про твої фінанси

Як менше платити за газ: секрети економії

Осінь prosto радує нас останніми теплими днями, але синоптики вже попереджають про нічні заморозки, а економісти загрожують черговим підвищенням ціни на газ для населення. Все це змушує задуматися про те, як економити газ вдома і відповідно зменшити витрати на опалення, підігрів води та приготування їжі. Про доступні способи економії газу на опаленні (на котлі) у квартирі та приватному будинку розповість Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Економія повинна бути економною: скорочуємо споживання
 2. Зігріваємо себе самі: модернізуємо обладнання і утеплюемся
 3. Актуальні тарифи на газ
 4. Як подати показники газу?
 5. Постачальники газу України

Часи, коли в більшості домогосподарств про витрату газу можна було не замислюватися, а іноді навіть обігрівати квартиру за допомогою включеної газової комфорки давно пройшли. Тепер практично в кожній українській квартирі, а тим більше будинку, встановлені газові лічильники. А постійно зростаюча ціна на газ змушує багатьох шукати варіанти його економії.

За великим рахунком всі заходи для економії газу можна розділити на два способи:

 • Скорочення споживання газу.
 • Економія за допомогою модернізації обладнання, утеплення приміщення та інше.

Перший спосіб доступний кожному і не вимагає додаткових капіталовкладень. Другий дозволяє не змінювати звичний спосіб життя і рівень комфорту, але потребуватиме певних фінансових вливань.

Економія повинна бути економною: скорочуємо споживання

Коли в квартирі газ використовується виключно для приготування їжі, досить реалізувати наступне:

 • Потужність пальника повинна бути адекватна страві що готується. Не слід переварювати їжу і дозволяти язикам полум'я «облизувати» посуд. Останню, до речі, бажано придбати з енергозберігаючими властивостями, що дозволить скоротити споживання газу. Ну, а якщо оновити кухонне начиння не дозволяє бюджет, використовуйте звичайні розсікачі полум'я - вони теж здатні забезпечити економію газу.
 • Також не слід зловживати приготуванням малооб'ємних страв в газовій духовці - для приготування невеликого за обсягом обіду доцільніше скористатися електроприладами: СВЧ або мультиваркою. Кулінари, до речі, рекомендують пригадати так званий режим томління, який наші предки використовували в печі - він не тільки дозволяє заощадити газ, але і забезпечує ощадний режим термообробки продуктів, що дозволяє зберегти більше корисних властивостей.

При нагріванні води слід використовувати проточний газовий нагрівач (колонку), який споживає газ лише, коли ви використовуєте воду. При цьому потужність колонки повинна бути адекватною середньому споживанню гарячої води у вашому домогосподарстві. Оскільки чим потужніша колонка, тим більше газу вона споживає. Миттєвий нагрів води, безумовно, приємна опція, але чи така вона значуща, щоб істотно переплачувати?

При індивідуальному опаленні газом, яке стало дуже популярне в останні роки, теж можна заощадити. По-перше, рекомендована температура повітря в житловому приміщенні не повинна перевищувати + 21С, хоча багато хто з наших співгромадян знаходять для себе комфортним тепло на рівні + 26-28С. Однак медики, і особливо педіатри, наполягають, що простіше утеплитися самому за допомогою додаткового шару одягу, ніж постійно перебувати в перегрітому приміщенні. Може, варто врахувати їхні рекомендації в новому опалювальному сезоні?

Крім того, в разі, коли на ваших батареях встановлені терморегулятори, можна відключити опалення в невикористовуваних приміщеннях, наприклад, на кухні і в вітальні вночі, а в спальні - вдень.

Цікаво, що популярний у власників пластикових вікон режим «зимового провітрювання» - коли залишається вузенька щілинка протягом тривалого періоду часу - насправді веде скоріше до істотних тепловтрат, ніж до провітрювання. Краще проводити повноцінні сеанси провітрювання в міру необхідності.

У справі економії дрібниць немає, а тому подбайте і про те, щоб працюючі радіатори не були закриті шторами - це краде тепло.

Ну, і не варто забувати про своєчасне технічне обслуговування вашого котла - бруд і пил які накопичуються на теплообміннику змушують апарат споживати більше енергії.

Зігріваємо себе самі: модернізуємо обладнання і утеплюемся

У цій статті ми не будемо загострювати увагу читача на очевидних варіантах, як заощадити тепло, а відповідно, гроші, за допомогою установки герметичних вікон і дверей. Припускаємо, що більшість домогосподарств, які мають можливість це зробити, вже зробили. Сьогодні поговоримо про наступні кроки до енергозбереження:

 • Проведіть утеплення стін, а також підлоги і горища при необхідності, зробіть теплоізоляцію містків холоду. Встановіть спеціальні відображаючі екрани між радіаторами і стіною, що дозволить повертати частину тепла назад в приміщення.
 • Встановіть термоголовки на батареї.
 • Автоматизуйте котел. Можна встановити терморегулятори з датчиками зовнішньої температури повітря (погодозалежні). Вони дозволяють зробити опалення «розумним» - при підвищенні температури «за бортом» така автоматика буде подавати менше палива в котел, а значить, дозволить заощадити бюджет.

Установка кімнатних термостатів дозволить котлу відключатися у разі перевищення заданої температури в приміщенні на 1-2 градуси, що виключить перегрівання повітря і дозволить заощадити газ. До того ж, ця опція позбавить вас від регулювання температури вручну. У разі ж, якщо встановити програмований кімнатний термостат, то економія газу може досягти 20-25%. Досягається вона за рахунок того, що за підрахунками фахівців, зниження температури в приміщенні всього на 1 градус, зменшує споживання газу на 4-6%. Такі термостати популярні в країнах Європи, де вартість енергоносіїв традиційно висока. Вони дозволяють на час, коли вдома нікого немає, знижувати температуру в приміщенні на 5-10 градусів і знову підвищувати температуру до комфортної до повернення господарів додому. До речі, найбільш просунуті моделі термодатчиков дозволяють програмувати їх роботу через інтернет.

 • Замініть котел на конденсаційний. Якщо дозволяє бюджет, то краще за все використовувати саме цей сучасний тип котла, який за рахунок використання відпрацьованих газів (конденсату водяної пари) дозволяє заощадити до 15% споживаного палива. Крім цього, такі котли можуть працювати навіть в умовах низького тиску газу в мережі, а також набагато більш екологічні і менш шумні. Ймовірно, тому з 2015 року в Європі продаж неконденсаційних котлів заборонений.

Отже, якщо комбінувати описані вище поради, економія газу в підсумку може скласти до 35-40%. Звичайно, якщо газ в вашому домі використовується тільки для приготування їжі, то це не сильно відіб'ється на сімейному бюджеті, а ось власникам газового опалення наші поради допоможуть не засмучуватися щоразу при отриманні платіжки за газ.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики