про твої фінанси

Енергозберігаючі лампи в будинку

Споживання електроенергії в світі з кожним роком зростає. Тому все більш стає актуальним питання - як зменшити енергоспоживання в будинку? Найпростіший і доступний спосіб - замінити звичайні потужні лампи накалювання на люмінесцентні енергозберігаючі. Bankchart.com.ua допоможе зробити це правильно.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Схема енергозберігаючої лампи
 2. Види енергозберігаючих ламп, їх характеристики
 3. Переваги потужних енергозберігаючих ламп
 4. До мінусів енергозберігаючих ламп можна віднести:
 5. Як вибрати якісну енергозберігаючу лампу

 

Схема енергозберігаючої лампи

У побуті енергозберігаючими лампами - КЛЛ - називають компактні люмінесцентні лампи з нарізним цоколем. На відміну від класичних ламп накалювання, колба ЕСЛ заповнюється парогазовою сумішшю аргону і ртуті, а стінки колби зсередини покриваються люмінофором. Після включення лампи між розташованими в торцях її колби електродами виникає електричний дуговий розряд, який генерує ультрафіолетові промені. Саме ці промені активують люмінофор і змушують його випромінювати видиме світло.

джерело фото  http://www.stroy.ru/

У широкому вжитку енергозберігаючі лампи з'явилися порівняно недавно. Основна причина - раніше КЛЛ випускали виключно у вигляді довгих трубок з цоколем G13, що ускладнювало їх монтаж в побутові світильники. Сучасні КЛЛ мають різні форми, розміри і адаптовані під стандартні побутові патрони.

Види енергозберігаючих ламп, їх характеристики

КЛЛ розрізняють за кількома параметрами: цоколь, потужність, відтінок білого (колірна температура) світла, індекс передачі кольору і розмір.

Цоколь.  Сьогодні енергозберігаючі лампи випускають під стандартний (звичайний) патрон - Е27 і малий патрон - Е14. Ці дані виробники вказують на упаковці.

джерело фото  http://fotomag.com.ua/

Потужність.  Енергозберігаючі лампи випускаються потужністю від 3 до 90Вт. Тому можна самостійно вибрати яскравість світла для кожного світильника. Однак, вибираючи лампу, пам'ятайте, що випромінюється світловим потоком КЛЛ в 5 разів перевершують традиційні лампи накалювання. Якщо в приміщенні ви використовували лампу накалювання великою потужністю 100 Вт, то немає необхідності купувати стоватну КЛЛ - досить буде 20 Вт.

Відносно низька потужність енергозберігаючих ламп - одна з їх головних переваг. Адже без втрати освітленості ви можете заощадити до 80% споживання електроенергії. А, отже, і витрат на її оплату.

джерело фото  http://www.telegraph.co.uk/

Колір світла.  Колір світла енергозберігаючої лампи відрізняється від кольору лампи накалювання. І залежить від колірної температури КЛЛ. Ці дані також вказані на упаковці:

 • 2700 К - тепле біле світло.
 • 4200 К - нейтральне біле світло.
 • 6400 К - холодне біле світло.

джерело фото  http://yarko-tut.ru/

Теплі кольори розраховані на використання в житлових приміщеннях, денне світло - для офісів і кабінетів. У побуті ви можете використовувати лампи цього спектру для освітлення вашого домашнього робочого місця. А ось КЛЛ холодного білого світла незвичні для очей, тому використовують їх в основному у виробничих приміщеннях і для освітлення офісних коридорів.

Розмір. КЛЛ випускають двох видів: у вигляді спіралі і U-подібна. Принципових відмінностей в роботі між цими лампами немає. Перша обходиться трохи дорожче у виробництві, тому U-подібна лампа коштує дешевше. Але вона більше за розміром. І для деяких світильників може просто не підійти.

джерело фото  http://directcontact.ru/

Переваги потужних енергозберігаючих ламп

Крім економічності, КЛЛ мають ряд інших переваг:

 • вольфрамова нитка в лампах накалювання вигоряє з часом. Від цього падає якість світла. Світловіддача енергозберігаючих ламп на протязі всього терміну служби змінюється більш повільними темпами.

джерело фото  http://www.fialki.ru/

 • енергозберігаюча лампа світиться рівномірно по всьому периметру колби, що дає більш однорідне і насичене світло.
 • світло звичайної лампи накалювання - пульсуюче і нерівномірне, що негативно відбивається на кришталику ока. Енергозберігаюча лампа розгорається повільніше, але працює «рівномірно», що корисніше для зору.

джерело фото  http://en.wikipedia.org/wiki/

 • КЛЛ практично всю електроенергію перетворюють в світловий потік. Тому їх безпечно використовувати навіть в люстрах з паперовими і пластмасовими абажурами, адже вони практично не нагріваються.
 • Вольфрамова нитка в лампах накалювання виходить з ладу через 6-12 місяців служби. На відміну від них, КЛЛ служать в середньому в 10 разів довше: енергозберігаючі лампи розраховані від 5 до 12 тисяч годин роботи (в залежності від виробника). Точні дані вказуються на упаковці.

До мінусів енергозберігаючих ламп можна віднести:

 • енергозберігаюча лампа світиться нерівномірно (у торців розрядної трубки яскравість люмінофора нижче), що дає пульсуюче світло. Частота пульсацій 50 Гц.

Як вибрати якісну енергозберігаючу лампу

джерело фото  http://www.novopolotsk.by/

Сьогодні ціна на енергозберігаючі лампи в Україні коливається від 17 до 500 гривень залежно від розміру і потужності. Але якщо ви вирішили поміняти лампи накалювання в будинку на КЛЛ, економити не варто. Краще вибрати лампу відомого виробника. Вона обійдеться дорожче китайської підробки, але прослужить не менше 5 років. Обов'язково звертайте увагу на терміни та умови гарантії - це дасть вам можливість поміняти товар в разі неякісної покупки. Зазвичай термін гарантії КЛЛ - від одного до двох років.

Вибираючи лампу, слід враховувати, де саме планується її застосування і підключення - від цього залежить колір світла, її розмір і потужність. Варто звернути увагу і на коефіцієнт передачі кольору. Він повинен бути не менше 82 - така лампа не створює тіней і затуманення. І не забувайте читати інформацію на упаковці.

Пропонуємо порівняти вартість послуг:

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики