про твої фінанси

Огляд безкоштовних і платних антивірусів: плюси і мінуси

Prostobank розглянув переваги та недоліки найбільш популярних серед користувачів безкоштовних антивірусів (Comodo Internet Security, Avast Free Antivirus та інших) і платних сервісів веб захисту (Антивірус Касперського, «Dr.Web», ESET NOD32). Адже часто користувачі не знають, який вибрати антивірус. Насправді, враховуючи, що зайвих грошей просто не буває, вибрати можна і безкоштовний антивірусний продукт.


Короткий зміст і посилання по темі

 1. Навіщо потрібні антивіруси
 2. Avast Free Antivirus
 3. Avira AntiVir Personal
 4. AVG Anti-Virus Free Edition
 5. Comodo Internet Security
 6. Платні антивіруси: огляд

  6.1 Антивірус Касперського

  6.2 Антивірус «Dr.Web»

  6.3 Антивірус ESET NOD32 

Навіщо потрібні антивіруси

Антивірусна програма призначена для захисту персональних комп'ютерів від різних шкідливих програм, здатних красти і пошкоджувати інформацію, яка розміщена на жорстких дисках. Різноманітні віруси і шпигуни проникають на комп'ютер ззовні.

Основою будь-якого антивірусного продукту є певний метод розпізнавання шкідливого програмного забезпечення, наприклад, сканування, моніторинг та ін. Робота антивірусної програми ґрунтується на двох складових - проактивного захисту і сигнатурного захисту. Проактивний захист відстежує програми, файли і процеси. Якщо виявлено, що будь-яка програма або файл поводиться підозріло, користувачеві буде запропоновано заблокувати процес, який нестандартно працює. Робота ж сигнатурного захисту полягає в скануванні даних і порівнянні їх з існуючими в антивірусних базах сигнатурами (зразками вірусів).

Багато безкоштовних антивірусних пакетів мають функціонал, який мало чим поступається їх платним конкурентам. Відмінності між різними антивірусами полягають в ціні програми, комплектації пакета, функціональні можливості програми та системних вимогах. Для домашнього використання цілком підійдуть такі безкоштовні антивірусні програми: Avast Free Antivirus, Avira AntiVir Personal, AVG Anti-Virus Free Edition, Comodo Internet Security

Avast Free Antivirus

Одним з найпопулярніших безкоштовних рішень для захисту комп'ютера є Avast Free Antivirus. Інсталяція цього програмного продукту не вимагає багато часу. Відразу ж після установки починають працювати сканери. Програма доступна і російською мовою.

Перевагами цього антивіруса є:

 • швидко працююча резидентная частина;
 • веб-антивірус, який контролює вихідні і вхідні пакети даних, скануючи все, що закачується за допомогою браузера, поштового клієнта і клієнтів миттєвих повідомлень;
 • простий і зрозумілий інтерфейс;
 • незначне споживання системних ресурсів і висока швидкість сканування.

Недоліки програми Avast Free Antivirus:

 • збільшення зростання споживання системних ресурсів при виставленні максимальних налаштувань безпеки;
 • не дуже гарні сигнатурні бази (при найнижчих установках евристики можливі помилкові спрацьовування);
 • сканер антивіруса не працює із запакованими і виконавчими файлами;
 • для роботи зі статистикою додатки потрібно встановити Flash Player, який дуже активно використовують для атак на браузер, що, звичайно ж, робить систему більш вразливою.

Даний програмний продукт можна встановлювати користувачам, які не відвідують сайти з підозрілим вмістом. Антивірус добре справляється з поставленими завданнями, особливо радуючи функцією перевірки всього мережевого трафіку.

Avira AntiVir Personal

Ще одна безкоштовна антивірусна програма, з якою працюють багато користувачів, - Avira AntiVir Personal. Даний програмний продукт дуже просто інсталюється в систему, не вимагаючи реєстрації. Після установки користувачеві потрібно виконати перезавантаження комп'ютера. Відразу ж після перезавантаження системи додаток починає працювати. Інтерфейс Avira AntiVir Personal відрізняється простотою. Якщо користувачеві мало доступної кількості опцій, він легко може перемкнути інтерфейс в режим досвідченого користувача.

Цей продукт відрізняється тим, що часто може вимагати перезавантаження комп'ютера після установки оновлень програмної частини, а також ретельною перевіркою файлів. Справа в тому, що антивірус розпаковує кожен знайдений файл, перевіряє весь його вміст, а потім переходить до наступного. Веб-сканера в цьому продукті немає, але зате резидентний захист чудово справляється зі своєю роботою - сканер дуже часто видає інформацію про всі виявлені загрози. Російська мова програмою не підтримується.

Переваги застосування Avira AntiVir Personal:

 • часте оновлення антивірусних баз;
 • дуже потужні двигуни (евристичні і сигнатурний);
 • можливість тонко налаштувати сканування;
 • додаток вміє виявляти руткіти і буткіти (шкідливі програми);
 • дуже простий інтерфейс програми;
 • незначне використання ресурсів системи, яке може зрости при обробці великої кількості інформації;
 • дуже глибока перевірка всіх знайдених файлів;
 • сумісність з іншими антивірусними програмами (можливість установки разом з будь-якою антивірусної програмою);
 • продуманий захист ядра антивірусного додатка не дає можливості шкідливим програмам якимось чином обійти основний процес антивіруса.

Недоліками цього антивірусного продукту є:

 • немає російської мови;
 • не передбачений веб-антивірус;
 • часті помилкові спрацьовування;
 • регулярні нагадування про повну версію антивіруса і пропозиції її придбати.

Даний антивірус може бути встановлений користувачем на систему в якості основного. Навіть при тому, що Avira AntiVir Personal не відрізняється великим набором функцій, цей продукт все ж є одним з кращих серед безкоштовних програм для захисту комп'ютера.

AVG Anti-Virus Free Edition

Наступним розглянемо антивірусний продукт AVG Anti-Virus Free Edition. Інсталяція цього антивіруса незручна: для початку потрібно скачати один файл, який постарається встановити надбудови в усі браузери (програми для роботи в глобальній мережі), а потім лише тільки почнеться закачування інсталяційний файл. Дану програму реєструвати немає необхідності, вона починає працювати відразу ж після перезавантаження системи.

Після перезавантаження комп'ютера користувач побачить не дуже зручний інтерфейс програми, а ще може зіткнутися з тим, що система почне працювати помітно повільніше. AVG Anti-Virus Free Edition підтримується російську мову. Цей антивірус відрізняється повільним поповненням антивірусних баз, досить слабкою евристикою, проте добре працює веб-антивірус, який здатний відображати множинні атаки на браузер.

Перевагами даного антивірусного продукту є:

 • додаток вміє знаходити руткіти;
 • досить об'ємні антивірусні бази;
 • програма здатна знаходити трояни і шпигуни в системному реєстрі;
 • якісна перевірка всієї наявної інформації;
 • є система захисту конфіденційних даних;
 • вміння перевіряти поштовий трафік.

Недоліки AVG Anti-Virus Free Edition:

 • неякісний переклад програми на російську мову;
 • уповільнення системи відразу ж після запуску антивіруса;
 • не дуже зручний інтерфейс програми;
 • слабка евристика.

Ця антивірусна програма підійде тим користувачам, яким не доводиться регулярно переносити дані зі знімних носіїв на комп'ютер, а також тим, хто рідко відвідує сторінки з підозрілим контентом. Для комфортної роботи з цим антивірусом потрібно мати великий запас вільних ресурсів комп'ютера і намагатися не навантажувати систему. AVG Anti-Virus Free Edition можна використовувати в якості додаткового антивіруса, перевіряючи з його допомогою файли, відключивши попередньо всю працює в реальному часі захист.

Comodo Internet Security

Comodo Internet Security - безкоштовний пакет для захисту комп'ютерів від вірусів, що являє собою цілий набір додатків. До складу цього програмного продукту входить проактивний захист, антивірус і фаєрвол. Установка даної програми відрізняється простотою, після інсталяції слід оновити антивірусні бази, і програма вже готова до роботи. Цей програмний пакет підтримує також і російську мову.

Переваги Comodo Internet Security:

 • перевірка файлів з розпакуванням їх вмісту;
 • продуманий поведінковий контроль компонентів антивіруса не дозволить навіть самому новому вірусу проникнути в систему;
 • зрозумілий інтерфейс програми;
 • здійснення сканування в хмарі (всі невідомі програмі файли автоматично переносяться в лабораторію, де аналізується їх активність);
 • незначне споживання системних ресурсів.

Недоліками даного програмного продукту є:

 • антивірус відрізняється слабкими сигнатурними базами;
 • веб-антивірус відсутня;
 • складно налаштувати всі компоненти (стандартні настройки антивірусної програми забезпечують високу безпеку, але для досягнення ще більш високого рівня захисту, потрібно налаштовувати кожен компонент антивірусного пакета).

Comodo Internet Security можна використовувати в якості основного антивіруса. Ця програма гарантує високий рівень безпеки і при частому відвідуванні сумнівних сайтів, і при регулярному завантажуванні на комп'ютер різноманітної інформації.

Вибираючи безкоштовний антивірус, слід уважно вивчити відгуки користувачів про той чи інший програмний продукт, а також ознайомитися з результатами тестування. Лише детально проаналізувавши інформацію, можна завантажувати і встановлювати антивірусний продукт. Підійшовши до вибору програми для захисту персонального комп'ютера, можна, встановивши і налаштувавши її, в подальшому не піклуватися про безпеку вашого комп'ютера.

Платні антивіруси: огляд

Деякі користувачі впевнені, що сучасні безкоштовні версії антивірусів незначно відрізняються від платних програм. Це не зовсім вірно. Звичайно ж, для домашнього використання цілком може підійти і безкоштовний антивірус, за умови регулярного оновлення баз антивірусної програми. Але, в разі зараження персонального комп'ютера треба буде звертатися до фахівців або ж скористатися наявними можливостями різних сервісів глобальної мережі, що також не безкоштовно. Саме для того щоб не платити зайвий раз, краще реалізувати якісний і повноцінний захист даних на комп'ютері на платній основі.

Антивірус Касперського

Одними з найпопулярніших засобів для захисту різних пристроїв від шкідливого програмного забезпечення є продукти «Лабораторії Касперського». Серед них є і антивірусні програми для бізнесу (наприклад, Kaspersky Endpoint Security), і програма для захисту мобільних пристроїв (Kaspersky Mobile Security), і стандартні версії для персональних комп'ютерів (Антивірус Касперського, Kaspersky Internet Security).

Затребуваний продукт серед багатьох користувачів - Антивірус Касперського, який відрізняється невисокою ціною (ліцензія на 1 рік на 2 ПК коштує близько 500 грн.). Ще один пакет, що забезпечує комплексний захист, так як включає в себе веб-фільтр, мережевий екран (файервол) і інші корисні додатки, - Kaspersky Internet Security. Він коштує трохи дорожче - близько 700 грн. за 1 ліцензію на 2 комп'ютери на рік. Більш докладно з усіма функціональними можливостями перерахованих вище програм можна ознайомитися на офіційному сайті виробника антивіруса.

Одним з недоліків продуктів «Лабораторії Касперського» є те, що користувач може розраховувати на повноцінний захист лише при придбанні повної версії антивірусного пакета. Крім того, антивіруси іноді відзначають «чисті» файли як «заражені» (так звані помилкові спрацьовування). Важливо відзначити, що будь-який бажаючий може легко завантажити пробну версію одного з антивірусів з офіційного сайту компанії, а лише потім приймати рішення про можливу покупку вподобаного ПО для захисту пристроїв.

Антивірус «Dr.Web»

Ще один популярний серед користувачів антивірусний продукт - це Dr.Web. Розробники даного програмного забезпечення займаються антивірусами з 1992 року. З тих пір програмісти компанії розробили масу нововведень для реалізації максимально якісного сканування, лікування та видалення шкідливого ПЗ. Компанія також розробляє і продукти для бізнесу (комплекти для СБМ, продукти Dr. Web Enterprise Security Suite), і антивірусні пакети для домашнього використання.

Для персонального комп'ютера можна придбати антивірусний пакет Dr.Web Security Space, який відрізняється  значним функціоналом (має в собі антиспам, веб-антивірус, функцію віддаленого управління по мережі та ін.). Security Space коштує близько 750 грн. (на 2 комп'ютери і 2 мобільних пристрої на 1 рік). 

Варто також відзначити, що відмінна риса антивірусів Dr.Web - здатність «лікувати» від вірусів «заражені» файли. Цей момент якраз і пояснює популярність продуктів цієї компанії, з огляду на те, що більшість (в тому числі і платні антивірусні пакети) подібного ПО здатне лише видаляти уражені вірусами файли.

Ще одна перевага антивірусів Dr.Web - це багатопоточне сканування, що дає можливість здійснювати перевірку жорстких дисків та інших пристроїв дуже оперативно. Кращим варіантом організації захисту від шкідливих програм для персонального комп'ютера з усієї лінійки є програмний продукт Dr.Web Security Space. Користувачі можуть не тільки детально вивчити всі функції і можливості програмного забезпечення Dr.Web, але і завантажити пробні версії антивірусів з офіційного сайту.

Що стосується недоліків Dr.Web, теж мають місце бути помилкові спрацьовування, а також виробники випускають тільки пробні або повноцінні версії антивірусів. З цього випливає, що рано чи пізно, якщо антивірус сподобається в роботі, його потрібно буде купувати.

Антивірус ESET NOD32 

ESET NOD32 - ще один виробник платного антивірусного ПО, який полюбився багатьом користувачам завдяки своїй швидкій роботі. Крім продуктів для бізнесу (ESET NOD32 Smart Security Business Edition, ESET NOD32 Antivirus Business Edition) компанія пропонує всім бажаючим встановити і випробувати в роботі один з антивірусних пакетів для будинку: ESET NOD32 Антивірус, ESET NOD32 Smart Security, ESET NOD32 Titan і ін.

Найбільшою популярністю користується ESET NOD32 Антивірус, який коштує близько 580 грн. (ліцензія на 1 рік на 3 ПК) і ESET NOD32 Smart Security, що відрізняється функцією захисту платежів, дитячим контролем, захистом WI-FI, функцією USB-контролю, вбудованим антиспамом і ін. Вартість ліцензії цього антивірусного пакету на 1 рік на 3 комп'ютера становить орієнтовно 780 грн.

Продукти цієї компанії відрізняються зрозумілим і простим інтерфейсом, регулярним оновленням антивірусних баз і швидкою реакцією на нові загрози. Дуже часто антивіруси ESET використовуються в якості альтернативи продуктам «Лабораторії Касперського». Детально ознайомитися з рішеннями по організації захисту пристроїв від шкідливих програм можна на сайті виробника, там же є і можливість завантажити пробну версію відповідного продукту.

Звичайно ж, програмне забезпечення цього виробника також не позбавлене істотного недоліку - після закінчення випробувального періоду його потрібно буде купувати. Все ж пробні версії не мають ніяких обмежень, що дозволяє користуватися всіма функціями антивірусу відразу ж після установки.

Ще один недолік - багато користувачів відзначають останнім часом, що антивірусні пакети ESET не справляються зі своїми основними обов'язками - не виявляється всі загрози. Іншими словами, після перевірки іншими антивірусами в системі виявляються «заражені» файли. Якщо дана проблема не буде вирішена виробниками в самий найближчий час, шанувальників цього швидкого антивірусного ПО стане набагато менше.

З огляду на всі плюси і мінуси трьох вищенаведених антивірусних рішень, можна зробити висновок, що кращими на сьогоднішній день є програми «Лабораторії Касперського» і Dr.Web. Вони не тільки дозволяють захищати пристрою від «зараження» шкідливими програмами, але також виконують ряд додаткових дій, які націлені на забезпечення максимального ступеня захисту даних.

У будь-якому випадку купувати чи антивірусний пакет або обійтися безкоштовною версією антивіруса - це рішення, яке повинен приймати кожен користувач самостійно. Найголовніше - намагатися не відвідувати підозрілі сайти, регулярно оновлювати антивірусні бази, не погоджуватися на сумнівні пропозиції завантажити і встановити програмне забезпечення незрозумілого походження.

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

Агропросперіс Банк

Ощадна картка від Агропросперіс Банку

Ощадна картка зручніше вкладу!

від 5% до 7% на щоденні залишки за рахунком із доступом до коштів 24/7

безкоштовне поповнення, обслуговування, безготівкові розрахунки та зняття коштів в усіх банкоматах України

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Глобус Банк

Депозит Классический, Накопительный от Глобус Банка

до 12,5% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 6 мес.

Минимальная сумма - от 10 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики