про твої фінанси

Спінінг: які існують, як вибрати і користуватися

Якщо ви вирішили всерйоз зайнятися спінінговим видом риболовлі, вам буде важко зробити вибір серед розмаїття вудилищ, котушок і приманок. Експерт Bankchart.com.ua допоможе опанувати базові знання спінінгової техніки риболовлі. Крім того, ви дізнаєтеся, як правильно і далеко закидати спінінг, як ловити рибу на спінінг.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Вудилище
 2. Котушка
 3. Принади
 4. Як закидувати спінінг
 5. Особливості лову різної риби на спінінг

Вудилище

Спінінгові вудилища поділяються на телескопічні і штекерні. Телескопічні більш компактні і зручні в складанні, розбиранні. При необхідності їх можна змотати, не знімаючи котушку з оснащенням. Мабуть, на цьому достоїнства телескопічних вудилищ закінчуються. Штекерні більш чутливі, вони легкі і міцні. Є певний загальноприйнятий стандарт за класифікацією корпорації Shimano. Відповідно до цього стандарту вудилища спінінгів поділяються на:

 • 1.UL - ультралайт (ультралегкий) - з кастингом від 0 до 5 грам.
 • 2. L - лайт (легкий) - від 5 до 15 грам.
 • 3. ML - медіум лайт (середньолегкий) - від 5 до 20 грам.
 • 4. M - медіум (середній) - від 10 до 30 грам.
 • 5. MH - медіум хард (середньотяжкі) - від 15 до 40 грам.
 • 6. H - хард (важкий) - від 20 до 50 грам.

За строєм вудилища поділяються на:

 1. Параболик - гнеться повністю.
 2. Фаст - гнеться посередині.
 3. Екстра фаст - гнеться тільки кінчик.

Котушка

Котушки умовно діляться на тягові і швидкісні.

До тягових відносяться інерційні і мультіплікаторні. Інерційні - застарілий варіант, ними користувалися ще наші дідусі, і в даний час вони більше використовуються для оснащення різних видів донок, в тому числі і живцевих.

Мультиплікаторні - це симбіоз безінерційної і інерційної котушки, більш вдосконалений варіант. Це потужна котушка і, мабуть, найбільша її перевага - це можливість закидання приманки знизу. В умовах, коли зверху нависають дерева, це дуже виручає. Але, щоб навчитися справлятися з такою котушкою, буде потрібно багато часу і терпіння. Тим більше, якщо ви ніколи не стикалися з інерційною.

Безінерційні котушки підрозділяються по швидкості обертання на:

 1. Швидкісні - з передавальним числом від 1: 6 до 1: 7.2.
 2. Силові - від 1: 4 до 1: 4.5.
 3. Універсальні - від 1: 5 до 1: 5.5.

Розмір котушки потрібно підбирати відповідно ваговій категорії спінінга. Відповідно до класифікації Shimano котушки підрозділяються на:

 1. «500» (п'ятисотки) - найлегша (грам 150-200) мініатюрна катушечка для ультралайта.
 2. «1000-1500» - невелика котушка для лайта або ультралайта.
 3. «2000» міцний середнячок для медіум лайта або медіум.
 4. «3000-4000» - велика тягова котушка.
 5. Більш «4000» - дуже велика котушка, велика рідкість.

При покупці котушки потрібно враховувати, що при однаковому індексі часто буває так, що корпус шпулі, ручка можуть бути крупніше або дрібніше, в залежності від бренду. Тому керуйтеся ергономічними якостями, просто своїми відчуттями. Якщо котушка лягла в руку, як рідна - беріть, не замислюючись!

На шпулю бажано намотати шнур-плетінку. Самий бюджетний варіант - зробити підмотку з ліски, а вже зверху намотати шнур. Для цього вам знадобиться всього метрів 50 шнура. Тільки намотуйте рівно, злегка в натяжку, не перевантажуйте котушку, щоб при закиданні шнур з неї не спадав. Найкраще перше намотування попросити зробити фахівця, того ж продавця консультанта, хто запропонує вам непоганий варіант збірки спінінга.

Принади

З приманок навесні слід приділити більше уваги силікону: різним черв'ячкам, п'явкам, невеликим віброхвостам природного кольору. Влітку їх можна замінити на більш яскраві, а також починати застосовувати «вертушки», «колебалки» і воблери різних модифікацій.

Як закидувати спінінг

Є безліч способів і технік, як тримати в руках спінінг. Для кожної вагової категорії вони свої.

Bankchart.com.ua дає поради від провідних спортсменів України, як робити закид ультралайти або лайтом.

 1. Беручись за рукоятку, затискаємо кріплення котушки між четвертим і п'ятим пальцями долоні.
 2. Відкидаємо дужку котушки і притримуємо шнур вказівним пальцем на вазі, не притискаючи до вудилища.
 3. Робимо різкий закид кистю, одночасно розгинаємо палець, відпускаючи при цьому шнур.
 4. Опускаємо дужку котушки. Чекаємо, коли приманка опуститься на дно і робимо проводку. При цьому вказівний палець притискаємо до вудилища спінінга, щоб відчути клювання.
 5. Проведення підбираємо відповідно до пори року і виду приманки. Навесні і пізньої осені повільніші, влітку можна грати приманкою в більш різкому темпі.
 6. Підсікання повинне бути різким, але коротким, щоб не висмикнути грузик з рота риби і не зробити собі небажаний «пірсинг».

Якщо ви відразу не навчитеся правильно тримати вудлище, то потім буде дуже складно перевчитися. Справа в тому, що відпрацьовані до автоматизму рухи неможливо проконтролювати, коли відбувається клювання і включається азарт. Це і служить причиною таких бід, як поломка спінінгів, котушок, заплутування шнурів.

При виборі снастей слід також знати, що  дальність закидання  залежить від (за важливістю):

 1. Діаметра шнура (чим менше, тим далі закид).
 2. Польотних якостей приманки (чим більш компактна при тій же вазі, тим далі закид).
 3. Наскільки вага приманки відповідає тесту спінінга (чим ближче до верхньої межі тесту, тим далі закид), а також строю спінінга (кращі по закиду середньо-швидкі).
 4. Довжини спінінга (чим довше, тим далі закид).
 5. Від діаметра шпулі на котушці і глибини намотування. 
 6. Діаметра і розстановки кілець і якості вставок.
 7. М'якості, кількості волокон і ковзаючих якостей шнура.

Особливості лову різної риби на спінінг

Ловля хижака на течії істотно відрізняється від лову в стоячій воді. Якщо на водоймі зі стоячою водою ми відчуваємо кожен рух приманки, можемо нею керувати, то на течії приманку зносить, вона чіпляється за дно, мушлі, коріння дерев і водну рослинність, що дуже легко прийняти за клювання. Тому починати легше з водойми зі стоячою водою. А значить об'єкт вашої уваги для початку - це окунь, оскільки водиться він практично скрізь.

Окунь не любить металевих повідків. Якщо і можна розраховувати на його клювання при наявності металевого повідця, то на одну з десяти, та й то в період інтенсивного жора. Тому, вирушаючи на водойму, самостійно оснастите  джиг головки  фоюорокарбоновими поводками перетином 0.16-018 мм, довжиною 25-30 см. Вушко джига прив'язуємо класичним вузлом, а з іншого боку повідця ставимо карабін з вертлюжком, прив'язуючи таким же вузлом.

Не забудьте перед затягуванням вузол змочити, інакше під водою, при певному навантаженні він може елементарно розв'язатися. Карабін пристібаємо до петлі на кінці шнура. Пам'ятайте, що вага джига повинна відповідати кастингу вашого вудилища.

Якщо дно чисте, приманку потрібно волочити по дну, періодично посмикуючи і підкидаючи. Класичний метод, так званий « твічінг » - підмотка на два-три оберти, підброс, пауза 5 секунд, знову підмотка, підброс і пауза. Зазвичай хижак бере наживку на паузі або падінні. При цьому завжди існує ризик зачепа і обриву ліски. Щоб уникнути цього, дно можна «простукати» звичайним важком, без гачка.

Коли ви дізнаєтеся, що таке клювання, відчуєте смак першої перемоги, тоді можна вирушати на річку. Там уже з більшою ймовірністю знайдете щуку. До речі, вона теж не завжди клює на металеві повідці. Але тут вже присутній інший ризик - щука, на відміну від окуня, може відкусити приманку. Тому підготуйте кілька джигів з різними поводками.

Щоб уникнути ціпи професійні спінінгісти роблять оснастку для силікону з офсетних гачків і «вухатих» важків, які ще називають «Чебурашка».

На річці завжди існує можливість перевірити роботу приманки. Знайдіть мілководну ділянку з чистим піщаним дном. Бажано, щоб був присутній корч або водна рослинність у вигляді листя кубушки. У таких місцях завжди проживає дрібнота на кшталт пічкурів, йоржів або окуня. Якщо покласти маленьку сіліконку на дно і злегка її посмикати, дрібна живність миттєво зреагує. Можна навіть зловити пічкура «в приглядку» - дуже цікаве видовище, особливо для початківців.

Щоб успішно рибалити на річці, потрібно навчитися визначати перспективні місця. Це корчі, бровки і скати, повороти, на яких зазвичай є ями. «Обстрілювати» при цьому потрібно вхід або вихід з ями. Це також межа чистої води і рясної рослинності, пляжі з піщаним дном, де також є рослинність по краях або інше укриття. Закидати приманку слід вгору за течією. Дочекавшись, коли вона впаде на дно і почне скочуватися по струменю, потрібно просто тримати шнур в натяжку і злегка смикати наживку.

Піймавши першого «щупачка», можна переходити на більш важкі приманки, ставити металевий повідець. У місцях з рясною рослинністю, які дуже любить трав'яна щучка, слід застосовувати поверхневі блешні, типу вертушок, колебалок або воблерів . У каламутній воді або на великій глибині, де велика ймовірність зловити велику щуку - яскраві, можна шумові або блешні що світяться. Але і на ділянках з чистим дном не відмовляйтеся від робочого силікону у вигляді п'явок і черв'ячків.

Пропонуємо ознайомитися з цінами на риболовлю в Україні.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Агропросперіс Банк

Благодійний депозит "Вклад у Перемогу"

Вклад у Перемогу з Агропросперіс Банком

12% річних у гривні на 9 місяців

Вклади від 1000 грн

Відсотки НАПЕРЕД за весь строк вкладу

+ спільна благодійна допомога ЗСУ

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики