про твої фінанси

Історія, правила, вартість гри в пейнтбол. Відмінність від хардболу і страйкболу

Деякі люди не розуміють різниці між пейнтболом, страйкболом і хардболом, а іншим здається, що у всіх цих спортивних іграх використовуються снаряди з фарбою. Для того щоб отримати уявлення про перераховані вище «стрілялки», зверніть увагу на цю статтю. Prostobank.ua знає все про ці ігри!


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке пейнтбол?
 2. Історія пейнтболу
 3. Правила гри пейнтбол
 4. Скільки коштує пограти в пейнтбол?
 5. Страйкбол: правила, історія, відмінності

  5.1 Історія

  5.2 Правила

  5.3 Нічний страйкбол

 6. Хардбол: правила, історія, відмінності

Що таке пейнтбол?

Пейнтбол - командна гра, яка полягає в змаганні, метою якого є виведення з гри супротивників. Це досягається за допомогою маркера (зброя, що використовується в пейнтболі) і куль з фарбою, які при зіткненні з перешкодою розбиваються і забарвлюють його. Маркери підрозділяються на механічні та електронні. Вони різняться один від одного цілим рядом параметрів, основний з яких - це швидкострільність, яка може становити більше 15 пострілів за 1 секунду.

Як тільки гравець зробив вдалий постріл і потрапив у ворога, останній тут же покидає «поле бою». Головне завдання - «вбити» всіх супротивників, хоча, залежно від сценарію гри, завдання можуть змінюватися. Наприклад, мета різновиду гри під назвою «Захоплення прапора» полягає в захопленні на території суперника прапора і перенесення його на свою базу, а гри «Загарбник-захисник» - захоплення фортеці, що охороняється членами іншої команди.

З англійської мови пейнтбол перекладається як куля з фарбою. Сьогодні прийнято розділяти цю гру на спортивну і тактичну. Перший тип, як правило, відрізняється більш жорсткими правилами, вимогами до учасників, він дуже комерціалізований і вимагає значних фінансових вкладень як учасників, так і організаторів. Відмінною особливістю спортивного пейнтболу є те, що ігри проводяться на рівних і обгороджених майданчиках, на яких встановлені надувні укриття.

У тактичний пейнтбол грають на різноманітних майданчиках: всередині споруд і будівель, в лісі ... Правила цього різновиду гри не дуже жорсткі, що дозволяє грати всім без винятку.

Джерело фото: http://pbclub.ucoz.ru/

Історія пейнтболу

Виникнення пейнтболу безпосередньо пов'язано зі способами виживання в екстремальних умовах. Найперший «бій» мав місце в 1981 році в Нью-Йорку. Була влаштована показова перестрілка в присутності багатьох журналістів. Лише тільки через рік гра почала набирати популярність. Перші маркери використовували, щоб мітити дерева і худобу, кульки не використовувалися, просто зі стовбурів «зброї» розбризкувалася фарба на масляній основі, яку практично неможливо було відіпрати.

Дещо пізніше були придумані желатинові кульки, а перший комерційний турнір відбувся в 1983 році. Незабаром з'явилися напівавтоматичні моделі маркерів, а завдяки зростаючій популярності даного виду спорту пейнтбольне спорядження удосконалювалося з кожним роком. На сьогоднішній день розроблена величезна кількість пневматичних маркерів, існують сформовані правила і повсюдно проводяться чемпіонати і турніри з пейнтболу.

Правила гри пейнтбол

Правила досить прості, є основні, а багато з них безпосередньо залежать від обраного сценарію. Одне з основних правил - людина, в яку потрапили кулькою і залишили мітку (на будь-яких частинах тіла або на зброї) вибуває з гри. Це правило може бути змінено: зараховується попадання в тіло, але не в предмети, що знаходяться в руках гравця. При проведенні змагань організаторами виставляється ряд вимог щодо обладнання, яке застосовується, облаштування майданчика і суддівства. Якщо ж ви захотіли просто приємно провести час, можна не дотримуватися жорстких умов.

Ще одне вкрай важливе правило, за порушення якого суддя може видалити з майданчика і заборонити подальшу участь в грі, полягає в категоричній забороні знімати маску на «полі бою». Поза межами ігрової зони маркер в обов'язковому порядку потрібно ставити на запобіжник, а на стовбурі повинна бути заглушка. Це правило також поширюється на гравців, які покидають ігровий майданчик.

Не варто також стріляти в упор, так як це болісно. Якщо вдалося підкрастися до ворога непомітно, варто запропонувати йому здатися, сказавши «Аут!». Само собою, категорично заборонено грати в пейнтбол, вживши алкоголь.

Скільки коштує пограти в пейнтбол?

На нашому сайті ви можете дізнатися акутальні ціни на гру в пейнтбол в різних містах:

Страйкбол: правила, історія, відмінності

Страйкбол (з англійської - удар кулею) - це гра, мета якої - «застрелити» ворога. У даній грі використовується м'яка пневматика - дуже схожа на справжню зброю, яка наводиться в дію електродвигуном, вуглекислотою або газовою сумішшю; роль «куль» виконують легкі кульки з пластику. У страйкбол грати можна за кількома сценаріями, а «убитий» гравець повинен підняти над головою зброю, попередньо пов'язавши червону пов'язку, і вийти з ігрової зони. Тривалість однієї гри може становити від кількох годин до кількох днів.

Джерело фото: http://www.airsoftclub.ru/

Історія

Відносно історії виникнення страйкболу, існують дві версії. За першою родоначальником іграшок, що стріляють пластиковими кульками, була японська фірма Daisy, яка почала виробляти таку «зброю» для того, щоб офісним службовцям було чим зайняти себе на робочих місцях. Через деякий час через збільшення кількості випадків травмування очей був створений набір, що включає не тільки пістолет і кульки, але також пластикові окуляри.

Інша версія походження гри - Японія після Другої Світової не могла проводити навчання, використовуючи справжню зброю. Для того щоб хоч якось підтримувати боєздатність армії, були створені страйкбольні іграшки, але цей міф ніяким чином не підтверджений. Через дуже короткий час страйкбол став дуже популярним, сьогодні дуже багато людей грають в цю гру.

Скільки коштує пограти в страйкбол в різних клубах дивіться тут.

Правила

Основне правило - обов'язкове використання захисної екіпіровки, яка повинна включати окуляри, що витримують попадання з близької відстані кульки, якщо окуляри не пройшли перевірку, гравець на майданчик вийти не зможе. До гри допускаються люди з 18-річного віку, вони повинні бути психічно врівноважені.

Ще одна умова гри - використовувати виключно страйкбольну зброю, яка дозволена в рамках конкретної гри. Важливий момент полягає і в готовності слідувати всім правилам гри, багато з яких залежать від сценарію. Крім того, гравець повинен грати чесно. Наприклад, якщо в нього потрапили, він повинен піти з поля, а не робити вигляд, що нічого не сталося.

Нічний страйкбол

Нічний страйкбол дуже популярний серед страйкболістов, які хочуть по повній насолодиться боями не тільки вдень, але і в темряві, прокачати свій нічний зір, слух і навчиться орієнтуватися без світла. Чим цікавий нічний страйкбол і про що варто пам'ятати під час боїв у темряві, дізнавався Prostobank.ua.

Кожен серйозний страйкболіст підбирає зброю і купує її, щоб не залежати від прокату. Камуфляж, спеціальні окуляри, ліхтарики, захист теж набувають індивідуально. Все це необхідно, щоб брати участь у виїзних іграх на полігонах - територіях за межею міста, в лісах, де кілька днів йде ігрова війна.

Ці ігри можуть бути масштабними - страйкбольні команди з'їжджаються з різних міст і діляться на 2 або 3 табори, залежно від теми гри. Тему чітко позначають організатори - часто це реконструкція відомих битв з поправкою на невідомий в даному випадку результат битви.

Саме на таких іграх нічні бої поширені. Вони можуть тривати цілу ніч, можуть кілька годин - все залежить від мети. На час нічних боїв зона бойових дій значно звужується для динаміки і зручності самих гравців.

Джерело фото: http://www.airsoftchel.ru

Страйкболістам-новачкам брати участь в нічних боях буде непросто, але набутий нічний досвід допоможе і в денних боях. Нічним страйкерам-початківцям рекомендують триматися в парі з кимось більш досвідченим і більше спостерігати, ніж діяти.

Може здатися, що вночі набагато легше маскуватися, бути непомітним і підкрадатися до супротивника. Насправді все з точністю до навпаки - слух стає набагато гострішим, і видати себе можна навіть необережно наступивши на гілку.

Саме правильному пересуванню любителі нічного страйкболу приділяють найбільше уваги. Кроки повинні бути плавними, ноги краще не відривати від землі взагалі - йти як ніби на лижах. Так менше шансів бути виявленим через необережність. Про біг в нічному страйкболі мова теж не йде, виняток можуть становити короткі перебіжки на відкритій місцевості, де немає ризику зачепиться за дерева.

Звичайно, головну роль в цьому виді страйкболу грає слух, але й зір може допомогти виявити противника, якщо спостерігати за відблисками від окулярів і світлом ліхтариків. Взагалі в нічному страйкболі ліхтарі використовують в основному для дезорієнтації противника - підкрадаються, включають ліхтарик і світять в обличчя. На більшості ігор використання ліхтариків обмежується. Наприклад, не можна використовувати занадто потужні, щоб не засліплювати гравців, і включати функцію стробоскопа з тієї ж причини. З раціями теж потрібно бути акуратними - гучність на ніч краще знизити до мінімальної, а лампочку на рації заклеїти ізоляційною стрічкою.

Страйкболісти радять не покладатися на свої ліхтарі в нічних битвах. Очі з часом звикають до темряви, і слух загострюється. Гравець, таким чином, адаптується до незвичних умов і починає орієнтуватися в темряві.

У той же час саме вчасно включене світло може принести перемогу. Наприклад, при маневрі «підкова», гравці по флангах включають ліхтарі і направляють їх в супротивників, а команда веде щільний вогонь.

Джерело фото: http://skidki.kg.homecredit.ru

На нічні бої немає сенсу брати з собою далекобійну зброю, лежати в кущах - «кемперити» і чекати слушного моменту вночі не прийнято. Темрява зрівнює різні види зброї, і немає сенсу намагатися грати з снайперськими гвинтівками, основна перевага яких - точність прицілу. Незамінними ж в нічних битвах стають гранати - вони створюють шумове прикриття, яке дозволяє швидко поміняти місце дислокації і просунуться ближче. Саме безшумне наближення до місця ближнього бою - основна складність нічного страйку.

Вииправданим вночі є використання гумових ножів - це ідеально безшумний спосіб ближньої атаки.

Крім органів відчуттів, любителі нічного страйкболу користуються різними девайсами, які допомагають орієнтуватися в темряві. Наприклад, тепловізорами, приладами нічного бачення, біноклями з лазерними далекомірами. Особливо прокачані страйкери використовують розвідувальні дрони на радіоуправлінні, які транслюють зображення на телефон або планшет. З таким пристроєм можна дізнаватися про місцезнаходження супротивників не виходячи з кущів.

Крім усього перерахованого вище важливо пам'ятати, що вночі значно холодніше, ніж вдень і слід одягатися тепліше - під час нічних ігор в локацію за курткою сходити не вдасться. З собою можна брати термос з чаєм, але це додаткова вага.

Сучасний страйкбол динамічно розвивається. Ігрову техніку, зброю і прилади деколи складно відрізнити від справжніх. Страйкболісти, які служили в армії, розповідають, що страйкерська підготовка дуже допомогла їм у військових навчаннях. Кажуть, що з професійної команди страйкболістов вийде відмінний бойовий батальйон. Захоплюються страйком по всьому світу, в тому числі і в нашій країні. Полігонів, де можна спробувати свої сили як у денному, так і в нічному страйку, вистачає. Для початку можна приєднатися до вже існуючої команди, де допоможуть навчитися і розкажуть, де і в яких іграх можна взяти участь. Згодом є сенс створити свою команду, тренувати її і показувати з нею високі результати на ігрових полігонах.

Заняття страйкболом підвищують рівень витривалості, допомагають стати сильнішим тілом і духом. Нічний страйкбол прокачує органи чуття, вчить орієнтування в темряві, розвиває інтуїцію. А ці навички стануть в нагоді не тільки на ігрових полігонах.

Хардбол: правила, історія, відмінності

Хардбол з англійської мови перекладається як жорсткий шар. Ця гра багато в чому схожа на страйкбол, але пневматична зброя, яка використовується в грі, стріляє металевими кулями і кульками. Завдання гравця полягає в тому, щоб не дати себе «вбити» і вразити якомога більшу кількість супротивників. З огляду на матеріал, з якого зроблені «кулі», а також те, що снаряди летять зі значно більшою швидкістю, ніж в двох вищеописаних іграх, не рекомендується стріляти у ворога з дуже близької відстані. Особлива увага при грі в хардбол приділяється екіпіровці. Вона повинна включати шолом, захисні окуляри високої міцності, захист для колін, ліктів і ін.

Джерело фото: http://www.hardball.spb.ru/

Історія

Вважається, що ця гра з'явилася в Росії. Точної інформації щодо походження хардболу немає, деякі знавці заявляють, що придуманий він був спецназівцями для обробки бойових ситуацій, які максимально наближені до реальності. Інший варіант походження полягає в тому, що придумали цю військово-тактичну гру як альтернативу страйкболу, для якого потрібно дороге обладнання. Насправді хардбол є більш дорогою грою.

Правила

У цій грі правила досить жорсткі. По-перше, забороняється грати без захисного спорядження, по-друге, не можна ні за яких умов стріляти по «убитим» (гравцях, що наділи червону пов'язку). По-третє, заборонено грати після вживання алкоголю або наркотичних препаратів, по-четверте, не можна направляти на людей зброю поза грою, навіть якщо воно розряджена. Крім того, стріляти і використовувати різні піротехнічні пристрої дозволено тільки під час гри.

Відмінності

З огляду на вищевикладене, основні відмінності між пейнтболом, страйкболом і хардболом полягають в правилах, екіпіровці, техніці безпеки, матеріалі, з яких виготовлені «кулі», а також швидкості польоту снарядів. Так як кожен любитель «стрілялок» завжди буде хвалити свою улюблену гру, перш ніж вибрати щось для себе, слід побувати на змаганнях.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики