про твої фінанси

Мобільний еквайринг: принцип роботи, переваги і недоліки

За допомогою мобільного POS-терміналу можна значно розширити географію своїх продажів. Але не всякий бізнес матиме вигоду від такого еквайрингу. Про те, для кого мобільний еквайринг буде ефективним, про його переваги та недоліки, а також технології проведення платежів, розповідає Prostobiz.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке мобільний еквайринг
  2. Плюси і мінуси мобільного еквайрингу
  3. Підключення та установка мобільного еквайрингу

Що таке мобільний еквайринг

Мобільний еквайринг (від англ. Acquire - купувати, отримувати) - технологія, що дозволяє приймати оплату товару або послуги банківськими картами за допомогою смартфона або планшетного комп'ютера і підключеного до них M-POS-терміналу.

Мобільні POS-термінали можуть бути підключені до смартфону або планшету на базі Apple iOS або Android, а також до персонального комп'ютера. Окремих обмежень щодо прийняття банківських карт мобільним POS-терміналом немає. Типи і види платіжних карт можуть обмежуватися як банком-еквайром (наявністю сертифікацій в ПС) так і можливостями мобільного POS-терміналу (прийом карток із магнітною смугою і / або чипом, безконтактних карт).

Плюси і мінуси мобільного еквайрингу

Серед переваг технології мобільного еквайрингу можна виділити компактний розмір M-POS-терміналів, які використовуються в мобільному еквайрингу. На сьогодні це найменший вид POS-терміналів серед існуючих на ринку. Крім того, програмне забезпечення, яке необхідно встановити на мобільний пристрій для використання M-POS-терміналу, передбачає можливість ведення обліку скоєних платіжних операцій, і створення шаблонів для прискорення розрахунків.

Однак не можна не сказати про проблеми із забезпеченням безпеки платіжних операцій. Оскільки процес транзакції відбувається через незахищене ПО мобільного телефону, існує висока ймовірність шахрайства з використанням даних платіжної картки. Крім того, M-POS-термінали не передбачають можливості друку чека - основного документа, що підтверджує транзакцію, що значно збільшує ризики з боку покупця товару або послуги, який вирішив зробити оплату за допомогою такого обладнання.

Підключення та установка мобільного еквайрингу

Тарифікація послуг торговельного еквайрингу при установці в торговій точці мобільного POS-терміналу аналогічна установці класичного POS-терміналу. Мобільний (переносний) POS-термінал встановлюється у торговців, яким необхідно забезпечити оплату клієнтом товарів або послуг в зоні присутності клієнта. Наприклад, аптека в нічний час обмежує вхід клієнтів і проводить оплату у вхідній зоні.

Мобільний (переносний) POS-термінал, який встановлюється у торговця, який надає торгово-сервісні послуги для клієнтів у стаціонарному приміщенні (офісі) в основному забезпечується класичними моделями, які відрізняються від стаціонарних POS-терміналів тільки наявністю акумулятора.

Якщо ж продавець проводить продаж своїх товарів або послуг поза стаціонарного офісу, в такому випадку використовуються мобільні POS-термінали компактних моделей. Вони ідеально підходять для оплати платіжними картами при доставці товарів і послуг додому, при оплаті транспортних послуг - таксі, перевезення вантажів і так далі.

Кращий спосіб установки мобільного POS-терміналу - звернутися в банк і укласти договір торговельного еквайрингу. Торговець також може самостійно придбати POS-термінал у компанії постачальника. Але в цьому випадку він буде обмежений у виборі обслуговуючого банку-еквайра, так як обладнання, перед використанням повинне бути сертифіковане банком-еквайром спільно з процесинговим центром в міжнародних платіжних системах, карти яких будуть прийматися до оплати.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики