про твої фінанси

Даунхіл на лонгборді: мистецтво виживати

Для тих, кому не вистачає швидкості скейтборду, існує кращий лонгборд. Якщо ж звичайної швидкості останнього недостатньо, тоді можна застосовувати важку артилерію - техніку даунхілу - розповідає Bankchart.com.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

Лонгборд є прабатьком сучасних коротких скейтів, які і відібрали у нього пальму першості в вуличному екстрімі. Загинути лонгбордам не дали ентузіасти, які згодом повернули на нього моду. На момент цього повернення стилі і техніки  скейтборду  і лонгборду вже істотно відрізнялися, а любителів довгої деки стали називати стріт серферами.

За весь час існування лонгборда він обріс численними техніками і стилями, які разюче відрізнялися від їзди на коротких дошках. Головну таку відмінність складають основні характеристики дошки. По-перше, лонгборд значно швидше, що робить його королем швидкісних спусків, слалому і інших швидких стилів. По-друге, довгі дошки ускладнюють маневреність, що шкодить при виконанні трюків.

Таким чином, лонгборд спеціалізується на швидкій їзді по досить зручній для їзди місцевості. Найпростішим варіантом лонгборда є круїзинг - звичайна їзда по місту або ж в будь-якому іншому місці. Круїзинг уособлює стару школу їзди на дошці, коли її використовували і як засіб пересування. Паралельно з цим стилем існує пампінг - рух за рахунок руху всього тіла, а не поштовхів ногами.

Зовсім іншу природу мають найпопулярніші стилі лонгборда - фрірайд, карвінг і слалом. Ці техніки побудовані на спуску по крутому схилу, надаючи ще більшої швидкості за рахунок хвилеподібних рухів. Така техніка вимагає більш маневрених бордів, що, відповідно, зменшує їх розміри. У подібних стилях лонгбордер розвиває швидкість до 70 кілометрів на годину, істотно обставляючи багатьох конкурентів, аж до маунтайнбайкінга.

Джерело:  www.dreamseasurfcamp.com

Найбільш складним з точки зору техніки виконання стилем лонгборда є даунхіл. Ця техніка популярна для багатьох видів спорту, починаючи від лижних швидкісних спусків і закінчуючи даунхілом на гірських байках. Основна суть техніки залишається такою ж як і в лонгборді, за винятком того, що гальмування істотно ускладнюється відсутністю мануальних засобів.

Лонгбордер розвиває швидкість аж до 120 кілометрів на годину, постійно збільшуючи свою швидкість за рахунок спуску або ж за рахунок переміщення центру ваги. Єдине на чому лонгбордери втрачають швидкість - це повороти, однак і тут цей показник на порядок вище, ніж в інших стилях.

Даунхіл на лонгборді умовно ділиться на спортивний стиль спуску і джекес - божевільні спуски, які в своїй більшості призводять до серйозних травм. Спортивний стиль передбачає як проходження спусків або ж цілих трас лонгбордерів і змагання між кількома гонщиками одночасно. Останнє візуально нагадує ковзанярський спорт, так як всі гонщики тримаються в певній стійці і дуже близько один до одного.

При крутому спуску використовують великі жорсткі деки з міцно прикрученими підвісками, які гарантують відсутність зайвих рухів і розбовтування кріплення. Великий розмір деки досить істотний в плані безпеки, однак в гоночних варіантах часто перевага віддається дошкам поменше. У будь-якому випадку, різкий поворот під час даунхілу прирівнюється до хворобливого падіння, тому рухливістю девайса можна спокійно пожертвувати. На лонгборд ставляться м'які або ж середні колеса для підвищення зчеплення без шкоди швидкості.

Джерело:  www.longboard-media.fr

Варто наголосити на необхідності захисного комплекту для їзди в подібному стилі, оскільки падіння досить часті, а швидкість істотна. Найчастіше віддають перевагу шоломам закритого типу і захисному скелету мотоцикліста. Так чи інакше, в разі даунхілу це не зайва обережність, а безпосередня потреба гонщика.

Дивно, але саме в даунхілі, при всій небезпеці цього стилю, існує найбільше випадків не канонічної їзди, яка межує з безумством. Паралельно в різноманітних куточках світу почав набирати популярність швидкісний спуск, лежачи на борді. Такий спуск нагадує щось середнє між бобслеєм і серфінгом, проте в цьому випадку падати доведеться на асфальт. Проблема такого спуску полягає в абсолютній відсутності можливості гальмувати інерцією тіла, що робить спуск ще небезпечніше.

З іншого боку спортивний спуск в даному стилі теж має безліч підводних каменів. Одним їх таких моментів є «швидкісне коливання» - проблема, яка виникає від невеликої втрати рівноваги, що на великій швидкості призводить до сильного розхитування дошки. У більшості випадків така проблема призводить до повної втрати контролю над лонгбордом і падіння. Однак справжні гуру швидкісного спуску кажуть, що з практикою подібні моменти можна звести до надзвичайної рідкості.

Джерело:  www.boulderlongboarding.com

Навчитися такого незвичайного виду спорту можна лише поступово. Більшість гонщиків даунхілу починають з фрірайдінга і круїзингу, і лише потім переходять на більш складні стилі. Природно, що знайти секцію такого заняття неможливо, але майже в кожному співтоваристві скейтерів знайдеться любитель довгих дощок, якого можна попросити навчити вас всім премудростям лонгборда.

Майже у всіх великих містах України можна знайти не тільки відповідного інструктора, а й необхідну екіпіровку включаючи саму дошку. Очевидно, що найбільш цікаво навчатися їзді на лонгборді в горбистій місцевості, однак варто брати до уваги той факт, що для хорошого і безболісного проходження трас необхідний якісний асфальт. Інакше ви будете або втрачати в швидкості, або падати, що теж дуже неприємно.

Наостанок варто відзначити, що лонгборд потрапив на черговий виток своєї популярності, що поступово стає помітно і в Україні. Цей факт дуже спростить процес вивчення принципів управління такою дошкою і збільшить вибір комплектуючих для самої дошки. Істотною перевагою лонгбордів перед своїми короткими братами є відсутність необхідності в скейт парках і інших моментах, необхідних для виконання трюків. Так що просто беріть дошку, шукайте невеликий схил і починайте свій шлях на довгій дошці. 

Пропонуємо ознайомитися з цінами на інші види екстрим розваг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики