про твої фінанси

Корпоративна карта для бізнесу

Корпоративні картки для бізнесу в Україні: переваги, вартість відкриття, ліміти, документи, новинки ринку.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке корпоративна карта?
 2. Переваги використання корпоративних карт на підприємстві?
 3. Документи для відкриття корпоративної картки
 4. Вартість відкриття і тарифи на обслуговування корпоративних карт в Україні
 5. Ліміти корпоративних карт і їх зміна
 6. Нові можливості корпоративних карт в Україні

Що таке корпоративна карта?

Корпоративна карта - це засіб безготівкової оплати представницьких, на відрядження та господарських витрат співробітниками компанії. Згідно із законодавством за допомогою корпоративної картки можна здійснювати будь-які платежі, крім оплати контрактів та отримання заробітної плати.

Корпоративні картки значно спрощують нарахування відрядних, представницьких, накладних, господарських витрат, а також витрат, пов'язаних з основною діяльністю підприємства, включаючи бронювання готелів, оренду автомобілів, замовлення квитків, оплату ресторанів, покупку канцтоварів, літератури та оплату підписки на періодичні видання, а також інших послуг

Переваги використання корпоративних карт на підприємстві?

З переваг використання цього інструменту експерти відзначають наступні: корпоративні карти дозволяють економити час на нарахування відрядних та інших виплат, зменшують готівковий оборот всередині компанії і зручні у використанні, оскільки забезпечують доступ до коштів цілодобово.

Однак найважливішою перевагою для підприємств є підвищення прозорості розрахунків всередині організації та спрощення ведення звітності, так як всі транзакції фіксуються. Це досить зручний і сучасний інструмент, який істотно скорочує трудовитрати компанії. Первинний облік використання коштів по карті здійснюється самим банком. Підприємство може завжди проконтролювати кожну витрачену гривню. Адже в кінці місяця воно отримує від банку виписку по кожній оформленій карті з детальним зазначенням усіх операцій, які були проведені в звітний період. Особливий попит на корпоративні картки формують підприємства, співробітники яких часто їздять за кордон. Переваги карти в цьому випадку - можливість забронювати готель, убезпечити і зберегти гроші, що перевозяться, поповнити карту самим підприємством в разі екстреної необхідності в коштах у співробітника.

Додаткові переваги корпоративних карт:

 • хороша альтернатива чековій книжці;
 • відсутність необхідності проводити по касовій книзі підприємства отриману готівку, так як вона вважається виданою під звіт;
 • економія коштів: переводити кошти за допомогою корпоративної картки вигідніше, ніж за чеком;
 • для СПД - можливість проводити розрахунки по корпоративному картковому рахунку (2605), не використовуючи поточний рахунок (2600);
 • для власників карток класу Visa Gold і вище - термінова видача готівки в усьому світі, термінова заміна картки при її втраті за кордоном або в Україні.

Документи для відкриття корпоративної картки

Для відкриття корпоративної картки підприємству необхідно подати до банку такі документи:

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію підприємства - копія, завірена нотаріально, органом, який його видав або уповноваженим працівником банку.
 2. Довідка, що підтверджує взяття підприємства на облік в податкових органах (форма 4-ОПП) - копія, завірена нотаріально, податковими органами або уповноваженим працівником банку.
 3. Довідка Міністерства статистики України про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій (з кодами зовнішньоекономічної діяльності) - копія, завірена нотаріально, органом, який його видав або уповноваженим працівником банку.
 4. Копія документа, що підтверджує реєстрацію в пенсійному фонді України, завірена ПФ, нотаріально або уповноваженим працівником банку.
 5. Паспорти і довідки про присвоєння ідентифікаційного коду осіб, відповідальних за проведення операцій за рахунком.
 6. Заява на відкриття рахунку (бланк банку).
 7. Договір на розрахунково-касове обслуговування (бланк банку).
 8. Карти (бланк банку) із зразком підписів осіб, уповноважених розпоряджатися рахунком, і відбитком печатки підприємства - 1 екз.
 9. Лист про наявність карти.

Вартість відкриття і тарифи на обслуговування корпоративних карт в Україні

У кожному банку - свої тарифи на відкриття та обслуговування корпоративних карт. Найчастіше тарифи по таких картах не відрізняються від стандартних тарифів, встановлених банками для фізичних осіб.

Важливий нюанс: багато тарифних пакетів РКО пропонують в якості доповнення корпоративні карти в тій або іншій кількості безкоштовно або дешевше стандартних розцінок даного банку. Практично у кожного банку є хоча б один такий тарифний пакет РКО. Тому при оформленні корпоративної картки є сенс питати менеджерів банків про такі пакети - перехід на обслуговування на такий пакет може виявитися в результаті для компанії дешевше, ніж оформлення корпкарти «з боку», окремо від рахунку.

Найдешевшими корпоративними картами у доброї половини банків є Visa Electron (Visa Business Electron, Visa Domestic) і Maestro (Сirrus Maestro, MasterCard Standard). Однак, як і раніше, ряд банків пропонують корпоративні картки починаючи тільки з рівня Сlassic / Business.

Як правило, банки не нараховують відсоток на залишок коштів по рахунку корпоративної картки (або нараховують, але дуже невеликий - 0,1-1% річних).

Ліміти корпоративних карт і їх зміна

Однією із стрижневих тем функціонування корпоративної карти є питання лімітів, що встановлюються на кожну з наявних у компанії корпоративних карт.

За словами банківських фахівців, новинками цієї сфери є такі можливості, які можна оформити як на «вході» - тобто при оформленні карти - так і в процесі її використання:

 • тимчасові ліміти: на витрати протягом доби, тижня, місяця або іншого часового періоду. Попередньо короткочасні ліміти - так звані velocity limits,« швидкі ліміти »- нормальна бізнес-потреба, і просунуті банки її реалізують. Сучасні карткові процесингові комплекси підтримують цю функцію.
 • якісні ліміти: це і кількість операцій зняття готівки в банкоматі (наприклад - п'ять підходів за день), і максимальна сума отримання готівки в день (окремо від оплати карткою товарів та послуг), і ліміт суми, яку можна витратити в торгово-сервісній мережі, і комбінації вищезгаданого. Наприклад, водієві далекобійникові за корпоративною карткою підприємство забороняє зняття готівки, але дозволяє розрахунки в торгово-сервісній мережі. Існують ще й ліміти використання картки з точки зору території використання. Можна заборонити використання картки у мережі інтернет, а можна дозволити використовувати тільки в мережі інтернет і більше ніде.
 • численні карти із загальним лімітом для всіх карт (із загальним доступом до одного ліміту). Як правило, без обмежень сум дозволяється користуватися керівникам підприємства. Але може виявитися, що в найпотрібніший момент грошей на рахунку не виявиться, оскільки ними вже хтось скористався, що на корені «вбиває» ідею використання колективного корпоративного карткового рахунку.

Відзначимо, що при оформленні корпоративної картки список стандартних лімітів, пропонованих тарифним пакетом за замовчуванням, не є вичерпним. Компанія-клієнт має право змінити суми обмежень, або прибрати їх взагалі. Для цього клієнт ставить відповідну позначку в заяві і вже з самого початку користується своїм рахунком на свій розсуд.

Змінити ліміти, встановлені при оформленні карти як і раніше, «можна, але складно» - хоча і роботи в напрямку спрощення банками давно ведуться. Зміна лімітів - це внесення змін до настройки функціонування карткового рахунку, і дати можливість клієнту змінювати налаштування внутрішньобанківської системи - це порушення всіх можливих правил банківської безпеки.

Зважаючи на це основними способами зміни ліміту є наступні:

 • При особистому відвідуванні банку. У тому числі це стосується змін, які повинні відбутися через великий проміжок часу після подачі заяви.
 • По телефону: Маючи систему ідентифікації звернень по телефону, можна змінювати ліміти в телефонному режимі. Зазвичай функціонал цілодобових служб підтримки забезпечує можливість зміни таких лімітів в будь-який час доби.

Більшість банків вже впровадили зміну компанією лімітів своїх корпоративних карт за допомогою Клієнт-Банку, інтернет-банкінгу або смс (з системою ідентифікації).

Нові можливості корпоративних карт в Україні

Технічний прогрес в сфері корпоративних карт поки не є окремим явищем від того ж процесу на ринку карт фізосіб. Хіба що є певна обережність банків у впровадженні найсміливіших карткових нововведень в картки для додаткових витрат корпорацій - це обумовлено, перш за все, складністю бухгалтерського і податкового обліку і взагалі законодавчим регулюванням рахунків компаній.

Тим не менш, деякі загальнокарткові нові тенденції вже вкорінюються і на ринку корпоративних карт. З опитаних Prostobiz.ua банківських експертів фахівці називали такий функціонал, про який фіндиректора компаній вже можуть запитувати в банках:

 • безконтактні корпоративні карти: Їх технологія випуску дозволяє здійснювати платежі майже миттєво одним рухом руки, у всіх торгових точках, обладнаних безконтактними зчитувальними пристроями. При цьому карту не потрібно прокатувати або вставляти в платіжний термінал, розписуватися на чеку або вводити пін-код. Більш того, карту можна підносити до безконтактного зчитувача, не виймаючи її з гаманця;
 • негрошові рахунки, які не дають витратити кошти на щось крім певних товарів: «вони дозволяють зберігати на карті окремий змінний залишок у вигляді, наприклад, літрів бензину (так званий «бензиновий додаток») для операцій купівлі на включених в програму АЗС.
 • детальне відстеження та миттєва передача фінансовому керівництву підприємства засобами інтернет-банкінгу та мобільного банкінгу не тільки суми і часу транзакції, а й адреси здійснення операції, специфіки торговельної точки, де проведена транзакція (а в найближчій перспективі - і списку придбаних товарів). Це дає можливість підприємству відразу ж будувати комплексну структурну звітність по додаткових витратах - без вичікування, скажімо, повернення співробітника з чеками, рахунками-фактурами або накладними з відрядження.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики