про твої фінанси

Як менше платити за світло: поради щодо економії електроенергії

Prosto дні стають коротшими, а ночі - довшими. А це означає, що споживання електроенергії з приходом осені і її холодів неминуче зросте. Як економити електроенергію в своїх оселях, щоб сімейний бюджет не тріщав по швах - радить Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Зменшення споживання електроенергії
 2. Застосовуємо новітні технології для економії електроенергії
 3. Актуальні тарифи на електроенергію
 4. Постачальники електроенергії: контакти
 5. Як подати показники лічильника електроенергії

Часи, коли українці могли навіть не цікавитися ціною на кіловат електроенергії, давно пройшли: середня кількість електроприладів в домогосподарствах з кожним роком збільшується, а ціна на електроенергію продовжує зростати. До того ж, на тлі постійно зростаючих цін на газ, деякі господарі вважають за краще використовувати електроенергію для обігріву свого житла. А тому питання економії електрики для українців актуальне як ніколи.

Існує всього дві стратегії економії:

 • Скорочення споживання електроенергії за рахунок прямої економії
 • Переоснащення житла енергозберігаючими технологіями

І якщо перший спосіб найбільш простий і зажадає від вас лише перегляду своїх поведінкових звичок, то другий більш складний, що вимагає вкладень, але не передбачає втрат в звичному рівні комфорту і не вимагає зусиль з вашого боку.

Отже, спосіб перший, дідівський.

Зменшення споживання електроенергії

Йдучи, гасіть світло. Ця проста істина цілком зрозуміла. Тому поради типу «вимикати світло, коли йдеш надовго», «максимально використовувати природне освітлення: мити вікна, використовувати світлі тони в інтер'єрі та інше» ми розглядати не будемо через їх очевидності і не високу ефективність. Є й інші більш ефективні варіанти заощадити електроенергію будинку:
 • Найбільш «ненажерлива» побутова техніка - це нагрівачі води (бойлери) і електричний підігрів підлоги. У зв'язку з цим, треба дуже правильно підійти до вибору відповідного приладу з урахуванням індивідуальних особливостей споживання води. Занадто великий нагрівальний бак буде витрачати зайву енергію. Крім того, не слід залишати бойлер працювати в максимальному режимі цілодобово - використовуйте оптимальну для себе температуру підігріву води.
 • Наступні «пожирачі» - це електрочайник, електроплита і духовка, всілякі нагрівачі і каміни, фен, праска, кондиціонер, посудомийна і пральна машини, холодильник. В цьому випадку починати економити слід ще до покупки відповідної техніки: вибирати слід тих її представників, у яких клас енергоспоживання не нижче А, в ідеалі - А + і А ++. Такі прилади споживають до 30% електроенергії менше, ніж прилади нижчого класу.

Коли ж техніка вже придбана - слід уважно дотримуватися рекомендацій виробника, що дозволить істотно економити при її експлуатації. Наприклад, не варто набирати повний електрочайник, якщо вам необхідна всього лише чашка чаю. А холодильник краще розміщувати біля зовнішньої стіни, далеко від нагрівальних приладів типу плити або радіаторів опалення. Пральна машина споживає значно більше електроенергії як при перевантаженні її білизною, так і при неповніому її завантаженні. Своєчасне ТО електротехніки теж дозволить не витрачати зайвої енергії: своєчасно видаляйте накип з чайника і бойлера, розморожуйте холодильник, чистіть фільтри і мішок пилососа та інше.

 • Тихі «поїдачі»: мало хто замислюється про те, скільки техніки в будинку знаходиться в постійному режимі очікування: телевізори, комп'ютери, принтери, ксерокси і ноутбуки, духовки і посудомийні машини, мікрохвильові печі, мультиварки і хлібопічки і багато інших непомітних споживачів електроенергії. А між тим, всі вони день у день споживають електрику, і в разі, коли такі прилади в розетку будуть включатися тільки в міру необхідності, економія електроенергії в річному перерахунку буде суттєвою. Задумайтесь, може, пора відключити від мережі зарядний пристрій для мобільного телефону який не використовуеться?

Застосовуємо новітні технології для економії електроенергії

Якщо ви не готові поступатися встановленім розкладом в побуті або ваші домочадці і чути не бажають про економію, на виручку прийдуть сучасні рішення.

 • Прийшов час замінити застарілі «лампочки Ілліча» на сучасні: енергозберігаючі або світлодіодні. Так, переоснащення всіх часто й подовгу освітлюваних приміщень в будинку буде коштувати не мало (в порівнянні з лампами розжарювання), але зате економія складе до 30% споживаної електроенергії, а гарантія на сучасні енергозберігаючі лампи становить від 2 до 4 років.
 • Встановіть багатотарифний лічильник електрики, який дозволяє рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби: не секрет, що ціни на електроенергію в нічний час (з 23 ночі до 7 ранку) в 2 рази нижче. У цьому випадку деякі побутові прилади можна перевести в режим нічної експлуатації. Легко і просто це зробити з посудомийною і пральною машинами, бойлером, мультиваркою і хлебопечкою, - адже всі сучасні побутові прилади оснащені відповідними таймерами. При великих обсягах споживання електроенергії, двофазний лічильник дозволить заощадити до 15-30% витрат.
 • Ще один сучасний спосіб - використання всіляких програмованих пристроїв. Наприклад, програматор може оптимально налаштувати режим електричного опалення в будинку - коли господар вдома і активний, в приміщенні підтримується комфортна температура, коли ж ви надовго відходили, наприклад, на роботу, температура в приміщенні істотно знижується, за рахунок чого і відбувається економія.

Останнім часом популярністю стала користуватися система автоматичного контролю енергоспоживання. Суть її в тому, що в будинку встановлюється спеціальне обладнання і програмне забезпечення, які фіксують фактичні витрати електроенергії в будинку і дозволяють знайти «вузькі» місця в енергоспоживанні - підказують, де можна заощадити і регулюють енергоспоживання. Крім того, система «розумний дім» використовує датчики освітленості і руху, може регулювати напругу в мережі (наприклад, знизивши його до 200V), що теж сприяє економії. Все це в поєднанні з безліччю інших корисних функцій, таких як безпека і комфорт, робить систему «Розумний будинок» привабливою, в першу чергу, для власників заміських будинків, незважаючи на її відносно високу вартість і нешвидку окупність.

Отже, способів заощадити на платежах за електричну енергію безліч, а поєднання декількох із згаданих вище дозволить відчути економію сімейного бюджету вже через кілька місяців.

Хочете отримувати повідомлення на ваш email, коли ми опублікуємо нові статті?

також стежити за оновленнями сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под 1,5% в месяц. Под авто, квартиру, дом, нежилое помещение

Сумма: от 30 000 до 15 000 000 грн.

Срок: от 1 месяца до 10 лет

Без выписки и перерегистрации

Киев, Киевская обл. до 60 км

Товары в рассрочку, бесплатная доставка по Украине

ДомКомфорт - бытовая техника, электроника, мебель в рассрочку

Не важна кредитная история и доход

Бесплатная доставка по Украине

Первый платеж через месяц после покупки товара 

Если не сможете больше платить за товар, можете просто его вернуть

Корисні статті з даної тематики