про твої фінанси

Що таке франшиза в автострахуванні

Франшиза в Україні: нульова франшиза в страхуванні (автоцивілка, КАСКО). Особливості розрахунку франшизи страхової суми в автострахуванні


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке франшиза?
  2. Як підібрати оптимальну франшизу при виборі КАСКО?

Що таке франшиза?

У клієнтів практично всіх страхових компаній є можливість трохи заощадити при покупці поліса - можна оформити страховку із франшизою.

Франшизу можна розглядати як безумовне зобов'язання з боку cтраховика компенсувати за рахунок власних коштів частину заподіяного збитку в встановлених випадках і в установленому розмірі. Франшиза в автострахуванні може бути умовною і безумовною.

У разі встановлення договором страхування безумовної франшизи при виплаті страхового відшкодування сума відшкодування розраховується за вирахуванням розміру франшизи. У ряді випадків, через те, що розрахована сума страхового відшкодування покривається франшизою, страхова компанія взагалі нічого не виплачує страхувальнику.

Наведемо приклад: встановлена ​​безумовна франшиза в розмірі 5% від страхової суми 10 тисяч доларів, тобто 500 доларів. Збиток в ДТП склав 1 200 доларів. Тоді клієнту виплатять 1 200 - 500 = 700 доларів.

Умовна франшиза: у цьому випадку страхувальник приймає на себе зобов'язання компенсувати за свій рахунок збитки, які не перевищують встановленої франшизою суми. У тому випадку, якщо розмір збитку перевищить зазначену суму, страхова компанія буде компенсувати завданий збиток в повному обсязі.

Наприклад: договором страхування встановлена ​​умовна франшиза в 500 доларів. Всі збитки до 500 доларів страхувальник буде компенсувати за свій рахунок. У тому випадку, якщо збиток складе 600 доларів, страхова компанія компенсує всі 600.

Сума франшизи може бути визначена у відсотках від страхової суми або в абсолютному (грошовому) значенні. У ряді випадків франшиза може бути встановлена ​​в розмірі відсотка і від суми заподіяного збитку.

Договори з франшизою оформляють за бажанням клієнта практично всі автострахувальники.

Найчастіше зустрічаються договори з безумовною франшизою. По ряду договорів страхова компанія в обов'язковому порядку встановлює франшизу - наприклад, за договорами, де ризик отримання дрібних пошкоджень високий.

При покупці поліса з франшизою дійсно можна заощадити. Починаючи з певного розміру франшизи, вартість договору страхування починає зменшуватися. До того ж клієнт економить час, не оформляючи купу довідок заради пари подряпин. А тим, кому шкода грошей навіть на дрібний ремонт, доведеться їздити акуратніше. Але і це для автовласника швидше плюс.

Як підібрати оптимальну франшизу при виборі КАСКО?

До вибору франшизи варто підходити, з огляду на наступні рекомендації:

  • якщо водій досвідчений і передбачається, що дрібних збитків йому вдасться уникнути, ми рекомендуємо франшизу в розмірі 0,5% або 1%, оскільки різниця в платежі може становити до 3 франшиз в грошовому еквіваленті;
  • якщо існують такі різновиди франшизи як умовна і безумовна, то варто розглянути варіант страхування з урахуванням умовної франшизи: наприклад, з урахуванням вини водія - франшиза 1%, без провини - франшиза 0%;
  • також існує такий вигляд умовної франшизи: до певної суми (величина умовної франшизи) відшкодування не виплачується, а вище її - виплачується з урахуванням стандартної франшизи. Наприклад, якщо умовна франшиза 1 200 грн., то збитки до цієї суми не компенсуються, а все що понад - виплачується з урахуванням франшизи.


Висновок: якщо автомобіль страхує досвідчений водій - то франшизу слід встановлювати до 1%, якщо ж водій не має істотного досвіду водіння і впевненості в своїх водійських навичках - краще брати франшизу в розмірі 0%.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Страховая группа ТАС

Страховка онлайн

Туристична страховка онлайн: три програми на вибір

Обов'язкова автоцивілка від лідера ринку

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики