про твої фінанси

Як правильно вибрати скейтборд

Скейтбординг - вид спорту, що активно розвивається і полягає не тільки в катанні, але також у виконанні самих різних трюків на спеціальній дошці з колесами (скейті або скейтборді). Все більша кількість людей проявляє інтерес до цього екстремального заняття, але не всі знають про те, який найкраще скейт підійде для певного зросту і ваги людини. Розібравшись в тонкощах, які слід враховувати при виборі оптимальної дошки для катання для початківців, Prostobank.ua рекомендує всім бажаючим ознайомитися з підготовленим матеріалом.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Історична довідка
  2. Основні рекомендації
  3. Дошка (дека)
  4. Підвіски
  5. Колеса
  6. Підшипники та інші деталі
  7. Ціни на скейтборд

Історична довідка

Скейтборд було розроблено в 1958 році, він представляв в той час звичайну дошку для серфінгу, до якої були прироблені колеса. На жаль, даний винахід не став популярним, оскільки управляти таким скейтом було практично неможливо. Незабаром в 1974 році в конструкцію дошки були внесені істотні зміни, що дозволили повертати на ній і робити деякі прості трюки. Йдеться про те, що дошку вдосконалили, загнувши її краї. Практично відразу ж після цього кількість бажаючих покататися на скейті значно зросла, а вже в 1975 році були організовані перші в світі змагання зі скейтбордингу.

Через кілька років катання на дошці стало настільки модним, що почали відкриватися спеціальні магазини, що пропонують комплектуючі для скейтів, з'явилися спеціально обладнані майданчики для занять цим видом спорту. У 80-х роках американським скейтерам довелося нелегко, так як по всій території країни почали закриватися майданчики для катання. Їм довелося вийти на вулиці, але своїми трюками вони підвищили інтерес до скейтбордингу у багатьох людей.

На сьогоднішній день у всьому світі існує величезна кількість парків і майданчиків для катання, магазинів, а конструкція скейтів, що постійно поліпшується, дає можливість здійснювати значну кількість трюків, а не тільки кататися людям різного віку.

Основні рекомендації

Вибрати скейтборд - нескладна, але відповідальна справа. Від дошки для катання безпосередньо залежить не тільки час її служби, а й здоров'я людини, яка катається на скейті. Для початку варто запам'ятати, що купувати скейт не слід на стихійних ринках або торгових точках, в яких продають все підряд. Обов'язково варто відвідати спеціалізований магазин, в якому консультанти допоможуть зробити правильний вибір. Слід також перед придбанням скейта порадитися із знаючими людьми, так можна убезпечити себе від зайвих витрат.

Якщо є така можливість, можна взяти дошку у знайомого скейтера, тільки варто переконатися, що вона знаходиться в непоганому стані. Не треба при виборі дошки виходити з її зовнішнього вигляду, оскільки через деякий час гарне покриття можна подряпати. Вибираючи скейтборд, покупця повинна цікавити виключно його функціональність. Обов'язково при виборі треба звертати увагу на дату виготовлення і якість деревини, так як від цього залежить довговічність скейту.

Потрібно також пам'ятати про необхідність придбання інструментів, щоб була можливість швидко полагодити скейтборд. Оптимальним вибором дошки для катання є придбання повністю укомплектованого скейтборду. Не рекомендується купувати найдешевші моделі, оскільки може не бути можливості навіть повноцінно її протестувати, так як вона зламається дуже скоро. В процесі експлуатації новачок швидко зрозуміє, які деталі скейтборду часто виходять з ладу, скоро він може навчитися їх міняти самостійно або зібрати скейт своїми руками. Для цього потрібно знати основні елементи, з яких складається призначена для катання дошка.

Дошка (дека)

Для початку потрібно вибрати дошку скейтборду (також називається декою). Найчастіше її виготовляють з декількох шарів (6, 7 або 9) кленової деревини, які склеєні між собою. Найкраще зупинити вибір на дошці, що складається з 7 смуг дерева. Якщо ж є бажання покататися по перилах, можна купити скейтборд, який має додатковий пластиковий шар, тільки от новачкам не рекомендують подібні моделі, так як ці дошки трохи важчі звичайних.

Професіонали радять звернути увагу на те, чи не розшарована дека де-небудь. Розглядаючи різні варіанти, потрібно звертати увагу також на якість клею (від цього залежить швидкість розшаровування деки) і пружність дошки (визначає, як високо можна на ній стрибати). Крім того, важливий аспект - вага деки (чим дошка важче, тим складніше на ній буде робити різні трюки).

Що стосується довжини деки, вона принципового значення не має, цілком згодиться середня - 80 см. А ось ширина дошки може бути від 19 до 21 см, від якої залежить можливість робити трюки (наприклад, широка дошка більш стійка при здійсненні стрибків). Наприклад, дітям з невеликим розміром ноги чудово підійде дека шириною 19 см, а більш старшим - до 20 см.

Джерело фото: http://byryndyk.com.ua/

Підвіски

Траки (або підвіски) - важлива частина будь-якого скейтборду. Вони відрізняються по міцності. Звичайно, чим товще вони будуть, тим краще, але важливо не забувати про загальну вагу дошки для катання. При кріпленні їх до дошки потрібно пам'ятати про спеціальні гумки, які дозволяють продовжити термін служби деки. Вибираючи підвіски для дошки, рекомендується купувати такі, при кріпленні коліс на які коліщатка не виступали б на всі боки деки.

На дошки для дітей переважно встановлюють алюмінієві траки. Щоб перевірити кріплення підвісок до деки, вибираючи повністю укомплектований скейтборд в магазині, потрібно стати на дошку і кілька разів качнути на ній (підвіска пригвинчена правильно, якщо дека лише трохи відхиляється в праву або ліву сторону).

Колеса

Займаючись вибором коліс, слід звертати увагу на їх розмір і жорсткість. Від діаметра цих елементів скейтборду безпосередньо залежить швидкість пересування на ньому (чим більше, тим швидше). Новачкам найкраще підійдуть середні за розміром колеса (52 см - для дорослих і 48 - для дітей), не варто відразу ж купувати маленькі, використовувані багатьма професіоналами.

Відносно жорсткості, початківцям скейтбордистам рекомендовано вибирати помірно м'які колеса. Вони не дозволяють розвивати велику швидкість, зате на них комфортніше їздити, бо вони передають менше вібрацій ногам скейтбордиста, та й управляти скейтбордом з такими колесами легше. Ще одна рекомендація полягає в тому, що занадто м'які колеса на підвіски встановлювати не варто, оскільки вони досить швидко стираються.

Джерело фото: http://i00.i.aliimg.com/ 

Підшипники та інші деталі

Сучасний скейтборд неможливо собі уявити без підшипників, які вставляються по два в кожне колесо. Вибираючи їх, не потрібно намагатися заощадити, так як дешеві при активному катанні дуже швидко вийдуть з ладу. Більшість використовуваних в скейтбордах підшипників відносяться до стандарту ABEC. Їх слід вибирати, враховуючи переваги в стилі їзди - більш швидкі або повільні вони потрібні.

Потрібно не забути вибрати якісні шурупи (якщо купити дешеві, вони при виконанні стрибків, як правило, швидко ламаються). Також слід придбати наждачний папір на клеючій основі, яка повинна покривати верхню частину деки, не дозволяючи ногам скейтера зісковзувати.

Ціни на скейтборд

Ціни на сучасні скейти залежать від бренду (виробника), розмірів борда, деки, коліс, підвісок та інших параметрів. Вартість професійних якісних скейтбордів знаходиться в межах 2-8 тис. грн. Крім того, на ринку представлені скейтборди за ціною 18-25 тис. грн. Дитячі скейти коштують від 500 грн.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики