про твої фінанси

Альпійська гірка своїми руками: основні етапи створення

Як показує практика, облаштувати сад і зробити його більш привабливим можна власноруч. Наприклад, зробити в ньому декоративний ставок, розарій або альпінарій. Як зробити альпійську гірку, яке каміння та рослини підходять для її створення і чи вигідно робити її самостійно, розбирався Bankchart.com.ua


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке альпійська гірка і яких видів вона буває
 2. Як зробити альпійську гірку своїми руками

  2.1. Вибираємо і готуємо місце

  2.2. Створюємо дренаж

  2.3. Готуємо грунт і створюємо пагорб

  2.4. Укладаємо камені

  2.5. Висаджуємо рослини

 3. Альпійська гірка своїми руками: а чи вигідно

Що таке альпійська гірка і яких видів вона буває

Альпійська гірка або, як її ще називають, альпінарій - це невеликого розміру ділянка в саду, на дачі або на території приватного будинку, яка оформлена у вигляді природного куточка. Головна особливість цього елементу ландшафту - він поєднує в собі камені і гірську рослинність.

Існує кілька видів альпійських гірок:

Кам'яниста гірка. Це свого роду пагорб довільної конфігурації з навалених каменів з встановленим на його вершині уламком скелі, що імітує гірську вершину.

Терасний сад. Кілька ярусів у вигляді широких ступенів, утворених з плоских каменів (як правило, з плитняку).

Чеська скалка. При створенні чеської качалки використовуються плоскі камені. Вони укладаються таким чином, що створюється своєрідний рельєф з паралельно розташованих пасом.

Підпірна стіна. Завдання підпірної стіни не тільки прикрасити сад, а також зміцнити схили на його ділянці.

Як зробити альпійську гірку своїми руками

Вибираємо і готуємо місце

Перш ніж приступити до створення альпійської гірки, слідують вибрати для неї відповідне місце. Наприклад, біля альтанки, зони барбекю або у головної доріжки. Головне - щоб це було місце, що проглядається з усіх боків. Адже тільки в такому випадку можна буде безперешкодно насолоджуватися красою цього ландшафтного шедевра.

Також важливо, щоб місце під альпійську гірку висвітлювалося сонцем. Тому не варто її створювати біля будинку і у великих дерев.

Після того, як місце буде вибрано, слід окреслити контури майбутнього альпінарію і підготуватися до подальших робіт. Що для цього потрібно? Зняти в рамках окресленої площі до 30-40 см шару грунту і позбутися від бур'янів та іншого сміття.

Створюємо дренаж

Так як рослинність альпійських гірок, як правило, посухостійка і не переносить перезволоження грунту, особливу увагу варто приділити створенню дренажу. Робиться він у вигляді подушки з гравію, щебеню або, на крайній випадок, з битої цегли або уламків будівельних блоків. Висота подушки при цьому повинна бути на рівні 10 см.

Готуємо грунт і створюємо пагорб

Наступне, що необхідно зробити, це насипати трохи піску (товщина шару повинна бути не більше 5 см) і землі і все це утрамбувати.

Після потрібно приготувати суміш для створення пагорба. Для цього береться чистий грунт, перегній і грубозернистий пісок в пропорції 1: 1: 1.

З отриманої суміші формується гірка висотою до 1 метра.

Укладаємо камені

Після того, як був сформований пагорб, бажано дати йому 2-3 тижні для усадки, а вже потім приступати до укладання каменів.

Камені для альпійської гірки повинні бути різного розміру, але при цьому однаковими або схожими за структурою. І добре, якщо це будуть тесані часом камені неправильної форми, ніж свіжодобуті.

Укладання каменю починається знизу. І здійснюється поярусно. Внизу повинні розташовуватися великі камені, а ближче до верху - дрібніші. І головне - забудьте про симетрію, вона тут не доречна.

Не варто укладати камені близько один до одного, повинно завжди залишатися досить місця для рослинності. Але в той же час, щоб альпійська гірка взимку і ранньою весною, коли немає квітучих рослин, не виглядала «лисо», не варто розкладати каміння занадто далеко однин від одного.

Щоб ландшафт виглядав більш природно, камені потрібно частково вкопати в землю. Особливо це стосується великих валунів.

Для створення альпійської гірки підійдуть будь-які природні камені, наприклад: граніт, піщаник, вапняк, доломіт, травертин та ін.

Висаджуємо рослини

Рослини для альпійської гірки слід вибирати за наступними принципами:

 • не вибагливі до клімату та грунті;
 • низькорослі;
 • розмножуються неагресивно;
 • мають багаторічний цикл розвитку;
 • помірна швидкість росту.

А які саме це будуть рослини, вирішуйте самостійно. Тут фантазію ніхто не обмежує.

Найбільш вдалі квіти для альпійської гірки: едельвейс, віола, ломикамінь, карликовий барбарис, астра альпійська, спірея японська і ін.

Альпійська гірка своїми руками: а чи вигідно

Встановлення альпійських гірок обходиться в більш ніж 500 грн. за один метр квадратний. І це без урахування вартості матеріалів. Тобто, облаштувавши альпінарій розміром в 5 квадратних метрів власноруч, можна заощадити від 2500 грн. Вигідно? З одного боку, так. Але з іншого боку, чи виправдана ця економія? Адже скільки сил і часу можна заощадити, надавши цю справу професіоналам. Так чи інакше рішення залишається за вами.

Укладання троутарної плитки в саду: порівняння цін

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики