про твої фінанси

Інтер'єр залу в маленькій квартирі

Організація життєвого простору в невеликих квартирах - складна і цікава задача для дизайнера. Bankchart.com.ua вивчив прийоми створення просторого інтер'єру невеликого залу в квартирі.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Прийоми фактичного збільшення площі
 2. Приховані резерви
 3. Зонування в інтер'єрі залу
 4. Загальні правила дизайну інтер'єру невеликого залу
 5. Кольорове рішення для маленького залу
 6. Освітлення в інтер'єрі залу

Абсолютно всі дизайнерські проекти маленьких квартир спрямовані на функціональне удосконалення простору і його візуальне збільшення. Як правило, зал в таких квартирах є кімнатою, що має площу 15-25 кв.м.

Прийоми фактичного збільшення площі

Перетворення маленької квартири в студію - найбільш раціональний спосіб розподілу простору. При створенні студії робота ведеться з горизонтальним простором квартири шляхом об'єднання всіх приміщень в один цілісний простір, виключаючи санвузол і ванну кімнату.

Джерело фото:  http://bigcatalogphotos.ru/

Задумуючи перепланування важливо враховувати, що форма кімнати зовсім не обов'язково повинна бути правильної прямокутної або квадратної. Збільшення площі залу можна зробити за рахунок включення в нього коридору або його частини, лоджії, вбудованих шаф, частини сусідньої кімнати або кухні.

У будинках з досить високими стелями можливо змінити і вертикальний простір, створюючи додатковий антресольний поверх, що зазвичай займає частину площі залу і виконує функцію спальної зони або кабінету.

Джерело фото:  http://ctown.com.ua/

Приховані резерви

Збільшити простір невеликих приміщень можна шляхом раціонального використання так званих «мертвих зон» і «прихованих резервів»: звичайні двері змінюють на розсувні, підвіконня переобладнують в робочий стіл або диван, замість стільців ставлять табурети, що легко забираються під стіл. Ніші можна перетворити в гардероб, еркер - в робочу або спальну зону, використання антресолей і трансформованих меблів також дозволяє ефективно економити площу. Простір під подіумом можна оптимально використовувати для зберігання речей. Найчастіше порожні кути вдало заповнюються етажеркою або кутовим диваном, а громіздкі батареї змінюються на теплі підлоги.

Джерело фото:  http://img0.liveinternet.ru/

Зонування в інтер'єрі залу

Ілюзію більшого простору в інтер'єрі залу можна створити, візуально розділивши приміщення на функціональні зони (місце відпочинку, робоче місце, їдальня) за допомогою:

 • кольору і фактури стінових і підлогових покриттів;
 • правильної розстановки меблів і предметів інтер'єру;
 • легких ширм і перегородок, що трансформуються;
 • стелажів;
 • багаторівневих стель;
 • подіуму;
 • відкритих прорізів;
 • дзеркальних і скляних поверхонь.

Джерело фото:  http://w2w.com.ua/

Джерело фото:  http://www.stroytal.ru/

Джерело фото:  http://www.metrinfo.ru/

Загальні правила дизайну інтер'єру невеликого залу

 • Обстановка не повинна складатися з об'ємних меблів, можливе використання одного великого предмета інтер'єру.
 • Бажано використовувати вбудовані і навісні меблі, що займають стіни, але залишають підлогу вільною.
 • Кутовий диван дає більше можливості для економії площі кімнати.
 • Від штор на вікнах бажано відмовитися, замінивши їх на жалюзі або рулонні штори. Якщо штори все-таки використовувати, то вони повинні бути легкими і світлими, а карниз бажано повісити на всю стіну, щоб він був значно ширше вікна.
 • Потрібно уникати великої кількості дрібних аксесуарів і декоративних деталей.

Джерело фото:  http://tvoidizain.ru

Кольорове рішення для маленького залу

Вибираючи шпалери для інтер'єру залу невеликих розмірів, перевагу потрібно віддавати світлим шпалерам з дрібним малюнком, вони візуально збільшують кімнату. Шпалери з яскравим, великим малюнком навпаки - зменшують. У маленькому приміщенні можна використовувати насичені кольори за умови, що для стін і стелі вони будуть різними. Основна кольорова гама не повинна бути надто строкатою. Кількість кольорів, використовуваних в інтер'єрі залу, бажано не повинно перевищувати трьох.

Скоректувати пропорції приміщення можна кольором стелі. Проблему невеликої кімнати з непропорційно високими стелями, можна вирішити, пофарбувавши стелю в тон темніше стін. Це візуально «опустить» стелю, роблячи пропорції кімнати більш гармонійними.

Джерело фото:  http://img-fotki.yandex.ru/

Освітлення в інтер'єрі залу

В інтер'єрі невеликих приміщень раціонально розставити акценти кількома джерелами освітлення, що виділяють функціональні зони. В інтер'єрі залу важливо передбачити можливість використання як мінімум двох типів освітлення - розслабляючого м'якого для відпочинку ввечері і яскравого прямого для прийому гостей.

Джерело фото:  http://forum.homeideas.ru/

Використання пристельних світильників, розташованих за виступом багаторівневої стелі, допомагає візуально збільшити об'єм приміщення і підкреслити нестандартну конфігурацію простору. В інтер'єрі невеликого залу дизайнери рекомендують застосовувати підлогові і настінні світильники. Для оформлення стелі найкращим рішенням стане вибір точкових світильників. У маленьких кімнатах з низькими стелями краще уникати люстри взагалі або використовувати плоскі моделі.

Джерело фото:  http://img1.liveinternet.ru/

При розробці інтер'єру залу можна втілити в життя найсміливіші ідеї, враховуючи, що різноманітність архітектурних і дизайнерських форм повинна бути підпорядкована єдиному стилю. Вибираючи стиль вітальні, предмети меблів, колірну гамму, потрібно враховувати побажання всіх, хто живе в будинку, оскільки саме в вітальні перетинаються інтереси їх всіх і тому необхідно потурбуватись про комфорт кожного з них.

Джерело фото:  http://www.design-remont.info

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит під 1,5% на місяць. Під авто, квартиру, будинок, нежитлове приміщення

Кредит: 30 000 - 15 000 000 грн.

Термін: від 1 місяця до 10 років

Без виписки і перереєстрації

Київ, Київська область, Одеса, Харків, Дніпро, Львів, Полтава, Житомир, Івано-Франківськ

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Ocean

Великі кредити на ваші мрії

Кредити по банківським умовам, тільки швидше

Сума / сумма: до 200 000 грн.

Строк / срок: до 36 м.

Ставка від 29,99% річних

Комісія від 1,99% в місяць від суми кредиту

Ефективна ставка від 66%

Необхідно підтвердження доходу (можна неофіційний дохід)

Корисні статті з даної тематики