про твої фінанси

Інтернет-трейдинг для початківців

Інтернет трейдинг в Україні для початківців і досвідчених інвесторів - поради і рекомендації з інвестицій в інтернеті. Що таке інтернет-трейдинг, як вибрати брокера.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Без кроку першого - не поспішайте вибирати компанію онлайн-брокера
  2. Крок перший - ходимо на семінари
  3. Крок другий - пробуємо свої сили
  4. Крок третій - дивимося на аналітику
  5. Крок четвертий - вивчаємо тарифи
  6. strong>Крок останній - не спокушайтеся
  7. Інтернет-трейдинг: вибираємо брокера для успішної торгівлі

Інтернет-трейдинг надає потенційним інвесторам на порядок більше можливостей і приємностей, ніж традиційне інвестування через брокера або в ПІФи. І справа не тільки у відчутті власної всесильності при безпосередньому натиску «на кнопку», в баченні ринку в реальному часі і можливості проводити десятки угод на день - замість черепашачої швидкості і телефонних дзвінків брокеру. Відчутний позитив - це порівняно низькі комісії і абсолютна прозорість отриманих доходів. Адже за кожну операцію відповідає сам користувач. Тому ніякі чутки про те, що керуюча компанія занизила прибутковість ПІФу при поверненні паю, не страшні. А час жорсткої конкуренції дарує новачкам в інвестуванні масу можливостей, якими гріх не скористатися.

Без кроку першого - не поспішайте вибирати компанію онлайн-брокера

Фахівці рекомендують починати своє інвестування через інтернет не з вибору онлайн-брокера, а з якомога глибшого ознайомлення з системою. Благо можливості під час становлення інтернет-трейдингу такі, що цілком можна освоїти всі базові та глибші премудрості, не роблячи остаточного вибору на користь конкретної компанії, і навіть не проводячи угод і не втрачаючи грошей.

Крок перший - ходимо на семінари

Одна з найпростіших можливостей дізнатися більше про інтернет-трейдинг - це відвідування семінарів, які регулярно проводять компанії-брокери. Більш того, поки нова послуга тільки набирає обертів, семінари проводять і на централізованому рівні: для популяризації інвестування в Україну запрошують експертів світової значимості.

Спеціальні навчальні семінари влаштовує практично кожна компанія, що надає послуги інтернет-трейдингу. При цьому деякі компанії підходять до навчання грунтовно і проводять семінари різного рівня: як для новачків, так і для тих, хто вже орієнтується в торгівлі, має власний досвід, але поки не дуже задоволений своїми результатами. Семінари для новачків, як правило, безкоштовні і не особливо змістовні - дають інформацію «в цілому». Побувавши навіть на трьох різних семінарах стартового рівня неможливо почати вільно орієнтуватися на фондовому ринку.

Крім безкоштовних базових проводять і платні семінари. Варіації тут різні - від регулярного заняття раз на місяць - до виїзного на чотири дні. Вартість таких семінарів коливається в районі 1000 - 8000 гривень і вище.

Для того щоб ходити по семінарам, зовсім не обов'язково прив'язуватися до однієї якої-небудь компанії, правда, для «своїх» організатори роблять знижки. У більшості випадків, походивши на семінари різних організаторів, можна зрозуміти, що з себе представляє той чи інший онлайн-брокер, і чого від нього чекати.

Крок другий - пробуємо свої сили

Приємна перевага для тих, хто починає освоювати премудрості інтернет-трейдингу - це можливість скористатися віртуальними навчальними торгами, які допоможуть вивчити термінал і подивитися, наскільки успішним може бути особисте інвестування. Для цього достатньо просто звернутися в одну з компаній онлайн-брокерів, які надають навчальні торги. Закриття торгового дня для учнів на віртуальних грошах відбувається не разом зі справжньою біржею, а о 22:15, правда, реальні біржові заявки доступні лише до 17-00 (а в п'ятницю та святкові дні до 16-00). Звичайно, найприємніше - це те, що навчальні торги абсолютно безкоштовні. Крім того, більшість онлайн-брокерів, які забезпечують доступ до навчальних торгів, можуть безкоштовно вас консультувати і допомагати у всьому розібратися. Тут головне не соромитися питати.

Часом можливості віртуальних торгів вельми різноманітні. Наприклад, деякі компанії для максимальної відповідності навчальних торгів реальним навіть списують при кожній угоді з віртуального рахунку комісію брокера і комісію біржі. Інші - організовують рейтинги між портфелями учасників навчальних торгів. Єдине, з чим потрібно визначиться бажаючому поторгувати віртуально - це з тим, яку програму з двох актуальних на ринку є бажання вивчити. Більш розповсюджена торгова платформа Quik або менш поширений Smart. Зрештою, при наявності часу і бажання, можна навіть спробувати обидві ці програми, щоб вибрати найбільш зручну з них.

Крок третій - дивимося на аналітику

Кожна компанія, яка є учасником торгів, забезпечує своїх клієнтів аналітикою. Це може бути як безкоштовний доступ до стрічки новин відомого агентства, так і добірка значущих, на думку фахівців, подій, які здатні вплинути на фондовий ринок. За додаткову плату можна замовити більш детальний і глибокий аналіз будь-якого підприємства. Має сенс звернути увагу на вартість аналітики. Що стосується її якості, то тут правило одне: в аналізі інформації краще покластися на самого себе. А сама інформація практично скрізь однакова. Крім того, поняття «найкраща аналітика» - вельми відносне. Як би представник онлайн-брокера не бив себе в груди і не говорив про те, що аналітика його компанії - найкраща в Україні - пам'ятайте: жоден аналітик, ні в одній компанії не передбачив падіння в 2008 році і фінансової кризи на фондовій біржі.

Крок четвертий - вивчаємо тарифи

Незважаючи на те, що практично для всіх онлайн-брокерів вартість інтернет-трейдингу однакова, вартість послуги для клієнтів може істотно відрізнятися. Так що має сенс детально ознайомитися з тарифами і комісіями, а також умовами договору на обслуговування (докладніше про це - нижче).

strong>Крок останній - не спокушайтеся

Хоча дохід, який можна отримати від інтернет-трейдингу, можна порівняти з доходом бізнесу - тобто 50-60% річних, пам'ятайте, що для гри на біржі потрібні не тільки гроші, а й час, і талант. Ринок ще занадто слабко розвинений, щоб розраховувати на непорушність його роботи. Більш того, фондовий ринок - взагалі непередбачуване явище. Як ніхто не зміг передбачити його падіння - так само ніхто не може передбачити момент його зростання. Ось і про те, що буде завтра, ніхто вам не дасть точної інформації. Втім, для того, щоб бути успішним трейдером, можна і не знати, скільки акції коштуватимуть завтра. Головне, як кажуть метри інвестування, «обмежувати свої збитки, давати свого прибутку текти і не брати занадто багато ризиків.

Інтернет-трейдинг: вибираємо брокера для успішної торгівлі

Починати пошуки свого брокера серед безлічі компаній на ринку ми б радили не з порівняння тарифів, а з вивчення послуг, які надає організація.

Перш за все, дізнайтеся, чи можливо дистанційне підключення до послуги онлайн-брокериджа, або для цього обов'язково відвідування офісу. Цей момент важливий, якщо ви проживаєте не в Києві, оскільки основна маса брокерів зосереджена саме тут - в регіонах вибір компаній набагато менше.

Також варто уточнити, з якими біржовими майданчиками працює компанія. Якщо ви хочете торгувати не тільки акціями компаній, але і ф'ючерсом, дізнайтеся, чи надає компанія доступ до торгів на строковому ринку.

Після цього варто дізнатися, чи є у брокера вимоги до мінімальної суми для відкриття рахунку, або вона визначається на ваш розсуд. Інший важливий аспект - як відбувається зарахування та виведення грошових коштів з рахунку. І якщо з зарахуванням все більш-менш ясно (як правило, ви просто вносите гроші через банк на рахунок брокера), то щодо виведення потрібно уточнити деякі деталі. Наприклад, те, скільки часу займає ця процедура. Деякі компанії встановлюють комісію за кожну таку операцію. В ідеалі, бажано поспілкуватися з ким-небудь з клієнтів компанії, які вже виводили кошти з рахунку. Але якщо такої можливості немає - розпитайте співробітників компанії про всі деталі.

Також уточніть, яке програмне забезпечення пропонує брокер. Найчастіше українським інтернет-трейдерам пропонують програми SmartTrade або Quik. При цьому друга набагато більш поширеніша. Так що в цьому сенсі краще відразу навчитися працювати з Quik, адже не виключено, що в майбутньому ви захочете змінити брокера. Втім, однозначних рекомендацій тут бути не може - кожен трейдер сам вибирає для себе найбільш зручні йому інструменти.

Крім базових моментів, починаючому трейдеру будуть корисні ряд додаткових послуг.

Аналітичні матеріали

Уточніть, якою інформацією брокер забезпечує своїх клієнтів. Вам як починаючому торговцю знадобиться галузева і макроекономічна статистика з відповідними коментарями фахівців компанії, інформація та коментарі до змін в законодавстві, новини компаній, інформація про звітність емітентів і зміни в складі їх керівництва, аналіз динаміки торгів на світових фондових майданчиках, основні фінансові новини.

Вся ця інформація може надаватися вам безкоштовно або на платній основі, що бажано теж відразу уточнити у брокера.

Консультації фахівців

Навіть найповнішої ринкової інформації буде недостатньо, якщо у вас ще немає значного досвіду біржових торгів. В такому випадку вам може знадобитися консультація досвідченого фахівця. Поцікавтеся, чи надає брокер консультації фахівців, тобто, чи можете ви в разі утруднення з прийняттям торгового рішення зателефонувати брокеру і проконсультуватися. Ця послуга може бути платною або безкоштовною. Також уточніть, чи можете ви звертатися за консультаціями настільки часто, наскільки вам це буде потрібно, і на який обсяг допомоги ви можете розраховувати.

Навчальні курси

Навіть якщо ваш брокер надає прекрасні безкоштовні консультації по першому вашому запиту, щоб заробляти гроші вам потрібно навчитися торгувати самому. Швидше і простіше робити це не на власних помилках, а на спеціальних курсах і тренінгах. Найчастіше брокери проводять семінари для приватних інвесторів. Дізнайтеся, які навчальні програми є у вибраній вами компанії - платні курси, безкоштовні семінари, навчальні відеоуроки, вебінари і так далі.

Якщо у вас є час - не зайвим буде сходити на безкоштовні заняття від декількох брокерів, щоб «придивитися» і поспілкуватися з фахівцями. Це теж допоможе вам скласти своє уявлення про компанію.

Вивчаємо тарифи

Основні витрати по оплаті послуг брокера складаються з комісії з обороту. Від усієї суми проведених вами угод брокер, в залежності від його тарифної політики, отримує 0,05% -0,15%. Найчастіше комісія зменшується при збільшенні суми угод або при збільшенні суми на вашому рахунку. Крім комісії, яка встановлюється у відсотках до обороту, брокер може встановлювати фіксовану плату - щомісячну або за кожну торгову сесію, коли ви робили операції з цінними паперами. Крім того, може вводитися мінімальний розмір комісії.

Відрізняється тарифікація послуг брокера на строковому ринку. Тут встановлюється фіксована плата за кожну операцію, скальперську операцію (купівля і продаж протягом однієї торгової сесії) або організацію виконання ф'ючерсного контракту, а також за примусове закриття позиції.

Крім цього, на вас можуть покладатися і додаткові витрати, зокрема, оплата послуг зберігача. Деякі брокери відразу включають її у вартість абонплати, у інших послуги зберігача оплачуються окремо. Також може стягуватися біржова комісія, плата за блокування / розблокування коштів для торгів на біржі, за використання торгового терміналу, за оформлення документів для підключення до системи і так далі. Як вже говорилося вище, платними можуть бути операції по зарахуванню / виведення коштів з рахунку і супровідні послуги. Будьте також готові до того, що вам потрібно буде оплатити ключ електронно-цифрового підпису, використання якого обов'язково при здійсненні операцій он-лайн.

 

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики