про твої фінанси

Як вибрати краще фідерне вудилище для лову риби

Путівник для справжніх чоловіків Bankchart.com.ua підказує, як розібратися в безлічі характеристик фідерного вудилища для різних умов риболовлі і купити найбільш підходящий. У цій статті ви дізнаєтеся, на що слід звернути увагу при виборі фідерного вудилища.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Що таке фідерне вудилище?
  2. Квівертіп
  3. Класи фідерних вудилищ
  4. Строй фідерних вудилищ
  5. Вибір довжини фідера

Що таке фідерне вудилище?

Для лову фідером застосовують спеціалізоване фідерне вудилище, оснащене котушкою з намотаною на неї ліскою (шнуром), яка пропущена через всі кільця вудилища. Основною відмінністю фідерного вудилища є наявність великого числа кілець (до 20), а також тонкої і м'якою вершинки (квівертіп).

Фидерне вудилище - це вудилище довжиною до 4 метрів з кільцями, причому його верхня частина конструктивно оснащена спеціальними гнучкими вершинками (квівертіп) з різним тестом для реєстрації клювання

Квівертіп

Квівертіп повинен бути довжиною не менше 35 см, оснащений не менше ніж чотирма пропускними кільцями і мати добре помітне забарвлення на одному або декількох відрізках між ними.

Конструктивно квівертіпи бувають двох видів - змінні або стаціонарно вклеєні в верхню секцію, тобто такі, що складають з вудилищем одну пряму лінію. У випадку з вклеєними квівертіпами обов'язково вказується ​​їх потужність в унціях (Oz) або грамах на верхній секції вудилища. Чим менше значення, тим краще чутливість.

Для різних умов слід вибирати різну жорсткість, наприклад:

  • Стояча вода або невелика течія в штиль - 0,5 Oz;
  • Стояча вода або невелика течія в поривчастий вітер - 1 Oz;
  • Швидка течія в штиль - 1 - 1,5 Oz;
  • Швидка течія в сильний вітер - 2 Oz.

Класи фідерних вудилищ

Тест або клас фідерного вудилища показує, на закид якого вантажу воно розраховане.

Припустимо, ви ловите на річці з середньою течією, годівницею на 80 грам. До її ваги необхідно додати 10-20 грам на вагу прикормки. Тоді необхідно використовувати фідер, розрахований на 100 грам.

На бланку вудилища може бути написаний конкретний вантаж в грамах або унціях, а може позначатися просто клас вудилища, як на спінінгах.

Ultra Light feeder (Пикер)

Це вудилища довжиною від 2,1 до 3 метрів, що відрізняються невеликим тестом: від 10 до 40 грамів. Ідеально підходять для лову невеликої риби на невеликих дистанціях в стоячій воді або з невеликою течією. Дистанції для них також різні: якщо для пікера довжиною 2,1 метра оптимальна дистанція до 20 метрів, то 3-х метровим пикером можна без проблем ловити на дистанції 40 метрів.

Light feeder

Вудилища від 3 до 3,6 метрів в довжину з вагою до 60 грамів. Призначене для стоячої води або водойм з невеликою течією. На відміну від пікера, дозволяє закидати снасть на велику дистанцію і боротися з більш великою рибою.

Medium feeder

Довжина таких вудилищ, як правило, - 3,6 метра, але зустрічаються і екземпляри 3,3 метра. Тест такого вудилища - від 80 до 100 грамів. Це найпоширеніший клас вудилищ, так як є напівуніверсальним. Їм зручно ловити і на стоячих водоймах, і на течії.

Heavy Feeder

Також поширений тип вудилища, так як прощає багато помилок, як при виведенні, так і при закидуванні. Вага: 100-120 грамів, довжина - 3,6-3,9 метрів, хоча в продажу є twin-моделі 3,6 / 4,2. Твін-фідери можна використовувати як з довжиною 3,6, а якщо вставити спеціальну додаткову пролонгу (яка йде в комплекті), то довжина збільшується до 4,20 метра. Велика довжина дозволяє закидати годівницю на більш далекі відстані, а також при виведенні риби та перетягуванні її через жорстку брівку - довгі вудлища можна підняти вище, і, тим самим провести рибу над бровкою, позбувшись від зачепа або сходу.

Extra Heavy Feeder

Це фідери з вагою від 120 грамів і вище. Тести можуть бути і до 200 і навіть до 300 грамів. Довжини таких вудилищ варіюються між 4,20 і 5,0 метрами. Такі фідерні вудилища створені виключно для наддалеких закидів і / або величезних потужних риб.

Порада:  для річки оптимальним вибором буде фідер з тестом в 100-120 грам (Heavy Feeder), для стоячої води до 60 грам (Light feeder).

Строй фідерних вудилищ

Крім тесту вудилища розрізняються ще і по строю або гнучкості:

Швидкий строй (Fast)

Це досить жорсткі вудилища, при навантаженні на які (під час закидів або виведення) вигинається лише сама вершинка (вона гнеться завжди) і перше від вершинки коліно. Фідери з швидким строєм дозволяють повністю контролювати виведення, мають досить мощі, щоб підняти великого противника від дна, і не дати рибі зайти в коряжник, впертися в брівку і ін.

Повільний строй (Slow)

Для цього строю характерне згинання всіх його колін, аж до комля. Фідери з таким устроєм прощають більше помилок, так як на різкі поштовхи риби - за рахунок пружності розтягують тичок в часі, зменшуючи, тим самим, навантаження на оснащення, що дозволяє уникнути обриву повідця або всієї оснастки.

Складний строй (Progressive)

Строй, при якому невеликі навантаження згинають в основному вершину, а при їх збільшенні в роботу включається весь бланк, поступово наближаючись за формою до параболи.

Порада:  для початку виберіть швидкий строй, ви зможете далі закидати годівницю і не боятися поломки фідера.

Вибір довжини фідера

При виборі оптимальної довжини необхідно відштовхуватися від умов майбутнього лову. Для малої річки або невеликого озера,  де дальність закидання буде не більше 20-40 метрів, підійде модель довжиною 3,3 метра. Ну а якщо ви плануєте ловити на великих дистанціях,  то можна взяти середню модель на 3,6 або 3,9 метра. Вони є найбільш ходовими розмірами і без проблем доставлять вашу годівницю на відстані до 80 метрів.

Фідери довжиною понад 4-х метрів застосовуються для лову на наддалеких закиданнях і на сильній течії.

Є також у продажу фідери з мінливою довжиною. У комплект з ними йде додаткове коліно (пролонга), вставивши яке можна збільшити довжину фідера, наприклад з 3,6 зробити 3,9 метра.

Порада:  Краще звичайно мати кілька вудлищ різної довжини, для різних умов лову, але якщо це ваш перший фідер, і ви не можете визначитися з довжиною, виберіть довжину 3,6 або 3,9 метрів, так як це о

Пропонуємо ознайомитися з цінами на риболовлю в Україні.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики