про твої фінанси

Анонімайзери для соцмереж і не тільки

Prostobank розповідає про кращі платні і безкоштовні анонімайзери - якими вони бувають і як їх використовувати максимально ефективно. Якщо вам дуже потрібно зайти на свою сторінку ВКонтакті, Однокласники чи Facebook, хочеться відзначитися на форумі, на якому вас забанили або можуть забанити за IP-адресою, якщо системний адміністратор в офісі заблокував соціальні мережі, - саме час вдатися до допомоги анонімайзерів.


Короткий зміст і посилання по темі

  1. Терміни, деталі, процедури
  2. Тільки для соцмереж
  3. Веб-анонімність за гроші і просто так
  4. Серйозне шифрування

Терміни, деталі, процедури

Анонімайзери - засіб для приховування відомостей про ваш комп'ютер або про активність користувача в його акаунтах в Інтернеті. Вони дозволяють конфіденційно відвідувати ті чи інші ресурси: з одного боку, завдяки їм ніде не засвічується IP-адреса користувача, з іншого, в браузері користувача не залишається інформації про те, які ресурси він відвідував. Анонімайзери можуть бути двох видів - веб-сервіси, які не потребують додаткового софту, або ж програми, які необхідно встановлювати на комп'ютері інтернет-юзера.

Використовуючи веб-сервіс, ви підключаєтеся до потрібного майданчика через проксі-сервер - віддалений комп'ютер, який, при підключенні до нього вашої машини, стає посередником для виходу абонента в інтернет: він передає всі ваші запити в мережу і, отримавши відповідь, відправляє його вам. Програми для установки на ваш ПК часто базуються на технології VPN - створення захищеної мережі або тунелю всередині незахищених з'єднань Інтернету.

Для таких поширених і звичайних цілей, як візит на заблоковані ВКонтакте або Facebook, або відвідування сайтів, на які не пускають з певних IP-адрес (наприклад, зареєстрованих в тій чи іншій країні), більше підійдуть веб-ресурси. Ви заходите на такий сайт, набираєте в його пошуковому рядку адресу необхідного вам ресурсу (наприклад, Facebook або ВКонтакте), анонімайзер завантажує його на свій майданчик і показує вам, але при цьому шуканий ресурс фіксує не вашу IP-адресу, а відповідну характеристику анонімайзера, так само як і в вашому браузері не залишається згадок про те, що ви заходили в соцмережі.

Крім забезпечення конфіденційного доступу на ті чи інші ресурси, в тому числі й з іншим описом, анонімайзери допоможуть також, в залежності від конфігурації, анонімно відправляти електронну пошту, стискати завантажувані файли, забороняти або видаляти cookies, скрипти, рекламу, здійснювати функції антивіруса, вибирати країну, в якій буде зареєстрований ваш уявний IP-адрес.

Тільки для соцмереж

Існує ціла група анонімайзерів спеціально для тих чи інших соціальних мереж, що дозволяють відвідувати, наприклад, ВКонтакте не безпосередньо за адресою vk.com, а через так звані «дзеркала».

Є й універсальні анонімайзери для всіх соцмереж. Хороший приклад - Unlumen.ru, особливість якого полягає в тому, що вам навіть не доведеться обтяжувати себе набором URL в пошуковому рядку. На головній сторінці анонімайзера вже є кнопки, що ведуть на всі найвідоміші соцмережі. Також до ваших послуг досить значний список інших анонімайзерів.

Біда анонімайзерів, заточених безпосередньо під соціальні мережі, полягає у високій вірусній загрозі, а також в тому, що рано чи пізно їх адреси стають відомі системним адміністраторам, і тоді виникає необхідність шукати нові, ще не заблоковані і не зниклі «дзеркала».

Веб-анонімність за гроші і просто так

Серед веб-сервісів, призначених для забезпечення конфіденційного серфінгу по самим різним майданчикам, в тому числі і соціальних мереж Facebook і ВКонтакте, можна виділити кілька, які стійко користуються популярністю.

У топ-десятці відомих анонімайзерів обов'язково виявиться Аnonymouse.org. Цей безкоштовний ресурс вкрай простий у використанні і дозволяє, не розкриваючи себе, бродити по сайтах, постити повідомлення в новинних стрічках і навіть анонімно відправляти мейли. Втім, іноді потрібні сторінки відображаються не з першого разу, зате банерна реклама на них закривається оголошеннями самого анонімайзера.

