про твої фінанси

Знайомство з Android: путівник для чайників

Prostobank детально вивчив особливості оновлення та встановлення системи Гугл Андроїд, дізнався, як встановити мобільні додатки Android для початківців. Операційна система Google Android встановлюється на смартфон або планшет і дозволяє користувачеві комфортно працювати з програмами і утилітами. Крім цього, вона підтримує роботу з різноманітними пристроями, що підключаються і відрізняється простотою експлуатації.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Що таке операційна система Андроїд?
 2. Можливості операційної системи Android:
 3. Інтерфейс
 4. Установка, оновлення і видалення додатків Android
 5. Переваги та недоліки Android

Що таке операційна система Андроїд?

Android (Андроїд) є операційною системою, що базується на ядрі Linux. Дана операційна система розроблялася для таких мобільних пристроїв, як планшети і смартфони. Торгова марка Android належала компанії Android Inc. до 2005 року, поки її не викупила корпорація Google (Гугл). Саме завдяки старанням Google, який вдихнув нове життя в Android, в жовтні 2008 року світ побачив перший телефон на базі даної операційної системи.

Колись телефони призначалися для того, щоб приймати і здійснювати дзвінки, а також працювати з повідомленнями. З тих пір дуже багато змінилося. На сьогоднішній день мобільні пристрої оснащені великим набором різних функцій (фотоапарат, плеєр, вбудований GPS і ін.). А деякі опції так і залишаються для деяких людей загадкою. Саме для того щоб комфортно і зручно працювати з сучасними мобільними девайсами і призначена операційна система Android.

Android - вільне програмне забезпечення. Саме відкритий код дозволяє модифікувати базову операційну систему, а також створювати її нові дистрибутиви. Справа в тому, що дана операційна система може бути встановлена ​​практично на будь-який мобільний пристрій на відміну, наприклад, від iOS (операційна система компанії Apple, яка призначена для iPhone, iPad, а також інших пристроїв, виробництва цієї компанії).

Крім того, Android має розвинене співтовариство програмістів, що створюють спеціальні програми під цю операційну систему, які розширюють її функціональність. Як правило, практично всі програми для Android написані на мові програмування Java. Утиліти для цієї операційної системи можуть поширюватися безкоштовно, а деякі - за гроші

Легкість налаштування, безкоштовність, простота в роботі і дозволили Android стати однією з найбільш широко використовуваних мобільних платформ. З кожним роком до розробки Android і вдосконалення додатків приєднується все більша кількість людей, що додають нові функції або ж адаптують Android під пристрої, які спочатку для цієї операційної системи не були призначені.

Програмне забезпечення Android має кілька версій. Першою версією цієї операційної системи була 1.0, а на сьогоднішній день найактуальнішою є 10. Компанія Google дала назви різними версіями з кулінарного принципу (желе, сендвіч, морозиво та ін.). Ось так виглядають різні версії Android:

Можливості операційної системи Android:

 • обмін повідомленнями (підтримуються не тільки SMS і MMS, але також такі типи повідомлень як C2DM і GCM);
 • підтримка декількох мов;
 • вбудований браузер, який включає в себе захист від різних шкідливих програм;
 • підтримка Java;
 • підтримка медіа (Android підтримує значна кількість аудіо та відео форматів, серед яких WebM, H.263, AMR, MP3, MIDI, WAV, JPEG, BMP, WebP і ін.);
 • багатозадачність (додатки отримують різні завдання із застосуванням унікальної обробки розподілу пам'яті);
 • підтримка потокової передачі даних, зовнішніх накопичувачів даних, відеозв'язку та ін.
 • підтримка значної кількості стандартів зв'язку, серед яких GSM / EDGE, IDEN, CDMA, EV-DO, UMTS, Bluetooth, Wi-Fi, LTE, NFC і WiMAX;

Інтерфейс

Інтерфейс Android базується на прямих маніпуляціях. Так як при використанні сенсорного введення, як правило, виникають проблеми зі швидкістю відгуку мобільного пристрою, розробники Android постаралися виправити цей недолік. Вони, використовуючи вібраційні можливості пристроїв, відмінно налагодили тактильну зворотний зв'язок різних девайсів з рухами користувача.

Всі пристрої після завантаження операційної системи відображаються в основному вікні, включаючи основні засоби навігації та необхідну користувачу інформацію. Це дуже схоже на відображення робочого столу настільних операційних систем, а значить зручно і звично. Робочі столи Android, як правило, містять іконки різних додатків і віджетів, даючи можливість користувачеві швидко здійснювати всі необхідні операції (відкриття, згортання і закриття).

Головний екран може містити в собі кілька сторінок з різною інформацією. На самому верху екрана знаходиться рядок стану, яка інформує про пристрій і його підключення. Цей рядок може бути легко перетягнений вниз для повноцінного показу екрану повідомлень, який відображає нові листи електронної пошти, повідомлення та іншу корисну інформацію.

Установка, оновлення і видалення додатків Android

Для того щоб встановити програмне забезпечення для даної операційної системи, слід зайти на сайт Android Market, який містить значну кількість додатків. Для цього потрібно використовувати спеціальну утиліту «Market». Саме з його допомогою здійснюється скачування і інсталяція програмного забезпечення. Щоб запустити програму, потрібно мати підключення до глобальної мережі. Після того, як сайт завантажиться, можна вибрати категорію, а потім в ній бажаний додаток. Якщо назва додатка вам знайома, просто скористайтеся пошуком по сайту. Після скачування програмного забезпечення, воно автоматично встановитися в операційну систему.

Можна використовувати для установки різних додатків і спеціально розроблені утиліти, наприклад, AppInstaller. Даний спосіб установки може знадобитися в тому випадку, якщо є необхідність інсталяції сторонніх додатків. Спочатку файл потрібного додатка (з розширенням * .apk) слід записати на картку пам'яті, а потім запустити AppInstaller, яка просканує всю картку пам'яті і видасть список файлів з розширенням * .apk. Після чого, треба просто вибрати потрібну програму, а через кілька миттєвостей воно встановиться на мобільний пристрій.

Іноді виникає необхідність в оновленні встановлених в операційній системі додатків. Нові версії, як правило, періодично з'являються на сайті Android Market. Мобільний пристрій самостійно здатний перевіряти наявність доступних оновлень і повідомляти користувача про них. Якщо на вищевказаному сайті з'явилися оновлення, користувач побачить на дисплеї пристрою діалогове вікно інсталяції. Досить натиснути «Встановити зараз», підтвердити операцію і почекати закінчення процесу.

Видалити непотрібне програмне забезпечення з операційної системи можна за допомогою декількох способів. Використовуючи перший спосіб, потрібно послідовно перейти «Меню-Налаштування-Додатки», потім зайти в «Управління додатками», знайти бажану утиліту і натиснути «Видалити». Другий спосіб передбачає використання файлового менеджера. Процес видалення при використанні цього способу забирає трохи більше часу. Останнім способом видалення додатків є застосування різних програм, наприклад, Uninstaller Pro. Після запуску програми можна відразу ж побачити список всіх встановлених утиліт. Залишається лише вибрати потрібну і видалити її.

Переваги та недоліки Android

Одним з безперечних достоїнств цієї операційної системи є її безкоштовність. Вона цілком успішно конкурує з іншими виробниками програмного забезпечення для мобільних девайсів (компанії Apple і Windows). Також Android дуже легко налаштувати на власний смак, а якщо недостатньо стандартних налаштувань, можна підлаштувати систему під себе за допомогою зміни вихідного коду. Безперечною перевагою є і можливість встановлювати на Android утиліти сторонніх розробників, а також інсталювати цю систему на будь-який мобільний пристрій.

Яскраво виражених недоліків Android не має. Критика з боку конкурентів, звичайно ж, присутня, але на сьогоднішній день, судячи з кількості користувачів цієї операційної системи, вона є однією з кращих для роботи з різними мобільними пристроями.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

UniGroup

Кредит под залог недвижимости. Срочный выкуп недвижимости

Фиксированная ставка по кредиту 1.5% в месяц

Сумма от 30 000 до 50 000 000 грн. (в любой валюте).

Срок от 1 месяца до 10 лет.

100 л. топлива в подарок каждому клиенту.

Территория Киев, Киевская область до 35 км, Одесса, Харьков, Днепр, Львов, Полтава, Житомир, Ивано–Франковск, Черкассы, Черновцы, Чернигов, Сумы.

Агропросперіс Банк

Акційний депозит під 15%

Акційний депозит "На літо" від Агропросперіс Банку

15% річних у гривні

на строк 1 або 3 місяці

+ БОНУС до ставки на сайті

Вклади від 1000 грн

Діє з 10.06 до 31.07.2022

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Кредит 112

Кредит под залог недвижимости от 1,5% в месяц

Честный кредит без фиктивных акций и дополнительных условий:

-  Сумма от 30 000 до 30 000 000 грн;

-  Согласование в течение 10 минут;

-  Выдача денег в день обращения;

-  Без справки о доходах и с любой кредитной историей!

Залогом может выступить любая недвижимость.

Корисні статті з даної тематики