про твої фінанси

Утеплення й облицювання фасадів будинків: порівняння матеріалів

Утеплення вашого житла зсередини і зовні корисно економією - не тільки для вашого особистого бюджету, а й у світовому масштабі, адже сьогодні більше половини всіх енергетичних ресурсів йде на опалення (порівняйте з 8%, які споживає гаряча вода і 31%, споживаними автомобілями)


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як і чим краще утеплити будинок зовні: пінопластом або ватою

  1.1 Мокрий спосіб

  1.2 Сухий спосіб

  1.3 Історія виготовлення пінопласту

  1.4 Процес облицювання пінопластовими панелями 

  1.5 Переваги та недоліки пінопласту

  1.6 Думка експерта

 2. Послуги з облицювання фасадів будинків: види матеріалів

  2.1 Природний камінь

  2.2 Фасадна цегла

  2.3 Фасадні  панелі з деревних матеріалів (вагонка, дерево, блок-хаус)

  2.4 Штукатурка

  2.5 Термопанелі

  2.6 Металеві фасадні панелі з полімерним покриттям

  2.7 Вінілові фасади

  2.8 Фасадні панелі зі спіненого поліуретану

  2.9 Фасадні панелі з фіброцементних плит

  2.10 Гнучка кераміка

 3. Утеплення житла в поясненнях і цінах (блог)

  3.1 Утеплення стін зсередини

  3.2 Утеплення стін зовні

  3.3 Додаткові «теплі» дрібниці

Як і чим краще утеплити будинок зовні: пінопластом або ватою

Якщо раніше утеплення будинку було пов'язано зі збільшенням товщини стін, і було досить трудомістким процесом, то сьогодні з'явилося безліч теплоізолюючих матеріалів, які не вимагають величезних витрат часу і праці.

Існує кілька способів і систем зовнішнього утеплення будинку. Умовно всі варіанти можна розділити на дві групи - це сухий і мокрий способи.

Мокрий спосіб

Мокрий спосіб є і одним з найпоширеніших, оскільки доступний за ціною і дозволяє використовувати велику кількість фасадних утеплювачів і декоративних фінішних покриттів.

джерело фото http://kingfasad.ru/

Будинок, утеплений мокрим способом, нагадує листкове тісто: на стіну послідовно кріпляться кілька шарів, на зразок штукатурки: теплоізоляційний шар, армувальний шар і декоративно-обробний.

джерело фото http://www.stroi-baza.ru/

В технології застосовується вода, якою розводиться клей, для закріплення теплоізоляційного шару. Тому проводити теплоізоляційні роботи можна тільки при температурі від +5, при монтажі всі шари повинні бути захищені від попадання опадів.

джерело фото http://www.stop-water.ru/

Мінус мокрого способу - це тривалість всього процесу. Перед тим, як нанести ще один шар, необхідно дочекатися повного висихання попереднього.

Сухий спосіб

Сухий спосіб - це утеплення фасадів вже готовим фабричним утеплювачем. Основна його перевага - всесезонність. Утеплювати стіни можна в будь-який час року, незалежно від погодних умов і температури.

джерело фото http://www.smremont.com/

Один з найбільш поширених сухих способів утеплення фасаду - вентильований фасад. На каркас, прикріплений до стіни, встановлюються облицювальні панелі. А простір, що залишився між стіною і панеллю, заповнюється утеплювачем. При цьому між утеплювачем і каркасом обов'язково повинен бути зазор не менше 4 см. По ньому циркулюють потоки повітря, які висушують шар утеплювача, якщо на нього потрапляє волога.

джерело фото http://www.balt-stroy.ru/

Останнім часом при утепленні приватних будинків часто використовують термопанелі. Вони являють собою практично готовий фасад (клінкерна плитка з твердою теплоізоляційною основою), який кріпиться до стіни за допомогою спеціальних кріплень. Виглядають вони в точності, як цегляна кладка. Цегляний будинок в такій «шубі» практично не піддається старінню, не вимагає догляду і реставрації.

джерело фото http://www.evrokrovli.ru/

джерело фото http://www.ssk-spektr.ru/

Однак, щоб якісно утеплити заміський або багатоквартирний будинок, в першу чергу, необхідно правильно вибрати теплоізоляційний матеріал. 

Пінопласт - матеріал найдоступніший і найдешевший, має ряд недоліків. Наприклад, при неналежному провітрюванні пінопласт може відволожитися, що спровокує появу грибка на внутрішніх стінах.

джерело фото http://sergeyshirin.info/

Екструдований пінополістирол (XPS) - це дрібнопористий матеріал з рівномірною структурою. Як і пінопласт, він походить від полістиролу. Однак за характеристиками пінополістирол значно перевершує свого «родича»: він набагато тонше, але зберігає більше тепла; не поглинає вологу і пар, набагато стійкіше до вогню.

джерело фото http://www.uralint.ru/

Мінеральна вата. Головна відмінність цього зовнішнього утеплювача - його розміри і форма не змінюються за весь час експлуатації. Мінеральна вата не "сідає", а значить «на стиках» не виникне зазор, через який може проникнути холод. Її можна розрізати на будь-які неправильні шматки, що зручно при утепленні нерівних поверхонь. А термін служби мінеральної вати один із самих довгих - не менше 70 років.

Однак, використовуючи цей утеплювач, слід пам'ятати, що при роботі з мінватою категорично не можна використовувати штукатурку на основі акрилу - вона створює плівку, яка перешкоджає виведенню вологи.

джерело фото http://www.vrk1.ru/

Скловата - один з різновидів мінеральної вати. Використовується в основному при утепленні вентильованих фасадів будівель.

джерело фото http://stroimit.ru/

При самостійному монтажі теплоізоляції головна умова - якість робіт. Оскільки при недотриманні технологічного процесу можна отримати і грибковий наліт, і «вимокання» стін, і утворення «містків холоду». А це призведе до додаткових непередбачених витрат.

Історія виготовлення пінопласту

Пінопласт - механічно спінена пластична маса. Залежно від технології виготовлення пінопласт володіє різними технічними властивостями (щільність, стійкість до механічних ушкоджень, до хімічних речовин, до дії вологи). У побутових умовах найчастіше використовують безпресовий пінопласт, тобто пінополістирол. Цей вид пінопласту вперше був виготовлений в 1951 році у виробничій лабораторії американської компанії BASF, яка скористалася ідеєю будівельника-дослідника Хута Хеддока. Хут побудував будинок для своєї дочки на Алясці і використовував для теплоізоляції спінений полістирол. Теплоізоляція навіть в умовах Аляски виявилася на найвищому рівні. Вчені з BASF вдосконалили процес виробництва і поставили виготовлення пінопласту на потік.

Джерело фото:  http://www.forumhouse.ru

Практично на 88% пінопласт складається з газу, укладеного в полістиролові осередки, і володіє відмінними характеристиками для використання в будівництві: недорогий, легкий (при високій міцності) і економний. В Україні в облицюванні фасадів пінопласт почали використовувати порівняно недавно: в 1998 році, коли будівельний сектор почав бурхливо розвиватися в сегменті курортної нерухомості і будівництва приватних селищ підвищеної комфортності. Підрядники звернули увагу, що використання пінополістиролу істотно підвищує теплоізоляційні властивості будівель. Пінопласт почали використовувати в 30% облицювальних фасадних робіт.

Процес облицювання пінопластовими панелями 

Процес облицювання стін пінопластовими панелями досить простий і зручний: стіни будинку готуються і грунтуються. Потім, на попередньо виміряну рівнем стіну, наносяться спеціальні позначки, «маяки», за якими потім клеяться плити.   

Джерело фото:  http://domgvozdem.ru

Для кріплення пінопластових плит на  стіну будинку  потрібно використовувати спеціальний розчин. Гарні іспанські склеювальні склади і німецький клей. Клейовий розчин рівномірно наноситься спочатку на пінополістиролові плити в невеликій кількості. Якщо стіна рівна, то клейовий розчин потрібно наносити зубчатим шпателем. В іншому випадку (стіна має явні нерівності позначені маяками) краще скористатися поздовжнім шпателем з ущільненим лезом (досвідчені майстри використовують кілька видів шпателів). Після того, як на панель нанесений клей її потрібно прикріпити на стіну відповідно до вимірювальних міткок. Завдяки тому, що клейовий розчин протягом 10 хвилин зберігає високу пластичність, помилку при приклеюванні панелі можна оперативно усунути. Панелі приклеєні "під рівень" створюють видимість абсолютно рівної стіни.

Джерело фото:  http://ibud.ua/

Для додаткового закріплення панелі на стінах використовують спеціальні дюбелі з широкими пластиковими капелюшками. У панелях просвердлюються отвори, в які згодом на кілька міліметрів вгвинчуються дюбеля. Після закінчення процесу дюбеля спеціальним молотком забиваються в стіну. Такий спосіб кріплення називається комбінованим (клей і дюбель), він найбільш часто використовується при облицюванні фасадів пінополістиролом. Спосіб хороший тим, що навіть при деформації стіни початкового рівня можна уникнути відшаровування панелей.

Джерело фото:  http://msize.ru/

Є ще один спосіб закріплення панелей. Він заснований на посиленні поверхні панелі і кутів склосіткою і алюмінієвими куточками. На всю поверхню панелі накладається тонка, але дуже міцна склосітка, на яку наноситься склад, що клеїть. Кути панелі посилюються алюмінієвими куточками, які також насаджуються на клей. Поверхня самої панелі і куточків вирівнюється і після підсушування повторюється операція з дюбелями. Потім поверхня панелі грунтується фасадним грунтом і знову просушується.

Джерело фото:  http://my-fasad.com.ua

На фасадний грунт наноситься обробний шар фасадної штукатурки, до складу якої входять спеціальні стабілізатори і закріплювач. Товщина шару, який наносять на панель, не перевищує 3 мм.

Джерело фото:  http://ibud.ua

Переваги та недоліки пінопласту

Дослідження міжнародних будівельних корпорацій показують, що ідеального теплоізоляційного матеріалу не існує, але пінополістирол помітно виділяється на тлі інших. 

Переваги:

 • екологічний матеріал, який доступний для повторної переробки і не виділяє в атмосферу шкідливих речовин при підвищенні температури в літній період;
 • пожежостійкість матеріалу (в разі локального спалаху «пожежа» триває 4 секунди завдяки добавкам антипиренів);
 • стійкий до дії хімічних речовин (кислотні, лужні суміші, спирти);
 • за умови використання пінопласту потреба в пароізоляції відпадає (істотна економія);
 • пінопласт дуже легкий, при його використанні не потрібно зміцнювати фундамент;
 • незважаючи на низьку щільність, пінопласт є дуже міцним матеріалом: блок панелей в 12 см за своїми характеристиками опірності механічних пошкоджень можна прирівняти до характеристик дерев'яного 5-сантиметрового дерев'яного бруса;
 • відносна дешевизна панелей при високих якісних показниках;
 • простота монтажу.

Недоліки:

 • низькі звукоізоляційні показники;
 • якщо температура навколишнього середовища перевищить 50 градусів за Цельсієм, можливо часткове руйнування цілісності панелей;
 • не підходять для будинків і будівель вище 30 метрів (знижується рівень теплоізоляційних показників);
 • є причиною виникнення конденсату;
 • велика кількість низькоякісних підробок.

Безпека пінопласту залишається під питанням. Є дві діаметрально протилежних думки про те, наскільки цей матеріал підходить для утеплення житлових будинків. Одні фахівці категорично проти цього матеріалу, інші навпаки. Щоб розвіяти ці сумніви, ми звернулися до експерта.

Думка експерта

Станіслав Томашевський, менеджер проектів компанії «Інженерні системи»

- На сьогоднішній день пінополістирол - дійсно найкращий теплоізоляційний матеріал, але, на думку деяких фахівців, він пожежонебезпечний, недовговічний і має проблеми з екологічністю. Почасти це так і є. Але варто врахувати, що пінополістирол, як і будь-який інший будівельний матеріал має плюси і мінуси експлуатації. При виконанні всіх необхідних вимог при облицюванні і утепленні фасадів пінопласт цілком безпечний. Будинок - це система взаємопов'язаних між собою параметрів. Якщо електропроводка зроблена з порушенням вимог безпеки, то можливі загоряння незалежно від того, який теплоізоляційний матеріал використаний.

Середня гарантійна тривалість експлуатації пінопласту 35 років, що вельми непогано для будматеріалу зі стабільною спінено. структурою. Звичайно, пінополістирол схильний до окисної деструкції, але цей процес дуже повільний. 

При якісній герметизації (клей, будівельне покриття) можливість виділення в атмосферу летких хімічних сполук зведена до нуля. Дотримання будівельних нормативів також виключає можливість поїдання пінопласту мишами і наявність гнізд тарганів в плитах. Однак, з огляду на деякі особливості структури і експлуатаційні властивості пінополістирол краще використовувати при теплоізоляції офісних будівель і складських приміщень.

Послуги з облицювання фасадів будинків: види матеріалів

Облицювання - надання фасаду будівлі колірної і архітектурної виразності. Облицювання фасадів будівлі виконує три важливі функції: гідроізоляція, теплоізоляція і шумоізоляція.

Фасади поділяють на вентильовані і невентильовані. Вентильовані фасади припускають наявність вентиляційних зазорів між стінами і безпосередньо фасадним матеріалом. Усередині вентильованого фасаду створюється своєрідна теплова завіса, яка допомагає позбутися від вологи.

Джерело:  http://doma.idhost.kz

Невентильовані фасади (без вентиляційних зазорів) складаються з декількох базових шарів: утеплювача, армуючої сітки і декількох шарів грунтовки і обробної штукатурки. Зверху при бажанні наноситься облицювальний матеріал.

Джерело:  http://www.nashgorod.ru

Також фасади поділяються на «сухі» і «мокрі». Перші монтуються «сухим» способом (без застосування будь-яких клеїв і іншої будівельної хімії) за допомогою цвяхів, шурупів і інших видів механічного кріплення. До них відносяться різні панелі: дерев'яні, вінілові, скляні, вагонка. «Мокрі» фасади монтуються за допомогою спеціальних будівельних сумішей, використовуються клей, затирка та інше. До «мокрих» фасадів відносять: природний камінь (декоративний) або камінь зі штучних матеріалів, облицювальну цеглу, штукатурку.

Природний камінь

Природний камінь ідеально підходить для масштабної будови зі складною архітектурною структурою. Це довгострокове і міцне покриття для стін, що зберігає прохолоду влітку і тепло взимку. Переваги: ​​вологостійкість, довговічність (до 50 років), морозостійкість, не горить, тривалий час зберігає привабливий зовнішній вигляд, стійкий до впливу лугів, кислот і до різких перепадів температур. Недоліки: велика вага - близько 60 кг / кв.м. (мармур, граніт), складність монтажу, вибірковість сполучних сумішей (цементний розчин, різноманітні клеї), висока вартість.

Джерело:  http://ckstone.ru/

Фасадна цегла

Лицювальна або декоративна цегла - штучна цегла, яка виготовляється з глин середньої якості. Є одним з найпопулярніших матеріалів для облицювання, тому що має оригінальний зовнішній вигляд, безліч кольорів і форм. Фасадна цегла - це компроміс між природним каменем і повністю штучними облицювальними матеріалами. Основні види лицювальної цегли:

 • керамічна облицювальна цегла; 
 • сухопресована або гіперпресована цегла;
 • силікатна цегла.

Переваги: ​​висока морозо- і жаростійкість, підвищена стійкість до атмосферних явищ і зовнішніх механічних впливів, низький рівень водопоглинання, термін експлуатації - до 20 років. Недоліки: вибірковість сполучних матеріалів (клей, що з'єднує розчин), додаткове навантаження на фундамент приватного будинку (цегла досить багато важить, фундамент потребує зміцнення), складність в ремонті при появі відколів і тріщин (трапляється дуже рідко, але усунути складно), складності при видаленні різних малюнків і графіті, зовнішні комунікації дуже складно заховати за облицювальну цеглу.

Джерело:  http://www.oookifa.com/

Фасадні  панелі з деревних матеріалів (вагонка, дерево, блок-хаус)

У деяких випадках облицювання фасаду дерев'яними панелями - це найвдаліший вибір. Дерев'яні панелі створюють вигляд справжнього зрубу. Результат облицювання виправдовує всі очікування: високий рівень звукоізоляції, тривалість експлуатації (10-15 років), естетична привабливість, хороший рівень теплоізоляції, екологічність, простота монтажу.

Дерев'яний зруб можна створити за допомогою блок-хаусу - обшивальної  стругальної дошки, виконаної у вигляді напів профільованого бруса. Зовні дошки блок-хауса схожі з оциліндрованими колодами, тобто мають пласку «задню» сторону, опуклу «передню». Основні переваги блок-хауса: виробляэться з високосортних добре висушених дощок, легко монтується, естетично виглядає. Недоліки: низька паропроникність, намерзання конденсату, досить висока вартість. Ціна блок-хауса досить висока, проте міцність і практичність матеріалу це виправдовує.

Джерело:  http://unartsib.ru/

Не менш якісним матеріалом для облицювання фасаду є дерев'яна «вагонка». Основою таких панелей є розщеплена на волокна деревина, спресована при високій температурі і тиску. Сполучним компонентом для панелей служить лігнін (органічне полімерне з'єднання, яке виділяється при гарячому пресуванні деревини). Захисним шаром для панелей служить фарба, що наноситься на поверхню. Плити добре склеюються, зручні для додаткового облицьовування шпоною або полімерними матеріалами. Недоліки: горючість і набухання при впливі вологи. Саме тому для облицювання фасадів краще вибрати плити з зміцнюючими речовинами (синтетичні смоли, гідрофобізатори). Також підійдуть плити з добавками парафіну та емульсії.

джерело  http://www.tvoidom-tver.ru/

Штукатурка

Штукатурка - один з найпопулярніших видів фасадного облицювання. Відноситься до типу «мокрих» фасадів. Затребуваність штукатурки обумовлена ​​відносною дешевизною базового матеріалу і хорошими експлуатаційними властивостями. Штукатурка- вид оздоблювальних робіт, основне завдання якого - створення рівної площині поверхні для подальшого нанесення більш тонких покриттів. Найпоширенішими матеріалами є: вапняний розчин, цементно-піщаний розчин (піщаник), гіпсові суміші. Оштукатурені фасади виглядають привабливо і акуратно. Якщо використовувати якісний матеріал, то оштукатурений фасад не менше 20 років зможе зберігати цілісність. Переваги: ​​вогнетривкість (при використанні штукатурки з високим вмістом мінералів), нейтральна електростатічность, стійкість до поразки грибками, міцність, висока паропроникність, ремонтопридатність, екологічність, середня цінова планка. Недоліки: вимагає додаткових забарвлень (1 раз в 2 роки), дає усадочні тріщини, робочий розчин готується безпосередньо перед нанесенням на кам'яну поверхню і має дуже обмежений термін експлуатації.

Джерело:  ipoj.ru

Термопанелі

Термопанель - це композиційна система, що складається з двох основних теплоізоляційних матеріалів пінополіуретану і пінополістиролу, плюс зовнішній декоративний шар у вигляді фасадної плитки. Термопанелі відносяться до типу комбінованих фасадів (в основі вентильований фасад облицьований тонкою плиткою). Завдяки високим теплоізоляційними властивостями, термопанелі широко застосовуються там, де необхідна високоефективна теплоізоляція будинку з мінімальними матеріальними витратами і при мінімальній товщині і вазі панелей. Переваги: ​​витримують холоди до -40 градусів, імітація облицювання під цеглу, ефективна теплоізоляція, не вимагають додаткових фундаментів (самонесучі), мінімальні терміни монтажу (облицювання невеликого будинку за 2-3 тижні). Недоліки: досить висока ціна, при порушенні цілісності (зовнішнє механічне пошкодження) можливо намерзання конденсату в вентильованому зазорі.

Джерело:  abc-klinkergruppe.ua

Металеві фасадні панелі з полімерним покриттям

Металеві фасадні панелі з полімерним покриттям виробляють з алюмінію «пов'язаного» з оцинкованою сталлю (особливий вид зміцнюючої виплавки). Поверхня таких панелей може бути як гладкою, так і перфорованою. Захисні покриття металевих панелей виконують з полімерів, список не великий, але все полімери мають відмінні експлуатаційні характеристики. Найбільш якісними захисними полімерами вважаються: матовий поліестер (модифікований тефлоном), стандартний поліестер (створений на основі поліефіру, має високу пластичність), пластизол (текстурний, міцний, не реагує на дію лугів і кислот) і пурал (щільна структура, висока міцність, висока опірність хімічним абразивам).

Переваги: ​​морозостійкість, вологостійкість, стійкість до корозійних змін, не горить, легкість монтажу, широка колірна гамма з можливістю подальшого фарбування, стійкість до хімічних речовин, високий рівень захисту від зовнішніх електромагнітних випромінювань, термін служби - до 50 років.

Недоліки: метал не є теплоізолятором, для монтажу необхідні добірні елементи, що збільшує вартість покриття приблизно на 20-30%, схильність до зовнішніх механічних пошкоджень.

Джерело:  http://www.websad.ru/

Вінілові фасади

Вінілові панелі роблять з стандартизованих (підготовлених для експлуатації в житловому секторі) полівінілхлоридних полімерів ПВХ з додаванням модифікаторів і пластифікаторів. Вінілові панелі дуже зручні в плані модифікації зовнішнього вигляду. Поверхня вінілових фасадних панелей буває рельєфною (імітується дерево) і просто гладкою. Гладкі панелі набагато дешевше і практичніше. Панелі легко з'єднуються між собою за допомогою замка-засувки, що дає можливість створювати секції будь-яких розмірів з абсолютно гладкою поверхнею.

Переваги: ​​довговічність - до 30 років, широка вилка робочих температур (-50 - +50 градусів), пожежобезпечні, вологостійкість, панелі легко ріжуться, легка вага, не схильні до гниття і корозії, легкість монтажу, висока теплоізоляція, стійкі до ультрафіолетового випромінювання, тривалий час зберігають колір. Недоліки: при низьких температурах матеріал стає досить крихким, може втратити цілісність (розтріскування, розколювання), сильний вітер викликає вібрацію вінілового сайдинга і його подальше розтріскування, низька стійкість до хімічних речовин (луги та кислоти).

Джерело:  http://www.kievgradoservis.com.ua

Фасадні панелі зі спіненого поліуретану

Поліуретанові фасадні панелі - це високоміцні неплавкі пластмасові панелі з комірчастою архітектурою мікрокамер заповнених газом і покриті мармуровою крихтою. Зовні виглядають дуже привабливо, практично не відрізняються від панелей, вироблених з натуральних матеріалів, дуже міцні, довговічні.

Переваги: ​​довговічність - від 30 до 50 років, морозостійкість, низька теплопровідність, пожежобезпечність, не схильні до гниття, стійкі до старіння, хімічно і біологічно нейтральні.

Недоліки: при пожежі «стікають» зі стін і мають високий рівень токсичності, схильність до зовнішніх механічних пошкоджень (ударів).

Джерело: http://repair-home.net

Фасадні панелі з фіброцементних плит

Панелі з фіброцементних плит виробляються з цементу (80-90%), целюлози, піску та пластмаси (7%). Плюс до всього, в складі присутні мінеральні складові. Панелі покриті гідрофільною неорганічною плівкою.

Фіброцементні панелі дуже зручні як для ремонту фасадів старих будівель, так і для облицювання та утеплення нових. Фіброцементні панелі доступні для фарбування високоякісними акриловими або поліуретановими фарбами, дуже варіативні в плані імітації різних матеріалів. Найбільш популярні плити з акріловими і поліуретановими покриттями, а також плити з кам'яною крихтою. Товщина стандартних панелей - 8-15 мм, вага панелей - 16 кг / кв.м. при товщині 8 мм. Переваги: термін служби - до 20 років, морозостійкість, стійкість до корозії і гниття, довго зберігають колір, не горять, витримують різкі перепади температур, хороші для роботи з найскладнішими випадками геометричних фасадів, хороша теплоізоляція і шумопоглинання. Недоліки: необхідність фарбування відразу після установки, високий рівень вологопоглинання, низька ударостійкість.

Джерело:  http://titan100.com.ua

Гнучка кераміка

Пластини гнучкою кераміки складаються з полімерів і мікроскопічних часток кремнію, а також модифікованої глини (83%). Також до складу входять модифікатори цементу і адгезиви. Пластини безбарвні (прозорі) і придатні під напилення різних захисних шарів і фарбування високоякісними акриловими фарбами. Гнучка керамічна плитка дуже еластична, міцна і пружна, не тріскається і відмінно переживає різкі перепади температур. У облицюванні фасадів цей матеріал використовується порівняно недавно, але вже відмінно себе зарекомендував. Дуже зручні для поновлення облицювання фасадів старих будівель (пластини монтуються на підготовлене старе покриття).

Переваги: ​​термін служби - до 30 років, морозостійкість, стійкість до корозії і гниття, довго зберігають колір і привабливий зовнішній вигляд, хороша тепло- і шумоізоляція, висока стійкість до зовнішніх механічних пошкоджень, стійкість до УФ-променів. Недоліки: низька стійкість до впливу хімічних речовин (луги та кислоти), середній клас горючості при високому рівні вогнестійкості (все залежить від температурного впливу), продукти горіння токсичні.

Джерело:  http://www.keramonit.ru

Кожен проект індивідуальний і вибір технології облицювання залежить від багатьох параметрів: матеріал поверхні під облицювання, безпосередньо обраний матеріал для облицювання фасаду, якість кріпильних систем і в'яжучих сумішей. Ці питання обговорюються ще на етапі проектування. Тільки в цьому випадку проект буде успішно завершений. Довіртеся фахівцям, самостійне облицювання фасаду чревате проблемами в майбутньому.

Утеплення житла в поясненнях і цінах (блог)

Відразу обмовлюся - всі наведені мною ціни реальні для Києва, а теорія, відповідно, для всієї країни.

Перше, що мене здивувало при вивченні питання утеплення - це моя оману щодо того, що важливіше для збереження тепла взимку: вікна і двері або стіни. Я завжди вважала, що вікна і двері, а виявилося - ні. У половині тепловтрат житла «винні» стіни, і тільки чверть тепловтрат припадає на вікна та двері. Решта 15% йдуть через дах, а останні 10% - через підлогу і стіни підвалу (якщо останній у вас є).

Тож не дивно, що, за словами експертів, утеплення стін може більш ніж на третину зменшити витрати на опалення (природно, якщо ваші стіни потребують утеплення). З цих причин в умовах обмеженого бюджету ми відклали встановлення сучасних вікон (їх у нас цілих п'ять, величезних, і їх одночасна установка - істотне навантаження на бюджет) і почали утеплення будинку саме зі стін, підрахувавши, що це найбільш безпрограшний варіант, який принесе нам більший ефект при приблизно таких же вкладеннях.

Утеплення стін зсередини

Перш за все, поділюся з вами гарною новиною - на утепленні житла (квартири, будинку) зсередини можна заощадити просто величезну суму ... не роблячи його взагалі! Крім того, що після утеплення зсередини площа вашої квартири трохи зменшиться, у нього існують і набагато менш невинні наслідки. Наприклад, після утеплення стін зсередини, температура за утеплювачем буде різко знижуватися, а наслідки цього - скупчення взимку між ізоляцією і внутрішньою поверхнею стіни водяної пари-конденсату. Це в свою чергу може призвести до цвіллі, грибка та інших «радощів». Різноманітні тематичні форуми в інтернеті так і кишать панічними повідомленнями на кшталт: «утеплив зсередини квартиру в панельному будинку пінопластом, зверху обшив гіпсокартоном - підвищилася вологість, дружина скаржиться, що білизна в шафах стала трохи зволоженою».

Існує ще проблема так званих «містків холоду» - місць з'єднання зовнішньої стіни і перекриття, через які відбуваються великі витоки тепла.

Нарешті, утеплення зсередини - просто малоефективне, як ви можете побачити на наступних картинках.

Малюнок 1. Без утеплення - температурний «нуль» всередині стіни

Малюнок 2. Утеплення зсередини - температурний «нуль» на внутрішньому кордоні стіни і теплоізоляції

Експерти стверджують, що якщо між внутрішньою стороною стіни і теплоізоляцією є хоч найменша відстань, то там буде накопичуватися волога, яка потім буде руйнувати клейовий шар.

Малюнок 3. Утеплення зовні - температурний "нуль" всередині шару теплоізоляції

Утеплення зсередини може «коштувати свічок» тільки в тому випадку, якщо у вас ну зовсім немає ні найменшої можливості організувати зовнішнє утеплення стін.

Утеплення стін зовні

Мінеральну вату як утеплювач особисто для себе я відкинула відразу - аж ніяк не через якість, а через елітність і, відповідно, дорожнечу. Справа в тому, що процес утеплення за допомогою цього матеріалу дуже трудомісткий - що не може не позначитися на ціні. Крім цього, як розповів мені дуже авторитетний і сумлінний інженер, утеплення за допомогою мінеральної вати вимагає установки спеціальних вентиляційних фасадів (коштують вони теж недешево).

Основний вибір проходив між екструдованим пінополістиролом і знайомим з раннього дитинства пінопластом.

На користь другого говорив той варіант, що при його установці також можна спробувати заощадити. Теоретично в одноповерховому приватному будинку або на першому поверсі пінопластові плити можна поклеїти самому (ретельно і сумлінно вивчивши при цьому технологію). Йти на це варто тільки якщо у вас є досвід по вирівнюванню стін (це єдина складність при утепленні пінопластом). Але скажу чесно - сама клеїти не пробувала і вам не раджу. До речі, кажуть, що шар пінопласту завтовшки в 5 сантиметрів має теплоізоляцію, порівнянну з двошаровою кладкою з цегли. Втім, в таблиці нижче ви можете побачити і порівняти теплопровідність всіх основних утеплювачів, згаданих в моєму блозі.

Матеріал Щільність, кг / м³
Пінопласт  (ПСБ-С 25) 15,1- 25
Екструзійний пінополістирол (Стиродур) 25-30
Мінвата (Роквул) до 75
Матеріал Теплопровідність, Вт / м²
Пінопласт  (ПСБ-С 25) 0,039
Екструзійний пінополістирол (Стиродур) 0,025-0,033
Мінвата (Роквул) 0,039-0,043
Матеріал Ціна, грн. за квадратний метр (товщина 50 мм)
Пінопласт  (ПСБ-С 25) 15,5
Екструзійний пінополістирол (Стиродур) 36
Мінвата (Роквул) 22
Матеріал Ціна роботи, грн. за квадратний метр
Пінопласт  (ПСБ-С 25) 160-200
Екструзійний пінополістирол (Стиродур) 200-250
Мінвата (Роквул) нд

Вартість робіт подана без урахування декору - ціни на нього змінюються в залежності від ваших побажань. Зазвичай для декору використовують спеціальну фасадну штукатурку. Пінопласт, в крайньому випадку, можна просто пофарбувати акриловою фарбою, правда тоді він не дуже добре збережеться.

Якщо ви живете вище першого поверху, то до загальних витрат додайте оренду лісів, на яких будуть працювати фахівці - для Києва це близько 60 копійок за квадратний метр. Якщо ви живете вище третього-четвертого поверхів, приготуйтеся до того, що утеплювати вам стіну будуть люди з альпіністськими пристосуваннями.

Не все, що стосується утеплення квартир і будинків, райдужно: обов'язково врахуйте «мінуси» утеплювача, який будете використовувати. Так, пінопласт руйнується від ультрафіолету (тому його і штукатурять), має погану вогнестійкість, порівняно легко деформується. Ще співробітники, які розповсюджують інші утеплювачі-конкуренти, наполягають на тому, що пінопласт «люблять» комашки і гризуни (правда це чи ні - оцінити не можу, особисто мені здається це дуже сумнівним). Мінеральна вата теж має свої недоліки - в умовах коливання температур або підвищеної вологості вона недовговічна. Про екструдований пінополістирол я зустрічала інформацію, що він виділяє феноли - тобто небезпечний екологічно.

Нарешті, за словами учасників ринку, є ризик потрапити на недобросовісних підрядників, які халтурять при роботі, а потім змінюють номери своїх телефонів, забуваючи про те, що обіцяли надати гарантію. Тому варто ретельно підбирати компанію, до якої ви маєте намір звернутися. І якщо вже у вас немає можливості вибрати підрядника за відгуками знайомих, утеплити свої будинки, то хоча б поцікавтеся наявністю у майстрів дозвільної документації. Особливо це стосується висотно-верхолазних робіт. В ідеалі у таких майстрів має бути свідоцтво про реєстрацію юридичної особи, ліцензія на будівельні роботи, дозвіл на виконання висотно-верхолазних робіт.

Додаткові «теплі» дрібниці

Купівля і установка додаткових агрегатів, які можуть подарувати тепло вашого будинку, обійдуться в наступні орієнтовні суми:

 • покупка котла - від 2500 гривень (ми встановлювали котел «Маяк», цікавий тим, що не працює безперервно, як старовинний радянський котел, який стояв у нас до цього, а нагріє воду до встановленої температури - і вимикається; як тільки вода остигає - знову починає працювати на підігрів);
 • установка котла (повний спектр послуг Київгазу аж до установки аварійних датчиків) - від 1500-2000 гривень;
 • покупка циркуляційного насосу - від 480 гривень (цікавий тим, що «ганяє» воду від котла в батареї так якісно, ​​що навіть найстаріші батареї прогріваються до низу - перевірено мною на практиці. Тільки використання насоса трохи збільшить ваші витрати електроенергії - він «харчується» від мережі);
 • покупка радіатора - приблизно від 60 гривень (в залежності від розміру-кількості секцій і того, потрапите ви на сезонну акцію гіпермаркету);
 • Установка радіатора - від 450 гривень, якщо потрібні послуги зварника - то від 550 гривень.

Орієнтуючись в вищенаведених цінах і відштовхуючись від розміру вашої щомісячної плати за опалення, ви зможете самостійно підрахувати, чи потрібно вам змінювати центральне опалення на тепло власного виробництва, і як скоро це може окупитися.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики