про твої фінанси

6 простих способів зменшити витрати на воду

Prosto постійне зростання цін на водопостачання змусило задуматися про економію прісної води навіть тих з нас, хто ніколи не був борцем за екологію. І якщо всесвітнє потепління - подія віддалена, то ось рахунки на воду кожна українська сім'я отримує справно. Які способи зменшити витрати на оплату водопостачання існують, як можна економно використовувати воду в повсякденному житті - дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як перевірити всю сантехніку і техніку на предмет витоків
 2. Економія води на кухні
 3. Економія води в санвузлах
 4. Економія води в приватному будинку
 5. Економія води при пранні
 6. Економія води в правилах для домочадців
 7. Як передати показники гаряочої та холодної води?
 8. Контакти водоканалів України
 9. Калькулятор холодної води

Вважаємо, що більшість українських домогосподарств вже обзавелися лічильниками на воду. Якщо немає - то рекомендуємо негайно це зробити, так як розрахункові норми витрат води зазвичай перевищують фактичні. А це значить, що за рідкісним винятком при відсутності лічильників вам доведеться платити за воду, якою ви не користувалися. Наступні поради - для тих, хто лічильниками вже обзавівся.

Як перевірити всю сантехніку і техніку на предмет витоків

Найперший захід щодо економії води в побуті - це дослідити всю сантехніку і техніку на предмет витоків. Просте капання з крана може привести до втрат до 24 літрів (або 720 літрів води на місяць), не кажучи вже про варіант, коли з крана вода не просто капає, а тече. Щоб дізнатися, чи немає протікання, досить засікти показання лічильника при закритих кранах, вони повинні залишатися незмінними.

Економія води на кухні

Найбільша витрата води на кухні відбувається при митті посуду. Варіанти економії води при цьому будуть залежати від особливостей конкретного господарства: величини сім'ї, побутових звичок і фінансових можливостей.

Так, якщо сім'я велика і кількість посуду, яку необхідно мити щодня, теж велика, має сенс задуматися про покупку посудомийної машини. Так-так, якщо таку машину використовувати на повне завантаження, наприклад, збираючи брудний посуд протягом дня і запустивши мийку посуду один раз на добу, то витрати води при митті істотно знизяться: за деякими підрахунками економія складе до 70%. Якщо ж ви при цьому є ще й щасливим володарем двухтарифного лічильника електрики, то поставивши таймер посудомийки на нічний час, ще й скоротете витрати на електроенергію. До того ж, такий помічник як посудомийна машина може звільнити вам масу часу на набагато більш приємні домашні клопоти - наприклад, спілкування з домочадцями. Однак, вибираючи для себе посудомийну машину, не забудьте поцікавитися не тільки класом споживання електроенергії (як ми вже писали, він повинен бути не нижче А, в ідеалі - А + і А ++), але і споживанням води: в сучасних моделях витрати води на один цикл складають від 10 до 17 літрів.

Заощадити воду можна і без посудомийної машини. Так, дбайливі європейці вже давно не використовують проточну воду для миття посуду, овочів і фруктів, вважаючи такий спосіб розкішшю. Вони віддають перевагу мийці з двома ємностями, що дозволяє мити посуд і продукти, закривши пробкою одну з них і набравши необхідну кількість води: споживання води у порівнянні з проточним способом миття скорочується в 3-5 разів. До речі, при цьому економиться не тільки вода, але і миючий засіб.

Якщо ж такий спосіб економії вам не підходить, досить буде просто привчити себе закривати кран між ополіскуванням. Допомогти в цьому господарочкам можуть сучасні сенсорні змішувачі. Звичайно, заміна змішувачів - задоволення не з дешевих, але зате економія води при цьому може скласти 50-70%, що дозволить окупити переобладнання сантехніки досить швидко.

Крім сенсорних, сучасним варіантом змішувачів є також змішувачі з термостатом (в них встановлено спеціальний блокератор, який не дозволяє воді, не нагрітії до потрібної температури, витікати з крана) і аератори. І якщо перші більше підійдуть тим, у кого є гаряче водопостачання, то другі стануть корисні всім без винятку. Так, аератори - це прості і зручні насадки на кран, які дозволяють економити до 20% води не зменшуючи при цьому її тиск. Ефект досягається за рахунок того, що в воду додаються маленькі бульбашки води, що виключає її розбризкування.

Навіть прості, але популярні нині, змішувачі одних важелів теж допоможуть заощадити - адже змішання гарячої та холодної води в них відбувається швидше, а значить, витрата води вхолосту зменшується.

Економія води в санвузлах

Деякі із зазначених вище способів економії підійдуть і для ванни і туалету. Так, аераторна насадка на душову лійку зробить процедуру прийняття душу не тільки приємною, але і економною. Правда, це стосується лише тих, хто не має звички стояти під водяним потоком більше 10 хвилин. В іншому випадку, прийняття ванни буде більш економним варіантом освіжитися.

Одноважільні і сенсорні змішувачі, змішувачі з термостатом і скорочення користування проточною водою при умиванні - ефективні способи заощадити воду і у ванній теж. Однак головним споживачем води в санвузлі є зовсім не змішувач, а зливний бочок унітаза. Він споживає до 30% всієї води в квартирі. Мало хто замислюється, але деякі моделі унітазів, в основному це застарілі моделі, споживають 10-13 літрів води на злив: це залежить і від робочого об'єму самого бачка і від особливостей зливної системи. У сучасних же, економних моделях, зазвичай є 2 кнопки: одна для економного (2-4 л), друга - для концентрованого (6-8 л) зливу. Чи варто говорити, що економія води при цьому колосальна?!

Якщо ж заміна унітазу поки не входить у ваші плани, можна застосувати, а заодно і продемонструвати дітям, дію закону Архімеда на простому прикладі. Заощадити воду в зливному бачку можна, розмістивши в ньому популярний на заході мішечок для баків Hippo bag, який дозволяє економити до 3 літрів води за кожен злив. Якщо ж спеціального мішечка під рукою немає, можна скористатися старим дідівським способом - покласти в бак пластикову пляшку, наповнену водою. Ефект буде таким же.

Економія води в приватному будинку

Специфіка споживання води в приватному будинку така, що витрата води в цьому випадку буде підвищена - зазвичай прибудинкова ділянка засаджена рослинами або є город, вимагає поливу, а також багато господарів використовують воду для миття машини, килимів і т.д.

Ось кілька порад, як заощадити воду в цьому випадку:

 • Використовуйте для поливу і технічних потреб зібрану дощову воду і конденсат з кондиціонера;
 • Займайтеся поливом у вечірній час - так волога менше випаровується
 • Вибирайте посухостійкі сорти овочів і рослин, враховуйте необхідність гідрозонуванія при посадці - найбільш нужденні в поливі рослини розмістіть ближче до джерела вологи, використовуйте сучасні досягнення садівництва і городництва - мульчування та інше.
 • Встановіть систему крапельного поливу - вона найбільш економна
 • Не використовуйте для миття авто проточну воду

Економія води при пранні

При пранні теж діють правила, зазначені вище - прання під проточною водою найбільш марнотратно використовує воду. При цьому ручне прання виправдане тільки в разі прання невеликої кількості одягу. Якщо ж одягу, який потребує прання, багато - абсолютно виправданим буде використання пральної машини. Сучасні агрегати вже враховують показник витрати води при пранні, а тому завжди віддавайте перевагу новій техніці, при покупці уточнивши цей параметр у менеджерів магазину, так як він варіюється в широкому діапазоні від 33 до 72 літрів на цикл стандартного прання. Ось ще кілька порад:

 • найбільш економний режим споживання води і електроенергії в пральній машині відбувається при повному завантаженні;
 • найменше споживання води в режимах «економний» і «хлопок». Делікатне прання, попереднє прання і додаткове полоскання - самі водоспоживальні режими;
 • не перевищуйте рекомендовані норми пральних засобів.

Економія води в правилах для домочадців

Іноді, щоб заощадити воду, досить привчити свою сім'ю до наступних нехитрих правил:

 • Вода - безцінний ресурс, а не іграшка. Не заохочуйте тривалі ігри дітей у ванній або біля будинку з обливанням.
 • Роз'ясніть і покажіть всім домочадцям, де знаходиться вентиль, який перекриває загальну подачу води в будинок або квартирі. У разі непередбачених ситуацій - аварій, витоків, поломок - вони теж зможуть мінімізувати втрати води.
 • Проведіть інструктаж з усіма членами сім'ї на предмет порядку дій у разі, якщо прорвало труби, трапилася аварія, зламалася побутова техніка.
Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики