про твої фінанси

Чому вам відмовлять у кредиті готівкою: чотири стоп-сигнали для банку

Prosto, здавалося б, отримати кредит готівкою, маючи офіційне працевлаштування і велику зарплату. Але іноді навіть у самого благонадійного на перший погляд позичальника можуть виникнути труднощі з оформленням кредиту. Про те, які причини того, що банки вказують претенденту на двері, чому банки відмовляють в отриманні кредиту, дізнавався Prostobank.ua


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Сигнал перший: претендент на кредит надав неправдиву інформацію
  2. Сигнал другий: зіпсована кредитна історія
  3. Сигнал третій: перекредитування кандидата
  4. Сигнал четвертий: претендент на кредит не пройшов скоринг банку
  5. Які існують причини відмови в кредиті?
  6. Список МФО, де можна взяти кредит без відмови

Перш за все, щоб ваша заявка на отримання кредиту готівкою була успішною, потрібно відповідати портрету позичальника, який «малює» для себе банк. Йдеться про відповідність вимогам банку вашого віку, працевлаштування, офіційного доходу, наявності довідки про доходи або поручителів, застави.

Якщо ви тільки збираєтеся подавати заявку на кредит, або вже отримали відмову з банку і хочете дізнатися причину, то врахуйте, що в деяких випадках навіть повна відповідність заявленому «портрету» не гарантує отримання позики. Стоп-сигналами для банку при видачі кредиту можуть послужити наступні обставини.

Сигнал перший: претендент на кредит надав неправдиву інформацію

Ви надали в банк довідку про те, що працюєте в крупній компанії, а насправді перебиваєтесь тимчасовими підробітками? Будьте готові до того, що кредит вам не дадуть. Звичайно, якщо банк дізнається про обман. Однак імовірність цього досить висока, адже банки найчастіше проводять ретельну перевірку кандидата на кредит, в тому числі - дзвінки роботодавцю і вашим знайомим.

Тому, якщо ви вирішили отримати позику «за всяку ціну» - ще раз подумайте. Звичайно, можна просто віднести фальшиві документи в інший банк в надії, що його співробітники будуть менш прискіпливі. Але відмова в кредиті в даному випадку - найменша неприємність, яка вас може очікувати. Навіть якщо вам вдасться обдурити банк, виплачувати кредит, маючи нестабільну роботу або маленький заробіток, вам буде не просто. 

Що робити?

Якщо ви працюєте неофіційно, або ваш офіційний дохід недостатній для виплати кредиту, але ви маєте в своєму розпорядженні великі неофіційні надходження, щоб отримати кредит краще пошукати поручителя або надати банку заставу. Крім цього, можна спробувати показати банку свої неофіційні доходи. В якості їхнього підтвердження банки можуть приймати:

  • документи про покупку рухомого і нерухомого майна, інші великі витрати і регулярні великі витрати;
  • виписки з інших банків про наявність депозиту або поточного рахунку і суми на них;
  • хороша кредитна історія, наявність раніше своєчасно виплачених великих кредитів.

Сигнал другий: зіпсована кредитна історія

Якщо за вами числяться непогашені вчасно кредити, або позики, виплачені з великим простроченням, то отримати новий кредит буде дуже складно. Навіть якщо прострочення ви допустили багато років назад. Допустивши значне прострочення по кредиту або кредитній картці, клієнт може зіпсувати свою кредитну історію і назавжди втратити можливість отримати кредит в будь-якому з банків.

Що робити?

Вихід з такої ситуації знайти не просто, але можливо. По-перше, уточніть свою кредитну історію в різних кредитних бюро. По-друге, перевірте коректність її відображення: якщо виявите помилки, зв'яжіться з кредитним бюро для їх усунення.

Далі подивіться, які банки виступають учасниками того бюро, в якому ви числитеся злісним неплатником - і звертайтеся в інші установи. Втім, і в цьому випадку будьте готові до відмови - багато банків відправляють запити в кілька, а то й відразу в усі кредитні бюро.

Якщо ж таких не виявилося, і ваша репутація виявилася зіпсованою у всіх базах даних - доведеться братися за її виправлення.

У деяких випадках, як правило при нетривалих простроченнях, все ж можна отримати кредит в банку, надавши підтвердження поважної причини прострочення. Також можна спробувати оформити кредит на невелику суму і короткий термін.

Сигнал третій: перекредитування кандидата

Якщо претендент на кредит вже виплачує одну або кілька позик, йому можуть відмовити в черговому кредиті. Такого не станеться, якщо сума платежів за всіма кредитами буде невеликою. Але якщо розрахунки за позиками перевищать половину вашого підтвердженого доходу - банк швидше за все утримається від співпраці з вами.

Звичайно, можна спробувати приховати наявність інших позик від банку. Але швидше за все спроба обману швидко розкриється - адже більшість фінустанов співпрацюють з бюро кредитних історій. Крім того, банк може отримати інформацію про надані вами застави в Реєстрі обтяжень рухомого майна.

Що робити?

Тут у потенційного позичальника не так багато варіантів швидкого вирішення проблеми. Потрібно погашати старі кредити, тимчасово відмовившись від нового. Подумайте: що не так з вашими особистими фінансами, чому доводиться так багато займати у банків? Ще один варіант рішення - збільшити свій дохід. Правда, це теж може зайняти не один тиждень або місяць.

Якщо кредит потрібен до зарізу і терміново, спробуйте оформити його на когось з членів вашої сім'ї. Якщо звичайно вони погодяться, а також, якщо будуть відповідати «портрету» потенційного позичальника банку.

Якщо ж ви отримуєте достатній дохід для погашення чергового кредиту, але не офіційно, то подумайте, як показати банку додаткові джерела доходу, або шукайте поручителя.

Сигнал четвертий: претендент на кредит не пройшов скоринг банку

Багато банків мають власні системи оцінки кандидата на отримання позики. У кожного банку є своя кредитна політика, в якій визначаються вимоги банку до позичальника, є свої скорингові системи . Тому невідповідність будь-яким вимогам кредитної політики або негативний результат при проходженні скорингу може бути причиною відмови клієнтові у видачі кредиту.

Засмутить потенційного позичальника хіба що той факт, що параметри скорингу того чи іншого банку зазвичай - таємниця за сімома печатками. Тому визначити параметри, за якими вас будуть оцінювати, досить складно.

Що робити?

Не варто занадто турбуватися з цього приводу: якщо ви відповідаєте профілю потенційного позичальника, і для вас не є актуальними ці ситуації, то і скоринг ви, швидше за все, пройдете.

Якщо ж вам відмовили з цієї причини, то можливо банк з підозрою поставився до вашої професії і роду діяльності. Безумовно, сфера діяльності клієнта впливає на ймовірність отримання позитивного рішення про видачу кредиту, оскільки є одним з показників, що беруть участь в скорингу по клієнту.

Або ж ви по набору характеристик виявилися схожі на тих позичальників установи, хто часто допускав прострочення в погашенні. В такому випадку претенденту на кредит нічого не залишається, як звернутися із заявкою в інший банк.

Які існують причини відмови в кредиті?

Перша, найбільш поширена - це низький рівень отримуваної зарплати і неможливість підтвердити додаткові доходи.

Друга - це надання неправдивої інформації або приховування інформації, яка була запрошена банком . Найчастіше це - приховування інформації про наявність діючих кредитів в інших банках і надання підроблених документів (в т.ч., довідок про заробітну плату). На сьогоднішній день в Україні існують різні бюро кредитних історій. Бюро кредитних історій може надати в банк інформацію про клієнта (в порядку і відповідно до чинних нормативних актів), таку як: паспортні дані, місце реєстрації клієнта, сума кредиту, якість погашення, розміри щомісячних платежів і т.д. Також серед причин ще можна відзначити неправдиву інформацію щодо нерухомості, що купується, тобто приховування реальної мети кредиту.

Третя - це негативна кредитна історія клієнта. Банки не пропонують кредити клієнтам, які не можуть погашати діючий кредит у встановлені кредитним договором строки. Такі кредити свідомо будуть приносити банкам збитки.

Четверта причина - недостатня ліквідність забезпечення або якщо його ціна не відповідає реальній ринковій вартості. Банки не беруть в забезпечення майно, яке не може бути продано або може бути продано через досить тривалий термін. Ціна квартири, що купується або майна, яке надається в забезпечення, повинна відповідати ринковій вартості. Для визначення ринкової вартості банки роблять оцінку самостійно або приймають оцінку незалежної оціночної компанії.

П'ята причина: кредити на придбання квартири надаються на тривалий термін - 15, 20 і навіть 30 років, при цьому вік клієнта, як правило, на момент погашення кредиту не повинен перевищувати 60 років для чоловіків і 55 років для жінок. Таким чином, для отримання кредиту на 30 років вік на дату оформлення кредиту не повинен бути більше 30 років. Як вихід із ситуації, що склалася, може допомогти поручитель, вік якого відповідає вимогам банку, або оформлення кредиту на більш короткий термін.

Шоста причина: невідповідність наданих документів нормам чинного законодавства України. До цього моменту можна віднести правомірність і законність угоди, що укладається з придбання квартири або квартири, яка буде виступати забезпеченням по кредиту, тобто документи на пропоновану в забезпечення нерухомість повинні відповідати вимогам чинного законодавства України. Також банки можуть перевірити законність проведення операцій з попередньої покупки, дарування або міни квартири.

Також на позитивне або негативне рішення впливають суб'єктивні фактори, сукупність яких може схилити чашу терезів на одну або іншу сторону. До таких факторів можна віднести: наявність зарплатної картки банку, в якому клієнт оформляє кредит, позитивна кредитна історія, наявність у власності майна, освіта, сімейний статус, посада, активний стаж роботи і т.д.

Не слід забувати про те, що всі банки використовують різні критерії оцінки клієнта та підходи в прийнятті рішень, і немає єдиної формули, яка з повною упевненістю дасть можливість оформити кредит. Дотримання вказаних вище правил, принципів і факторів дозволить з найбільшою ймовірністю оформити кредит.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики