про твої фінанси

Кайтинг і кайтсерфінг: з чого почати, кращі місця

Що таке кайтинг і чим він цікавий для спраглих адреналіну екстремалів, про катання на кайтах дізнавався Prostobank.ua. Крім того, ми розповімо, з чого саме слід починати, якщо дуже подобається кайтсерфінг і поділимося списком Топ 10 кращих місць для кайтсерфінга.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке кайтинг?
  2. Кайтсерфінг: з чого почати і де вчитися?
  3. Топ 10 кращих місць для кайтсерфінга

Що таке кайтинг?

Кайтинг - це екстремальний вид спорту, в якому використовується кайт - вдосконалений повітряний змій. Він надувається потоками повітря і тягне за собою спортсмена. Вітер в кайтингу - основа, яка дає швидкість пересування, можливість для стрибків, переворотів, трюків.

Кайтинг унікальний тому, що вітрові немає перешкод ні в порах року, ні в пристроях для катання. Кайт наповнюється повітрям і несе вперед, назустріч неймовірним емоціям, тому для кайтинга підійдуть і борд, і лижі, - все, що може плавно ковзати по будь-якій поверхні.

Джерело фото: virsky.com.ua

Про всесезонність кажуть види кайтинга:

  1. Кайтсерфінг - катання на воді за допомогою дошки. Він вважається найбезпечнішим видом кайтинга, тому що падіння на воду завжди пом'якшує удар.
  2. Лендкайтинг - кайтинг на землі. Чудовий вибір річного екстремального виду спорту. Ролики, скейти - все, що на колесах і не сковує рухи тіла, може стати частиною лендкайтингу. Навіть баггі - триколісні візки з ножним керуванням, і ті активно використовують лендкайтери. Земля, як відомо, тверда, тому цей вид кайтинга найбільш травмонебезпечний.
  3. Сноукайтинг - катання по засніженій місцевості на сноуборді або лижах.

Звичайно, кайтери розробили і свою дошку - кайтборд.

Кайтборд для водного кайтинга - це твінтіп. Універсальна кайтсерфингова дошка - це вдосконалена і допрацьована для потреб кайтера віндсерферська + вейкбордівська дошка.

Джерело фото: allterrainboard.eu

На землі професійні кайтери використовують маунтінборд - сноуборд на колесах. А для снігу ідеально підходить звичайний сноуборд.

При виборі дошки потрібно враховувати свою вагу. Від неї залежить довжина борда. Майбутньому бордеру, який важить до 50 кг підійде розмір дошки в 128-130 см, якщо вага 50-60 кг - варто купити дошку довжиною в 130-134 см, при вазі в 70-80 кг - дошка повинна бути не меншою 132-137 см., для майбутнього кайтера вагою в 80-100 кг підійде дошка 135-140 см завдовжки. Такі суворі сантиметрові рамки потрібні для впевненості в тому, що кайт буде плавно вести екстремала за собою, не перекрутить і точно відірве від землі.

Упевнені в собі кайтери беруть менші дошки, щоб легше виконувати трюки. Новачкам же радять дотримуватися цих рекомендацій. Деякі фірми, що займаються продажем бордів для кайтинга, запевняють покупців, що для початку варто купити велику і широку дошку - «двері».

З нею дійсно легше починати, але легкість управління кайтом не має на увазі тривалого навчання. Тому через кілька тренувань цю дошку захочеться продати іншому новачку, а собі купити борд потрібного розміру. А з огляду на те, що кайтборд коштує недешево, продати «двері» буде складно.

Не обійшлися кейтери і без всеосяжного терміна - кайтбординг. Він може означати все, що стосується кайта і бордів. У широкому вжитку слова «кайтбординг» немає, але в середовищі кайтерів ви обов'язково його почуєте.

Кайтинг не скутий обмеженнями по техніці, додаткового обладнання та віковими рамками. Кайтерем може стати будь-який любитель екстриму, незалежно від віку і фізичної підготовки. Адже повітряними зміями керують навіть діти, спостерігаючи за напрямком вітру, а для кайтера плюс до цього потрібно ще навчитися довіряти вітрові і рухатися в залежності від його сили.

Сам кайт кріпиться за гак трапеції, яка переносить навантаження з рук кайтера на його спину. Сучасні спортивні кайти оснащені діпауером - 100% скиданням тяги і мають широкий вітровий діапазон, тому керувати ним нескладно. Інструктори радять пройти 5 початкових занять, щоб навчитися не тільки управляти кайтом в русі, але і перезапускати його, складати, плюс дізнатися які є основні трюки.

Джерело фото: www.kite.ru

На відміну від паркурщиків, фріранерів, сноубордистів, лижників кайтеру не потрібно докладати величезних зусиль для виконання трюку. Вітер і кайт зменшують силу тяжіння і дають можливість буквально перекидатися в повітрі. З кайтом можна злетіти на висоту близько 30-40 метрів і пролетіти понад 200 метрів. Швидкість руху може перевищити 100 км / год, а тривалість катання обмежується тільки непереборною перешкодою або втомою кайтера.

Кайти бувають великими і маленькими, динамічними і стабільними. Але є 2 основні види кайтів - парафойли і балонні.

Парафойли схожі на куполи парашутів типу «крило». Вони двошарові. У парафойла є 1 повітрозабірник - спеціальний мішок, який надувається повітрям під час руху.

Балонні кайти одношарові, а повітряні балони (їх може бути від 3 до 7) надуваються за допомогою насоса перед стартом, а не під час польоту змія.

Вважається, що парафойли більше підходять для зими, а баллонніки для літа. Але кайтери поділяють їх за зручністю і раціональності використання. Балонні кайти, наприклад, важчі за парафойл і до їх запуску потрібно готуватися, надуваючи балони. У той же час баллоннік не впаде на воду, а парафойл не потрібно здувати.

Джерело фото: http://kiteboom.ru

Кайтинг, особливо літній, вимагає великого відкритого простору. Тому цим видом екстремального спорту краще займатися в складі команди кайтерів, які знають, куди можна поїхати, щоб вдосталь накататися. До того ж, у великих містах не тільки ніде розвернутися, але і вітрам стають на перешкоді висотки.

У кайтинг приходять екстремали з серфінгу, віндсерфінгу, сноубордингу, вейкробрдінгу. Кайтинг може стати логічним продовженням захоплення роликовим і лижним спортом. Кайтинг - це швидкість, політ, єднання з вітром і унікальна можливість повернутися в дитинство, запускаючи повітряного змія.

Кайтсерфінг: з чого почати і де вчитися?

Ви дуже любите бувати влітку біля річки або на морі, але вам не вистачає гострих відчуттів або ви просто хочете урізноманітнити свій відпочинок, а хлопці і дівчата, які розсікають воду, викликають у вас бажання спробувати себе в якомусь водному виді спорту? При цьому ви боїтеся, що у вас не вистачить фізичної сили? Немає нічого простішого! Спробуйте кайтсерфінг, яким можна займатися, не володіючи силою Геракла. Вибравши цей спорт, можете не сумніватися, що заряд позитиву і бадьорості вам забезпечений!

Кайтсерфінг фактично являє собою катання на дошці за допомогою тяги, що створюється повітряним змієм. Що може бути краще, ніж вітер, хвилі і сонце? Одне з істотних відмінностей кайтинга від інших водних видів спорту - можливість кататися навіть взимку. Для цього замість дошки використовують лижі або сноуборд, а сам процес катання є змаганням на швидкість на відміну від літнього катання на дошці, коли пересування по воді може бути доповнено різними трюками.

Все ж перш ніж зважитись на навчання даному виду спорту, слід задуматися: чи потрібно вам це? Справа в тому, що кайтсерфінг забирає значну кількість часу, значить, ви будете менше приділяти уваги близьким людям і іншим заняттям. Якщо ж рішення практично прийнято, потрібно знайти людей, що займаються даним видом спорту, і поспілкуватися з ними, подивитися на обладнання, а також помилуватися катанням. Таке близьке знайомство з кайтсерфінгом необхідно для того, щоб можна було остаточно переконатися, що вам все подобається, і ви готові приступити до вивчення азів.

Джерело фото: http://rost-travel.com/

Устаткування і вибір способу навчання

Вам знадобиться: кайт, дошка, трапеція і гідрокостюм, але ні в якому разі не вирушайте відразу ж після перегляду відео в глобальній мережі або спостереження здалеку за спортсменами в найближчий спеціалізований магазин за спорядженням. Є ймовірність того, що ви розчаруєтеся і просто так викинете гроші. Саме тому краще всього звернутися в школу, де можна буде взяти все необхідне обладнання напрокат.

Крім того, вчитися у професіоналів цього виду спорту потрібно обов'язково, оскільки самостійно придбати необхідні навички практично неможливо. Звичайно, ви можете спробувати навчитися всьому самі, але задумайтесь на мить: ви хоч приблизно здогадуєтеся, як можна підняти змія з води? Ймовірно, ні. Саме це, як і багато іншого, зможе детально пояснити і показати тренер.

Ще одна важлива перевага занять з інструктором полягає в тому, що бажаюча навчитися людина дізнається всі правила безпеки, що дозволить уникнути травм і не нашкодити іншим відпочивальникам. Це дуже актуально адже кайтсерфінг вважається одним з найбільш травматичних видів спорту. Дуже важливо уважно слухати тренера і виконувати всі його рекомендації, так як може статися так, що кайт підніме вас над водою, а потім ви опинитеся в некерованому падінні, як і буває, що занадто слабка тяга різко стає сильною (завдяки старанням учня), і людину змій може деякий час протягнути під водою. Результат і першого, і другого варіанту невтішний.

Можна, звичайно, читати масу інформації з кайтсерфінгу, дивитися величезну кількість навчальних відеороликів, це зайвим не буде, але слід розуміти, що на практиці багато теоретичних знань не знадобляться. А ось якщо ви впевнено почуваєте себе на сноуборді або володієте вейковою дошкою, це надасть вам хорошу допомогу при навчанні кайтсерфінгу.

Джерело фото: http://atv.odessa.ua/

На що звернути увагу

Якщо ви поспілкувалися із знаючими людьми і зібрали достатню кількість грошей (займатися кайтингом - задоволення не з дешевих), саме час позайматися на вейковой лебідці. Витративши трохи часу і зміцнивши м'язи, можна приступати до вибору професійного інструктора. Природно, збираючись розпочати вивчення кайтсерфінгу, ви повинні вміти добре плавати.

Ви можете захотіти отримати IKO сертифікат, який визнаний у багатьох країнах світу, що дозволяє безпроблемно брати напрокат обладнання на самих різних курортах і в клубах, а можете закінчити звичайний курс навчання, але в такому випадку в деяких країнах вас можуть просто не пустити на воду.

Перед початком занять фахівці рекомендують придбати гідрокостюм, який незамінний при низькій температурі води. Залежно від товщини костюми бувають дуже теплими (використовуються при катанні взимку) і більш легкими (їх одягають при температурі води, що викликає дискомфорт). Ви, звичайно ж, можете взяти його напрокат в школі, але підібрати такий, що ідеально підходить конкретно вам, іноді буває проблематично.

Вибираючи клуб, обов'язково дізнайтеся, як проводяться заняття. Деякі школи практикують так зване групове навчання, що не дуже добре. Набагато краще якщо один тренер закріплений за конкретною людиною. Якраз в такому випадку можна отримати максимальне уявлення про кайтинг і придбати всі необхідні навички.

Також слід переконатися в професіоналізмі тренерів, звернути увагу на забезпечення необхідного рівня безпеки для учнів (мова йде не тільки про жилети і шоломи, а й про вміння інструкторів надати першу МЕДИЧНУ допомогу, а також наявність на базі рятувальних засобів). Важливою також є наявність нового обладнання на станції: хороша база регулярно закуповує нові дошки і кайти, а на деяких станціях є всі умови для занять альтернативними видами спорту, якщо немає вітру, наприклад, вейкбордингом.

Джерело фото: http://4.bp.blogspot.com/

Де вчитися кайтсерфінгу?

Відносно того, де краще навчатися, професіонали рекомендують вчитися за кордоном. По-перше, навчання обходиться дешевше, ніж на базах нашої країни, по-друге, в інших країнах сервіс набагато кращий, по-третє, вітрова статистика краща, що для кайсерфінгу є принципово важливим. Єгипет і Анапа дуже популярні серед любителів кайтингу і професійних спортсменів в основному завдяки помірній ціновій політиці.

Якщо ж у вас немає можливості або бажання кудись їхати на навчання, можна звернути увагу на українські станції, яких на сьогоднішній день працює досить багато. Таких закладів найбільше в Києві, на півдні України і узбережжі Криму. Наприклад, в Києві кайтингу можна навчитися на Київському морі (в районі села Толокунь або Лебедівки), також є станції в Миколаєві, Одесі, Севастополі, Євпаторії, Ялті та інших містах. Звичайно, прийнявши рішення вчитися в Україні, варто вибирати базу, яка знаходиться максимально близько, але обов'язково слід про неї все попередньо дізнатися, щоб навчання дійсно було якісним.

Як тільки ви знайшли відповідну вам базу, можна починати вчитися. Хтось вибирає прискорений курс, бажаючи якомога швидше осягнути ази, іншим зручніше буде пройти всі етапи навчання (повний курс навчання в українських школах коштує приблизно 320 дол., а заняття протягом 1 години - близько 30-40 дол.). Найголовніше - по закінченню навчання ви повинні бути впевнені в своїх знаннях і силах.

Декілька порад

Як правило, після навчання колишні учні відразу ж намагаються знайти підходяще місце для катання і отримати задоволення, але слід пам'ятати, що далеко не всі водойми підходять для кайтсерфінгу. Якщо на пляжі і у воді дуже багато людей, найкраще вибрати більш безлюдне місце, а якщо ви не впевнені, чи можна кататися в конкретному місці, запитайте про це у людей, що працюють на пляжі. Іноді досить спостереження: якщо ви бачите спортсменів, що катаються зі зміями, значить, в цьому місці ви можете зайнятися кайтингом.

Варто знати, що перший час людині, що є новачком, потрібна буде допомога товариша, який зможе по команді запускати змія, а по закінченню катання опускати його вниз. Крім того, варто попросити знайомих, щоб вони покаталися з вами на катері або човні (у разі якщо доведеться скористатися страховкою або перерізати стропи, то, звільнившись від змія, вам потрібно буде повернутися на сушу).

Топ 10 кращих місць для кайтсерфінга

1. Кабарете, Домініканська Республіка

Всього за півгодини їзди від аеропорту Пуерто-Плата (Puerto-Plata) розташовується одне з кращих місць для кайтсерфінгу - Кабарете. Не так давно це було невелике рибальське село, але завдяки чудовим погодним умовам (відповідна температура повітря, води, вітер завжди дме в одному напрямку з однаковою силою) Кабарете сьогодні є визнаним курортом серед всіх любителів активного відпочинку. Тут можна не тільки покататися за кайтом, є можливість зайнятися серфінгом, віндсерфінгом або попірнати з аквалангом. Якщо турист приїжджає в Кабарете з сім'єю, нікому нудьгувати не доведеться, оскільки місця для заняття водними видами спорту відокремлені від пляжу.

Саме тут розташований пляж Кайт Біч (Kite Beach). Кращий час для занять кайтсерфінгом на Кабарете - це з середини грудня по січень. Якраз в ці місяці швидкість вітру коливається між 10 і 15 м / с, що чудово підходить для катання за повітряним змієм.

2. Тарифа, Іспанія

На півдні Піренейського півострова постійно дмуть сильні вітри, тому сюди регулярно приїжджають любителі екстремальних видів спорту з усієї Європи. Якщо раніше тут збиралися віндсерфери, то в останні роки кайтсерфінг знайшов тут небувалу популярність: здалеку видно різнокольорові кайти, з'явилися численні школи для навчання даному виду спорту. Величезні піщані пляжі, захищена від великих хвиль затока, постійний вітер 8-15 м / с - це далеко не повний список переваг Тарифи. Одним з найкращих для занять кайтсерфінгом є пляж Плайя Де Лос Ланчес (Playa De Los Lances), на якому є обладнана школа для навчання катанню за змієм з можливістю проживання.

Джерело фото: http://images02.olx.com.ua/

3. Ле Морне, Маврикій

Маврикій - острів, розташований в Тихому океані. Найхолодніша пора тут (в тропічному сенсі) - літо. В цей час температура повітря коливається між + 20-25, а вода навіть на кілька градусів тепліша. З огляду на те, що з червня по серпень на острові дмуть найсильніші вітру (8-10 м / с), приїжджати на Маврикій всім любителям кайтсерфінгу варто саме в цей час. Піщані пляжі острова чудово захищені від океанських хвиль кораловими рифами, а найкраще місце для занять кайтсерфінгом - це мис Ле Морн (Le Morne), де новачки на мілководних лагунах можуть навчатися, а досвідчені спортсмени мають можливість спробувати свої сили на рифовій хвилі.

4. Боракай, Філіппіни

Острів Боракай розташований від столиці Філіппін в 300 км. Відмінні погодні умови, неповторна атмосфера і стабільний вітер (близько 10 м / с) збирають тут кайтсерферів з усіх куточків світу. Відмінна особливість цього місця - підводний риф, який захищає бухту від великих хвиль, з цієї причини вода практично постійно спокійна.

5. Парос, Греція

На острові Парос в Греції є чудові умови для занять кайтсерфінгом: широкі піщані пляжі, тепла вода, на якій практично немає хвиль, а також стабільна швидкість вітру, що дме постійно, близько 10 м / с, яка влітку може складати до 15 м / с. Найпопулярнішим серед спортсменів заслужено вважається пляж Пунда Біч (Pounda Beach).

6. Дахла, Марокко

Невелике містечко Дахла є дуже незвичайним місцем для катання. Справа в тому, що не дуже велика кількість спортсменів знає про це місце, але існуючі тут умови (захищена від океанських хвиль довгою косою величезна лагуна зі спокійною водою, стабільний вітер зі швидкістю від 10 до 11 м / с, що дме цілий рік ...). Найкраще сюди приїжджати в липні або серпні місяці, бо в цей час вітер найсильніший. Навіть беручи до уваги, що на Дахла немає обладнаних готелів і шкіл кайтсерфінгу, це місце з кожним роком залучає все більше любителів активного відпочинку.

Джерело фото: http://xn--80aqafcrtq.cc/

7.Форталеза, Бразилія

Бразилія неймовірно популярна у багатьох любителів кайтсерфінгу. Саме на північному заході країни розташовуються кращі місця для заняття даним видом спорту. Але не слід думати, що тільки досвідчені спортсмени, які бажають підвищити свій рівень, приїжджають сюди. Любителі швидкості можуть отримати масу задоволення від катання на океанських хвилях, тим, кому подобається стрибати, і вони зможуть від душі насолодитися хвилями. А новачки можуть порадіти піщаним пляжам, лагуні з рівною водою, а найголовніше - західному вітрі, який з травня по листопад місяць дме зі швидкістю від 10 до 15 м / с. Практично щороку тут проводяться змагання кайтсерферів і регулярно влаштовуються вечірки.

8. Набк, Єгипет

Дуже багато людей різного віку вважають за краще займатися кайтсерфінгом саме в Набк, який розташований на північ від Шарма в 10 хвилинах їзди від аеропорту. Тут є велика мілководна лагуна, а трохи північніше - затока, це означає, що можна покататися і по спокійній воді, і по хвилях, враховуючи пологе дно і практично постійний сильний вітер (від 10 м / с). Найкраще їхати в Набк саме влітку, оскільки взимку отримати задоволення від катання за змієм може бути проблематично через зниження температури води і дуже сильного вітру.

Джерело фото: http://www.blackseanews.net/

9. Бока Гранді, Аруба

Аруба - чудове місце для любителів кайтсерфінгу. Дуже тепла (близько 29 градусів) і гладка вода, сильний вітер (від 10 до 12 м / с) - це далеко не всі переваги для початківців і досвідчених спортсменів. Бока Гранді являє собою відкриту лагуну з піщаним берегом, яка закрита від моря рифом (саме тому утворюються хвилі). Вітер тут, як правило, дме під кутом в берег, тому найкраще кататися уздовж лагуни. Єдиний, мабуть, недолік Аруби для кайтсерферів - кататися можна в певні години.

10. Мауї, Гаваї

Другий за величиною острів Гаваїв є ще одним з кращих місць для катання за кайтом. Це місце вважається батьківщиною кайтсерфінгу, саме в 90-му році тут було організовано перші змагання з цього виду спорту. Красиві піщані береги, різні майданчики спеціально для кайтсерферів, теплі води і сильні вітри (8-12 м / с) дозволяють в повній мірі насолодитися катанням. Пляж Канаха вважається найкращим для занять цим видом спорту для новачків, а західні області (над Лахаіною) найбільш популярні серед досить досвідчених спортсменів.

Яке б ви місце для катання за змієм не обрали, не забувайте про необхідні правила безпеки: кататися в зоні видимості рятувальних катерів, до катання уважно перевіряти все обладнання і, звичайно ж, не забувати користуватися кремами від сонячних опіків.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики