про твої фінанси

Дайвінг для початківців: де навчитися пірнати з аквалангом

Водолаз від дайвера відрізняється тим, що перший пірнає в воду по роботі, а другий - заради задоволення. У наш час все більша кількість людей проявляє інтерес до занурення в воду з аквалангом. Ще кілька років тому курси навчання дайвінгу коштували досить дорого, але сьогодні ціни цілком дозволяють навчитися пірнати з аквалангом. З огляду на постійно зростаючу кількість любителів дайвінгу, Prostobank.ua пропонує ознайомитися з тим, що потрібно знати про плавання під водою новачкам.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Вибір системи навчання
  2. Що необхідно знати про екіпіровку
  3. Де можна вчитися?

    3.1 Великий клуб

    3.2 Маленький центр підготовки дайверів

    3.3 Приватний інструктор

Дайвінгом називається форма підводного занурення, при якій пірнальником використовується спеціальний пристрій - акваланг. Аквалангісти або дайвери - так називають людей, які захоплюються цим видом відпочинку. Як правило, дайвінгом займаються, щоб помилуватися флорою і фауною підводного світу. Крім того, занурення з аквалангом - це відмінний вид групового відпочинку. Навчатися основам підводного плавання з аквалангом можна з 10-14 років.

Не слід думати, що дайвінг - це просто. Якщо ви непогано плаваєте на поверхні води і пірнаєте, це не означає, що можна придбати екіпіровку для занурень з аквалангом і відправитися до найближчої водойми. По-перше, ніхто не продасть любителю акваланг та інше спорядження, для придбання потрібно надати спеціальний міжнародний сертифікат. По-друге, відсутність необхідних навичок ні до чого доброго не приведе. Також існує ряд протипоказань для занять підводним плаванням з аквалангом: туберкульоз, серцево-судинні захворювання, травми хребта, захворювання дихання, епілепсія та ін. Перш ніж записатися на курси, обов'язково потрібно проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем або професійним інструктором по дайвінгу.

Джерело фото: http://www.abirvalg.net/

Вибір системи навчання

Якщо ви прийняли рішення навчитися дайвінгу, в першу чергу вам слід вибрати відповідну вам міжнародну федерацію, яка пропонує свою методику навчання. Серед найвідоміших - CMAS, заснував її Кусто в 1959 році, TDI / SDI, заснована в 1994 році Гілліамом, IANTD, створена Рутковським в 1985 році. Вибрати відповідну систему насправді не дуже важко, все залежить від цілей, які ставить перед собою бажаючий навчитися дайвінгу, кожна з методик навчання відрізняється позитивними і негативними аспектами. Важливо знати, що до вибору тієї чи іншої системи потрібно підійти дуже серйозно, тому що якщо вибрати таку, яка не є загальновизнаною в світі, а результатом навчання стане невідомий, міжнародно не визнаний сертифікат, час буде витрачено даремно.

Багато професіоналів рекомендують закінчити курси PADI, які включають 4 групи: ознайомчі програми, програми аматорського дайвінгу, спеціалізації PADI і курси PADI для професіоналів. Як правило, фахівці радять закінчувати програму аматорського дайвінгу PADI Open Water Diver - вона знайомить з правилами плавання з аквалангом і основами користування спорядженням. Курс включає в себе кілька теоретичних занять, занурення в басейні і відкритій воді. Як тільки курс закінчений, учень отримує сертифікат, який дійсний в усіх країнах світу.

Що необхідно знати про екіпіровку

Записуючись на курси дайвінгу, не варто думати про те, що обладнання для занять потрібно купувати. Як правило, багато шкіл і клубів надають свою екіпіровку. Якщо ж вам сподобається занурюватися під воду з аквалангом, після закінчення курсів ви зможете придбати екіпіровку, яка ідеально підходить вам. У клубах надають вибір дешевого і більш дорогого обладнання, кожен вибирає, з огляду на свої можливості, але на деякі елементи екіпіровки новачкам потрібно звернути особливу увагу.

Маска повинна добре прилягати до обличчя (не варто допускати дуже сильного тиску) і бути зручною, трубку потрібно вибирати із зручним загубником, а ласти повинні бути м'якими і довгими. Гідрокостюм вибирається виходячи з того, в воді якої температури доведеться плавати (товсті костюми призначені для плавання у холодній воді, тонкі - в теплій). Вибір балона безпосередньо залежить від глибини занурення, іншими словами, чим більше глибина, тим більший балон потрібен.

Невід'ємним атрибутом екіпірування є так званий компенсатор плавучості, який призначається для підтримки плавучості водолаза, а також пояс з вантажем, який дозволить постійно спливати на поверхню (є звичайні пояси з вантажами, а існують пояса з кишенями, що вважаються найкращими). Якщо є така можливість, досвідчені водолази радять брати з собою на глибину дайв-комп'ютер, який вибирається, враховуючи характер занурення.

Джерело фото: http://bump-jump.com/

Де можна вчитися

Перша проблема, з якою стикаються новачки, - надягання водолазного костюма. Особливо це важко дається в перший раз, але інструктори заспокоюють тим, що після 3-4 разів цей процес буде віднімати менше 5 хвилин. Найскладніше - балони і обважнювачі, які можуть важити більше 15 кілограм. Друга проблема полягає в психології людини: дуже важко вперше зробити крок в басейн або відкриту воду, але через короткий час всі страхи залишаються позаду, новачок починає отримувати задоволення від невагомості.

Навчатися підводному плаванню обов'язково слід під наглядом досвідченого інструктора. Сьогодні існує величезна кількість спеціалізованих центрів і клубів, які пропонують навчальні курси, що складаються з теоретичних і практичних занять, результатом яких є залікове занурення у відкритому водоймищі.

Такі клуби і центи розташовані в багатьох містах: Львів, Севастополь, Київ, Луцьк, Одеса, Запоріжжя, Дніпро, Хмельницький ... Деякі з них мають свої бази біля Чорного або Азовського моря. Також всі бажаючі можуть, відправившись на відпочинок (Туреччина, Єгипет, Ізраїль, Кіпр, Мальдіви) навчитися дайвінгу та отримати сертифікат аквалангіста. Деякі вибирають другий варіант, але не всім він підходить, так як люди більше хочуть відпочити, а не набути нових навичок. Ціна за курс навчання, що триває від 5 до 14 днів, в українських центрах починаються від 300 у. е., за кордоном ціни вище, саме тому багато хто воліє вчитися дайвінгу вдома. Варіантів «домашнього» навчання всього три: великий клуб, маленький клуб, приватний інструктор.

Джерело фото: http://relax.com.ua/

Великий клуб

Люди, які закінчили курси, не рекомендують звертатися у великі клуби, так як в них навчання бажаючих поставлено на конвеєр, тобто інструкторові, працюючи з 15-20 людьми, буде вкрай проблематично, якщо взагалі реально, приділяти достатньо уваги кожному учневі. Через це, само собою, страждає якість навчання. Більшість таких центрів має свої магазини, в них дуже легко можна підібрати підходяще спорядження і купити його дешевше, ніж в інших місцях. Так зазвичай про це говорять, а в дійсності ціни на екіпіровку в подібних магазинах спочатку завищені. Є, звичайно, і плюси, серед яких найбільш значимий - своя навчальна і технічна бази.

Маленький центр підготовки дайверів

Невеликий клуб - це золота середина між великим клубом і приватним інструктором, тобто, враховуючи, що кількість учнів в одній групі зазвичай не перевищує 8 осіб, шанси отримати якісну підготовку за допомогою досвідчених інструкторів дуже високі. Такі центри позбавлені недоліків великих клубів, а індивідуальний підхід дозволить не тільки отримати необхідну інформацію, а й відмінно закріпити отримані навички, так як в маленьких клубах навчання триває довше, ніж в великих. Цей варіант є найкращим для навчання дайвінгу.

Приватний інструктор

Що стосується занять з незалежним інструктором, це великий ризик. Позаймавшись з професіоналом своєї справи належний час, можна не отримати від нього сертифікаційну карту, так як інструктор раптом виїхав, наприклад, на Мальдіви. Такі люди самі собі господарі, якщо у них з'являється вигідна пропозиція, вони можуть тут же все кинути і поїхати, куди їх звуть. При зверненні до приватного інструктора доводиться розраховувати тільки на його відповідальність. Вчитися у незалежного інструктора можна тільки лише в тому випадку, коли хоча б кілька знайомих людей, яким ви довіряєте, які закінчили навчання, порекомендували його. В такому випадку можна отримати підготовку, яка буде у багато разів краще, ніж отримана в великому чи маленькому клубі.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики