про твої фінанси

Дизайн, монтаж натяжних стель. Підсвічування стелі

Натяжні стелі вже не рідкість, але як і раніше справляють враження навіть в найпростішому виконанні. За допомогою натяжних стель можна добитися дивовижних результатів. Як це зробити, основні правила підсвічування стелі вивчав Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Можливості натяжних стель

  1.1 Багаторівневий варіант

  1.2 Арт-стелі з фотодруком

  1.3 Креативність комбінацій

  1.4 Зоряне небо

 2. Підсвічування стелі: основні види 

  2.1 Загальне підсвічування

  2.2 Підсвічування що акцентує  

  2.3 Декоративне підсвічування

  2.4 Підсвічування що масштабує

  2.5 Комбіноване підсвічування

  2.6 Коментар експерта

  2.7 Підсвічування стелі: схеми розміщення

  2.8 Світлові прилади в нішах стін

  2.9 Світлові прилади на карнизах стін

  2.10 Світлові прилади на капітелях колон

  2.11 Світлові прилади на підвісах світильників загального освітлення

Можливості натяжних стель

Сучасний ринок пропонує масу варіантів оформлення натяжної стелі: глянцеві, сатинові, з перламутром, дво- або багаторівневі, комбіновані стелі, стелі з кристалами Swarovski, зі світлодіодним підсвічуванням або з фотодруком. Працюючи з конструкцією, кольором, зображенням і матеріалом можна гарантовано отримати щось особливе.

Джерело фото:   http: //xn----7sbhlqcf6cdee.xn

Багаторівневий варіант

Два або більше рівнів в каркасі натяжної стелі зроблять її об'ємною. Фантазія в даному випадку може розігратися по повній - реалізувати можна практично будь-яку ідею, від створення піщаних барханів і лісових галявин до бурхливого моря над головою.

Джерело фото:   http: //xn----7sbhlqcf6cdee.xn

Джерело фото:  http://risar35.ru/

Багаторівнева стеля дозволяє розділити приміщення на зони, кожна з яких може мати своє освітлення і свою родзинку в дизайні (як мінімум колір або зображення).

Джерело фото:  http://etotdom.com/

Багаторівнева стеля може бути ступінчастою, прямо-і криволінійною, з рівнями, які розташовані під кутом, в формі рівної або хвилястої поверхні. Залежно від цього підбираються прямі або закруглені багети (алюмінієві або пластикові профілі, на які кріпиться полотно). Криволінійні форми дозволяють зробити дюни, конуси, арки, хвилі. 

Джерело фото:  http://econet.ua

Джерело фото:  http://xn--h1adclaew.kiev.ua/

При цьому починатися стеля може навіть від підлоги або, наприклад, від середини стіни.

Джерело фото:  http://potolokspec.ru/ 

Реалізовувати масивні об'ємні фантазії можна тільки на просторій стелі і в приміщенні з достатньою висотою стін, інакше все буде виглядати дуже громіздко.

Джерело фото:  http://potolkibuild.ru

Цікавим варіантом незвичайної по конструкції натяжної стелі є літаюча. Завдяки спеціальним технологіям монтажу створюється особливий візуальний ефект - стеля як би літає в повітрі сама по собі. Щоб домогтися цього ефекту, між стінами і полотном залишають невеликий зазор, в який монтується підсвічування.

Джерело фото:  http://lider058.ru/

Арт-стелі з фотодруком

Художники в усі часи відчували тягу до розпису склепінь. Сучасні технології дозволяють стати автором зображень на стелі будь-якій людині, адже тепер фотодрук за допомогою спеціальних принтерів, що використовують ультрафіолет або екосольвентне чорнило, доступна всім.

Джерело фото:  http://www.oknavesta.com/

Професійна фарба буде служити дуже довго - не вигорить, не вицвіте. І полотно з такими зображеннями можна періодично протирати при необхідності сухою м'якою тканиною.

Джерело фото:  http: //www.xn--18-6kcdg6el.xn--p1ai/

Зображення в даному випадку може бути будь-яким - від банальних візерунків або відомих полотен художників до ваших власних фотографій. За допомогою зображення можна просто прикрасити стелю, а можна домогтися візуального ефекту збільшення простору. Головне, щоб дозвіл фотозображення був до 1200 dpi.

Джерело фото:  http://www.stroimpotolok.ru/

Креативність комбінацій

Полотнище стелі може ділитися на частини, які згуртовуються. І комбінувати в даному випадку можна і кольори, і форми, і матеріал. Правильне розташування джерел світла дозволяє добитися ефекту багаторівневої стелі. Завдяки комбінуванню різних кольорів можна приховати недоліки приміщення і візуально скорегувати простір.

Джерело фото:  http://www.aseko.org/

Джерело фото:  http://etotdom.com/

Поєднання матових і глянсових частин дає цікавий «обман зору». Глянець, на відміну від матового полотна, здатний надавати глибину, дзеркальність і робити кімнату просторіше за рахунок заломлення світла. Спайка в даному випадку легко подарує нам візуальну «багаторівневу» стелю.

Джерело фото:  http://www.grant32.ru/

Можна споювати і частини різних форм - кола, овали, квадрати та інші фігури. Наприклад, формою може бути хмара. Можливо майже все, крім «вливання» одного полотна в середину іншого.

Джерело фото:  http://obyavlenie.dp.ua

При поєднанні різних кольорів на стелі варто враховувати особливості сприйняття того чи іншого кольору (в залежності від призначення приміщення) та особливості висвітлення. Так, інтенсивність світла в кімнаті може змінювати колірні відтінки. Наприклад, при яскравому світлі помаранчевий, червоний і зелений кольори стають світлішими, а блакитний і синій - навпаки темніють.

Джерело фото:  http://www.natyazhnye-potolki.icnn.ru

Джерело фото:   http://econet.ua

Зоряне небо

Для створення ефекту зоряного неба на стелі можна використовувати люмінесцентні фарби, які стають видні тільки в вечірньому освітленні. На стельове покриття наноситься абсолютно безбарвною люмінесцентною фарбою малюнок, який створює вражаючий ефект. У світлий час доби перед поглядам постає звичайна біла стеля, але вночі з'являється небосхил.

Джерело фото:  http://gidpotolok.ru 

Для цієї мети підійдуть також світлофільтри і впаяні в полотнище стелі оптоволоконні кабелі. Світлофільтри створюють ефект мерехтіння зірок. Вони «працюють» тільки в штучному освітленні і здатні створити дивовижний зоряний світ на стелі.

Джерело фото:  http://www.leplafond.ru/

Підсвічування стелі: основні види 

Існує кілька видів підсвічування стель. Правильна організація підсвічування залежить від орієнтації світла, його сили і розташування джерел світла в приміщенні. 

Свій будинок кожен має право облаштувати, керуючись власним смаком. Стелю в кімнаті зазвичай залишають порожньою. Однак, прикрасивши стелю вишуканим підсвічуванням, можна створити особливу атмосферу, додати інтер'єру необхідні тони, приховати недоліки інтер'єру і підкреслити його достоїнства.

Підсвічування стелі:

 • загальне: для освітлення нанесених на стелю зображень, текстури, фарбування стелі світлом;
 • така що акцентує: для освітлення цікавих фрагментів стелі або виділення тінню його рельєфних елементів;
 • декоративна: для створення світлових візерунків;
 • така що масштабує: для зміни візуальних розмірів стелі і приміщення;
 • комбінована: передбачає використання одночасно двох і більше підсвічувань.

Загальна вимога для всіх видів підсвічування стелі - джерела світла, які використовуються для підсвічування, повинні бути приховані.

Загальне підсвічування стелі синім кольором. Джерело фото:  mnogodizaina.ru

Загальне підсвічування

Загальне підсвічування стелі може бути організоване, практично, будь-якими освітлювальними приладами, що володіють необхідним світловим потоком і світлорозподілом. Однак, якщо це будуть світильники спрямованого світла або рефлекторні лампи, то зображені на стелі картини і написи краще висвітлювати під кутом не більше 45º до вертикалі, щоб погляд не відволікали тіні від вад площини стелі.

Загальне підсвічування стелі білим світлом.    Джерело фото:  nevskieokna.ru

Текстуру поверхні стелі краще виділяти спрямованим світлом, що стелеться по стелі під кутом не менше 80º до вертикалі (настильне світло).

Загальне підсвічування стелі настильним світлом.  Джерело фото:  neon.ucoz.org

Фарбування стелі в різні кольори можна виконати за допомогою світильників, оснащених світлофільтрами, рефлекторними лампами з кольоровим склом або світлодіодними джерелами світла.

Загальне підсвічування стелі зеленим світлом.   Джерело фото:  http://wergin.ru

Підсвічування що акцентує  

Це підсвічування може бути реалізоване лише за допомогою світильників спрямованого світла. Їх промені повинні бути спрямовані на відповідні фрагменти стелі і завдяки яркістному або колірному контрасту акцентувати (висвічувати) на них увагу. Якщо елементи що висвітлюються мають власний рельєф (барельєфи, ліпнина, розетки, фризи тощо), їх можна виділити тінню, направивши світло яке акцентує під кутом не менше 30º до вертикалі. При цьому кількість джерел світла залежить від складності об'єкта освітлення.

Підсвічування що акцентує широко використовується в освітленні фресок на склепінних стелях культових споруд . Джерело фото:  kolizej.at.ua

Джерела світла що акцентує (мініатюрні прожектори або світильники з рефлекторними лампами або світлодіодами) повинні встановлюватися на стінах або на предметах інтер'єру вище рівня очей присутніх.

Декоративне підсвічування

Декоративне підсвічування стелі передбачає створення за допомогою світла різнокольорових або чорно-білих зображень на поверхні стелі. Тут можливе застосування будь-яких джерел спрямованого світла, аби їх промені досягали поверхні стелі і створювали на ній помітні освітлені плями. Перш, ніж купувати ці світлові прилади, має сенс зобразити на папері картину, яка буде реалізована на стелі. Це допоможе визначитися з параметрами і джерелами світла. Розташовувати їх краще в закарнизному просторі або приховано на стінах або предметах інтер'єру. При визначенні точного місця розташування світлових приладів слід враховувати, що освітленість, яку створює світло на поверхні, обернено пропорційна квадрату відстані до джерела світла. Тобто лампа або світлодіодне джерело світла, яке знаходиться в два рази далі, створить освітленість в чотири рази менше. 

Декоративне підсвічування спрямованим світлом. Джерело фото:  vk.com/rosspotolok

Декоративне багатобарвне підсвічування.   Джерело фото:  9054616.ru

Підсвічування що масштабує

Цей вид підсвічування використовується для зміни візуальних масштабів приміщення. Стелю можна візуально підняти або опустити, розширити або зробити вужче, змінити її перспективу, якщо використовувати правильно організоване підсвічування:

 • щоб підняти стелю, треба висвітлити її кілька яскравіше, ніж стіни; прямокутну стелю висвітлити по периметру яскравіше, ніж на середині, і забезпечити поступове зниження яскравості від краю до середини стельового простору;

Джерело фото:  yarportal.ru

 • щоб опустити - висвітлити трохи тьмяніше, ніж стіни; стелю овальної форми висвітлити по краях яскравіше, ніж на середині, і забезпечити поступове зниження яскравості від краю до середини стельового простору;

 

Джерело фото:  kazan-potolok.narod.ru

 • щоб розширити - висвітлити яскравіше стелю і прилеглу (верхню) до стелі частину стін;
 • щоб зробити стелю вужче - висвітлити кілька яскравіше, ніж стеля і стіни, прилеглі до стелі верхні частини стін;
 • щоб змінити перспективу, тобто зробити стелю довшою або коротшою, необхідно в першому випадку, висвітлити найближчу до спостерігача частину стелі яскравіше, ніж дальню; у другому випадку - навпаки.

Завдяки порівняно краще освітленій ближній частини стелі його довжина візуально збільшується.

Якщо віддалену частину стелі висвітлити яскравіше, то її образ візуально наближається . З фототеки автора.

Комбіноване підсвічування

Цей вид підсвічування передбачає одночасне використання двох або декількох підсвічувань. Наприклад, підсвічування що акцентує може бути використане для виділення тінню ліпних елементів на піднесеній що масштабується підсвічуванням стелі. Чудовий результат можна отримати від поєднання загального і декоративного підсвічування стелі, коли при зміні кольору загального підсвічування абсолютно перетворюються картини декоративного підсвічування.

Комбіноване декоративно-загальне підсвічування.  Джерело фото:  led-i-ya.ru

Джерело фото:  muviki.ru

Комбінована декоративно-загальне підсвічування . Джерело фото:  vseopotolkah.ru

 

На жаль, в практиці вітчизняного світлодизайну складні підсвічування стель застосовуються вкрай рідко. Найчастіше зустрічаються всілякі закарнизні підсвічування, що окреслюють контури стельового простору і найпростіші варіанти декоративного підсвічування. Причому в останньому випадку, це лише світлові відблиски і картинки, утворені світлом в результаті заломлення в плафонах і в декоративних розсіювачах люстр і світильників.

Коментар експерта

Наталія Донукіс, дизайнер

У будь-якому приміщенні стеля - це найбільш помітна і доступна огляду поверхня. Тому не дивно, що стелі завжди привертали дизайнерів як зручне місце для реалізації цікавих ідей. Саме на стелі розташовуються ліпні прикраси, фрески і рельєфні елементи, здатні зробити інтер'єр по-своєму оригінальним.

Однак, який би не був хороший інтер'єр і гарна стеля, їх естетичні достоїнства ніхто не зможе оцінити, якщо вони не будуть достатньо добре освітлені. При цьому, значення має і яскравість світла, і його колір, і здатність правильно передавати колір зображень і предметів. Ось чому організоване в приміщенні освітлення, в цілому, і підсвічування стелі, зокрема, має вирішальне значення для правильного сприйняття інтер'єру і реалізованих в ньому дизайнерських ідей. Особливо високо завжди оцінюються інтер'єри, в яких дизайнерам при їх створенні вдалося використати формотворчі властивості світла і за допомогою майстерних підсвічувань вбудувати в естетично значиму тканину цих інтер'єрів чарівні світлові образи, здатні бути самостійними її елементами. Світлові образи і картини на стелі в цьому випадку виглядають просто казково і залишають дуже сильне враження.       

Підсвічування стелі: схеми розміщення

Для розміщення світлових приладів підсвічування стель використовуються деякі універсальні схеми і способи, які дозволяють реалізувати на стелі світлові сцени будь-якої складності. Світильники і прожектори можна таємно розміщувати на світильниках загального освітлення, в стінних нішах, на карнизах і на капітелях колон.

Нагадаємо, що головною умовою добре виконаного підсвічування стелі є отримання прийнятної світлової сцени на її поверхні і непомітність світлових приладів, які для цього використовуються. Тому для такого підсвічування застосовуються всі можливі джерела світла, світильники і прожектори, які здатні створити необхідні параметри освітлення стелі і різні способи їх таємного розташування на стінах і стелі, а також на предметах інтер'єру.

Найпростіше реалізувати задуману світлову сцену на стелі за допомогою світлових приладів, встановлених на корпусних меблях вище рівня очей людини середнього зросту. Однак, меблі, особливо в житлових і офісних приміщеннях, занадто часто пересуваються. І всякий раз перенастроювати підсвічування, як правило, стає занадто обтяжливо. Тому більш доцільно розташування джерел світла для підсвічування стелі на стінах (в нішах і за карнизами) і на світильниках загального освітлення приміщень (люстрах і плафонах).

Існує всього лише чотири універсальних способи таємного розміщення світлових приладів, які висвітлюють стелю приміщень:

 • в віконних або в спеціально влаштованих нішах;
 • на широких карнизах;
 • на капітелях колон;
 • на декоративних елементах або спеціально встановлених екранах стельових світильників що маскують.

Кожен з вищеназваних способів більш-менш успішно може бути застосований для всіх видів підсвічування. При цьому визначальне значення має вид використаних освітлювальних приладів і реалізований з їх допомогою розподіл яскравості світла на поверхні стелі.

Світлові прилади в нішах стін

Для цілей підсвічування стель можуть бути використані віконні або спеціально влаштовані ніші в стінах, розташовані так, щоб вони не були видні. При цьому слід віддати перевагу прожекторам з оптикою котра фокусує, які здатні випромінювати направлене світло. Залежно від кута нахилу променів світла, прожектори в нішах можуть створити на стелі всі види підсвітки.

Прожекторами, розміщеними в нішах стін, можна створити, практично, будь-яку світлову сцену на стелі.

Світлові прилади на карнизах стін

На карнизах, якщо вони досить широкі, можна розташувати будь-які світильники. Однак, для загального підсвічування стель краще підходять лінійні освітлювачі (люмінесцентні світильники з трубчастими лампами, світлодіодні світильники і стрічки, неонові трубки і т.п.), для настильного і декоративного підсвічування - як лінійні світильники, так і прожектори.

При закарнизному підсвічуванні стель краще використовувати лінійні світлові прилади, оснащені трубчастими люмінесцентними лампами або світлодіодними стрічками. Ці прилади можна просто укладати на горизонтальну поверхню карниза без додаткових кріплень.

Підсвічування з карнизів погано підходить для акцентованого підсвічування стель. Обладнані нішами і карнизами стельові виступи і поглиблення так само, як і карнизи стін, теж можна використовувати в якості несучих поверхонь для світлових приладів підсвічування.  

http://klipexa.com

Для настильного підсвічування з карнизів можна використовувати мініатюрні прожектори, що випромінюють направлене світло, яке підсилює ефект прояву текстури стелі.

Світлові прилади на капітелях колон

Капітелі колон в якості укриття для світлових приладів використовуються лише в досить великих приміщеннях з високими склепінчастими або куполоподібними стелями. Тому на капітелях слід встановлювати саме прожектори, оскільки лише вони здатні створити досить хорошу освітленість на далеко розташованих освітлюваних поверхнях. Залежно від світлотехнічних параметрів прожекторів можна отримувати на стелях підсвічування будь-якого виду.  

У великих приміщеннях з колонами зручно використовувати їх капітелі для таємного розміщення світлових приладів підсвічування, в тому числі, прожекторів для акцентованого підсвічування фрагментів стелі.

У приміщеннях з колонами і плоскими стелями можна застосовувати і лінійні освітлювальні прилади з трубчастими люмінесцентними лампами або світлодіодними стрічками.

http://www.proficafe.ru

Світлові прилади на підвісах світильників загального освітлення

Використання світильників загального освітлення для розміщення світлових приладів підсвічування приваблює своєю простотою і універсальністю. Адже встановлені безпосередньо під стелею на заданій відстані від поверхні що освітлюється джерела світла дозволяють реалізувати підсвічування будь-яких видів і складності. Однак, зміцнити непомітні джерела світла на декоративних елементах стельового світильника можливо лише на великих світильниках (люстрах). Те саме можна сказати і про спеціальні екрани, що маскують ці джерела світла. Вони будуть виглядати природно лише в тому випадку, коли розміри люстри істотно перевищують їх власні розміри.

Якщо для загального освітлення використовуються великі люстри, то на їх підвісах або за деталями декоративних елементів можна вкрити мініатюрні прожектори, які здатні прикрасити стелю приміщення вишуканим підсвічуванням.

Сьогодні, з появою мініатюрних і, в той же час, досить потужних світлодіодних прожекторів і світильників, можливості світлодизайну стель стали значно ширше. І не тільки тому, що світло світлодіодів значно багатше на колірні відтінки, ніж світло електроламп. Справа в тому, що тепер прожектори, завдяки їх мініатюрності, можна розміщувати, практично, всюди. Навіть в невеликих поглибленнях, на ліпних декоративних елементах стін і за невисоким багетами вони можуть залишатися непомітними.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Корисні статті з даної тематики