про твої фінанси

Як правильно користуватися банкоматом

Сучасні банки і їхні клієнти не мислять свого життя без банкомата і весь час підвищують вимоги до його якісних характеристик. Навіть пенсіонери вже звикли до платіжних карток і перестали боятися банкоматів. Тим часом, зняття готівки - далеко не повний набір послуг «залізного касира». Що таке банкомат, як правильно вставляти картку і як ним користуватися, які операції можна здійснювати за допомогою банкомату і що робити, якщо щось пішло не так - розповість Prostobank.ua.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Як працює банкомат
 2. Вибираємо банкомат: все ретельно оглядаємо
 3. Як користуватися АТМ: код вводьте середнім пальцем
 4. Що тримати в пам'яті: код треба закодувати
 5. Чому банкомат забирає картку?
 6. Інкасація банкомату
 7. Користування банкоматом з мінімальними неприємностями
 8. Банкомат "випльовує" картку, не приймаючи її до обслуговування
 9. Що робити, якщо при внесенні грошей через депозитний банкомат він «з'їв» купюру, а рахунок не поповнився?
 10. Що робити, якщо банкомат не видав гроші?
 11. Що буде, якщо в банкоматі ввести пін код навпаки
 12. Що робити, якщо ваш ПІН-код став відомий сторонній особі?
 13. Що ще вміє банкомат
 14. Банкоматні мережі: що потрібно знати
 15. Шахрайство з пластиковими картами в банкоматах
 16. Історія виникнення банкоматів

Як працює банкомат

Респектабельний ящик з електронним екраном - насправді цілий комп'ютер, який працює під управлінням різних операційних систем: зазвичай Windows, рідше - Linux.

Один АТМ коштує приблизно 10-40 тисяч доларів і працює в середньому близько п'яти років. Банки, які хочуть закупити більше тисячі таких машин, повинні володіти десятками мільйонів доларів. Однак для банку важлива не тільки кількість банкоматів, а й правильне їх функціонування.

Коли Ви вставляєте в банкомат свою картку, машина шифрує інформацію, яку отримує. Це вміст магнітної смуги, Ваш пін-код і операція, яку Ви хочете зробити. Потім вона передає дані в командний центр, а він уже посилає електронний запит в процесинг - спеціальний комплекс, який збирає, обробляє, розсилає та контролює інформацію про операції з пластиковими картами. Правда, процесинг є тільки у платіжних систем (Visa, MasterCard та інші) і у великих банків. Решта користуються чужими.

У процесинговому центрі перевіряється інформація про власника карти і суму на його рахунку в базі даних банку. Після цієї процедури командний центр отримує у відповідь «згоду» або відмову на проведення операції, і передає команди банкомату про виконання Вашого запиту. Вся інформація про хід процедури зберігається, тому дії банкомату завжди можна перевірити.

Вибираємо банкомат: все ретельно оглядаємо

Майк Лі, директор асоціації ATMIA з міжнародних питань, дає кілька порад, як користуватися банкоматами, щоб максимально підвищити безпеку своїх заощаджень.

 1. Користуйтеся банкоматами, які добре знаєте. Якщо ж терміново знадобилися гроші, виберіть банкомат, розташований в добре освітленому місці.
 2. Перш ніж наблизитися до АТМ, уважно огляньте всю зону розташування банкомата. Не приступайте до роботи з ним, якщо поблизу перебувають підозрілі особи або якщо банкомат виглядає ненадійним.
 3. Не відкривайте свій гаманець або сумку, перебуваючи в черзі до банкомату. Тримайте свою картку в руках перед тим, як підійти до АТМ.
 4. Зверніть увагу на все незвичайне або підозріле в зовнішньому вигляді банкомату. Якщо, наприклад, до слоту для картки або клавіатури приєднано що-небудь, не використовуйте цей АТМ. Зверніть увагу на незвичайні інструкції на екрані дисплея. Особливо підозрілий «порожній» екран. Якщо у вас виникла підозра в ненадійності банкомату, переходьте до іншого і повідомьте про свою думку в банк.
 5. Не користуйтеся тими банкоматами, на яких залишилися повідомлення або ознаки, що вказують на зміну екранних напрямків, особливо якщо повідомлення виводиться по устаткуванню по зчитуванню карток. Банки та інші власники банкоматів не розміщують повідомлень про перехід на інші конкретні банкомати і не направляють клієнтів на модифіковані банкомати.

Як користуватися АТМ: код вводьте середнім пальцем

 1. Ніколи не користуйтеся допомогою незнайомих осіб, якщо картка «застрягла» або виникли інші проблеми з транзакцією. Не відволікайтеся під час роботи з банкоматом - багато шахраїв користуються саме цим способом.
 2. Перш ніж вводити PIN-код, переконайтеся, що інші клієнти, які очікують своєї черги, знаходяться на достатній відстані, щоб не бачити клавіатуру і не спостерігати, як вводиться PIN-код. Підійдіть ближче до банкомату і закрийте клавіатуру вільною рукою. Якщо ж це важко, вводьте PIN-код середнім пальцем, закривши клавіші долонею.
 3. Щоб уникнути збоїв в роботі АТМ, точно виконуйте вказівки на екрані дисплея, наприклад, не поспішайте вводити PIN-код до того моменту, поки банкомат не попросить вас про це.
 4. Якщо у вас з'явився хоч найменший сумнів у справності роботи АТМ, натисніть кнопку Cancel, вийміть картку і переходите до іншого банкомату.
 5. Якщо картка не проходить в проріз, ніколи не застосовуйте силу - банкомат або пошкоджений, або шахраї вставили в нього пристрій, що зчитує.
 6. При найменших збоях в роботі (картка не проходить, на дисплеї з'являється неадекватна інформація і т.п.) негайно телефонуйте в банк.
 7. Обов'язково заберіть чек по транзакції і збережіть його. Після завершення роботи з банкоматом не поспішайте, заховайте чек, акуратно складіть готівку і картку в гаманець до того, як відійдете від банкомату.

Що тримати в пам'яті: код треба закодувати

 1. Запам'ятайте свій PIN-код (якщо ви не сподіваєтеся на свою пам'ять, запишіть, але тільки в замаскованій формі, щоб сторонній не зрозумів, що це за запис). Ніколи не носіть вкладку в конверт (на якій вказано PIN-код) разом з карткою).
 2. Ніколи не називайте свій PIN-код нікому, в тому числі близьким, співробітникам банку і навіть представникам правоохоронних органів.
 3. Якщо з'явилася підозра, що хтось дізнався PIN-код, негайно зверніться в банк - код треба змінити.
 4. Регулярно перевіряйте баланс по рахунку. З особливою обережністю слідкуйте за тим, скільки грошей списується з рахунку при розрахунках в торгово-сервісній мережі. Адже часто клієнт віддає карту обслуговуючому персоналу, наприклад офіціантові, і не бачить, що той робить з нею. І взагалі, не втрачайте карту з поля зору.
 5. Не забудьте поставити свій підпис на картці. Адже ви розписуєтесь і на чеку по транзакції, а касир повинен звірити і переконатися в збігу підписів. Це не тільки в його, а й в ваших інтересах.
 6. Оберігайте свої картки так само ретельно, як готівкові гроші і документи.
 7. Ніколи не повідомляйте номер своєї кредитки по телефону або через інтернет. Навіть якщо ви впевнені в своєму абоненті, ні телефон, ні інтернет не гарантують таємності переговорів.

Чому банкомат забирає картку?

Оскільки в операціях з банкоматом беруть участь двоє - власник пластикової картки і сама машина, то і помилки, через які картку вилучають, бувають з двох сторін.

АТМ забирає картку, якщо:

 1. Ви тричі ввели неправильний пін-код (в деяких банках - 5 разів).
 2. У Вашої картки закінчився термін експлуатації (зазвичай на карті можна прочитати «термін придатності» і потрібно не забувати поміняти її на нову перед зазначеною датою).
 3. Протягом 20-30 секунд (в різних банках по-різному) після завершення операції Ви не забрали картку. Банкомат «подумав», що Ви її забули, і вилучив, щоб нею не скористався хтось інший.
 4. Ви заблокували картку, тому що втратили, а потім знайшли і, забувши розблокувати, скористалися банкоматом.

Іноді АТМи не вилучають картку, а, навпаки, повертають її, попередньо заблокувавши.

Банкомат може «проковтнути» Вашу картку, якщо отримав таку команду від процесингу, наприклад, якщо Ваш банк запідозрив, що карта украдена.

Буває і таке, що АТМ «помиляється». Наприклад, якщо:

 1. Відключилася електрика.
 2. Зв'язок банкомату з процесингом працює неякісно. Справа в тому, що для зв'язку з цим використовують не тільки виділені лінії, а й прості телефонні (підключення за допомогою модему). Іноді - радіомодем. Зазвичай банкомат чекає відповідь з банку кілька хвилин, і якщо не отримує відповіді, то вже «видає помилку». Крім цього, ймовірність такої помилки зростає, якщо користуватися банкоматами не того банку, який обслуговує Вашу картку.
 3. Банкомат неправильно обслуговують. Адже його треба розбирати і чистити раз на рік, а ті машини, які встановлені в місцях підвищеного забруднення, наприклад, близько автостради, - ще частіше. Також треба стежити, щоб АТМ не вийшов з «терміну придатності» (5 років). В іншому випадку він може просто зламатися.
 4. Поламався кардрідер (пристрій, що зчитує інформацію з картки).
 5. На банкоматі встановлений пристрій шахраїв. Зазвичай він утримує в АТМ карту до тих пір, поки ті не зможуть її непомітно забрати.

Інкасація банкомату

Якщо сталася одна з перерахованих вище ситуацій, власникам пластикової картки нічого не залишається, як чекати, коли картку дістануть. Зазвичай картка потрібна терміново.

Бувають рідкісні випадки, коли картку з банкомату можуть дістати співробітники банку, особливо, якщо банкомат встановлено близько відділення.

Під час роботи інкасатори отримують спеціальний маршрутний лист, ключі від сейфа банкомату, ключі від модуля управління і спеціальну картку доступу.

Якщо у банку немає можливості створювати спеціальний підрозділ, то він може купити такі послуги у служб інкасації Національного або інших комерційних банків. Зазвичай інкасацію банкоматів здійснюють великі банки, а вартість послуг при цьому становить від 300 гривень за одну операцію. Правда, основна частина їх роботи - «заряджати» банкомати грошима, і тільки в другу чергу - забирати вилучені картки.

Тепер про карти. Справа в тому, що частота інкасації банкоматів різна для кожного банку і банкомату. Все залежить від того, в якому місті і де саме стоїть банкомат , а також від потреб банкомату і від можливостей банку. Зазвичай частота інкасації коливається від одного разу на тиждень до одного разу на два-три дні.

Проблема в тому, що так звану «строкову інкасацію» - за півдня в будні дні - пропонують одиниці з банків. Термінова інкасація у вихідні не відбувається взагалі, а планова дуже рідко. Тому покладатися на своєчасну інкасацію сенсу немає, краще просто спробувати побудувати свої відносини з банком, картами і банкоматами так, щоб в разі чого отримати мінімум неприємностей.

Користування банкоматом з мінімальними неприємностями

Можливих неприємностей від утримання картки банкоматом може бути багато. Наприклад, якщо Ви не звернетеся в банк протягом семи днів після вилучення (в різних банках по-різному), картку знищать. Деякі банки відразу знищують карти інших фінустанов (не партнерів), якщо вони потрапили до них в банкомат, і тоді власнику доводиться за свій рахунок перевипускати її. Інші - беруть від $ 1 до $ 15 за повернення пластика, якщо картку зажувало з вини їх клієнта. Хоча більшість банків повертає картку безкоштовно.

Звести до мінімуму неприємні сторони вилучення картки допоможуть Вам наступні поради:

 1. Бажано мати не одну, а дві карти для одного рахунку. Друга буде називатися додатковою карткою або її дублікатом. При бажанні можете ввести на операції з однієї з карток якісь обмеження. У будь-якому випадку, якщо банкомат «проковтне» основну, залишиться ще одна. Деякі банки видають другу карту безкоштовно.
 2. Слід розосереджувати свої кошти за кількома рахунками. Тоді в разі вилучення картки можна буде перевести гроші з неї на інший Ваш рахунок.
 3. Запишіть номер Вашої картки, номер гарячої лінії Вашого банку і дату закінчення експлуатації Вашої картки. Так Ви зможете повідомити банку про вилучення, отримати потрібні готівкові в відділенні банку (якщо візьмете паспорт) і зрозуміти, чи варто чекати повернення старої картки або потрібно робити нову. Зазвичай багато банків організовують екстрену видачу грошей.
 4. По можливості користуйтеся банкоматами, які перебувають у відділеннях банків.
 5. Якщо Ви забули пін-код, не намагайтеся його встановити «методом тику». Краще натисніть на банкоматі «cancel», дістаньте карту і спокійно згадуйте код.
 6. Вирушаючи за кордон, зареєструйтесь в системі Інтернет-банкінгу, який надає Ваш банк. Так Ви зможете самостійно замовляти перевипуск карти, блокувати її або переказувати гроші з одного рахунку на інший.

І наостанок, не забувайте, що завжди можна замовити перевипуск Вашої картки замість того, щоб чекати стару. Іноді така послуга проводиться в терміновому режимі за кілька годин. Правда, за неї доводиться платити.

Банкомат "випльовує" картку, не приймаючи її до обслуговування

Є чому здивуватися: ви вкладаєте карту в щілину, а пристрій виштовхує її назад. Швидше за все, ваша картка належить до тієї платіжної системи, яку не обслуговує цей банкомат (наприклад, локальна пенсійна картка будь-якого банку не обслуговується банкоматами інших банків). Або карта пошкоджена (наприклад, розмагнітилася магнітна смуга), і банкомат "не бачить" її.

Перш за все, уважно огляньте написи на банкоматі - там є логотипи всіх систем, які він обслуговує. Якщо не знайдете "своєї", шукайте інший банкомат.

Якщо з системою все в порядку і логотип вашої - на місці, а банкомат все одно не приймає карту, можливо, пошкоджена магнітна смуга. Це може статися, якщо карта довго лежала поруч або на мобільному телефоні, телевізорі, іншій техніці. Якщо ж і інший банкомат не прийняв картку, швидше за все, доведеться її перевипускати. Для цього треба звернутися в банк, що випустив карту.

Що робити, якщо при внесенні грошей через депозитний банкомат він «з'їв» купюру, а рахунок не поповнився?

Бажано відразу ж зателефонувати в банк і повідомити про те, що трапилося, а також зберегти чек банкомата, якщо він був виданий. Також доведеться сходити в відділення банку і написати заяву з описом ситуації, зазначенням суми поповнення та проханням зарахувати її на рахунок. Після проведення внутрішнього розслідування (1-3 тижні) сума, яку «проковтнув» банкомат, буде зарахована на ваш рахунок.

Що робити, якщо банкомат не видав гроші?

Не виключено, що це витівки шахраїв. Тому перевірте, чи не заклеєно чимось отвір, через який повинні були бути видані гроші, і побудьте 5-10 хвилин біля банкомату. Також зателефонуйте в банк і повідомте про подію, а потім підійдіть до відділення і напишіть заяву з проханням повернути гроші на рахунок. На підставі вашої заяви банк проведе позачергову інкасацію банкомату і поверне списані з карти гроші.

Що буде, якщо в банкоматі ввести пін код навпаки

"Якщо Вас намагаються пограбувати при отриманні грошей в банкоматі, не чиніть опір. Просто наберіть свій PIN навпаки. Наприклад, замість 1234 наберіть 4321. В результаті автомат таємно сповістить поліцію і висуне гроші, але вони будуть міцно затиснуті пристроєм видачі, як ніби" застрягли " . Ця функція є в усіх банкоматах, але не всі про неї знають ". Ця інформація облетіла соціальні мережі. Правда це чи ні, Prostobank.ua дізнавався у експертів.

Ця функція не працює, а повідомлення про дані можливості банкоматів - швидше провокація.

Була інформація про те, що в 1998 році даний спосіб оповіщення поліції розглядався Сенатом США, але тричі був відхилений.

Подібний метод - абсолютно неефективний з кількох причин: по-перше, через помилкові виклики поліції і неможливість зреагувати оперативно і прибути до банкомату вчасно, по-друге, банкомати розраховані на видачу, і функції «затиснення» грошей у них немає. Та й в такій ситуації людині складно вибудувати свій пін-код в зворотному порядку. До того ж, існують комбінації, які залишаються колишніми при переміщенні цифр.

Для того, щоб не потрапляти в неприємні ситуації, в першу чергу власник ПК повинен бути обачним, і в підозрілих місцях не знімати готівку. При знятті особливо великих сум - знімати кошти в присутності знайомих людей.

Моя порада: для того щоб не виникало подібних ситуацій (пограбування, розбій при знятті готівки), по можливості розраховуватися в пос-терміналах торгових точок. Зараз практично скрізь можна розрахуватися безготівковим розрахунком (інтернет- магазини, готелі, торгові центри та ін.)

Як рекомендація: у випадку подібної ситуації, що склалася, краще ввести три рази неправильний пароль, і банкомат попросту «проковтне» вашу карту, це збереже кошти на вашому рахунку, а ви зможете відновити картку у відділенні банку, який вас обслуговує.

Що робити, якщо ваш ПІН-код став відомий сторонній особі?

В даному випадку найбільш правильним виходом з ситуації, що склалася, буде перевипуск карти з новим номером.

Якщо у власника картки є підозра, що ПІН-код його карти став відомий іншій особі, з метою додаткової безпеки можна порекомендувати такі заходи:

 1. перевипустити карту з новим ПІН-кодом. Це найправильніша міра безпеки.
 2. замінити ПІН-код на новий, якщо ваш банк має такий функціонал в банкоматі. Це швидкий і зручний спосіб, якщо ваш банк надає власникам карт такий сервіс.
 3. підключитися до СМС-банкінгу та отримувати інформацію про зняття коштів з картки протягом короткого часу, після здійснення операції. Це зручна послуга, яка дозволяє не тільки убезпечити рух коштів по карті, але і контролювати грошові потоки, а також отримувати інформацію про залишки на карті.
 4. ввести авторизовані ліміти на суму і кількість зняття коштів по карті в день. Це, швидше за все спосіб мінімізувати втрати від шахрайства з картою, особливо при використанні карти в розрахунках через Інтернет
 5. застрахувати ризики за операціями з картою в страховій компанії. Нова послуга страхування в Україні, що має досить високу вартість. Рекомендується для власників елітних карт.
 6. постійно носити карту з собою і не випускати її з поля зору. Найекономічніший і простий спосіб.

Що ще вміє банкомат

Як правило, в банкоматах ми лише перевіряємо залишок на картці та знімаємо готівку. Тим часом, «залізні касири» пропонують досить великий набір послуг, що позбавляє від необхідності зайвий раз ходити в банк і відстоювати там довгі черги. Ми вирішили допомогти вам розібратися в наборі банкоматних послуг. Вам залишиться лише дізнатися, чи пропонує їх ваш банк чи ні. Якщо ні, завжди можна скористатися послугами «чужого» банкомату.

Платимо за "комуналку". Щоб заплатити за квартиру через банкомат, потрібно ввести дані з квитанцій (номери особових рахунків, суми платежів). Гроші будуть списані з картки. Також можна оплачувати і інші квитанції, наприклад, за кабельне ТБ, стаціонарний телефон, а також штрафи. У одних банків послуга безкоштовна, у інших - 1-2 грн. за квитанцію.

За мобілку і не тільки . «Залізні касири» багатьох банків приймають оплату за послуги мобільних операторів, інтернет-провайдерів, IP-телефонії і т.д. Тут можна купити ваучер поповнення (якщо мова йде про передплачену послугу), а можна заплатити за номером телефону або контракту.

Ковтають гроші . Банкомати не тільки видають гроші, а й «ковтають» - можуть приймати купюри для поповнення рахунку. Правда, роблять це не всі банкомати, а лише спеціальні депозитні - вони зазвичай розташовані у відділеннях банків і часто доступні цілодобово. Як правило, сума, внесена через такий банкомат, тут же доступна на картці.

Зміна пін-коду. Іноді до картки дають пін-код, який важко запам'ятати. Його можна замінити на більш легкий.

Відправляємо перекази. Якщо у вас є кілька рахунків, ви можете робити перекази між ними. Також можна відправляти гроші на інші рахунки та картки всередині банку і в інші банки.

Міні-виписка. У всіх бувають провали в пам'яті - скільки грошей знімав з картки або скільки платив. Щоб не йти в банк, отримайте в банкоматі міні-виписку (5-10 останніх операцій).

Творимо добро. Для небайдужих до чужого горя в банкоматах ряду банків є пункт «Благодійність». Переказ нужденним, звичайно, безкоштовний.

Управляємо рахунками. У одних банків через банкомат можна управляти депозитами - перевіряти суму, переказувати гроші з картки на депозит і навпаки. Інші банки зробили крок далі і дозволяють управляти відразу декількома рахунками (поточним, депозитним, кредитним), наприклад, знімати гроші з одного з них за вибором клієнта.

Банкоматні мережі: що потрібно знати

Якщо у вашому гаманці карток як мінімум дві - від різних банків, вибирати банкомати складніше. Потрібно пам'ятати, в якому місці ви знімаєте гроші по одній картці, а в якому - за іншою, щоб не переплачувати комісії «чужим» банкам. Але це незручно не тільки для вас, але і для вашого банку. Адже йому потрібно встановлювати якомога більше банкоматів, щоб опинятися в тому місці, де вам захочеться зняти готівку. А оскільки доходи від обслуговування власників пластикових карт через банкомати - одна з основних статей операційних доходів банку, і від цього залежить його заробіток, то витрачатися на нові банкомати йому не вигідно. Набагато раціональніше використовувати ті банкомати, які вже поставлені - тобто банкомати «чужих» банків. Щоб при цьому не втратити «своїх» клієнтів, банки об'єднують свої банкомати в мережі. І тоді вартість обслуговування для клієнтів банків-учасників такої мережі буде нижче, ніж в «чужих» банках.

Отримуючи в банку картку, вам потрібно запам'ятати, в роботі якої банкоматної мережі бере участь «ваш» банк і захопити роздруківку зі списком банків-партнерів. Можна і не робити цього, а записати в телефон номер інформаційної служби мережі і, передзвонивши, дізнатися, де вам буде дешевше зняти гроші прямо зараз.

Шахрайство з пластиковими картами в банкоматах

Зі збільшенням кількості банкоматів у шахраїв з'являється все більше можливостей здійснювати незаконні операції, особливо з банкоматами, які не перебувають під постійним наглядом. Наприклад, з тими, що встановлені на вулиці.

Один з улюблених злочинцями прийомів - ліванська петля (траппінг): утримання карти в кардрідері (щілини банкомату) за допомогою шматочка пластика: при цьому невдачливий власник карти намагається кілька разів ввести PIN-код і йде розчарований, залишивши карту в банкоматі і до того ж забувши її заблокувати . А картковий шахрай, що зображав щире співчуття кардхолдеру і стояв позаду нього, вивуджує з банкомату карту і знімає гроші.

Інший поширений спосіб - скімінг: на банкомат ставиться накладна клавіатура. Нічого не підозрюючи користувачі вводять PIN-код, який зчитується з магнітної смуги карти для того, щоб потім взяти готівку. Для попередження цього типу шахрайства банки ставлять відеоспостереження на банкоматах і на їх екранах запускають заставки, що інформують про те, як повинен виглядати банкомат без шахрайських пристроїв.

Зафіксовані випадки електронного злому пов'язані з тим, що банки здешевлювали транзакції і використовували відкриті мережі без додаткового шифрування. Нове покоління банкоматів досить добре захищене від хакерів.

Історія виникнення банкоматів

70 років тому City Bank of New York, де був розміщений перший банкомат, повернув машину винахіднику Лютеру Джорджу Сімджану через півроку роботи - аж надто багато темних особистостей користувалося новинкою, не бажаючи спілкуватися з персоналом банку.

Репутація банкоматів була остаточно відновлена ​​лише до кінця XX століття, коли банкомат перетворився в ефективний пристрій для розвитку банківського роздробу та економії часу клієнтів.

У 60-ті роки винахід Симджана було доопрацьовано і він отримав нове життя. Здатність машини видавати гроші цілодобово і працювати без вихідних по достоїнству оцінив щасливий винахідник - керуючий директор компанії De La Rue Джон Шепард Беррон. Однак широко використовуватися в банківській справі банкомати стали лише з середини 80-х, коли стало можливим проводити і контролювати операції в режимі online.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики