про твої фінанси

Як менше платити за світло: поради щодо економії електроенергії

Дні стають коротшими, а ночі - довшими. А це означає, що споживання електроенергії з приходом осені і її холодів неминуче зросте. Як заощадити електроенергію в квартирі або будинку, щоб сімейний бюджет не тріщав по швах - радить Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Сокращение потребления электроэнергии
 2. Применяем новейшие технологии для экономии электричества
 3. Приготовление пищи
 4. Утепление
 5. Умный дом
 6. Потолочный вентилятор
 7. Освещение
 8. Отключенные электроприборы
 9. Замена накопительного водонагревателя проточным
 10. Ночью – открытые окна, днем - занавешенные
 11. Солнечные панели
 12. >Теплоотражающие экраны
 13. Замена вентиляционного фильтра
 14. Холодная вода
 15. Класс А+
 16. Актуальные тарифы на электричество

Часи, коли українці могли навіть не цікавитися ціною на кіловат електроенергії, давно пройшли: середня кількість електроприладів в домогосподарствах з кожним роком збільшується, а ціна на електроенергію продовжує зростати. До того ж, на тлі постійно зростаючих цін на газ, деякі господарі вважають за краще використовувати електроенергію для обігріву свого житла. А тому питання економії електрики для українців актуальне як ніколи.

Існує всього дві стратегії економії:

 • Скорочення споживання електроенергії за рахунок прямої економії
 • Переоснащення житла енергозберігаючими технологіями

І якщо перший спосіб найбільш простий і зажадає від вас лише перегляду своїх поведінкових звичок, то другий більш складний, що вимагає вкладень, але не передбачає втрат в звичному рівні комфорту і не вимагає зусиль з вашого боку.

Отже, спосіб перший, дідівський.

Скорочення споживання електроенергії

Йдучи, гасіть світло. Ця проста істина зрозуміла за замовчуванням. Тому поради типу «вимикати світло, коли йдеш надовго», «максимально використовувати природне освітлення: мити вікна, використовувати світлі тони в інтер'єрі та інше» ми розглядати не будемо через їх очевидність і не високу ефективність. Є й інші більш ефективні варіанти заощадити електроенергію:

 • Найбільш «ненажерлива» побутова техніка - це нагрівачі води (бойлери) і електричний підігрів підлоги. У зв'язку з цим, треба дуже правильно підійти до вибору відповідного приладу з урахуванням індивідуальних особливостей споживання води. Занадто великий нагрівальний бак буде витрачати зайву енергію. Крім того, не слід залишати бойлер працювати в максимальному режимі цілодобово - використовуйте оптимальну для себе температуру підігріву води.
 • Наступні «пожирачі» - це електрочайник, електроплита і духовка, всілякі нагрівачі і каміни, фен, праска, кондиціонер, посудомийна і пральна машини, холодильник. В цьому випадку починати економити слід ще до покупки відповідної техніки: вибирати слід тих її представників, у яких клас енергоспоживання не нижче А, в ідеалі - А + і А ++. Такі прилади споживають до 30% електроенергії менше, ніж прилади нижчого класу.

Коли ж техніка вже придбана - слід уважно дотримуватися рекомендацій виробника, що дозволить істотно економити при її експлуатації. Наприклад, не варто набирати повний електрочайник, якщо вам необхідна всього лише чашка чаю. А холодильник краще розміщувати біля зовнішньої стіни, далеко від нагрівальних приладів типу плити або радіаторів опалення. Пральна машина споживає значно більше електроенергії як при перевантаженні її білизною, так і при неповному її завантаженні. Своєчасне ТО електротехніки теж дозволить не витрачати зайвої енергії: своєчасно видаляйте накип з чайника і бойлера, розморожуйте холодильник, чистіть фільтри і мішок пилососа та інше.

 • Тихі «пожирателі»: мало хто замислюється про те, скільки техніки в будинку знаходиться в постійному режимі очікування: телевізори, комп'ютери, принтери, ксерокси і ноутбуки, духовки і посудомийні машини, мікрохвильові печі, мультиварки і хлібопічки і багато інших непомітних споживачів електроенергії. А між тим, всі вони день у день споживають електрику, і в разі, коли такі прилади в розетку будуть включатися тільки в міру необхідності, економія електроенергії в річному перерахунку буде суттєвою. Задумайтесь, може, пора відключити від мережі зарядний пристрій для мобільного телефону, коли він не працює?

Застосовуємо новітні технології для економії електрики

Якщо ви не готові поступатися усталеним розкладом в побуті або ваші домочадці і чути не бажають про економію, на виручку прийдуть сучасні рішення.

 • Прийшов час замінити застарілі «лампочки Ілліча» на сучасні: енергозберігаючі або світлодіодні. Так, переоснащення всіх часто й подовгу освітлюваних приміщень в будинку буде коштувати не мало (в порівнянні з лампами накалювання), але зате економія складе до 30% споживаної електроенергії, а гарантія на сучасні енергозберігаючі лампи становить від 2 до 4 років.
 • Встановіть багатотарифний лічильник електрики, який дозволяє рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби: не секрет, що ціни на електроенергію в нічний час (з 23 ночі до 7 ранку) в 2 рази нижче. У цьому випадку деякі побутові прилади можна перевести в режим нічної експлуатації. Легко і просто це зробити з посудомийною і пральною машинами, бойлером, мультиваркою і хлебопечкою, - адже всі сучасні побутові прилади оснащені відповідними таймерами. При великих обсягах споживання електроенергії, двофазний лічильник дозволить заощадити до 15-30% витрат.
 • Ще один сучасний спосіб - використання всіляких програмованих пристроїв. Наприклад, програматор може оптимально налаштувати режим електричного опалення в будинку - коли господар вдома і активний, в приміщенні підтримується комфортна температура, коли ж ви надовго відходите, наприклад, на роботу, температура в приміщенні істотно знижується, за рахунок чого і відбувається економія.

Останнім часом популярністю стала користуватися система автоматичного контролю енергоспоживання. Суть її в тому, що в будинку встановлюється спеціальне обладнання і програмне забезпечення, які фіксують фактичні витрати електроенергії в будинку і дозволяють знайти «вузькі» місця в енергоспоживанні - підказують, де можна заощадити і регулюють енергоспоживання. Крім того, система «розумний дім» використовує датчики освітленості і руху, може регулювати напругу в мережі (наприклад, знизивши її до 200V), що теж сприяє економії. Все це в поєднанні з безліччю інших корисних функцій, таких як безпека і комфорт, робить систему «Розумний будинок» привабливою, в першу чергу, для власників заміських будинків, незважаючи на її відносно високу вартість і нешвидку окупність.

Отже, способів заощадити на платежах за електричну енергію безліч, а поєднання декількох із згаданих вище дозволить відчути економію сімейного бюджету вже через кілька місяців.

Приготування їжі

Знизити втрати енергії під час приготування їжі на електроплиті можна за допомогою м'яких кільцевих подушечок, які дозволяють заповнити зазор між конфорками і днищами каструль. Скороварки і печі СВЧ є корисним придбанням, так як економлять електроенергію і час.

Джерело фото:  http://crimea.vgorode.ua/

Утеплення

Через вікна йде практично половина всього тепла, тому рекомендується утеплити кожне вікно, вхідні двері, лоджію і підлогу в приміщеннях, а також заткнути всі щілини. Обираючи між дерев'яними і пластиковими склопакетами слід віддавати перевагу другим. Також допомагають теплі нічні штори з щільної тканини.

Джерело фото:  http://crimea.vgorode.ua/

Розумний будинок

Ваш будинок буде працювати на вас. Програмовані термостати дозволяють споживати енергію в економному режимі. Вони легко адаптуються до необхідного рівня температури і працюють відповідно до нього. З їх допомогою в будинку включається опалення і вимикається вентиляція в спекотну або холодну пору доби, при функції клімат-контролю. Важливу роль відіграють спеціальні системи автоматизації, які забезпечують постійний дистанційний контроль освітлення, температури, сигналізації і віконних штор за допомогою мобільного телефону.

Джерело фото:  http://zoom.cnews.ru/

Вентилятор

Вентилятор позбавляє від духоти в будинку, забезпечуючи більш ефективну циркуляцію повітря. Він дозволяє заощадити на роботі кондиціонерів. Навіть в разі підвищення температури кондиціонування за умови роботи вентилятора, що направляє до вас потоки прохолодного повітря - до кінця спекотного літа можна заощадити приємну суму на кондиціонуванні.

Джерело фото:  dreamfan.ru

Стельові вентилятори не мають істотного впливу на температуру повітря в будинку, однак, в спеку під таким приладом знаходиться набагато приємніше. У зимові місяці стельовий вентилятор також допомагає скоротити витрати. Перемикач змусить лопаті рухатися в зворотному напрямку, і тепле повітря буде опускатися вниз, замість того, щоб зосереджуватися під стелею.

Освітлення

У загальній сумі витрат на електроенергію освітлення займає близько 15%, ці витрати можна скоротити на 50%. З огляду на зональність приміщення, раціонально використовуйте три системи освітлення: загальну, місцеву і комбіновану. Необхідно по максимуму використовувати природне освітлення. Йдучи, гасіть світло, і частіше мийте лампи і плафони.

Замініть традиційні лампи накалювання на енергозберігаючі. Більш вигідними є світильники з люмінесцентними лампами або з електролампами накалювання (маркування 230 ... 240 В), оснащеними індивідуальними напівпровідниковими світлорегуляторами. Одна електролапма вищої потужності економить більше електроенергії, ніж дві меншої потужності, розташовані поруч. Застосування люмінесцентних світильників з безшумними пусковими пристроями в будинку також є реальною економією електроенергії.

Джерело фото:  www.creativenails.ru

Відключені електроприлади

Електричні прилади, підключені до мережі, навіть у вимкненому стані споживають енергію. Таким чином, рахунок за електроенергію збільшується на десять-п'ятнадцять відсотків в рік. Тому важливо відключати живлення у всіх невикористовуваних приладів. Відключати кожен пристрій в будинку не дуже зручно, тому необхідно зосередиться на приладах, які використовуються рідко або використовувати фільтри, які відключають кілька пристроїв відразу.

Джерело фото:  moystroitel.ru

Заміна накопичувального водонагрівача проточним

Проточний водонагрівач здійснює подачу гарячої води в міру необхідності. Це корисне придбання для будинку, в якому проживає велика родина. Прилад не використовує багато енергії, щоб підігріти воду, яка зберігається в резервуарі. Він починає підігрів тільки при включенні крана. Сума за рік, яка йде на оплату рахунків за електроенергію, може значно зменшитися.

Джерело фото:  energostrom.ru

Такий бойлер коштує дорожче, ніж накопичувальний, однак має більш тривалий термін експлуатації. Якщо покупка нового водонагрівача не входить у ваші плани, необхідно повернути термостат на вашому водонагрівачі вниз на кілька поділок.

Вночі - відкриті вікна, вдень - завішені

Такі дії не вимагають особливих фізичних витрат, проте є дуже ефективними. Влітку завдяки свіжому повітрю вночі температура в будинку опуститься на десять-п'ятнадцять градусів. Якщо використовувати стельовий вентилятор - літня спека буде сприйматися набагато легше.

Яскраве денне сонячне світло підвищує температуру, тому влітку кондиціонери повинні працювати в посиленому режимі. Завдяки шторам або екранам що затемняють, гарячі сонячні промені не будуть проникати в будинок, і необхідність в роботі кондиціонера выдпаде. Сучасні системи автоматизації розумного будинку контролюють опускання або підняття штор навіть під час відсутності господарів.

Джерело фото:  picma.ru

Сонячні панелі

Сьогодні популярність сонячних батарей стрімко зростає, незважаючи на їх високу вартість і складний монтаж. Використання сонячних панелей не тільки дозволяє зменшити ваш внесок вуглецю в екологію планети, а й також зменшує рахунок за електроенергію.

Джерело фото:  sochi.majak-energo.ru

Тепловідбивні екрани

Скоротити використання електроенергії в осінні і зимові місяці допомагають тепловідбивні екрани. Місце установки - за батареями, матеріал - пенофол або фольга. Завдяки таким екранам в приміщенні стане на два-три градуси тепліше.

Джерело фото:  http://santehkrug.ru/

Заміна вентиляційного фільтра

Ціновий діапазон вентиляційних фільтрів починається з двадцяти доларів, і такі деталі вимагають заміни раз в три місяці. Несвоєчасна заміна фільтрів безпосередньо впливає на витрати на електрику. Так, з-за старого і забрудненого елемента вентиляційна система і система обігріву в будинку починають працювати менш ефективно, система отримує підвищене навантаження, і рахунки за електрику зростають на очах. Термін служби вентиляційної системи в такому режимі не довгий, а поломка виллється в дорогу заміну всієї системи в цілому, що вже дорожче, ніж заміна вентиляційних фільтрів раз в три місяці.

Існують багаторазові вентиляційні фільтри, які передбачають чистку, і потім знову відмінно виконують свої функції. Їх вартість - вище, але такі елементи не вимагають заміни кожні три місяці.

Холодна вода

Прання одягу в холодній воді дозволить заощадити солідні суми на електриці. Сьогодні існує безліч різноманітних миючих засобів, які призначені для прання і полоскання саме в холодній воді. Холодний душ також є хорошим способом економії, але не обов'язковим.

Клас А +

Побутові прилади споживають велику кількість електроенергії, тому слід зупиняти свій вибір на пристроях класу А + і А ++, так як вони споживають до 50% менше енергії.

Джерело фото:  http://gisee.ru/

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики