

Також для полегшення управління в аквабайку використовується спеціальна система рульового управління. Вона складається з двох заслінок порту на задній панелі корпусу, що повертаються в той же бік, що і кермо, а також полегшують поворот машини в тому випадку, якщо мотор зупинився або акселератор відпущений.

Техніка безпеки і догляд за водним мотоциклом

При виборі гідроциклу варто звертати увагу на матеріал, з якого він зроблений, герметичність корпусу і товщину, вагу і габарити самої моделі, а також на важелі управління, наявність вбудованого холодильника і відкидних сходинок для плавання. Не потрібно забувати також про рятувальні жилети, щоб уникнути можливого травматизму.

Важливо дотримуватися техніки безпеки при управлінні водним мотоциклом. Хоч у нього і немає відкритого гвинта, але струмінь води б'є досить сильно і може завдати травми людині, яка потрапила під неї. А перш ніж брати з собою пасажирів, необхідно спочатку самостійно звикнути до такого виду транспорту, навчитися правильно оцінювати відстані, обходити перешкоди і розраховувати гальмівний шлях.

З метою особистої безпеки бажано під час прогулянки брати з собою робочу рацію, по якій можна зв'язатися з кимось на березі, якщо раптом затихне мотор, закінчиться бензин або аквабайк перевернеться десь на водних просторах. Якщо катання відбувається в холодну погоду, то крім рятувального жилета варто одягати і гідрокостюм, який захистить від переохолодження.

На піщаному або земляному березі потрібно дотримуватися головного правила - не заводити мотор з берега. Спочатку гідроцикл треба відвести на кілька метрів в воду, а тільки потім включати двигун. Робиться це для того, щоб всередину водомета не потрапив пісок і земля, які можуть сильно пошкодити турбіну. Точно так само і глушити мотор після повернення варто за кілька метрів до суші.

Крім придбання самого водного мотоцикла, потрібно подбати про спосіб його транспортування і зберігання на час простою. Для цього може знадобитися спеціальний причіп, чохол, а також бокс, в який його можна поставити. Також потрібно мати запас масла (воно для кожної марки своє), свічок, а після кожної прогулянки по морській воді гідроцикл (його водомет) потрібно промивати прісною водою зі шлангу.

З огляду на те, що водний мотоцикл вважається маломірним судном, то він вимагає реєстрації, тому її необхідно здійснити протягом 10 днів після придбання. А щоб не було ніяких проблем з законом, покупку варто здійснювати в спеціалізованому магазині, а не у приватної особи.

Власник аквабайка, що бажає зберегти свій плавальний засіб в хорошому технічному стані якомога довше, повинен дотримуватися тих рекомендацій, які вказані в керівництві користувача. Не рекомендується самостійно займатися ремонтом водного мотоцикла, краще відразу звертатися до досвідчених фахівців, а також проводити його щорічний технічний огляд.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики