про твої фінанси

Інтер'єр залу в маленькій квартирі

Організація життєвого простору в невеликих квартирах - складна і цікава задача для дизайнера. Bankchart.com.ua вивчив прийоми створення просторого інтер'єру невеликого залу в квартирі.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Прийоми фактичного збільшення площі
 2. Приховані резерви
 3. Зонування в інтер'єрі залу
 4. Загальні правила дизайну інтер'єру невеликого залу
 5. Кольорове рішення для маленького залу
 6. Освітлення в інтер'єрі залу

Абсолютно всі дизайнерські проекти маленьких квартир спрямовані на функціональне удосконалення простору і його візуальне збільшення. Як правило, зал в таких квартирах є кімнатою, що має площу 15-25 кв.м.

Прийоми фактичного збільшення площі

Перетворення маленької квартири в студію - найбільш раціональний спосіб розподілу простору. При створенні студії робота ведеться з горизонтальним простором квартири шляхом об'єднання всіх приміщень в один цілісний простір, виключаючи санвузол і ванну кімнату.

Джерело фото:  http://bigcatalogphotos.ru/

Задумуючи перепланування важливо враховувати, що форма кімнати зовсім не обов'язково повинна бути правильної прямокутної або квадратної. Збільшення площі залу можна зробити за рахунок включення в нього коридору або його частини, лоджії, вбудованих шаф, частини сусідньої кімнати або кухні.

У будинках з досить високими стелями можливо змінити і вертикальний простір, створюючи додатковий антресольний поверх, що зазвичай займає частину площі залу і виконує функцію спальної зони або кабінету.

Джерело фото:  http://ctown.com.ua/

Приховані резерви

Збільшити простір невеликих приміщень можна шляхом раціонального використання так званих «мертвих зон» і «прихованих резервів»: звичайні двері змінюють на розсувні, підвіконня переобладнують в робочий стіл або диван, замість стільців ставлять табурети, що легко забираються під стіл. Ніші можна перетворити в гардероб, еркер - в робочу або спальну зону, використання антресолей і трансформованих меблів також дозволяє ефективно економити площу. Простір під подіумом можна оптимально використовувати для зберігання речей. Найчастіше порожні кути вдало заповнюються етажеркою або кутовим диваном, а громіздкі батареї змінюються на теплі підлоги.

Джерело фото:  http://img0.liveinternet.ru/

Зонування в інтер'єрі залу

Ілюзію більшого простору в інтер'єрі залу можна створити, візуально розділивши приміщення на функціональні зони (місце відпочинку, робоче місце, їдальня) за допомогою:

 • кольору і фактури стінових і підлогових покриттів;
 • правильної розстановки меблів і предметів інтер'єру;
 • легких ширм і перегородок, що трансформуються;
 • стелажів;
 • багаторівневих стель;
 • подіуму;
 • відкритих прорізів;
 • дзеркальних і скляних поверхонь.

Джерело фото:  http://w2w.com.ua/

Джерело фото:  http://www.stroytal.ru/

Джерело фото:  http://www.metrinfo.ru/

Загальні правила дизайну інтер'єру невеликого залу

 • Обстановка не повинна складатися з об'ємних меблів, можливе використання одного великого предмета інтер'єру.
 • Бажано використовувати вбудовані і навісні меблі, що займають стіни, але залишають підлогу вільною.
 • Кутовий диван дає більше можливості для економії площі кімнати.
 • Від штор на вікнах бажано відмовитися, замінивши їх на жалюзі або рулонні штори. Якщо штори все-таки використовувати, то вони повинні бути легкими і світлими, а карниз бажано повісити на всю стіну, щоб він був значно ширше вікна.
 • Потрібно уникати великої кількості дрібних аксесуарів і декоративних деталей.

Джерело фото:  http://tvoidizain.ru

Кольорове рішення для маленького залу

Вибираючи шпалери для інтер'єру залу невеликих розмірів, перевагу потрібно віддавати світлим шпалерам з дрібним малюнком, вони візуально збільшують кімнату. Шпалери з яскравим, великим малюнком навпаки - зменшують. У маленькому приміщенні можна використовувати насичені кольори за умови, що для стін і стелі вони будуть різними. Основна кольорова гама не повинна бути надто строкатою. Кількість кольорів, використовуваних в інтер'єрі залу, бажано не повинно перевищувати трьох.

Скоректувати пропорції приміщення можна кольором стелі. Проблему невеликої кімнати з непропорційно високими стелями, можна вирішити, пофарбувавши стелю в тон темніше стін. Це візуально «опустить» стелю, роблячи пропорції кімнати більш гармонійними.

Джерело фото:  http://img-fotki.yandex.ru/

Освітлення в інтер'єрі залу

В інтер'єрі невеликих приміщень раціонально розставити акценти кількома джерелами освітлення, що виділяють функціональні зони. В інтер'єрі залу важливо передбачити можливість використання як мінімум двох типів освітлення - розслабляючого м'якого для відпочинку ввечері і яскравого прямого для прийому гостей.

Джерело фото:  http://forum.homeideas.ru/

Використання пристельних світильників, розташованих за виступом багаторівневої стелі, допомагає візуально збільшити об'єм приміщення і підкреслити нестандартну конфігурацію простору. В інтер'єрі невеликого залу дизайнери рекомендують застосовувати підлогові і настінні світильники. Для оформлення стелі найкращим рішенням стане вибір точкових світильників. У маленьких кімнатах з низькими стелями краще уникати люстри взагалі або використовувати плоскі моделі.

Джерело фото:  http://img1.liveinternet.ru/

При розробці інтер'єру залу можна втілити в життя найсміливіші ідеї, враховуючи, що різноманітність архітектурних і дизайнерських форм повинна бути підпорядкована єдиному стилю. Вибираючи стиль вітальні, предмети меблів, колірну гамму, потрібно враховувати побажання всіх, хто живе в будинку, оскільки саме в вітальні перетинаються інтереси їх всіх і тому необхідно потурбуватись про комфорт кожного з них.

Джерело фото:  http://www.design-remont.info

Перед початком ремонту в залі радимо порівняти ціни на:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики