про твої фінанси

Асистанс і аварійний комісар в страхуванні: медичний, автомобільний

Страхування медичних витрат на час подорожі за кордоном - той випадок, коли неуважність і недбалість при виборі поліса можуть залишити вас без медичної допомоги в чужій країні. Які підводні камені асистансу, хто такий аварійний комісар при ДТП - дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Медичний асистанс: як це буває
 2. Загальні закономірності
 3. Самостійна поїздка до лікаря
 4. Позаштатні ситуації
 5. Думка
 6. Автомобіль після ДТП відновленню не підлягає: автомобільний асистанс
 7. Аварійний комісар по-українськи: казка і реальність

Медичний асистанс: як це буває

«Я назавжди запам'ятаю цю поїздку!», - вигукує мама трирічного Захара, який захворів на турецькому курорті. На сьомий день відпочинку в п'ятизірковому готелі в невеликому селі в годині їзди від міста Кемер малюк сильно отруївся. «Дві доби він рвав фонтаном, не міг ані пити, ані їсти. Ніщо з асортименту ліків, які у нас були з собою на випадок серйозного отруєння, не допомагало », - нарікає Ірина.

Коли туристи зрозуміли, що хвороба дитини серйозніша, ніж вони думали - то спробували додзвонитися до представника страхової компанії, чий поліс вони купили разом з путівкою. «Про страховий випадок потрібно було повідомляти в одну з країн СНД. Ми дзвонили за вказаним в договорі страхування скайпом, щоб було дешевше, - там нам пояснили, що потрібно зв'язуватися саме по телефону, по скайпу вони заявку не приймуть і інструкцію не дадуть. Два дня дзвонили з рецепшен на турецький мобільний номер, вказаний в договорі - дзвінок кожен раз обривався до того, як з'єднати. Нікудишній асистанс, ми змушені були виживати самотужки», - розповідає Ірина.

Туристи подумали поїхати в місцеву лікарню самостійно, але менеджер туроператора попередив, що це обійдеться в 1000 доларів - і таксі до найближчої лікарні, і аналізи, і прийом доктора. Зрештою, становище врятував директор аптеки неподалік, який отримав медичну освіту у Львові, і володів українською. Він прописав протиблювотне і ліки від отруєння, і через пару днів дитина одужала. Але відпустка вже була зіпсована.

Щоб подібної ситуації не траплялося, слід ретельно вибирати поліс туристичного страхування при виїзді за кордон. А якщо ви купуєте страховку разом з путівкою, то поцікавтеся рівнем поліса і особливостями асистансу по ньому. Можливо, дешевше буде замовити ще один поліс (якщо від нав'язаного туроператором відмовитися не буде можливості), ніж потім залишитися за кордоном без лікування.

Загальні закономірності

Коли покупець полісу потребує медичних послуг за кордоном, за умовами договору він повинен звернутися в компанію - зарубіжний партнер СК, яка продала йому страховку. Ця компанія надасть страхувальнику так званий асистанс - проінформує в якій госпіталь звернутися і розповість важливі нюанси про медичну допомогу в його конкретному випадку.

Примітно, що партнерами різних українських СК за кордоном часто виступають одні й ті ж компанії. Наприклад, «Балт асистанс» і Smile Assistance. «Дійсно, компаній, що асистують на ринку небагато, та й принцип обслуговування однаковий. Те ж можна сказати і про супермаркети: ті ж постачальники продукції, загальний принцип обслуговування, але одні нам подобаються більше, інші - менше. Все залежить від того, як саме страхова компанія працює з асистуючою. Які у них алгоритми обслуговування, які вимоги щодо термінів організації допомоги », - розповідає Ольга Сидорук, менеджер управління особистого страхування компанії PZU в Україні.

За словами страховиків, якщо в різних СК один і той же партнер за кордоном, це не означає, що туристів за кордоном обслужать однаково. На ділі набір послуг визначається умовами договору СК із закордонним партнером і СК з туристом. «Асистуюча компанія зобов'язана обслуговувати застраховану особа в рамках умов договору страхування, тобто при виборі страховика пріоритетним є умови договору, а не асистуюча компанія», - зазначає Юлія Левченко, заступник начальника управління особистого страхування СГ «ТАС».

Як правило, програми страхування у страховиків різняться за своїми параметрами - страховими сумами, умовами виплати, переліком медичних і додаткових послуг, винятками і так далі. Найпомітніше відмінність сублімітів - додаткових обмежень в страхових сумах по окремим видам допомоги. «Наприклад, в компанії А на стоматологію виділено субліміт 100 євро, в компанії Б - 150 євро. Якщо екстрена стоматологічна допомога туристу обійдеться в 150 євро, то за полісом компанії А доведеться доплачувати свої 50 євро », - пояснює Віталій Гребеник, заступник директора з прямих продажів страхової компанії" АСКО-Медсервіс ".

«Наприклад, якщо в договорі вказана загальна страхова сума становить 80 тис. грн, то субліміт на амбулаторно-поліклінічну допомогу може бути всього 1 тис. євро. Ще гірше, коли передбачений субліміт на один з найбільш витратних видів медичної допомоги - стаціонарну», - попереджає Ольга Сидорук.

Ще один нюанс, на який потрібно звернути увагу перед покупкою поліса - виключення з переліку страхових подій. «Наприклад, одна компанія покриває збитки, які сталися під час катання на прогулянковому велосипеді, а інша - ні, третя вважає це додатковим ризиком і просить за нього доплату. Навіть якщо асистуюча компанія одна для всіх трьох страховиків - діяти вона буде по-різному », - каже Ольга Сидорук.

Самостійна поїздка до лікаря

У деяких страхових компаніях ви можете вибрати поліс без асистансу - він буде дешевше, ніж з такою послугою. Медичні витрати в такому разі вам компенсують після звернення до страховика на батьківщині. Виплати за полісами, які передбачають асистанс, також можливі за схемою відшкодування витрат постфактум. Як правило, в полісі прописана і можливість самостійної оплати медичних послуг туристом з наступним відшкодуванням витрачених коштів по поверненню в Україну. При цьому, турист повинен повідомити в асистанс про захворювання, і оператор порекомендує, до якого лікаря можна звернутися. Є на ринку й поліси без послуг асистансу, але вони не підійдуть для подорожі в країну шенгенської зони.

Є кілька однозначних випадків, коли вам доведеться оплатити медичні послуги самостійно. «Самооплата можлива тільки у випадках, коли клієнт повідомив про подію після отримання мед. допомоги, або коли клієнт знаходиться в маленькому містечку, в якому немає клініки, а прийом веде один приватний лікар за готівкову оплату. Коли ж мова йде про стаціонарне лікування, то рахунки за ним дійсно колосальні, тому страхова компанія проводить розрахунки з клінікою за безготівковим розрахунком », - розповідає Ольга Сидорук.

Для того щоб можна було зв'язатися з асистансом без проблем, заздалегідь продумайте, яким чином ви будете це робити. Найдешевше - купити місцеву картку мобільного оператора. Найдорожче - зателефонувати з номера в готелі. Безкоштовно в деяких готелях можна дзвонити з рецепшн. Також деякі менеджери туроператорів пропонують в екстрених випадках до послуг постояльців свої мобільні.

Страховики рекомендують не оплачувати послуги самостійно, а звертатися в асистанс в будь-якому випадку. «Ще один момент, який підтверджує доцільність звернення до асистанс, це компетентність лікарів і налагоджена мережа медичних установ, де нададуть якісні медичні послуги. До того ж в чужому місті важко зорієнтуватися в ситуації, коли людині погано. Деякі знайомі нам в Україні препарати можуть не реалізовуватися в країні відпочинку. І мовний бар'єр може вплинути на якість медичної допомоги і привести до того, що лікар неправильно діагностує недугу », - пояснює Віталій Гребеник.

Позаштатні ситуації

У будь-якому випадку, якщо ви не повідомите асистансу про страхову подію в прописаний в договорі термін (як правило, це дві доби з дати події) - ви не отримаєте відшкодування. Це правило поширюється і на особливо складні випадки з транспортуванням на швидкій допомозі: необхідно якомога швидше повідомити асистанс і надати госпіталю ваш поліс. «В екстрених випадках, коли хворий сам не може звернутися за допомогою - це може зробити родич, людина, з якою він разом подорожує, медичний персонал», - говорить Віталій Гребеник.

Якщо ви відпочиваєте в віддаленому від великих міст місці, то можлива ситуація, що на найближчі лікарні ваш асистанс не поширюється. Бувають ситуації, коли турист перебуває в районі, де у асистанської компанії немає договору з прилеглою клінікою. У цьому випадку може бути запропоновано два варіанти - турист самостійно оплачує за лікування з подальшим відшкодуванням витраченої суми або асистанс організовує його доставку в клініку з мережі партнерів.

Якщо ж страхувальника привезуть до лікарні, з якою у асистансу не підписаний договір, і при цьому транспортувати його буде заборонено, тоді відшкодування буде проходити інакше. «У такому випадку асистанс буде домовлятися з лікувальним закладом в індивідуальному порядку - про умови оплати і суми за надані медичні послуги, передбачені договором. Якщо сума за надані медичні послуги невелика, клієнт за погодженням з асистансом (з дозволу СК) може оплатити їх сам на місці. Потім по поверненню в Україну, страховик компенсує понесені узгоджені витрати повністю », - пояснює Віталій Гребеник.

Думка

Віталій Гребеник, заступник директора з прямих продажів страхової компанії "АСКО-Медсервіс"

Багато СК з питання організації надання медичних і додаткових послуг клієнтам, які придбали у них договір страхування медичних та додаткових витрат на час подорожі за кордоном, співпрацюють з однією і тією ж компанією, що асистує (далі - асистанс).

Чи означає це, що клієнт отримає один і той же обсяг медичних і додаткових послуг за набутою туристичною страховкою у будь-який з таких СК? Однозначно - ні. Асистанс організовує надання медичних і додаткових послуг тільки тих і в тому обсязі, який передбачений в туристичній страховці, і діє в рамках своїх повноважень, передбачених договорами –дорученнями, укладеними з СК.

Тому, у кого купувати поліс має дуже велике значення, так як програми страхування, передбачені туристичною страховкою у всіх компаній можуть бути різні.

Схема виплати по страховому випадку, щоб не компенсувати медичну допомогу зі своєї кишені, наступна:

1) потрібно вибрати правильну програму страхування, яка передбачає покриття медичних витрат в країні перебування, в залежності від цілей поїздки;

2) вивчити договір страхування - виписати собі телефони асистансу;

3) при настанні страхового випадку негайно звернутися в асистанс, надати працівникам мед.установ поліс страхування.

Юлія Левченко, заступник начальника управління особистого страхування СГ «ТАС»

У деяких страхових компаній дійсно одні і ті ж партнери за кордоном, це можуть бути як клініки, так і асистуючі компанії. Однак важливо пам'ятати, що при обслуговуванні договорів страхування асистуючі компанії керуються, перш за все, умовами договору страхування, тобто поліса, який набуває людина при виїзді за кордон. Таким чином, асистанс організовує застрахованій особі медичну допомогу виключно відповідно до умов поліса конкретної страхової компанії (у різних страхових компаній умови різні). А адже в кінцевому підсумку саме умови поліса визначають страхове покриття, а не асистуюча компанія. Отже, питання вибору страхової компанії залишається актуальним.

Згідно з умовами договорів більшості страхових компаній передбачена компенсація самостійно витрачених коштів, так само як і організація медичних послуг, і подальша оплата підрядникам. Як правило, послуги організовує асистанс і оплачує страхова компанія, у виняткових випадках застрахована особа вимушена самостійно оплатити медичну допомогу. У таких випадках людина повинна мати певне матеріально-грошове забезпечення для оплати послуг.

Акредитація страхової компанії в консульському відділі посольства країни, куди відправляється застрахована особа, означає, що певні умови поліса цієї страхової компанії відповідають вимогам приймаючої країни, але це не означає, що інші умови страхування однакові в полісах всіх акредитованих компаній, тому клієнтам можна порекомендувати ретельно вивчити договір страхування перед тим як його підписувати.

Автомобіль після ДТП відновленню не підлягає: автомобільний асистанс

Prosto маса тонкощів і нюансів існує в такій проблемній темі, як страхові виплати за авто, яке після ДТП відновленню не підлягає. Як не попастися на можливі зловживання страхової, як оперативно і безпроблемно вирішити виникаючі на шляху складності, як і кому продати залишки багатостраждальної машини?

Складність перша - подбай про договір заздалегідь

Мало хто при оформленні КАСКО звертає увагу на такий пункт як визнання конструктивної загибелі застрахованого авто. Це цілком природно, адже досвідчений водій навряд чи оцінює свої шанси потрапити в таку аварію як високі. Проте, на дорозі трапляється всяке, причому і з його власної вини.

«Я їхала на роботу, за звичайним своїм маршрутом, де знаю кожну ямку, кожен знак, і мені здавалося, що можу проїхати по ньому з закритими очима, - розповідає Поліна, досвідчений водій з десятирічним стажем. - Попереду мене їхала старенька вантажівка. Я її обганяла з лівого боку, а вона в цей момент вирішила повернути ліворуч, щоб заправитися. Мало того, що в'їзду на заправку там не було . Так у нього ще й не працював задній поворотник!» Поліна потрапила в так звану «мертву зону» видимості водія вантажівки, і ніяк не могла знати про її бажання повернути. «Коли я вже його обігнала, то побачила що працює передній поворотник, і наскільки могла намагалася уникнути ДТП. Але зіткнення все одно відбулося, машина стала некерованою, мене занесло, викинуло на узбіччя в дерево. Врятували мене тільки подушки безпеки і пристебнутий ремінь, - з жахом згадує Поліна. - Найцікавіше, що водій вантажівки так і не зрозумів, що сталося». Можливі небезпеки такими випадками не вичерпуються: непередбачуваних ситуацій на дорозі більш ніж достатньо, і не все і не завжди залежить від наших водійських навичок. Тому вивчати умови страхової потрібно до укладення договору.

Специфіка страхування «тотального» пошкодження авто в тому, що у кожної страхової компанії - свій підхід до визнання конструктивної загибелі застрахованого транспортного засобу.

«Підходи страхової ґрунтуються на співвідношенні вартості відновлювального ремонту до вартості автомобіля на момент страхування, тобто до страхової суми, - пояснює Сергій Мішкур, директор страхового брокера ТОВ« ФінансСервіс ». - Однак кожна страхова компанія приймає за основу різну величину. Розкид коливається в діапазоні 60 - 75%. На практиці, це означає, що автомобіль вартістю 1 000 000 гривень може бути визнаний конструктивно знищеним при вартості відновлювального ремонту 600 000 гривен в одній компанії (60%), а в іншій - виплата відшкодування буде проводитися в звичайному порядку (75%) ».

Складність вибору - кому залишки?

Отже, якщо ви вже оформили договір, а потім потрапили в ДТП, і автомобіль пошкоджений істотно, то вам потрібно домовитися з вашою страховою компанією на предмет того, чи підлягає відновленню автомобіль чи ні, а для цього потрібно представляти, скільки коштує його ремонт.

Визначити вартість ремонту машини - процедура довга і досить складна. Витрати на ремонт неможливо визначити візуально, а розрахунки станцій ТО офіційно в розрахунок страхової не беруться, а є просто показником того, чи потрібно проводити спеціальне автотоварознавче дослідження для оцінювача. І тільки розрахунок шкоди останнім і визначає чи можна визнати автомобіль таким що не підлягає відновленню. Якщо рішення про конструктивну загибель авто вже прийнято, то далі - справа за вами в виборі найбільш оптимальної тактики поведінки.

Як правило, в страховому договорі для клієнта прописують два варіанти розвитку подій щодо відшкодування страховою компанією збитків. Схема перша: залишки авто забирає страхова компанія і сама займається їх подальшою долею, при цьому зменшивши страхову виплату на розмір франшизи, пропорційності зносу і інших відрахувань відповідно до умов страхування. Як правило, така схема практикується для авто, які в кредиті у банку. При цьому позичальникові доведеться зі своєї кишені відшкодовувати банку недолік коштів від страхової виплати для погашення кредиту.

Схема друга: ви залишаєте розбитий автомобіль собі, і тоді крім усього, що віднімають при першій схемі, з відшкодування страхової буде віднята ще й вартість залишків, оцінена фахівцями. І тут широке поле для діяльності - адже вигідність цього пункту залежить від того, як саме була проведена оцінка залишків.  

Складність зі страховою - тонкощі визначення вартості ремонту і залишків

Вартість залишків визначає окреме дослідження після того, як авто визнали неналежним відновленню. І тут випливають нюанси, пов'язані з попереднім етапом визначення вартості відновлювального ремонту авто. Справа в тому, що страхові компанії, як правило, при оцінці ремонту користуються послугами партнерських або експертних дочірніх компаній. Тому теоретично у них є можливість для своєрідних махінацій, щоб згодом вигідно придбати залишки або ж мінімізувати збиток при залишках, які дуже невигідно реалізовувати. Для цього СК просто достатньо домовиться з експертною компанією про заниження або завищення вартості ремонту і вартості залишків. І отримати бажаний результат: або «тоталку» там, де її немає, або відсутність рішення про «тоталку» там, де воно відверто потрібно. Що стосується оцінки залишків, то і тут можуть бути зловживання: наприклад, якщо автомобіль цікавий страховий (наприклад, в тих випадках, якщо страхова сума прив'язана до курсу долара, а він значно виріс, - відповідно зросла вартість авто і його деталей), то вартість залишків може бути занижена. А якщо ж ви реалізуєте залишки авто самі, то навпаки - завищена. Тому якщо ви не згодні з експертними оцінками, то сміливо сперечайтеся з ними на всіх етапах.

Якщо вас не влаштувала вартість ремонту, визначена експертом-оцінювачем, запропонованим страхової, то зверніться до іншого оцінювача, якому ви довіряєте - краще з державної експертної компанії. Для проведення оцінки вам досить буде надати експерту фотографії пошкоджень і копію рахунку з СТО. Якщо ваші підозри про неадекватну оцінку підтвердилися, то для переговорів зі страховою (і для більшої переконливості в суді разі негативного розвитку подій) варто замовити ще одну експертну оцінку. Якщо ж і після цього вам не вдалося досягти взаєморозуміння зі страховою компанією - то сміливо звертайтеся до суду.

Втім, рішення по кожному конкретному авто залежить від ситуації. «Якщо ви не домовилися зі страховою про те, що автомобіль не «тотальний », тоді має сенс забирати залишки і розглядати варіант самостійного ремонту, оскільки на аналогічний автомобіль відшкодування не вистачить. В такому випадку можна розраховувати на спір за вартістю придатних залишків, на які буде зменшена виплата. Не домовитеся - робіть альтернативну оцінку, - радить Сергій Мішкур. - Виходом може бути ремонт автомобіля не на авторизованому СТО. При цьому намагайтеся мінімізувати вартість ремонту. Відмовтеся від заміни подушок безпеки, наприклад. Це не дуже добре, але все ж, у вас залишиться засіб пересування. Якщо ж помилок при страхуванні допущено не було, то отримуйте відшкодування і придбайте новий автомобіль. Хоча сума витрат, які не покриє страхова, також може бути істотною - знос, франшиза, оплата реєстрації автомобіля, вартість страхування і так далі ».

Складність остання - продаємо залишки самостійно

Процес і результат продажу залишків безнадійно пошкодженого авто - також може вирости в цілу проблему. Поліна, що потрапила в аварію з вантажівкою, шукала покупців залишків своєї машини через інтернет - відправляла їм фотографії з ушкодженнями, щоб вони розуміли, в якому стані автомобіль. «Насправді зацікавлених в покупці не виявилося взагалі: з 20-ти моїх звернень відгукнулися тільки на одне, - ділиться досвідом Поліна. - При цьому приїхали бандитського вигляду «братки», які за півтори тисячі доларів забрали і машину, і документи: по суті викупили залишки авто за ціною документів, незважаючи на те, що пошкодження не були катастрофічними ».

Складнощі пов'язані з обмеженим колом можливих покупців. Тим, що залишилося від вашого авто, можуть зацікавитися три категорії:

 • посередники, наприклад, пов'язані з СК, які, користуючись нагодою із заниженою оцінкою залишків, заробляють на різниці між сумою викупу вашого автомобіля і перепроданих надалі залишків;
 • досвідчені учасники ринку ремонтних послуг (наприклад, власники або керівники СТО, приватні бізнесмени і т.д.), вони можуть відновити автомобіль і потім перепродати його за досить високою ціною. Крім того, вони можуть продавати авто по деталях за цінами б / в запчастин;
 • шахраї, які, по суті, під виглядом залишків купують документи на автомобіль, а потім використовують їх в різних нелегальних схемах.

Зрозуміло, що всі три категорії покупців будуть намагатися купити у вас залишки автомобіля за ціною якомога нижчою, щоб заробити на цьому побільше. І тут панацеї немає - єдиний спосіб, за словами фахівців, не поспішати з продажем. «Більш довгий термін дасть можливість маневру для торгу і отримання більш вигідних умов», - радить   Сергій Мішкур, директор страхового брокера «ФінансСервіс».

Аварійний комісар по-українськи: казка і реальність

Чого чекати від аварійного комісара Вашої страхової компанії.

Незважаючи на те, що за свій невеликий стаж водіння автор цих рядків двічі потрапляв в невеликі ДТП, аварійного комісара своєї страхової компанії не бачив і спілкувався з ним тільки по телефону. Більш того, ніхто зі знайомих автора - як серед новачків, так і серед досвідчених гонщиків, незалежно від ступеня серйозності «пригод» - також ніколи цих загадкових співробітників страхових компаній не зустрічали. Втім, це ще не означає, що їх не існує.

Простобанк Консалтинг спробує розібратися, чим можуть аваркоми допомогти автолюбителю.

Що таке добре ...

Як же повинен виглядати ідеальний аварійний комісар?

  У разі Вашого потрапляння в ДТП, по Вашому дзвінку:

 • приїхати на місце ДТП раніше поліції;
 • все оглянути;
 • оцінити збитки;
 • надати психологічну допомогу (а для дівчат - ще й каву з собою привезти);
 • допомогти скласти всі документи;
 • опитати свідків.

Посміхаєтеся? Багато з цих його прав / обов'язків / повноважень надані аваркомам українським законодавством ( «Типове положення про організацію діяльності аварійних комісарів», Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників» та ін.), контрактами зі страховими компаніями або договорами страхування.


Більш того, якщо ДТП без жертв, і обидва / всі троє / всі четверо і т. д. учасників - застраховані, то аварком має право скласти протокол замість ДАІ. А потім віднести його до райвідділу і далі здійснювати романтичну подорож справи про виплати Вам компенсацій по інстанціях. Хоча, з іншого боку, якщо Ви і злегка наздогнавший ззаду Вашу новеньку «дівчинку» Іван «купив-права-за-сало» на «шістці» (неважливо, Мазді або Жигулях) згодні, що винен таки він, схему ДТП Ви можете укласти з ним на двох і без аваркома. А потім занести в райвідділ і це не буде вважатися втечею з місця аварії. І буде швидше, ніж через аваркома.

 

Однак досвідчені все ж закликають викликати поліцію завжди: а раптом між аваркомами різних компаній виникнуть суперечності?

Втім, щоб вищеописані чудеса здійснилися в разі Вашого потрапляння в ДТП, необхідно дотримати кілька умов.

По-перше, у Вас в договорі страхування повинен бути забитий пункт про те, що компанія в принципі надає послугу виїзду аварійних комісарів на місце ДТП. І що саме йому - а не в кол-центр - потрібно дзвонити в разі настання страхового випадку / «пригоди».

По-друге, прямий мобільний телефон такого комісара (бажано декількох) повинен бути забитий у Вашій мобілці, щоб не чекати, поки Іра Ваш-дзвінок-дуже-важливий-для-нас зможе підняти трубку в кол-центрі. Особистого аваркома страхові компанії, як правило, вважають за краще виділяти тільки VIP-клієнтам, або тим що оформили договір «мегаповного» КАСКО .

По-третє, у цього аваркома не повинно бути в цей час оформлення іншого ДТП / обідньої перерви / корпоративної вечірки та інших обставин що заважають йому приїхати на «місце події». За визнанням самих страхових компаній, на ДТП виїжджають аваркоми тільки в 15% випадків. А згідно із законодавством, він, в принципі, і не зобов'язаний бути на місці аварії, а свої функції повинен виконати протягом трьох днів.

По-четверте, якщо навіть аварком і приїхав, у нього має бути досить навичок, щоб протистояти сержанту Петренко-порушуємо (якщо той вже встиг доїхати на точку зіткнення). У західних країнах аваркоми - це практично часто-густо підковані юристи. У нас же - просто люди з вищою освітою, які повинні розбиратися в автомобілі. Юрфак - це перевага при прийомі на роботу, але, як правило, не вирішальна. В результаті, як заявив автору голова правління однієї з великих страхових компаній, «ну приїхали ми на ДТП - і хто ми там такі?» Хоча у багатьох страхових компаній на сайтах використовується досить спірне формулювання: мовляв, аваркоми - мало не адвокати автовласника в випадку аварії. Так що, якщо Вам дійсно потрібен адвокат, то нехай краще в мобілці буде забитий і його номер.

По-п'яте, якщо аварком Сергій Помагайко і виграв у словесній сутичці з сержантом і захистив Ваші законні права (читай: надав психологічну допомогу і запобіг психологічному тиску співробітників правоохоронних органів) потерпілого, не факт, що, залишившись один на один з Вашим автомобілем, він включить правильні функціональні клавіші на своєму «калькуляторі».

Його першочергове завдання - з'ясувати, чи не є ДТП фальсифікацією. Якщо ж всі ознаки «правдивості» того, що відбувається в наявності, то і тут аварком, швидше за все буде діяти за принципом мінімізації витрат свого роботодавця. Це може проявлятися в різних формах і на різних етапах. Наприклад, якщо деталь - на думку фахівців СТО (які, до речі, теж не без гріха - але сьогодні не про них), підлягає заміні, то аварком легко може оцінити ушкодження як таке, що вимагає максимум косметичного ремонту. Крім того, можливі і м'які, ненав'язливі пропозиції конкретних СТО, на яких «Вам все зроблять дешевше». Чи варто на це «вестися», вирішувати кожному самостійно. Але практика показує, що якість робіт висока там, де їх можна проконтролювати особисто.

До слова, аварійний сертифікат, який виписує аварком, служить лише свідченням нанесеного збитку. Але при цьому є лише рекомендацією для страхової компанії щодо суми виплати. Тобто, таким собі орієнтиром.

Ну і останнє. Якщо навіть на місці події аварійний комісар поводився як зразкова лапочка, не обов'язково, що він або продовжувачі його справи в офісі врегулювання збитків зіб'ються з ніг, бігаючи по райвідділах поліції, судах і т. д., розносячи всі Ваші довідки. Так що щоб справа просувалася, дзвонити аваркому в офіс або на мобільний можна сміливо як мінімум двічі в тиждень.

... і як з цим боротися


Як і до будь-якого фахівця, до аварійного комісара можуть бути претензії, причому, в такій неоднозначній ситуації, як дорожньо-транспортна «пригода» - небезпідставні.

Перший спосіб вирішити проблему підозріло невідповідного Вам фахівця - зателефонувати диспетчеру і попросити надіслати Вам нового. Як Ви розумієте, при тому, що в країні в принципі сутужно з аваркомами і розумними операторами кол-центрів, реалізувати цю «добру пораду» з сайту однієї зі страхових компаній - щось з області наукової фантастики. І діє хіба що в разі, якщо аварком прибув на місце події п'яний як чіп.

Якщо ж він неправильно (з Вашої точки зору) порахував збитки, врахував не всі обставини ДТП або просто відкрито панібратствує з поліцейським, виходів може бути два: скарга в МТСБУ або в суд.

У першому випадку «Порядок залучення Моторним (транспортним) страховим бюро України аварійних комісарів для визначення причин настання страхових випадків, розміру збитків та перевірки дій страховика» передбачає, що водій може звернутися в МТСБУ з вимогою перевірити правомірність дій страхової компанії при визначенні розміру страхової виплати. Тобто Бюро може перерахувати збитки. Тепер розрахунок здійснить не аварійний комісар, який співпрацює зі страховою компанією, а комісар МТСБУ. Вони - а значить і можливість оскарження - є в більшості регіонів України. Потрібно отримати рішення страхової про суму виплати і написати відповідну заяву. Бюро звернеться до страховика самостійно.

Але так як висновок МТСБУ носить для страховика виключно рекомендаційний характер, то, можливо, краще відразу звернутися до суду.

Інші


Є й варіанти залучення на ДТП аварійних комісарів не з страхової компанії. Наприклад, це можуть бути незалежні експерти, представники автоклубів, компаній, що здійснюють технічну підтримку (асистанс) на дорогах. Їх перевага в тому, що вони:

 • по-перше, вже точно приїдуть,
 • по-друге, не зацікавлені рахувати збитки в сторону мінімізації в інтересах страхової компанії,
 • по-третє, теоретично більш мотивовані максимально якісно відпрацювати свій виїзд, оскільки кожен виклик такого експерта, так само як і евакуатора або служби техпідтримки - платний і стартує від 300-400 грн. в межах міста і мінімум 3 грн. / км за межі міста.

Недолік такого аваркому - результати його оцінки можуть здатися страхової компанії надто вже клієнтоорієнтованими і вона може призначити власну переекспертизу шкоди. Відповідно, провівши виплати за своїми результатами.

Щоб уникнути технічних непорозумінь навіть з незалежним аваркомами під час оформлення обставин ДТП, водії з солідним стажем і консервативними поглядами радять не довіряти йому на 100%. І на випадок аварії завжди мати при собі фотокамеру (хоча б в мобільному телефоні) для зйомки розмірів збитку і місця події. Також самостійно фіксувати імена і контакти можливих свідків, які в разі чого могли б виступити на вашому боці. І, goes without saying, що в автомобілі повинен лежати поліс страхування автоцивільної відповідальності і аптечка.

 

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Miloan.ua

1-й кредит до 15 000 - 0,01%!

Макс кредит: до 20 000 грн.

Строк: до 30 дн.

Вік / Возраст: > 18

Карта, паспорт, код

Корисні статті з даної тематики