Webwarper.net пропонує значно ширші можливості - не тільки конфіденційний серфінг, а й (насамперед) стиснення трафіку, антивірусний захист, перегляд веб-контенту виключно в текстовому форматі або без реклами і навіть оптимізацію сайтів. Правда, анонімний постинг на форумах через цю систему заборонений. Та й серед відгуків можна зустріти скарги на те, що заблоковані сайти він відкриває не завжди. Зате є російська версія і можливість скачати і встановити необхідну утиліту прямо на комп'ютер, щоб не вдаватися кожного разу до допомоги проксі-сервісу.

Guardster.com являє собою як безкоштовний проксі-сервіс з забороною cookies, скриптів, реклами і зображень, так і платні версії (по 8 або 20 дол. за місяць), що базуються на криптографічних протоколах SSL і SSH і забезпечують більш високий рівень захищеності і конфіденційності з'єднання. Серед мінусів цього анонімайзера відзначають невисоку швидкість його роботи, особливо, безкоштовної версії.

Одним з перших в рунеті зазвичай називають cameleo.ru, з якого на російські соцмережі навіть ведуть виділені посилання, так як саме для них він найчастіше і використовується. Є там і пошуковий рядок для введення будь-якого іншого URL. Однак в силу своєї розтиражованості цей ресурс часто може бути заблокований, та й ніяких додаткових переваг він не пропонує.

Hidemy.name може похвалитися значно ширшим спектром можливостей для користувача. Для приховування IP-адреси і розблокування сайтів тих же соцмереж підійде найпростіший безкоштовний анонімайзер. У платному пакеті ви зможете вибирати IP-адреса і країну його реєстрації, фільтрувати рекламу, налаштовувати закладки для доступу до улюблених сайтів в один клік і багато іншого. Нарешті, Hidemy працює і за технологією VPN. За 190 рос. руб. в міс. (або 109 руб. в міс. при підключенні на 5 років) вам буде надано захищений тунель, який дає анонімність, захист персональних даних, географічний вибір серверів і інші переваги.

Зайти на той чи інший сайт, не залишаючи слідів своєї IP-адреси і довільно вибравши країну походження, можна і через веб-ресурс 2ip.ru, де, крім анонімайзера, є безліч інших послуг і даних, що трохи збиває з пантелику.

Серйозне шифрування

При всій «просунутості» сайтів-анонімайзерів трапляється, що їх налаштування не дозволяють відображати динамічний контент, що зводить нанівець спроби повноцінно працювати з соцмережами. Крім того, як би ви не хотіли приховати IP-адресу, вона все ж залишається на самому проксі-сервері, навіть якщо вдатися до такого методу, як ланцюжок проксі (спочатку ви кілька разів переходите з анонімайзера в анонімайзер, а вже потім - до шуканого веб-ресурсу). Захищеність з'єднання також залишає бажати кращого, тому з фінансовими даними точно не варто ризикувати.

Так що в разі, якщо для вас важливе надійне приховування IP-адреси (а не тільки засекречування відвідуваних вами сторінок), ручні настройки, вибір країни вихідного трафіку, стиснення трафіку, фахівці радять вибирати софт для установки безпосередньо на комп'ютер. Це можуть бути, наприклад, такі програми, як Ad Muncher, Steganos Internet Anonym, UltraSurf. Крім іншого, вони ще й дозволять приховати усілякий небажаний рекламний контент, а також небезпечні для вашого комп'ютера модулі, які можуть завантажитися з тих чи інших сайтів.

Вище перераховані лише найпопулярніші анонімайзери. Однак в силу специфічності «послуги» орієнтуватися варто на перевірені майданчики.

Веб-сервіси:

Софт: Ad Muncher, Steganos Internet Anonym, UltraSurf

Отримувати всі новини та статті сайту в одному email на день?

також стежити за новинами сайту можна в Facebook Instagram Twitter Viber Telegram

Горячие предложения

ОТП Банк

Депозит Срочный от ОТП Банка

до 6,25% годовых + до 1% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 5 000 грн.

100% гарантия вклада

Агропросперіс Банк

Депозит Онлайн

11% річних у гривні або 2,25% у доларах на 24 місяці

Строк від 1 до 24 місяців

Від 1000 грн або 100 дол.

100% гарантія вкладу

Оформлення в онлайн-банкінгу AP Bank

м. Київ, Вінниця

Ліцензія НБУ №241 від 16.02.2016

Мегабанк

Срочные депозиты от Мегабанка

до 11% годовых + до 0,9% годовых от суммы вклада

Минимальный срок - от 3 мес.

Минимальная сумма - от 30 000 грн.

100% гарантия вклада

Корисні статті з даної тематики