про твої фінанси

Як обрати кращу страхову компанію?

Як знайти кращу страхову компанію? Довіряючи свої гроші страховику, ми хочемо, щоб він і знижку зробив, і справно відшкодував всі збитки, і поставився по-людськи при настанні страхового випадку. А це багато в чому залежить від правильного вибору страхової компанії. Яким критеріям має відповідати надійна і зручна страхова компанія? Prostobank.ua пропонує наступний набір критеріїв для вибору страхової компанії, розташований в порядку убування важливості.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Надійність страхової компанії
 2. Відкритість страхової компанії
 3. Відгуки клієнтів та партнерів
 4. Цінова політика
 5. Умови страхування
 6. Рівень сервісу
 7. Як вибрати СК з гарним асистансом?
 8. Філіальна мережа і територіальна близькість
 9. 5 симптомів хвороби страхової компанії
 10. Кредитні нюанси

Надійність страхової компанії

Це поняття дуже широке і варте уваги.Адже для того, щоб визначити надійність компанії, потрібно детально вивчити її фінансові показники (розмір статутного фонду, обсяг страхових резервів, рівень виплат тощо), походження і «родовід», відгуки про роботу компанії і багато іншого.Для простого громадянина, який ніколи не був пов'язаний з фінансами і не має спеціальної фінансової чи економічної освіти - це є не простим завданням.

Допомогти в вивченні фінзвітності можуть рейтинги, які виробляють і публікують незалежні спеціальні агентства.Вони аналізують всі вище згадані показники і роблять висновки, складаючи рейтинги в залежності від показників, сфери страхування, видів страхових послуг і т.д.Однак довіряти їм на 100% теж не можна, адже всі можуть помилятися, і не завжди такі рейтинги бувають такими вже й об'єктивними.Адже найчастіше вони грунтуються на даних, які надає сама страхова компанія і за її ж замовленням, а тут треба покладатися на сумлінність і чесність страховика.До того ж, рейтинги присвоюються за показники минулих періодів і не відображають сучасну ситуацію в компанії.

Існують також міжнародні рейтингові агентства, які аналізують фінансовий стан компанії та присвоюють відповідний рейтинг раз на рік з прогнозом на майбутнє.Компанії, які пройшли міжнародне рейтингування, мають ряд переваг, оскільки є привабливими як для інвесторів, так і для потенційних клієнтів.

Тим не менш, головним фінансовим показником надійності страхової компанії можна вважати її платоспроможність, тобто розмір вільних коштів страховика повинен дорівнювати розміру прийнятих зобов'язань за договорами страхування.Потрібну для себе інформацію цілком можна отримати, проаналізувавши фінансовий стан СК самостійно.Наприклад, на сайті Форіншурер (forinsurer.com) розміщена інформація з розмірами сум, отриманих страховими компаніями у вигляді премій і обсягами виплат.Доцільно звернути увагу на ті компанії, у яких рівень виплат (відношення сум виплат до сум премій) найбільш високий.У поганих СК рівень виплат низький за всіма видами страхування.Важливим також є співвідношення розміру зібраних премій до розміру страхових виплат.

Є сенс вивчити фінансові показники за кілька періодів - в динаміці - якщо одночасно з ростом премій росли і страхові резерви - це добра ознака.А ось різке зниження обсягу резервів говорить про те, що у компанії вже почалися проблеми.

Необхідною для страхових компаній є умова відповідність розміру статутного фонду нормативам.Відповідно до Закону України "Про страхування" для підприємств, які займаються ризиковими видами страхування норматив становить 1 млн. євро, а для лайфових компаній - 1,5 млн. євро.

Важливим фактором, який впливає на надійність страховика, є портфель страхових послуг - тобто кількість програм страхування, на яке у нього є ліцензії і які активно працюють на ринку.Чим їх більше - тим краще.Оскільки, тоді портфель є збалансованим і в разі провалу одного напрямку, компанія зможе вижити за рахунок інших.

Відкритість страхової компанії

Важливим орієнтиром повинен служити показник відкритості компанії.Наскільки вона афішує свою діяльність, своїх власників, свої фінансові показники, умови страхування і т.д.Адже якщо про компанію нічого не відомо, то як їй можна довіряти?Показником відкритості є існування сайту в Інтернеті.На сторінці компанії можна дізнатися практично всю інформацію, починаючи від дати створення, власників, закінчуючи фінансовими показниками, списком філій та графіком роботи.Якщо ж ви не знайшли сайт, варто переконатися, чи є взагалі у компанії свідоцтво про реєстрацію та необхідні ліцензії на страхову діяльність (всі страхові компанії зобов'язані проходити процедуру реєстрації в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг).

Зверніть увагу на власників компанії, склад акціонерів і менеджменту.При цьому необхідно відповісти на наступні питання:

 • Хто є головним власником страхової компанії?У 95% випадків страхова компанія з іноземним капіталом має більш високу платоспроможність, ніж СК з українським капіталом.
 • Хто входить в ТОП-менеджмент даної страхової компанії?Зверніть увагу на освіту, досвід і стаж роботи в сфері страхування менеджменту компанії.

Відгуки клієнтів та партнерів

Перегляньте відгуки в інтернеті.Справа в тому, що ситуація на цьому ринку змінюється з блискавичною швидкістю і страхова компанія, яка в минулому році платила всім, в даний момент може відчувати фінансові труднощі і бути вже не в змозі виконувати свої зобов'язання.Тому бажано уважно переглянути тематичні сайти, на яких споживачі обмінюються відгуками про страхові компанії.При цьому особливу увагу варто звернути саме на реалізовані страхові випадки, тобто ситуації, коли клієнт отримував відшкодування і залишився задоволений.

Можна також поцікавитися і портфелем клієнтів, з якими вже працює СК - якщо серед них є великі транснаціональні компанії, це хороший знак.

Існує ряд інших важливих чинників, які впливають на вибір страхової компанії.Наприклад, партнери, з якими працює страховик.По-перше - банки, оскільки страхові компанії розміщують свої кошти на рахунках в банках, важливим буде дізнатися, з якими саме установами страхова співпрацює, чи не є вони проблемними і чи можна їм довіряти.По-друге - партнери по перестрахуванню.Адже страхова компанія не може самостійно покривати особливо великі ризики, а співпрацює з компаніями-перестрахувальниками, тому важливо дізнатися популярність і надійність цих компаній.

Цінова політика

Відразу варто відзначити, що найнижчий страховий тариф не є хорошим показником і орієнтиром при виборі компанії.Адже, по суті, тариф складається з двох частин - витрат, необхідних на виконання зобов'язань (страхове відшкодування), і витрат страхової компанії на діяльність.Так ось, якщо тариф свідомо занижений, то це означає, що компанія або не платить своїм співробітникам зарплату, або заздалегідь не розраховує виплачувати вам відшкодування від збитку.Перший час компанія буде виплачувати відшкодування за рахунок страхових премій що надійшли, потім береться за резерви, а потім ... грошей немає і компанія - банкрут.Також не рідко зустрічається ситуація, коли за заниженими тарифами криється велика кількість обмежень і винятків, згідно яких страховик відмовить у виплаті відшкодування.Існують також такі види страхування, де страховий тариф єдиний для всіх, незалежно від політики страхової компанії (ОСАГО, наприклад), тоді такий орієнтир вибору компанії можна вважати цілком неактуальним.

Умови страхування

Необхідно враховувати умови договору страхування, а саме: обсяг відповідальності страхової компанії, перелік ризиків, які покриває договір і виключення, на яке покриття не поширюється, наявність і величина франшизи, терміни і умови розгляду страхових випадків, а також порядок отримання страхового відшкодування.Без цієї інформації вибір страхової компанії буде не те що складним, а практично неможливим.

Рівень сервісу

І нарешті, те, що буде супроводжувати вас протягом всього терміну дії договору страхування і має величезне значення - це сервіс страхової компанії.Адже зараз, коли конкуренція величезна, залучити клієнтів тільки вигідними тарифами неможливо, тому саме сервіс відіграє вирішальну роль.Компанія повинна приділяти увагу кожному відвідувачу, ввічливо, якісно і швидко відповідати на всі питання, що цікавлять клієнта.Особливо важливим сервіс стає в процесі врегулювання збитків - як швидко страхова реагує на страховий випадок, як вона вирішує цю проблему, в які терміни і за яких умов виплачує відшкодування, наявність якісного асистансу та багато іншого має великий вплив на ставлення клієнта до страхової компанії і можливе подальше його утримання.

Як вибрати СК з гарним асистансом?

Асистанс займає важливе місце при виборі страховки, особливо, коли справа стосується автострахування або медичного страхування.

Асистуючі структури бувають як такими, що належать страховим компаніям, так і такими, що працюють з ними за домовленістю. Однозначно судити, який асистанс краще - не можна. Як у великій страховій компанії, що володіє асистанським підрозділом, може бути відверто паршивий сервіс, так і у дрібної, яка працює на умовах партнерства, він може бути якісним і оперативним. Все залежить від того, які цілі переслідують власники і керівництво страховика: надати максимально хорошу послугу клієнтові або просто «вибити» з нього гроші.

Але, в будь-якому випадку, безпосередньо взаємодія компанії з клієнтом припиняється в момент підписання страхового договору, так як після цього весь сервіс:

 • робота call-центру;
 • виїзд аварійного комісара;
 • оцінка пошкоджень і збитків;
 • технічне обслуговування;
 • медична підтримка і багато іншого

забезпечується асистуючою компанією або підрозділом.

Як же перевірити, яким буде рівень супроводу поліса? На жаль, більша частина страховиків замовчує деталі організації асистансу. І хоча за страхувальником завжди залишається право вимоги всієї необхідної інформації перед укладенням договору, мало хто це роблять. Тому варто зайвий раз поцікавитися, «що й до чого», і компанія, що працює прозоро, надасть затребувані дані. Якщо ж страховик намагається піти в сторону від відповідей - є привід задуматися.
Дуже хорошим індикатором, який допоможе визначити оперативність виплати і розгляду по страхових випадках, є наявність у страхової компанії власного центру врегулювання збитків.Це відображає не тільки налагоджений рівень сервісної підтримки, але і ставлення до клієнта, прагнення в мінімальні терміни здійснити страхове відшкодування.Ясна річ, що аварійні комісари, центр підтримки, підмінні автомобілі і навіть власні СТО зі службою евакуації - тільки плюс.Правда, за деякі опції доведеться доплачувати окремо.

При медичному страхуванні сумлінність компанії проявляється насамперед у обслуговуванні страхувальника виключно в приватних клініках, найкраще - у власних. З огляду на той факт, що відомча медицина переживає далеко не кращі часи, страховик, який пропонує вигідний пакет медпідтримки, може заслуговувати довіри.

Для виїжджаючих за кордон асистанс особливо важливий, тому найкращий приклад - це організація підтримки клієнта зарубіжними партнерами, які мають сервісну мережу в великій кількості країн.Причому, самі страховики в такому випадку люблять «козирнути», що вони співпрацюють з відомими брендами в світі.

Філіальна мережа і територіальна близькість

Далі варто звернути увагу на вибір компанії в залежності від територіального положення.Якщо компанія знаходитися в п'яти хвилинах ходьби від вашого будинку або офісу і вам зручно туди заглядати після роботи - це ще не говорить про те, що компанія зможе забезпечити вам страхову виплату в результаті страхового випадку.А тим більше, якщо головний офіс знаходиться десь на околиці або в спальному районі, або взагалі в важкодоступному місці, так це навряд чи справляє гарне враження.Також не заслуговує на довіру компанія, у якщї офіс у вигляді маленької однокімнатної квартири в житловому будинку, без вивіски біля парадного входу зі штатом в одного або двох співробітників.

Також особливу увагу варто звернути на філіальну мережу страховика, адже страховий випадок з вами може статися де завгодно, а наявність розвиненої мережі офісів з кваліфікованими співробітниками допоможе вам швидше вирішити вашу проблему.

5 симптомів хвороби страхової компанії

 1. Погані чутки - в ЗМІ і на інтернет-форумах говорять, що компанія не відшкодовує збиток.
 2. Проблеми зі звітами - інформація про активи страхової закрита.
 3. Вузька спеціалізація - автострахування займає більше 60% портфеля.
 4. Демпінг - пропонує поліси за ціною на 20-30% нижче середньоринкових.
 5. Плинність кадрів - в ЗМІ публікують інформацію про постійну зміну директорів.

Кредитні нюанси

У більшості випадків при підписанні кредитного договору банки вимагають укладення договору страхування з конкретною страховою з переліку акредитованих компаній.При цьому такі СК часто дозволяють собі не платити гроші, а всі загрози про розрив договору ігнорують, натякаючи на те, що розрив договору з ними загрожує санкціями з боку банку.

Хочете застрахуватися в компанії, яка не була «акредитована» банком? Рекомендації гранично прості. Перед укладенням договору зверніться в банк з листом або заявою про те, що ви хочете застрахуватися в певній страховій компанії. Пошліться в цьому листі на існуючі норми законодавства України (ч. 2 ст. 6 Закону України «Про страхування», п. 2 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів», ч. 3 ст. 55 Закону України « Про банки і банківську діяльність »). Обов'язково зареєструйте свою заяву або лист і збережіть у себе копію з відміткою. У разі отримання грізного листа банку з відмовою, не бійтеся оскаржувати таке рішення. Норми чинного законодавства дозволяють звернутися зі скаргою з даного питання до Національного банку України , органів прокуратури, органів у справах захисту прав споживачів.Обов'язково повідомте про інцидент ЗМІ.Рішення такого спору не потягне великих витрат.Тексти скарг можна попросити скласти безкоштовні юридичні консультації On-line.У разі необхідності звертайтеся до суду, але швидше за все інцидент буде вичерпаний на досудових стадіях врегулювання конфлікту.Не бійтеся захищати свої права.

Вибір СК - досить делікатне питання, яким рано чи пізно зустрічається будь-яка людина.Будь то страхування життя, здоров'я або свого майна.Страхування - унікальна можливість набути впевненості в майбутньому і гарантія компенсації збитків.Але в той же момент варто не забувати, що СК теж не благодійні організації, та враховувати цей фактор в своєму виборі.Дотримуйтесь порад тих, кому ви довіряєте, і перевіряйте економічні дані.Звертайте увагу на публікації Сспеціалізованих сайтів і видань, а так само на інформаційну активність СК.Саме ці дії допоможуть вам зупинити свій вибір на «здоровій» і «чесній» СК, яка забезпечить вам впевненість в завтрашньому дні не на один термін страхування поспіль.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики